X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2019 !!!
Odpowiedz

Sierpniówki 2019 !!!

Oceń ten wątek:
  • menka2 Autorytet
    Postów: 428 595

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Ja do wczoraj miałam 11 kg na plusie, ale ze wczoraj po południu złapałam jakiś nieżyt żołądkowo-jelitowy to dziś może być nieco mniej 😁.
    A tak serio, to jak zdarzy Wam się taki problem to się nawadnianie i przeczekujecie czy moze coś stosujecie. Ja mam raczej pancerny układ pokarmowy i wiem jedynie jak z dziećmi postępować.

    ja właśnie zastosowałam to co bym zastosowała u córki - wypiłam smecte i od razu lepiej na żołądku :) jest ona bezpieczna a super osłania

    DrzewkoPomarańczowe lubi tę wiadomość


    4c3tvfxm6n339zea.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przytylam 8 kg, ale jem duzo owocow i slodkiego i ostatnio przemycam gluten, wiec na wlasne zyczenie taka waga 😛 Spytalam ostatnio gina na wizycie czy to duzo, to odpowiedzial, ze przy moich parametrach moge przytyc do 16 kg i ze kilogramy to dopiero przyjda po 30 tc. Wiec musze sie ogarnac troche z tym jedzeniem.

    Mega mnie ciagnie ostatnio na nabial, pewnie Mala wyjada mi wapń i organizm sie broni.

    Dzieki za rady dotyczace bujaczka, chyba faktycznie wezmiemy BabyBjorna! jak patrzylam na ceny z OLX, to raczej kupie nowego i potem odsprzedam, bo ludzie w okolicy chca ledwo 100-150 zl mniej i to bez paragonu, gwarancji itd.

    Teraz wracam do tematu szukania dostawki, znalazlam super alternatywe pomiedzy lozeczkiem Chicco a koszem Mojezsza - nazywa sie Snuz Pod. Z tym, ze trzeba by zamawiac z UK i cena zaporowa.

  • Limerikowo Autorytet
    Postów: 4981 4381

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja nie wariuje z waga ani jedzeniem
    jem normalnie i akceptuje kg
    nie zamierzam byc lewandowska ani boruc
    plaskie brzuchy fotoshopem po tyg od porodu, szpilki piekny fryz i make up pare h od porodu etc
    swiat zwariowal,sliczne obrazki na insta nieprzystajace do rzeczywistosci a potem depresje

    jestem zdrowa mama 2jki, niedlugo trojki i wciaz sexy dla meza i to jest najwazniejsze a nie rozmiary wieloryb czy szkapa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 11:24

    baileys, Niebieska Gwiazda, Chimera, E_linka2, Agagusia, AnaKwiat, plinka89 lubią tę wiadomość

    201406062165.png
    3i49sg18rif9ypsm.png
    relgj44ju5k6m78v.png
  • Pierniczkowa Autorytet
    Postów: 993 1257

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    menka2 wrote:
    serio lekarz zabronił więcej tycia przy +6 na tym etapie ciąży ??? :O ja owszem też coś takiego usłyszałam przy pierwszej ciąży od lekarza prowadzącego ale miałam już wtedy + 15 a do terminu sporo czasu :D
    Niestety zaczynałam z BMI w górnej granicy nadwagi :( wtedy jest max 6-7 kg w ciąży.

    16.07.2019 - Karolinka 3477 i 52 cm . Moje cudowne tęczowe dziecię.

    atdchdgezzwqbf17.png

  • Sylvka Autorytet
    Postów: 2192 1770

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kayama wrote:
    A ja waze 3 kg więcej niż przed ciąża :/ Położna mówiła że jest ok. Mam wrażenie że nadal chudne. W ciąży schudłam ok 2 kg to sumując jest 5 kg na plus, może tak to.trzeba liczyć. Mi mówią że schudłam na twarzy i nogi widzę też zeszczuplaly. W dodatku ja dużo leżę, mało ruchu, nie chce mi się jeść to fakt, ale staram się :)
    Chyba kupię używany bujaczek Bright Stars, znalazłam sporo na olx w bardzo.dobrym stanie, i jeszcze kupię matę edukacyjną :)

    Kayama ja też w ciąży schudłam 4,5 kg a diabetolog mi liczy tylko +1 kg od wagi z początku ciąży ;) Niby w sumie przybrałam +4,5 kg, ale bardziej podoba mi się ta wersja diabetologa 😂

    Domi bardzo podoba mi się twój dzisiejszy sen 👍 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 11:51

    kayama lubi tę wiadomość

    3.08.22r. Anielka 🍼👶🥰
    5.09.21r. Antosia 11 +3 tc [*] 💔👼
    27.08.20r. [*]
    27.07.19r. Błażej 🍼👶🥰
    7.07.16r. [*]
    3.08.15r. [*]




