X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A to klops z ta grupa krwi, ja mam jeden wynik sprzed kilku lat i akceptują przy przyjęciu do szpitala. A tuż przed cesarka mogą na szybko zrobić? Jonogram mam sprzed miesiąca i też jakiś stary czas krzepnięcia. Powtórzyła bym gdybym mogła w labie usiąść na trochę bo.czasami trzeba chwilę poczekać itp. Kurczę te moje dolegliwości po prostu uniemożliwiają normalne życie...

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Wawie jest urwanie chmury , ale leje :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 16:25

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na Ursynowie nie pada :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    Gratulacje Mamuśki! Chyba faktycznie powoli będzie trzeba zmienić nazwę na lipcówki ;-)

    Cieszę się z udanej laktacji, to mnie najbardziej przeraża ze spraw poporodowych.

    O grupie krwi właśnie też słyszałam, że trzeba mieć 2 razy z dwóch niezależnych źródeł.

    Kayama, ja dla odmiany nie rozmawiam z mamą, po tym jak skrytykowała wszystko co kupiliśmy dla dziecka, remont mieszkania, wszystko. Nie powiedziała jednego pozytywnego słowa. Zapytałam jej następnego dnia czy się wyspała i przeżyła, że wszystko mamy takie do dupy, to się rozłączyła i wychodzi na to, że to ona jest obrażona.

    Ola to przykre. Nie wiem co z tymi ludźmi się dzieje, ciąża i początki z dzieckiem są chyba na tyle trudne ze można by sobie odpuścić i zapewnić przede wszystkim wsparcie. Mama i teściowie na szczęście raczej pomagają, nawet jak coś się nie podoba to bez zbędnych dyskusji. Mojej mamie się tylko imię dla małej nie podoba :) zle to kompletnie olewam.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    Ola to przykre. Nie wiem co z tymi ludźmi się dzieje, ciąża i początki z dzieckiem są chyba na tyle trudne ze można by sobie odpuścić i zapewnić przede wszystkim wsparcie. Mama i teściowie na szczęście raczej pomagają, nawet jak coś się nie podoba to bez zbędnych dyskusji. Mojej mamie się tylko imię dla małej nie podoba :) zle to kompletnie olewam.

    A myślisz, że imię się podoba ?! 🤣🤣🤣

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 20 lipca 2019, 16:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    A myślisz, że imię się podoba ?! 🤣🤣🤣

    Domyślam się że nie :D

    OlaWi lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    plinka89 wrote:
    Ale w pierwszych dobach wlasnie zalecaja karmienie po 20 min z jednej i drugiej piersi m.in na pobudzenie laktacji.
    U mnie w szpitalu byla zasada, zeby dopiero po takiej sesji karmienia podawac mm jakby co. U mnie tylko 1 raz w takiej sytuacji corka dopila.

    Purelan to czasem ten nie czysta lanolina?

    Harumi - gratulacje!

    Laktatora rzadko używam bo często przystawiam Adasia.U mnie w szpitalu też zasada,że najpierw cyc a potem mm.Cyca Adam ciągnie długo,czasem koło godziny z obu.Ciągnie nawet gdy nic tam niema.Nieprzeszkadzam tylko czasem w nocy przysypiam a on działa.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 17:02

    plinka89 lubi tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierniczkowa wrote:
    Kciuki za rodzące, żeby gładko poszło.

    Dzisiaj w nocy odpuściłam laktator, przestałam już o tym myśleć, zamówiłam mm. I jak za dotknięciem magicznej różdżki poleciało mleko samo. Płacze że szczęścia. Nigdy mi przez myśl nie przeszło że małego może dać taka radość.
    Do tego mała już po żółtaczce i wychodzimy do domku.

    Ja też tak chce

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejo, nadrobilam Was z dzis.

    Kayama, tez o Tobie ostatnio myslalam, super ze sie updatowalas! Bardzo mi przykro, ze masz takie dolegliwosci, mnie sie teraz na koncowce pojawily bole i kłucia w pachwinach i ogolnie miednicy i mam serdecznie dosc. Wiec jak Ty masz takie napiecia w calym brzuszku i to duzo silniej, to wspolczuje i sciskam 🙁

    Co do tzw. potwierdzonej grupy krwi, tlumaczyl mi to ginekolog, ale powiedzial, ze nie musze tego robic. Ponoc wystarczy jeden oryginal laboratoryjny grupy krwi i przeciwcial, dlatego ja spakowalam tylko tyle.

    Tez dzis slabo spalam, ocieplilo sie i juz mi jest w nocy zbyt duszno, za goraco.. mam nadzieje, ze to tymczasowe i nie wroca dlugotrwale upaly. W Poznaniu aktualnie 30 stopni🙄

    Bobby, i co przyszedl Ci ten mail z Rossmanna?

    Aga, a Ty sie rozpakowujesz w koncu???

    Harumi, gratuluje Maluszka!❤ Pochwal sie foteczka jesli mozesz i chcesz 😊

    Niebieska, a Tobie w koncu podali jakas przyczyne wielowodzia czy po prostu powiedzieli, ze taka uroda?

