X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 25 marca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myszk@ wrote:
    Trzydziecha spróbuj za jakiś czas dać jajko w trochę innej formie, ja przy starszej miałam juz wizję alergii na jajo bo po nim wymiotowała, okazało się że białko jej nie służyło, chyba za słabo ścięte miałam, mimo że myślałam że jest dobrze ścięte, w placuszkach i naleśnikach jadła i nic jej nie było, dałam kiedyś porządnie ścięte i było dobrze 🤷‍♀️

    Czyli też u Ciebie były wymioty, bo to właśnie u nas nowość i tylko po jajku taka alergia. Na chwilkę przystopuje z jajkiem a omletów jeszcze nie robiłam dla młodego. Dziękuję za radę :)

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 25 marca 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tomcio też nie siedzi sam się w krzesełku zwykłym go sadzam do jedzenia, siedzi prosto w nim. W ogóle jak go daje np do Bujaczka to on sam się odpycha i jakby siedzi w nim bez oparcia. Na kolanach u mnie też się nie opiera jak siedzi. Nie wiem czy w sumie powinnam na to pozwalać hm bo to w sumie też jest siedzenie mimo że sam nie usiadł. Jak Wy robicie?

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2020, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    Tomcio też nie siedzi sam się w krzesełku zwykłym go sadzam do jedzenia, siedzi prosto w nim. W ogóle jak go daje np do Bujaczka to on sam się odpycha i jakby siedzi w nim bez oparcia. Na kolanach u mnie też się nie opiera jak siedzi. Nie wiem czy w sumie powinnam na to pozwalać hm bo to w sumie też jest siedzenie mimo że sam nie usiadł. Jak Wy robicie?

    Moja robi to samo i ja ją opieram o siebie, pozwalam jej posiedzieć samej ale krótko.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 25 marca 2020, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie polecić jakieś zabawki interesujące dla niemowlaka w tym wieku? Widzę że moja lubi coś "majstrowac", kręcić, przesuwać, takie tylko zabawki zajmują ja na dłużej. A te które mamy sa dosyć proste i już jej się znudziły ;) Czy można już wprowadzać jakieś klocki?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 25 marca 2020, 23:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, mój się interesuje stolikiem edukacyjnym 🙂 leży na brzuszku i się bawi naciskając klawisze i inne przyciski, mam jakieś 20 minut spokoju 😁

    kayama lubi tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 marca 2020, 04:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszę też małemu taki klikacz zrobić jak ostatnio pokazała Aga na fb.
    Ta noc super. Tylko położył sie po 19. To miał 2 pobudki o 24 i 4. Przeważnie już od 4 nie śpi ale słyszę ze próbuje dalej usnąć. Super by było.
    Co do krzesełka wczoraj go tam usadzilam ale po jakimś czasie się wyrywał. Dałam mu jajecznicę ale trochę tylko zjadł. Ogólnie to karmie na kolanach. Ładnie mi je z łyżeczki.

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 26 marca 2020, 06:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robię sama hummus, odkładam Małej przed posoleniem.

    Czy Wasze dzieci nadal zezują? Moja jeszcze ma trochę bałagan w oczach 😉 Kiedy to powinno minąć?

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina85 wrote:
    Ja też robię sama hummus, odkładam Małej przed posoleniem.

    Czy Wasze dzieci nadal zezują? Moja jeszcze ma trochę bałagan w oczach 😉 Kiedy to powinno minąć?
    Tytus skończył zezowac ok 3miesiaca. Pediatrzy twierdzą ze do roku to ok natomiast okuliści dają czas tylko do 4 miesiąca (i zeby nie słuchać pediatrów). Ja bym poszła do okulisty jak jeszcze zezuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 07:05

  • trzydziecha Autorytet
    Postów: 1041 662

    Wysłany: 26 marca 2020, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina podzielisz się przepisem? Robiłam z neta ale nie jestem do końca zadowolona :)

    Jak pediatra z miesiąc temu powiedziala że młody zezuje (my tego nie widzieliśmy) ale okulista powiedziała że to tylko zez pozorny i wszystko jest ok. Też bym poszła do okulisty na Twoim miejscu

    Starania od 06.2017
    12.12.2018 - 2 kreski + beta 308
    04.01.2019 - mamy serduszko <3
    22.08.2019 - Tomuś jest już z nami <3 <3 <3

    n59y9vvj275r1f8v.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 26 marca 2020, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też słyszałam że do roku. Ale na Twoim miejscu też bym sprawdziła u okulisty.

