Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • natty85 Autorytet
    Postów: 2683 1524

    Wysłany: 22 lutego 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:
    Rano muszę iść na badania ddimerow i aptt. Czy powinnam brać zastrzyk z heparyna przed tym badaniem (biorę zawsze rano)? Czy lepiej po? Nie dopytala a teraz sama nie wiem co robić.
    Jak w pierwszej ciazy robilam ddimery to zastrzyk robilam normalnie.

    Starania od 2013r.
    2015r. - 2x IUI :( hsg, histeroskopia
    2 maja 2016r. IVF ciąża biochemiczna :(
    12 lipca 2016r. CRIO :(
    12 sierpnia 2016r. CRIO :( kariotypy ok
    3 stycznia 2017r. szczepienia, intralipid i transfer ❤
    02.09.17r. urodziła się Tosia ❤
    15.10.18r. Aniołek 21.07.19r. urodził się Franio❤
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 22 lutego 2019, 21:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:

    Czy macie jakieś informacje - albo namiary na artykuły w Internecie dlaczego powinno się kontrolować i tsh i ft4? Ja często słyszę takie opinie, ale tak jak pisałam moja endokrynolog ma inne podejście, a ja nie wiem które jest zalecane i poprawne.


    Z własnego doświadczenia powiem ci że ft4 ma bardzo dużą wartość. Dawno temu za nastolatki miałam dolegliwości niedoczynności tarczycy ale lekarze interniści nigdy nie rozszerzali diagnostyki, bo TSH było w normie ok 2,5, a ja nie miałam nadwagi. A ja się męczyłam. Bo zimno, bo senność, bo skóra sucha i szorstka. Aż trafiłam na pediatrę zupełnie przypadkowo, która zleciła komplet badań tarczycowych oraz usg. Ft4 wyszło mi dużo poniżej normy mimo normy tsh. A w USG wyszli ze moja tarczyca jest bardzo mala,ok połowa standardowek wielkości, i pomimo że pracuje prawidłowo to nie wyrabia. Moja endokrynolog mówi że ft4 i Tsh powinno się badać zawsze razem bo są od siebie wzajemnie zależne. Kiedyś na kontrolę przyszłam z wynikami Tsh osobno i ft4 osobne (z osobnych pobrań z ok 2tyg odstępem) i powiedziała że te wyniki nie mają dla niej wartości diagnostycznej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 lutego 2019, 21:57

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 23 lutego 2019, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    E_linka2 wrote:
    Rano muszę iść na badania ddimerow i aptt. Czy powinnam brać zastrzyk z heparyna przed tym badaniem (biorę zawsze rano)? Czy lepiej po? Nie dopytala a teraz sama nie wiem co robić.

    Ja nie brałam żadnych leków a robiłam wczoraj.

    Na stronie laboratorium jest napisane na czczo, po całonocnym odpoczynku. Dla mnie na czczo oznacza przed lekami.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 07:16

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2522 1421

    Wysłany: 23 lutego 2019, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 08:51

  • Anhydra Autorytet
    Postów: 1801 2336

    Wysłany: 23 lutego 2019, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też robilam z rana na czczo, przed wzięciem leków.

    zem3wn15hyz14zz5.png
    17u920mm7tk8vrsw.png

    PAI-1 4G/5G homo, MTHFR 677C>T/wt hetero, kariotypy OK
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 23 lutego 2019, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie w TVN materiał rodzić po ludzku.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 08:23

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6425 5098

    Wysłany: 23 lutego 2019, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlaWi wrote:
    Właśnie w TVN materiał rodzić po ludzku.
    Nie zdążyłam... A o czym mówili?

    Córeczka 08.2019 🩷
    Synek 10.2022 💙
    Synek 02.2026 🩵
  • Mary Magdalena Autorytet
    Postów: 311 348

    Wysłany: 23 lutego 2019, 09:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, na stronie 5-10-15 jest wszystko -60%. Czasem można coś fajnego znaleźć, a po znizce ceny są znośnie.

    Opłaca się zwłaszcza kombinezony zimowe, można już za 70 zł kupić. Pod koniec lata poniżej 100 nie znajdziecie. Takie rzeczy zawsze warto wcześniej kupować.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 13:02

    tb73vut14i57zd3c.png
  • OlaWi Autorytet
    Postów: 695 551

    Wysłany: 23 lutego 2019, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Między innymi o nowym rozporządzeniu ministra zdrowia odnośnie standardów opieki okołoporodowej, to jest chyba sto co Wam przesyłam ostatnio link z tą tabelka z badaniami. O tym, że fundacja rodzić po ludzku działa już ponad 25 lat to jednak nie funkcjonuje to tak jak powinno. W tym rozporządzeniu jest podobno zapis, matka po porodzie powinna mieć 2 h na kontakt skóra skóra z dzieckiem, a nie wszystkie szpitale się do tego stosują. Muszę zajrzeć dokładnie w to rozporządzenie.

    f2w3rjjgiz6fnyna.png
  • Ania95 Autorytet
    Postów: 2987 2799

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja się witam w moje urodziny i w 18 tygodniu ciąży <3 te urodziny są wyjątkowe, bo z małym człowiekiem pod sercem <3
    Miłego dnia! :)

    nick nieaktualny, Mary Magdalena, Smerfelinka, Marcelina85, Agagusia, Vampire, Anhydra, emi2016, OlaWi, DrzewkoPomarańczowe, kayama, linka89, Matyldaaa, Bobby29, Malinka7, nick nieaktualny, Marimiko, smeg, joan85, Limerikowo, Sylvka lubią tę wiadomość

  • Niebieska Gwiazda Autorytet
    Postów: 2522 1421

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego naj...dla Was

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania wszystkiego dobrego :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