    Pierniczkowa, gratuluje mleczka😊 Dajesz mi nadzieje, ze tez dam jakos rade karmic, mimo ze wciaz nie mam ani kropli siary i czeka mnie raczej CC

    Ja bylam u fryzjera dzisiaj i oprocz farby zrobilam sobie loki na jutrzejsza sesje brzuszkowa. Mam nadzieje, ze przetrwaja noc, bo wyszly fajnie i poprawily mi troche humor

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 sierpnia 2019, 07:05

    emi2016, Chimera, Misi@, kayama, Bobby29, Smerfelinka, werni, Mary Magdalena, Marcelina85 lubią tę wiadomość

  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja.sie.zatejestrowalam na meza telefonie :) i juz mam miala ze pieluchy czekaja :)

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • plinka89 Autorytet
    Postów: 1015 737

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niebieska - az sprawdzilam z ciekawości na 1 stronie i widze, ze u Ciebie dopiero 2 doba po porodzie. Poczekaj spokojnie, jutro lub pojutrze będziesz tryskac mlekiem :D

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    3jgx3e3kie55f15r.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uh ale się u nas dzisiaj gorąco zrobiło, mam nadzieję że to nie potrwa długo, bo znów będzie ciężko. W mieszkaniu już się zaczyna nagrzewać, a jutro mają wpaść teście na kawę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2019, 20:04

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera, Ty mnie wpedzasz w kompleksy, w kolko cos pieczesz i to same dobroci...🤤

    Ja ostatnio 3 tyg. temu zrobilam muffiny i od tego czasu dupa, nic mi sie nie chce. A tak bym wsunęła... Od wczoraj z powrotem nie jem glutenu i juz mnie nosi 🙄

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziś ugotowałam leczo - po inspiracji od którejś z was, już nie pamiętam której :) właśnie wpoerniczylan dwie miseczki i miałam ochotę na lody na deser ale muszę poczekać aż mi trochę leczo się wchłonie 😅 ostatnio mam fazę na lody haagen dazs peanut butter crunch.. niemal orgazmiczne doznania mam jak je jem, a za smakiem masła orzechowego jakoś nigdy specjalnie nie przepadałam :)
    Wczoraj zaczęłam sprzątać w szafkach w kuchni i liczyłam że dziś skończę ale cholernie mi się nie chce. Ciekawe czy się zmobilizuje czy odpuszcze :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baileys no sorry, będę od teraz piekła po tajniacku ;)

    Ciekawe czy u Agi tym razem się uda 😏😏

    Domi kurcze my tu wszystkie liczyłyśmy na Ciebie, a Ty się coś ociagasz z porodem...no ja nie wiem żeby nas tak zawodzić!

    Mój małżowinek przywiózł wczoraj od mojej siostry przewijak (póki co jeszcze nie założyłam pokrowca) i zamontował dziś półkę i lampkę :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2019, 20:05

    Bobby29, DrzewkoPomarańczowe, Smerfelinka, kayama, baileys, OlaWi, Marcelina85, Vampire lubią tę wiadomość

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby nie usuwałam całego konta w Rossmanie, tylko weszłam w aplikacji na: Moje konto-Rossne-rezygnacja z uczestnictwa w programie rossnę (na samym dole). I założyłam samo rossnę od nowa, bo ogólnie na aplikacji już mam trochę punktów to szkoda było mi usuwać całą aplikację. No i dzisiaj z rana mail już czekał.

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 lipca 2019, 17:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Baileys pochwal się jutro po sesji :)

    Dziewczyny współczuję Wam takich akcji rodzinnych. Moi rodzice codziennie dzwonią i pytają czy to już czy nie, a co mnie boli, a co mnie nie boli, smieszy mnie to strasznie :) moja Sis jest strasznie przejęta, ostatnio powiedziała że się stresuje bo chciałaby być wzorową ciocią 😂 pod tym kątem są niezastąpieni i wiem, że będę mogła później liczyć na nich w każdej chwili. My mieszkamy pod miastem, moi rodzice mają do nas jakieś 15km ale wiem, że częściej mi pomogą niż teściowie 2km stąd :)

    Chimera, nie rozumiem tego zniecierpliwienia, mój Syn jest punktualny po mamusi 😂 ja chyba na początku rzuciłam urok na poród bo ciągle mówiłam, że musi się urodzić lew i może wyjść max 5dni przed terminem, no to czeka Szymek żeby być naszym małym Simbą 🦁🦁🦁

    Chimera, Misi@ lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak się po mamusi punktualność dziedziczy, to ja zawsze wszędzie przed czasem jestem...i urodziłam się też 2 tygodnie przed terminem...chyba jednak mój mąż na tego Ramsztajna nie pójdzie 😜😜

    Moja mama też taka jest, że jak nie zadzwonię do niej codziennie, to już myśli, że rodze i się nakręca 😁 Obchodzi się ze mną jak z jajkiem i mnie to wkurza, bo to jest aż do przesady w drugą stronę 🙄🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 lipca 2019, 18:02

  • Smutnamiss Autorytet
    Postów: 785 328

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro mam cesarke 3majcie kciuki i wspomnijcie w modlitwie

    Misi@, Smerfelinka, werni, Niebieska Gwiazda, Mary Magdalena, Frida91, DrzewkoPomarańczowe, Bobby29, kayama, baileys, Sylvka, Asiac93, emi2016, OlaWi, Applejoy, Ania95, Marcelina85, Vampire, Pierniczkowa lubią tę wiadomość

    27a73b5519.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 lipca 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smutna trzymam kciuki i mam nadzieję, że od teraz już same dobre wieści będą od Ciebie spływały!

‹‹ 1063 1064 1065 1066 1067 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