  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie dobijam do +6 sprzed ciąży. Ja raczej jestem z tych drobnych choć takiej latino budowy bo mimo że u góry chude to to to udziska mam. I teraz właśnie widzę że oprócz brzucha też w uda mi poszło co mnie osobiście bardzo denerwuje i przeszkadza, u gory w ramionach też trochę przybyło ale tu wygląda to ładnie bo nie jestem już taka koścista. uważam że nie jem za dużo, jem ryby, zdrowe tłuszcze i dużo warzyw i masz, a słodyczy wcale bo nie mam na slodkie smaka, więc na pewno nie będę jedzenia modyfikować ale z racji tego że nie mam przeciwwskazań spróbuję włączyć więcej ruchu i zobaczymy. Ćwiczenia też w sumie pozytywnie wpływaja na ewentualne usuwanie wody z organizmu (tak po prawdzie to zależy jaki ruch ale nie sądzę że w ciąży będę siłowo tak ćwiczyć ,,🤣), a już na pewno na samopoczucie więc może te ćwiczenia pomogą mi przetrwać te najcięższe -w dosłownym znaczeniu- tygodnie. Trzymajcie kciuki! A może któraś chciałaby dołączyć do challengu fitnessowego? Miglybysmy się nawzajem motywować :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 11:59

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A wiecie co mi się wczoraj śniło... Że urodziłam ale teraz na tym etapie i Mozzarella musiała mieć operację która się udała i po operacji musieli ja z powrotem włożyć do brzucha żebym donosiła ciążę 🤔 ogólnie wydźwięk snu nie był negatywny więc obudziłam się w dobrym nastroju ale trochę z odczuciem "Whaaaaaaaaaaat??"

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • zielonooka7 Autorytet
    Postów: 650 633

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    DrzewkoPomarańczowe wrote:
    Ludzie myślą, ze kobieta w ciąży to jakiś szczególny twór, eksponat który można dowolnie komentować. Ile przytyła, ze zle w tej ciąży wyglada - pewnie będzie dziewczynka, już o macaniu brzucha nie wspomnę 🙄.

    Co do macania brzucha nawet nie wiedzialam, że to tak mnie będzie denerwować jak byłam w pierwszej ciąży. Witasz się z kimś a tu nagle ręce na twoim brzuchu. Teraz jeszcze się nie spotkałam, żeby ktoś to zrobił, ale wtedy pamiętam jak działało mi to na nerwy.

    2nn3csqv5aa4ewil.png
    w5wqio4pmt9rfpnw.png

  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 maja 2019, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Ja przytylam 8 kg, ale jem duzo owocow i slodkiego i ostatnio przemycam gluten, wiec na wlasne zyczenie taka waga 😛 Spytalam ostatnio gina na wizycie czy to duzo, to odpowiedzial, ze przy moich parametrach moge przytyc do 16 kg i ze kilogramy to dopiero przyjda po 30 tc. Wiec musze sie ogarnac troche z tym jedzeniem.

    Mega mnie ciagnie ostatnio na nabial, pewnie Mala wyjada mi wapń i organizm sie broni.

    Dzieki za rady dotyczace bujaczka, chyba faktycznie wezmiemy BabyBjorna! jak patrzylam na ceny z OLX, to raczej kupie nowego i potem odsprzedam, bo ludzie w okolicy chca ledwo 100-150 zl mniej i to bez paragonu, gwarancji itd.

    Teraz wracam do tematu szukania dostawki, znalazlam super alternatywe pomiedzy lozeczkiem Chicco a koszem Mojezsza - nazywa sie Snuz Pod. Z tym, ze trzeba by zamawiac z UK i cena zaporowa.

    Baileys obczajalam tego snuz pod i brałam pod uwagę. On mnie się wizualnie mocno podoba i chyba bym się na niego zdecydowała bo jest chyba nawet ciut większy niz Chicco. Poza tym jest piękne to łóżeczko! Jeśli chodzi o cenę to ta sama półka co Chicco next 2 me dream. U nas wygrało Chicco tylko dlatego że będziemy koło 2 miesiąca życia Mozzarelli przeprowadzać się i Chicco łatwiej się przemiesci. Snuz poda trzeba sprowadzać ale pewnie że względu na cenę znajdziesz jakoś sklep który wysyłkę ma w cenie. No i widziałam swojego czasu kilka sztuk na olx. Jak dla mnie to były moje typy między którymi wybierałam.

