X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Która z Was miała podejrzenie podniebienia gotyckiego u malucha? Kojarzę, że ktoś coś o tym pisał.
    Byliśmy ostatnio u nowego pediatry i stwierdził, że mała ma podniebienie jakby trochę w stylu gotyckim. Troszkę tłumaczyloby to problemy z lekkim ssaniem.
    Można coś z tym zrobic?
    Któraś z Was wie coś na ten temat?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny chodzicie z maluchami na basen? My byśmy chcieli ale na razie tak okazjonalnie, sami, bez wykupowania zajęć na semestr itp. Można tak na własną rękę? Czy woda nie jest dla takiego malucha za zimna? Jakieś rady jak to zorganizować? :)
    Anhydra pytanie zwłaszcza do Ciebie bo wy już byliście no i mieszkacie w Poznaniu :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 15:41

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    🏎️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 13:41

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpis skorygowany w celu usunięcia danych osobowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 17:07

    werni, kayama lubią tę wiadomość

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    Dziewczyny chodzicie z maluchami na basen? My byśmy chcieli ale na razie tak okazjonalnie, sami, bez wykupowania zajęć na semestr itp. Można tak na własną rękę? Czy woda nie jest dla takiego malucha za zimna? Jakieś rady jak to zorganizować? :)
    Anhydra pytanie zwłaszcza do Ciebie bo wy już byliście no i mieszkacie w Poznaniu :)

    Frida my już zajęć nie wykupujemy. Byliśmy na jednych i to nam wystarczy. Te zajecia to w ogóle jakiś kosmos cenowy (60zł za 45 min)...a niczego przełomowego się w sumie na nich nie dowiesz i nie nauczysz. Tak wiec w mojej ocenie raz w zupełnosci wystarczy. Poza tym 45 min dla takiego malucha, zwlaszcza na początku to dosyć długo. Można chodzić samemu i wtedy normalnie korzystasz z tego samego brodzika co odbywają się zajęcia (Fregata nie rezerwuje calego basenu). Woda jest bardzo ciepła, temp.otoczenia też. W przebieralni damskiej jest kilka przewijakow i nawet kojec, do ktorego można odłożyc na chwilę malucha. W męskim też przewijaki. Dziecko wchodzi za free. Ja akurat piszę o tym nowym basenie na Ratajach bo tam byliśmy. Wiem też, że zajęcia z plywania dla niemowląt są na termach. Podobno fajne.

    Frida91, Limerikowo lubią tę wiadomość

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu. Trzymajcie kciuki żeby nic się nie działo.

    Anhydra, Vampire, Kalija, Limerikowo, kayama lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wpis skorygowany w celu usunięcia danych osobowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2020, 17:07

  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra no właśnie ja nie chcę na razie wykupowac jakichś większych karnetów bo nie wiem czy nam to w ogóle sie spodoba. Właśnie byłam ciekawa czy można gdzieś tak sobie wejść z maluchem "z ulicy", żeby basen był przystosowany dla niemowląt. No i czy woda jest jakaś cieplejsza niż normalnie. Mamy w planach jakoś się wybrać i spróbować tak sami na własną rękę póki co :)

    Anhydra lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camelia wrote:
    Kurczę, jak ty to robisz, że on fika w wanience mając napięcie i asymetrię, bo moja tylko na plecach drejfuje i to tylko jak ją podtrzymuje, no i wcale nie fika, a jak przewracam ma brzuch to ma takie napięcie, że z tą asymetrią leci w kosmos
    puscilo go po regular cw Bobath
    raz w tyg rehab i co dzien w domu 20min plus mata
    na brzuszku lezy juz ok a bylo na poczatku ze nie chcial i pupa w gorze i nogi plus slabe unoszenie glowy, niewidoczne ramionka
    przewraca sie sam na brzuszek takze postep jest
    w wanience daje support na plecy reka a sam trzyma balans cialem, fika konczynami i jest b zadowolony
    potem butla i nie ma go od 19 do polnocy 😀

    Camelia lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja dzis po 1ym treningu ems w impuls w Poz
    zakwasy maja sie jutro lub w sob pojawic lub wcale 😃 zatem jest szansa w weekend na pierwszy basen rodzinny
    majtki maly ma po siostrach pinkowe

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • DrzewkoPomarańczowe Autorytet
    Postów: 1685 2555

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi, to chyba nie będzie ksiądz robił scen. A Szymi nie powinien aż tak przykoksowac. 👍🏻

    Pierniczkowa daj znać wieczorem jak się sprawy maja.

    My się wybieramy na basen w niedziele. Kazik już się moczył w basenie jakieś dwa miesiące temu. Nie wiem czy mu się podobało - wydawał się niewzruszony ;). Teraz idziemy tak po prostu. Nie bardzo widzę sens zajęć dla takiego malucha, ale mi ostatnio ciężko w życiu sens dostrzec wiec proszę się nie sugerować ;). Zwróć uwagę żeby był płytki brodzik, taki najlepiej ok 50 cm. W takich woda jest najcieplejsza i możesz sobie usiąść na dnie i bawić z dzieckiem. Takie brodziki ok metra dla mnie bez sensu. Ważne żeby był przewijak. W niektórych obiektach są szatnie rodzinne - fajna opcja. My na taki chodziliśmy z Julkiem. We dwoje zawsze łatwiej zwłaszcza przy pierwszych wizytach :).

