X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vaniliowa mojemu też się zrobiły na klacie, a chodzi po domu czy ogródku najczęściej w samej pieluszce 🤷🏻

    Ja po porodzie miałam potówki na brzuchu od tego ciągłego trzymania dziecka do karmienia i tej poduchy. On o dziwo nic nie miał 🤷🏻 Przeszło samo jak się zrobiło chłodniej. To nie boli ani nie swędzi 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 09:42

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny. Zadzwonię dziś do zusu może coś się dowiem. Jakby działało jeszcze 30 dni to by było super. Ja miałam zasilek macierzyński bo na działalności zawieszonej tak robią. Mój mąż nie jest mężem więc nie wiem czy może mnie ubeZpieczyć ;) Chyba że można jakoś matkę swojego dziecka? Ale nie sądzę. Mam jeszcze kolegę który może teoretycznie mnie zatrudnić na umowę zlecenie na miesiąc, czekam na info.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • Vaniliowa Autorytet
    Postów: 281 126

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kayama, jeśli nie jest mężem to nie może. Zadzwoń się dowiedzieć do ZUS czy jest ta ochrona 30dniowa, a jak coś to można też wykupić sobie ubezpieczenie na miesiąc, albo właśnie niech ktoś Cię podepnie na zlecenie do ubezpieczenia, zawsze można z datą wstecz - teoretycznie 7 dni.

  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 17 sierpnia 2020, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatecznie zatrudnił mnie znajomy na umowę zlecenie 7 dni wstecz :) Bo ubezp nie mam teraz od zakończenia macierzyńskiego. 30 dni kontynuacji ubezpieczenia jest po zawieszeniu dz. gosp. i po umowie o pracę, dobrze wiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 sierpnia 2020, 20:19

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 12:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To dobrze ze cie znajomy zatrudnil

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 07:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn już 2 całą noc przesypia ale oczywiście nie pod rząd :)

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2497 1406

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Werni to super.Zawsze współczułam pobudek o czwartej.Dla mnie to środek nocy.

  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć, cześć znowu :)
    Zaczynam znowu się aktywować, ale chyba póki co ovufriend będzie lepszym przyjacielem ;)Chcielibyśmy się starać w przyszlym roku ale minął rok od porodu, a u mnie brak okresu, czy jakichkolwiek symplomów cyklu. Prawdą jest, że dużo karmię-zwłaszcza nocą. Tutaj chyba pocieszę wszystkie na grupie - ja karmię w nocy nawet co 1,5 h. Dramaaaat. Nie mam pojęcia jak to zmienić. Próbuję go uspokoić nosząc na rękach ale już nie chce wracać do łóżeczka i od dwóch miesięcy dziecko śpi z nami:/ Do tej pory zawsze sam. Za dnia karmię go rzadko, może 3-4 razy.

    Muszę Was poczytać, może któraś też już snuje plany na przyszłość. Może któraś też jeszcze nie dostała okresu?

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 13:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany, tradycyjnie jak się aktywuję to Was zaspamuję, ale widziałam wątki "roczkowe":) Leon już rok skończył. Imprezka była w moim domu rodzinnym. Upiekłam tort i udekorowałam dom, do drinków wsypałam suszone chabry. Gościom się podobało, Leon wzgardził tortem, a zobaczywszy górę prezentów...usnął.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2020, 09:00

    werni, Chimera, Limerikowo, Niebieska Gwiazda lubią tę wiadomość

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wiem, że mamy różne sytuacje zawodowe. Ja znajduję się w tej mniej komfortowej. Moja umowa o pracę rozwiązała się jeszcze na urlopie macierzyńskim i co za tym idzie, zasiłek macierzyński był wypłacany bezpośrednio przez ZUS do mnie. Obecnie dziecko ma już skończony rok więc zasiłek już mi nie przysługuje. Zastanawiam się nad rejestracją w UP jako bezrobotna. Pewnie dostanę jakieś 700 zł ale to zawsze coś. Któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwesti? Na coś szczególnie mam zwrócić uwagę?

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    trochę mnie nie było, ale co chwila mnie wylogowywuje 🙄🤷🏻

    Werni zazdro! U nas nadal ze 2 pobudki w nocy, a od 4/4:30 to już zazwyczaj spanie na cycu...ale przynajmniej już nie zaczyna dnia o 4, trzeba patrzeć na dobre strony 😅😅
    Chociaż pewnie długo się nie nacieszysz przesłanymi nocami 🤭🤭 życzę Ci żeby drugi bobas spał lepiej 😁

    Heloł MDW. Też próbowałam różnego bujania, noszenia itp, ale nic z tego. Czekam aż samo mu minie te nocne budzenie 🤷🏻
    Elegancki torcik, też sama robiłam, trochę mi tynkowanie nie wyszło, ale też się pochwalę, a co mi tam 😁
    c13dcde0a2d72688med.jpg

    MDW, Limerikowo, kayama lubią tę wiadomość

  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MDW wrote:
    Dziewczyny, wiem, że mamy różne sytuacje zawodowe. Ja znajduję się w tej mniej komfortowej. Moja umowa o pracę rozwiązała się jeszcze na urlopie macierzyńskim i co za tym idzie, zasiłek macierzyński był wypłacany bezpośrednio przez ZUS do mnie. Obecnie dziecko ma już skończony rok więc zasiłek już mi nie przysługuje. Zastanawiam się nad rejestracją w UP jako bezrobotna. Pewnie dostanę jakieś 700 zł ale to zawsze coś. Któraś z Was ma jakieś doświadczenie w tej kwesti? Na coś szczególnie mam zwrócić uwagę?

