X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Sierpniówki 2022😍❤👶👶👶
Odpowiedz

Sierpniówki 2022😍❤👶👶👶

Oceń ten wątek:
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karola a jak było na poprzednim usg? Tez ponad 2 tyg różnicy?

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • bridagues Ekspertka
    Postów: 247 266

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    Ja 28 😊 rocznik 93. Czy jestem tu najmłodsza? 😄
    Anuszka28 wrote:
    Ja też jestem rocznik 93 (z kwietnia)
    Ja tez 93 ✌🏻

    Maybelle, Anuszka28 lubią tę wiadomość

    a8dougpjxqfb3pp2.png
    ukdy3e5eue419gpf.png
  • Karoola Autorytet
    Postów: 894 356

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ani0nka wrote:
    Karola a jak było na poprzednim usg? Tez ponad 2 tyg różnicy?
    Ostatnie praktycznie tak, wcześniej była różnica 1 tyg z małym hakiem ale to była mega wczesna ciaza

    Ani0nka, czarneniebo lubią tę wiadomość

    Córka w 2013 r
    Styczeń 2021 ciąża biochemiczna
    Sierpień 2021 poronienie zatrzymane w 6 tyg 😥
    Luty 2022 poronienie zatrzymane w 12 tyg/14tyg 😥 Antoś💔
    Lipiec 2022 ciąża biochemiczna 🙈

    Kir-AA
    Accofil, heparyna, acard,
  • Ani0nka Autorytet
    Postów: 4393 4718

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No tak to na spokojnie najważniejsze ze dzidziuś rośnie i serduszko ładnie bije ❤️

    Aleksander ur.17.10.2019 ❤️
    Nadia ur. 1.06.2023 🩷
    age.png

    Sierpień 22 Ciąża biochemiczna 💔
    25.01.22 Poronienie zatrzymane 6w6d💔Nikodem👼poronienie farmakologiczne
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Andzia to wspaniałe wiadomości! Gratulacje 🎊
    Puszek No mam te swoje wady rozwojowe ale to na 99% nie kwestia genetyczna aczkolwiek lekarz może swoje zażądać 🤔 mój pracuje też na nfz ale nie daje żadnych świadczeń w ramach nfz więc jeśli już to pewno tylko prywatnie... Ale dziękuję, juz teraz mam jasność :)
    Darinka Oj wybacz pomyleczke 🤭 aczkolwiek córcia też niech rośnie zdrowo a czemu nie :D
    Salenne my na wigilii dziadkom daliśmy w prezencie po smoczku i pieluszce 🙈🥰 uwielbiam takie sposoby przekazywania tych cudownych wieści :D
    Karoola spokojnie maluszek na pewno nadrobi 🥰
    Maybelle najmłodsza jestem póki co ja, bo 94 🙈😁

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2022, 01:01

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • a.ky.ska Autorytet
    Postów: 271 524

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My rodzicom też powiedzieliśmy w święta. Dostali małe skarpeteczki z misie. Jedną parę. Teraz z racji dwójki dopominają się o drugą parę 😅

    loveforever1, Karo_lalala lubią tę wiadomość

    💑+😺
    11 cs - 2cs z CLO.
    3.12 - 12 dpo ⏸
    5.01 Dwa maluszki 🥰
    👶 1,99 cm 💕👶 1,92 cm 💕
    07.07.2022 (34+4)
    💖Oliwia 1920g 💖Lilianna 2620g
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka, ale Tobie się należy skierowanie do poradni genetyczne na nfz w związku z ręką. Jak u nas w związku ze szpotawoscia stop u pierwszego.dziecka ( była delikatna, skończyło się na ćwiczeniach) bo to wada rozwojowa.
    Masz wtedy konsultacje genetyka, usg genetyczne, pappe i usg polowkowe

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 16:20

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Aga007 Przyjaciółka
    Postów: 69 44

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje Wam wszystkim pieknych wynikow i udanych badan <3 :)

    Dolaczam do klubu 33 :D

    Ja na ostatniej wizycie (z bijacym serduszkiem) bylam 3 stycznia i gin ustawila kolejna na 31.01.22 a prenatalne na 14 lutego. Dluzy mi sie straszliwie... niby mam wewnetrzny spokoj, ale (pewnie jak kazda z nas) ) chcialabym JUZ wiedziec,ze wszystko jest ok.


    Co do mowienia Familii... chyba jako jedyna mam podejscie, ze im pozniej tym lepiej :D Rodzicom moze moglabym powiedziec wczesniej, ale Tesciowie to "meczybuly" i dla zdrowia psychicznego oddale te nowine ile tylko sie da.