    Edit. Chicco dream wygrał też funkcja bujania całości, bo w snuz pod tylko sama gondolka jest na płozach, a jak konstrukcja stoi jako całość to nie ma funkcji bujania -przynajmniej tak zrozumiałam z opisów ale mogę się mylić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja 2019, 12:04

    baileys lubi tę wiadomość

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • wisieninka_89 Autorytet
    Postów: 1051 391

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Applejoy wrote:
    Ja zaczęłam przygodę z szyciem właśnie jak się dowiedziałam ze jestem w ciąży :) zastanawiałam się czy ktoś szyje w ogóle ubranka dla dzieci czy to już passé. :P
    Nie passe tylko mega modne ostatnimi czasy :-) mnostwo jest teraz sklepow z materialami dla dzieciakow i mozna wyczarowac cuda ktorych napewno nikt inny nie bedzie mial :-)

    zrz6x1hpk730yji7.png
    f2wlh371shb33oc3.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby, Chicco dream to jest chyba tansze od Snuz Poda, nie masz czasem na mysli tego nowego Chicco Magic? Ono kosztuje kolo tysiaka, ale widzialam na zywo oba i jest duzo fajniejsze niz Dream

  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do szycia to umiejętności mam, ale nie mam maszyny :( a że poznałam na forum mamuśkę, która zawodowo szyje rzeczy dla dzieci to zamówiłam u niej kokon i dwa komplety do wózka 😍
    Wiem, że wiele osób uważa kokon za zbędny, ale będziemy uczyć już teraz psa, że kokon na kanapie to "święta strefa" i tam tyłka sadzać nie może 😂 później jak będę odkładać Maluszka do kokona to nie zostanie wylizany przez niego jak kurczak przed zjedzeniem 😂

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jak dotąd ani razu nie spotkałam się z macaniem brzucha :P I całe szczęście bo ja z tych niedotykalskich, nie lubię jak ktoś przekracza tą moją strefę i mnie dotyka ogólnie.
    Z tym komentowaniem i pytaniem o wagę to chamskie i należałoby jakoś zripostować ale nigdy nie mam pomysłu w danym momencie...

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Bobby, Chicco dream to jest chyba tansze od Snuz Poda, nie masz czasem na mysli tego nowego Chicco Magic? Ono kosztuje kolo tysiaka, ale widzialam na zywo oba i jest duzo fajniejsze niz Dream

    Hmm możliwe. Ale nie kojarzę tego magic. Czym ono się różni od dream? W sensie co sprawia że dla ciebie jest fajniejsze? :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Bobby29 Autorytet
    Postów: 1748 2195

    Wysłany: 20 maja 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Domi_tur wrote:
    Co do szycia to umiejętności mam, ale nie mam maszyny :( a że poznałam na forum mamuśkę, która zawodowo szyje rzeczy dla dzieci to zamówiłam u niej kokon i dwa komplety do wózka 😍
    Wiem, że wiele osób uważa kokon za zbędny, ale będziemy uczyć już teraz psa, że kokon na kanapie to "święta strefa" i tam tyłka sadzać nie może 😂 później jak będę odkładać Maluszka do kokona to nie zostanie wylizany przez niego jak kurczak przed zjedzeniem 😂

    Domi a czy ta mamusia szyję też rzeczy cięższego kalibru? Bo ja na pewno będę zamawiać śpiworek do wózka o kogoś kto takie rzeczy szyję więc jeżeli jesteś zadowolona go będę wdzięczna za kontakt :)

    ♥️ Matylda jest z nami od 15.08.2019 ♥️

    Novum ICSI
    Czynnik męski (azoospermia -> cryptozoospermia)
    Punkcja 17.06.2017 -> 6 zapłodnionych komórek = 6 zarodków
    ET 20.06.2017 :(
    Crio 31.10.2018 :(
    Crio 01.12.2018 Beta - 9dpt 109 - 11dpt 370 - 26dpt <3 Harmony OK. Dziewczynka <3
    2 mrożaki
  • Marcelina85 Autorytet
    Postów: 924 728

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frida91 wrote:
    To mnie zawsze zastanawia, że ciąża daje ludziom przyzwolenie do takich komentarzy albo ciągłych pytań ile już przytyłaś. Samą mnie to strasznie denerwuje,mimo że może wg niektórych dużo mi nie przybyło to czuję się dużo ciężej i dobijające jest takie gadanie.