  • Niezapominajka5 Autorytet
    Postów: 3114 2603

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    A ja się witam w moje urodziny i w 18 tygodniu ciąży <3 te urodziny są wyjątkowe, bo z małym człowiekiem pod sercem <3
    Miłego dnia! :)
    Idziemy łeb w łeb :D
    Wszystkiego najlepszego :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Tyle przeszliśmy, że wciąż nie wierzę, że Was mam..
    Nigdy się nie poddawaj, bo warto walczyć.


    km5sp07wycc10ujp.png
    Naturalsik ❤️
    wnid9vvjhnimte9l.png
    Po latach walki 💝
  • PaniHa Autorytet
    Postów: 360 587

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego Aniu! Dużo zdrówka ❤️

    Ania95 lubi tę wiadomość

    Córeczka A. 08.2019❤️🌼❤️🌼❤️🌼
    Czekamy na Alusia 💙💙
    f2w3gox1omm0fmw9.png
  • Kalija Autorytet
    Postów: 1140 1234

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania95 wrote:
    A ja się witam w moje urodziny i w 18 tygodniu ciąży <3 te urodziny są wyjątkowe, bo z małym człowiekiem pod sercem <3
    Miłego dnia! :)

    Samych cudowności! :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    dqprgu1royghdo7j.png
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 23 lutego 2019, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu wszystkiego co najlepsze dla Ciebie i Maleństwa ❤️

    Ja się skromnie witam w 19 tygodniu, dopiero co widziałam kreski widmo na teście :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2019, 10:57

    Ania95, Anhydra, kayama, Sylvka lubią tę wiadomość

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Mary Magdalena Autorytet
    Postów: 311 348

    Wysłany: 23 lutego 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, wszystkiego dobrego. Przede wszystkim lekkiego i szybkiego porodu, no i oczywiście zdrowego maluszka :)

    Ania95 lubi tę wiadomość

    tb73vut14i57zd3c.png
  • Smerfelinka Autorytet
    Postów: 2272 3417

    Wysłany: 23 lutego 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego co najlepsze Aniu :) Dla Ciebie i dla tego małego człowieka <3

    Ania95 lubi tę wiadomość

    👩37 lat 🧑40 lat

    31.07.2025 - ⏸️ naturals 🤯
    1.08. - bHCG 16 mlU/ml 🍀
    4.08. - bHCG 45 mlU/ml 🤞
    6.08. - bHCG 99 mlU/ml 🍀
    8.08 - bHCG 287 mIU/ml 🤞
    19.08 - bHCG 7781 mlU/ml 🍀
    20.08 - jest ❤️
    26.08 - 0,77 cm Misia Haribo 🥰
    10.09 - 2,26 cm 😍
    29.09 - nifty prawidłowe - czekamy na zdrową Basieńkę 🩷
    6.10 - prenatalne super - 6,4 cm Dzidziutka 🥳
    3.12 - drugie prenatalne dalej super - 380 g 😍
    7.04 - planowane cc 🩷⏳️

    15.05.2025 - transfer 💔
    8.02.2025 - transfer💔
    14.09.2024 - transfer ❄️- pusty pęcherzyk 💔
    kwalifikacja z MZ - 10.06
    21.08.2023 - transfer❄️ 💔
    luty 2023 - poronienie naturalnej ciąży

    22.07.2019 - urodził się Leon 🩵
    13.11.2018 - transfer blastocysty 4AA
    październik 2018 - ivf

    starania od 2014


    preg.png
  • Agagusia Autorytet
    Postów: 1554 2677

    Wysłany: 23 lutego 2019, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najlepszego - duzo zdrówka i uśmiechu na co dzien!

    Ania95 lubi tę wiadomość

    qdkkanliorueictt.png
    Wojtek(2012), Adaś(2015)
    20.07.2019 - jest z nami Krzyś :) - 37t2d, 2600g, 52cm
  • Vampire Autorytet
    Postów: 291 272

    Wysłany: 23 lutego 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, wszystkiego najlepszego i spełnienia marzeń!!
    Jeśli ktoś potrzebuje to spodnie ciążowe z Lidla rozmiar 34, mają długość nogawki 77 cm (mierzone po wewnętrznej stronie od kroku). Poducha też sprawuje się dobrze, ale chyba tylko szara ma dodatkowy pokrowiec.

    Ania95 lubi tę wiadomość

    l22nroeqpi96shdn.png

    Ur. 9.08.2019 r. 💕
‹‹ 352 353 354 355 356 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odparzenia u niemowlaka - jak sobie z nimi radzić?

Odparzenia to częsta dolegliwość u niemowląt. Mogą pojawić się na pupie, szyi, fałdkach, pod pachami czy w pachwinach. Nie są oznaką zaniedbania – zdarzają się niemal u każdego dziecka, a ich pojawienie się nie świadczy o braku higieny. Skóra malucha jest cienka i wrażliwa, dlatego potrzebuje delikatnej pielęgnacji oraz bezpiecznych, wysokiej jakości kosmetyków, które ją ochronią i będą wspierały regenerację.

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Masz objawy duszności wydechowej, ale nie jesteś zdiagnozowany? Lekarz online może pokierować Cię dalej

Duszność wydechowa utrudnia oddychanie, szczególnie podczas wydychania powietrza. Uczucie braku tchu może budzić niepokój. Jeśli doświadczasz takich objawów, a diagnoza wciąż nie jest postawiona, warto skonsultować się z lekarzem. Konsultacja online to szybki sposób na omówienie symptomów, uzyskanie wstępnej oceny i wskazówek dotyczących dalszej diagnostyki.

CZYTAJ WIĘCEJ