    Wojtek już tak wysoko podnosi pupę że czekam kiedy zacznie raczkować 🙈

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 12:00

    Niezapominajka5 lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 26 marca 2020, 13:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja też trochę zezuje, muszę poobserwować .. Teraz do okulisty i tak się chyba nie da?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 13:05

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 26 marca 2020, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wymarłe forum...
    Spróbowałam dziś blw, dałam na talerzyku kalafiora, nie wiedziała co ma z nim zrobić :) Dałam sama do buzi i jadła z apetytem ale z kawałkami nawet tak miękkimi ciężko, miała odruch wymiotny :/ Za to z łyżeczką wie co zrobić ;) przy karmieniu wyrywa mi łyżeczkę a silna jest skubana, i ja oblizuje i nieźle nawet jej wychodzi. I tak się karmimy ja kilka łyżek ona zabiera łyżeczkę pooblizuje i mi oddaje haha. I dalej. Nie chce jeść rękami woli od razu kulturalnie :-)

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 26 marca 2020, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny które jeszcze zaglądają poradzcie bo nie wiem co zrobić. Dzus mieliśmy znów rehabilitację on line i reh powiedział że nie dostali zgody od kierownika przychodni na takie zajęcia i musi zakończyć :( Zaprosił do przychodni, podobno pustki sa, wszystko odkazaja. Jechać? Jutro musimy dać odpowiedź. Jeździłam dotąd sama metrem, musielibyśmy jeździć teraz autem ale bez wózka bo z rozkładaniem i składaniem to można się zamęczyć. Trzeba by na rękach ja zanieść bo w foteliku już za ciężko. No ale generalnie chodzi o bezpieczeństwo. Reh jest jej potrzebna. Co byście zrobiły?

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, ja bym raczej odpuściła, albo poszukała rehabilitanta, który ma zajęcia online. Wszystko odkażają, ale jednak kontakt z ludźmi mają. Jeśli mała potrzebuje rehabilitacji na teraz, to poszukaj kogoś innego online 🙂

    kayama lubi tę wiadomość

  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    Marcelina podzielisz się przepisem? Robiłam z neta ale nie jestem do końca zadowolona :)

    Jak pediatra z miesiąc temu powiedziala że młody zezuje (my tego nie widzieliśmy) ale okulista powiedziała że to tylko zez pozorny i wszystko jest ok. Też bym poszła do okulisty na Twoim miejscu

    Ja zawsze robię z tego przepisu:
    https://www.kwestiasmaku.com/zielony_srodek/ciecierzyca/hummus/przepis.html

    Hmm teraz okulista przez teleporadę niewiele mi pomoże, ale czytam o tym zezie pozornym i chyba tak może być przy takiej budowie oka, jaką Mała odziedziczyła po Tatusiu...ma lekką zmarszczkę nakątną oka.

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 26 marca 2020, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak myślę jak Ania, nawet jeśli jest pusto, to jednak mają kontakt z pacjentami, a ludzie jacy odpowiedzialni są to wiadomo 🙄

    U nas mieliśmy kilka prób blw. Dzisiaj dostał owsiankę i banana, wie że jedzonko idzie do buzi, ale z chwytaniem jeszcze słabo, więc często pusta rączka trafia 😉 Jak trochę poprobuje, to podaje mu też sama ręką żeby jednak coś zjadł.

    kayama, Niezapominajka5 lubią tę wiadomość

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 26 marca 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, raczej odpuscimy. Też się boję, bezpieczeństwo ważniejsze a dotychczasowa rehabilitacja już dużo Wikuni pomogła, najważniejsze że wyszła z asymetrii i barki od szyi się odsunęly. Na razie będę ja ćwiczyć sama, albo może tego reh spytam czy zgodzi się prywatnie na takie spotkania on line :) On Wike dobrze zna bo rehabilituje ja od początku więc jest najlepszy dla niej.

    Ania95 lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 marca 2020, 23:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieci zawsze na początku będą miały odruch wymiotny przy blw. To naturalne, musza się nauczyć co robić z jedzeniem w buzi. Poczytajcie o blw. Warto wiedzieć, czym się różni zaksztuszenia od zadławienia. Jest o tym chyba na blogu szpinak robi bleee

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 marca 2020, 23:26

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 27 marca 2020, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trzydziecha wrote:
    Tomcio też nie siedzi sam się w krzesełku zwykłym go sadzam do jedzenia, siedzi prosto w nim. W ogóle jak go daje np do Bujaczka to on sam się odpycha i jakby siedzi w nim bez oparcia. Na kolanach u mnie też się nie opiera jak siedzi. Nie wiem czy w sumie powinnam na to pozwalać hm bo to w sumie też jest siedzenie mimo że sam nie usiadł. Jak Wy robicie?
    Mamy tak samo. Niby sama nie siadła, ale już bardzo chce żeby trzymać ja na siedząco. W foteliku się odpychała i siadała. W krzesełku kładę do jedzenia od jakiegoś czasu (chyba, że jest ktoś z domowników, to korzystam z kolan 😁).

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 27 marca 2020, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nacha wrote:
    Tytus skończył zezowac ok 3miesiaca. Pediatrzy twierdzą ze do roku to ok natomiast okuliści dają czas tylko do 4 miesiąca (i zeby nie słuchać pediatrów). Ja bym poszła do okulisty jak jeszcze zezuje.
    A jak wygląda to zezowanie?
    Przegapiłam coś? 🤔

    U nas idą 2 dolne dwójki.
    Mała od 3 dni prawie nic innego nie je, tylko mleko. Odrzuciła obiadki i owoce. Toleruje tylko kaszkę wieczorem. Ktoś też tak miał? Czy zaczyna nam się bunt jedzenia?

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
‹‹ 1697 1698 1699 1700 1701 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