    Frida91 lubi tę wiadomość

    aadd84dc14.png[/url]
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camelia wrote:
    Czy ktoś używa lub może otrzymał zalecenie używania poduszki korekcyjnej, tej takiej z dziurką w środku lub że wgłębieniem? Mamy lekkie ale jednak spłaszczenie główki nabyte w wyniku asymetrii i zawzięcie walczę, ale jak z wiatrakami...
    Moja fizjo jest niemrawa i wszystkiego się boi, np. ćwiczenia na piłce Nie, ćwiczenia z podtrzymywaniem główki też dla niej trudne i nie zaleca... i teraz wątpię w jej kompetencje. Więcej jej nie zaproszę chyba.
    Poczytałam internety różnojęzyczne i wiem jak zmierzyć szyję i głowę aby dobrać taką poduszkę, ale też nie jestem przekonana o jej skuteczności, bo dużo piszą, że to nie działa.
    Ktoś coś powie w tym temacie?
    Mam polecali i nie polecali. Też mamy lekkie spłaszczenie, ortopeda mówił, że jak zacznie siedzieć to trochę się wyrówna. Poduszki nie kupiłam, bo jak jej się uleje to co wtedy? Nasza fuzji nie polecała. Wcześniej wstawałam w nocy i ja przekrecalam, teraz sama już zmienia strony.

    Pierniczkówa, kciuki zaciśnięte! My po bexsero, zniosła ładnie, ale przesunęła się drzemka i teraz spała z cycem az doszła do kolejnej. 😁

    Domi, u nas można zgłasza się najpóźniej tydzień przed chrztem, ile wcześniej trzeba u Was?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 17:25

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy poduszkę headcare. Główka bardzo spaszczona z lewej strony, po 2 miesiącach idealnie okrągła, nawet neurolog zachwycona. Dla mnie warta tych pieniedzy

    kayama, Camelia lubią tę wiadomość

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez słyszałam o tej poduszce same dobre opinie.

    Ja to Wojtka w 1 miesiącach starałam się jemu przekrecac główkę w dzień i w nocy. Teraz sam przekreca. Czasami potrafi szybko przekrecac.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2020, 13:41

  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uuu, a co tu tak pusto? Wszystkie na spacerach świętujecie wiosnę tej zimy?😁

    Ja jestem uziemiona-mam flaka w kole wózka a małż nie miał jakiegoś klucza by wymienić oponę. A taka piękna pogoda u nas! Laura jakaś marudna dziś, na szczęście miała drzemkę 3h i dała matce odetchnąć😄

    Jak bawicie się ze swoimi Maluchami jak jesteście w domu?

    Edit:
    Jednak nie pusto , nie odswieżyłam strony od rana🤦‍♀️

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 17:46

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kalija wrote:
    Uuu, a co tu tak pusto? Wszystkie na spacerach świętujecie wiosnę tej zimy?😁

    Ja jestem uziemiona-mam flaka w kole wózka a małż nie miał jakiegoś klucza by wymienić oponę. A taka piękna pogoda u nas! Laura jakaś marudna dziś, na szczęście miała drzemkę 3h i dała matce odetchnąć😄

    Jak bawicie się ze swoimi Maluchami jak jesteście w domu?

    Edit:
    Jednak nie pusto , nie odswieżyłam strony od rana🤦‍♀️
    Samolot i ganianie za psem :D taki fitness dla ubogich albo macanie lustra :D tudzież robienie pierdziochow.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vampire u nas też ale małża nosiło i poszedł już zgłosić tydzień temu 🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    My dziś zsliczylismy dwa spacery😁 Az mi się zachciało już tej wiosny, przeskoczenia do spacerówki 😍😍 może więcej chęci do życia będzie 😂

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Myszk@ Autorytet
    Postów: 1533 1230

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anhydra na termach też fregata 🤣 mają kilka basenów. Ja akurat jestem bardzo zadowolona ale wiem że bardzo dużo zależy od instruktora

    age.png
    age.png
    age.png
    06.07.2016 [*] Aniołek
  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 16 stycznia 2020, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camelia wrote:
    Czy ktoś używa lub może otrzymał zalecenie używania poduszki korekcyjnej, tej takiej z dziurką w środku lub że wgłębieniem? Mamy lekkie ale jednak spłaszczenie główki nabyte w wyniku asymetrii i zawzięcie walczę, ale jak z wiatrakami...
    Moja fizjo jest niemrawa i wszystkiego się boi, np. ćwiczenia na piłce Nie, ćwiczenia z podtrzymywaniem główki też dla niej trudne i nie zaleca... i teraz wątpię w jej kompetencje. Więcej jej nie zaproszę chyba.
    Poczytałam internety różnojęzyczne i wiem jak zmierzyć szyję i głowę aby dobrać taką poduszkę, ale też nie jestem przekonana o jej skuteczności, bo dużo piszą, że to nie działa.
    Ktoś coś powie w tym temacie?
    my cwiczymy wlasnie na duzej pilce z decathlonu
    rehabilitantka uzywa jeszcze takiej ogromnej prawie do pasa by nie schylac sie
    wlasnie na pilce najtrudniej jest balans zlapac
    klade na brzuch i wykonujemy mini ruchy na kosmonaute w tyl przod pr lewo trzymajac za bioderka
    lub sama siadam i cwiczymy jego rece ramionka
    tak samo cwiczylam z corka i efekty sa
    kiedy trawa sucha to corki ganialy z ta pilka po ogrodzie i zabawa na calego

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2020, 19:32

    Camelia lubi tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
‹‹ 1594 1595 1596 1597 1598 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Sen a zdrowie hormonalne kobiety – jak na siebie wpływają?

Jak sen wpływa na zdrowie hormonalne kobiety? Jakie mogą być skutki niedoboru snu w kontekście kobiecej płodności? Jakie hormony są szczególnie wrażliwe na problemy z bezsennością u kobiet? Jak zadbać o prawidłową higienę snu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