    Ojj tak, mam takie same odczucia... :( mam wrażenie, że faceci mają szczególnie niewyparzone gęby. Jeszcze zanim zaczęłam konkretnie tyć, już usłyszałam od kolegi mojego M., że zrobiły mi się "chomiki" na twarzy (brałam steryd, który powoduje zaokrąglenie twarzy i drugą brodę :/). Inny jego kumpel poradził mu, że jak zwróci uwagę, że zbrzydłam, to znaczy że będzie dziewczynka. Koleżanka, na wieść o tym że już znamy płeć, zareagowała: "Wiedziałam, od początku było po tobie widać." Ja na to: "W sensie, że dziewczynka odbiera urodę?". A ona na to niby żartem: "Ale nie martw się, teraz jest tyle kosmetyków do malowania...A jak się już urodzi to i tak wszyscy będą tylko na nią patrzeć". Witki mi opadły!
    A mój kolega skomentował przedwczoraj mój wygląd, że "figura już nie ta" :O Zero taktu :/ Przez takie gadanie nie mam już ochoty wychodzić do ludzi, chciałabym się zaszyć w domu aż do sierpnia :(

    Może to dlatego, że zawsze bardzo dbałam o figurę i urodę, a teraz wszyscy są w szoku i myślą, że się zapuściłam. Nie wiem czego się spodziewali w 7. miesiącu ciąży. Ja tam nie mam aspiracji do bycia jakąś perfekcyjną InstaMamą i najważniejsze jest dla mnie dobro mojej Kruszynki. Zaszłam w ciążę przy BMI wskazującym na niedowagę, co mnie bardzo martwiło, odżywiałam się zdrowo, nie jadłam słodyczy, a i tak wyrobiłam już normę za całą ciążę - mam na liczniku 12 kg, a dopiero zaczynam 3-ci trymestr. Idealnie byłoby przytyć jeszcze max 4kg, ale nie będę się głodzić. Podejrzewam, że 20-tka pęknie. Najważniejsze, że pociągam mojego męża, przed nim nie mam oporów żeby pokazać się nago (sam zresztą jest na tyle empatyczny, że odkąd jestem w ciąży tyje razem ze mną :P). Wczoraj była piękna pogoda i byliśmy razem na 4-godzinnej pieszej wycieczce wśród pól i lasów, a dzisiaj spałam 12 godzin, dopiero o 11 mnie obudził. Pozdrawiam wiosennie :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 lipca 2019, 20:30

    Nacha, Chimera, DrzewkoPomarańczowe, zielonooka7, Bobby29, Applejoy, kayama, Agagusia, emi2016, E_linka2, Niezapominajka5, Limerikowo, Smerfelinka, OlaWi lubią tę wiadomość

    "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat"
    - Janusz Korczak

    PAI-1 4G (heterozygota), ANA2 1:320, niedoczynność tarczycy, hiperprolaktynemia
    7t1d (*)
  • Domi_tur Autorytet
    Postów: 3774 8197

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bobby29 wrote:
    Domi a czy ta mamusia szyję też rzeczy cięższego kalibru? Bo ja na pewno będę zamawiać śpiworek do wózka o kogoś kto takie rzeczy szyję więc jeżeli jesteś zadowolona go będę wdzięczna za kontakt :)

    Szyje choć nie wiem jak długo bo sama chodzi z brzuszkiem :) też już się zastanwialam czy na zapas śpiworka nie zamówić :p

    mhsvi09k7inxyf5l.png
  • Frida91 Autorytet
    Postów: 6310 5001

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marcelina bardzo ładnie wyglądasz :) Serio nie wiem po co ludzie tak wygadują... Faceci nie mają taktu a kobiety to chyba same się w ten sposób pocieszają, że też przytyly w ciąży czy coś... Bo nie mam pojęcia. U mnie też bliskie otoczenie właśnie tak sobie pozwala. Mama co chwilę mnie pyta ile już waze, ile przytylam co mnie doprowadza do szału. Babcia zobaczyła jakieś moje zdjęcie i też powiedziała do nnie że robię się coraz grubsza. A odkąd jestem w ciąży to jestem mega przewrazliwiona na swoim punkcie i czasem byle głupi tekst mnie od razu rusza.

    Marcelina85 lubi tę wiadomość

    Córeczka 08.2019 ❤️
    Synek 10.2022 💙
  • IGA.G Autorytet
    Postów: 3251 2460

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    baileys wrote:
    Ja przytylam 8 kg, ale jem duzo owocow i slodkiego i ostatnio przemycam gluten, wiec na wlasne zyczenie taka waga 😛 Spytalam ostatnio gina na wizycie czy to duzo, to odpowiedzial, ze przy moich parametrach moge przytyc do 16 kg i ze kilogramy to dopiero przyjda po 30 tc. Wiec musze sie ogarnac troche z tym jedzeniem.
    z tymi kg a tyg ciąży to różnie bywa, z Anielką od 34 tc do końca prawie nie tyłam - może z 2 kg, najwięcej w 6 i 7 miesiącu bo nagle buum ponad 5 kg w miesiąc. a w 9 miesiacu spadl mi niecaly kg :)

    tb73vcqgi58cup9y.png
    zpbndf9hspql3zw5.png
  • Chimera Autorytet
    Postów: 1751 2252

    Wysłany: 20 maja 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    B

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 grudnia 2019, 12:58

‹‹ 699 700 701 702 703 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