    Ja to mam tą samą sytuację. Właśnie w niedzielę kończy mi się macierzyński z zusu i muszę sie zarejestrować w up.
    Ubezpieczenie chorobowe mam u męża bo bez tego bym nie miała zasiłku jak czytalam na necie. Też się dowiem może któraś coś nasunie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 16:01

    MDW lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chimera to dlatego ciesze się bardzo i będę zbierać siły na następne nieprzespane noce hehe

    Też mnie często wylogowuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 15:57

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś się zapisałam do nowego ginekologa w szpitalu gdzie będę rodzić. Oby był ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 sierpnia 2020, 16:00

    Niebieska Gwiazda lubi tę wiadomość

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • MDW Autorytet
    Postów: 1506 2728

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie zarejestrowałam się za pomocą epuap2 na praca.gov.pl jako bezrobotna. Zajęło mi to...2 dni. Jest tyle pepierologii, wszystki świadectwa pracy, ukończone studia, matura, liceum. A na koniec okazało się, że i tak wykonywałam przez 5 lat pracę, która nie istnieje w ich spisie :p Do tego mąż zajmuje się dzieckiem i od wczoraj ciągle są krzyki i płacz.

    2019 IUI, CC 40 tc
    2022 IVF, CC 36+1 tc
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też chcę się zarejestrować przez net ale narazie nie mam do tego głowy. Muszę porządek w papierach porobić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 sierpnia 2020, 16:53

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To widzę że więcej z nas ma taki pomysł :) Ja odwieszam dz. gosp we wrześniu ze względu na żłobek, ale chyba w październiku znów zawiesze i się zarej. w up. Ja się dowiedziałam i przysługuje mi zasiłek. Nie wiedziałam że takie trudne rejestracja on line :/ Ciekawe czy na żywo nie jest łatwiej. Co do świadectw nie uznają umów zleceń ani o dzieło i tym sposobem ja pół życia nie pracowałam ;) Kiedyś były takie czasy ze większość miała umowy zlecenia, innej formy zatrudnienia prywatnie młodych ludzi to nie było ;) Umowy o pracę to głównie państwowe posadki niestety.
    U mnie jest jeszcze ten problem że jeśli nie zlikwiduje działalnośći to "za karę" wypłacaja zasiłek po 3 miesiącach :( A nie chce likwidować bez przesady. Zobaczymy co w przyszłym roku będzie na rynku..

    MDW lubi tę wiadomość

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Współczuję dziewczyny z karmieniem, ja nie wiem co to znaczy bo moje dziecko je na wieczór mleko i idzie spać :) Niestety zdarzają się pobudki i nocne histerie typu "spać nie będę i już". Wydaje mi się ze to niestety hałas z ulicy :((( Wybudza nam mała na co jestem wściekła. Niedaleko budują metro i jest reorganizacja ruchu, puścili autobusy, ciężarowy, i cały duży ruch blisko osiedla.. Nawet w nocy to tatałajstwo jeździ, w dodatku notorycznie jacyś debile robią sobie nocne wyścigi samochodowe albo motorowe. Kiedyś u nas było dużo ciszej.
    Planujemy w ogóle kupno nowego mieszkania :))To jest jednak za małe dla rodzinny z dzieckiem.

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • kayama Autorytet
    Postów: 2746 1946

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A dziewczyny mam pytanie, czy u którejś dziecia występuje uderzenie "dla rozrywki" głową w ścianę lub szybę ?:(

    n59ydf9h7aj0jxnd.png
  • werni Autorytet
    Postów: 10510 7856

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 06:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze jak tak piszesz to ciekawe czy mi przysługuje jak też pracowałam na zleceniu. Dziewczyny a wiecie może czy koniecznie trzeba się zapisać w urzędzie gdzie jest się zameldowanym czy można też gdzie indziej.

    Co do walenia głowa w ścianę to Wojtek czasami jak jest przy niej to delikatnie dotyka ściany ale nie uderza.

    U nas czasami też zdarzają się pobudki. Dziś też była po 1. Później po 5 poszłam do niego bo słyszałam jak wolał mniam mniam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2020, 06:32

    f2wlsg1849ksqu5m.png

    mhsv20mmdqfv97ge.png
    Na ovu od 07.07.2014

    Prl-maj 950
    Tsh- maj 3.04
    Androstedion-wysoki-zostal obnizony za pomoca tabl. Anty.

    Nasz cud Wojtuś 😍
‹‹ 1767 1768 1769 1770 1771 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