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 16:57

    kasha86 lubi tę wiadomość

    16udvfxm4jo5afw5.png
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Felinka, ale Tobie się należy skierowanie do poradni genetyczne na nfz w związku z ręką. Jak u nas w związku ze szpotawoscia stop u pierwszego.dziecka ( była delikatna, skończyło się na ćwiczeniach) bo to wada rozwojowa.
    Masz wtedy konsultacje genetyka, usg genetyczne, pappe i usg polowkowe
    To skoro mój mi nie da to gdzie mam się upomnieć o to? Bo już wiem na 100% że ten mój ginekolog nie daje nic na nfz z prywatnego gabinetu a w przychodni przyszpitalnej nie przyjmuje...

    Maybelle ah przeoczyłam :D ale to dobrze, całe życie jestem wszędzie i zawsze najmłodsza 🤷🏻‍♀️

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Karoola Autorytet
    Postów: 894 356

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga007 wrote:


    Co do mowienia Familii... chyba jako jedyna mam podejscie, ze im pozniej tym lepiej :D Rodzicom moze moglabym powiedziec wczesniej, ale Tesciowie to "meczybuly" i dla zdrowia psychicznego oddale te nowine ile tylko sie da.

    oar8vfxmpcbv3vzo.png

    Ja też nie mówię rodzinie

    Córka w 2013 r
    Styczeń 2021 ciąża biochemiczna
    Sierpień 2021 poronienie zatrzymane w 6 tyg 😥
    Luty 2022 poronienie zatrzymane w 12 tyg/14tyg 😥 Antoś💔
    Lipiec 2022 ciąża biochemiczna 🙈

    Kir-AA
    Accofil, heparyna, acard,
  • Mommy2 Ekspertka
    Postów: 129 90

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga007 wrote:
    Gratuluje Wam wszystkim pieknych wynikow i udanych badan <3 :)

    Dolaczam do klubu 33 :D

    Ja na ostatniej wizycie (z bijacym serduszkiem) bylam 3 stycznia i gin ustawila kolejna na 31.01.22 a prenatalne na 14 lutego. Dluzy mi sie straszliwie... niby mam wewnetrzny spokoj, ale (pewnie jak kazda z nas) ) chcialabym JUZ wiedziec,ze wszystko jest ok.


    Co do mowienia Familii... chyba jako jedyna mam podejscie, ze im pozniej tym lepiej :D Rodzicom moze moglabym powiedziec wczesniej, ale Tesciowie to "meczybuly" i dla zdrowia psychicznego oddale te nowine ile tylko sie da.

    oar8vfxmpcbv3vzo.png

    Aga, my jedziemy do moich teściów w weekend i nie zamierzam nic o ciąży wspominać ze względu na teściową, której wystarczy informacja, że dzidziuś się urodził 😅 Co do unikania noszenia syna to zwalę na kręgosłup ;) Moja mama nie interesuje się nami, więc dowie się na Wielkanoc :)
    Dziadkowi powiemy w jego urodziny, za miesiąc 😊 On się bardzo ucieszy :)
    Przestało mi się spieszyć z opowiadaniem o ciaży... spokojnie poczekamy do usg 1 trym.

    Aga007 lubi tę wiadomość

  • Jakasienka Koleżanka
    Postów: 51 61

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karoola wrote:
    3a978bfaedbf.jpg

    Poki co wszystko dobrze, jedynie dzidziuś z usg 2 tyg młodszy niż z om

    Chyba na tym usg jest jakiś inny kalkulator wykorzystany niż na moim. A myślałam, ze są jedne wytyczne dot określania wieku ciąży.
    U mnie na ostatnim usg było 21mm i nam napisane 8t5d.
    U Ciebie nieco więcej a wiek ciąży to 8t3d.
    Nawet sobie sprawdziłam przed wizytą jakiej wielkości powinno być dziecko w tym dniu i wynik był dokładnie taki jak w
    kalkulatorze na perinatology.com
    Czyli u Ciebie powinno być chyba jakieś 8t 5-6d teraz.
    No chyba, że jest kilka „norm”. Nie ogarniam :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 16:44

    Mommy2, Karoola lubią tę wiadomość

    3jgxcsqve70wgraz.png
  • puszek369 Autorytet
    Postów: 2566 2372

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felinka94 wrote:
    To skoro mój mi nie da to gdzie mam się upomnieć o to? Bo już wiem na 100% że ten mój ginekolog nie daje nic na nfz z prywatnego gabinetu a w przychodni przyszpitalnej nie przyjmuje...

    Maybelle ah przeoczyłam :D ale to dobrze, całe życie jestem wszędzie i zawsze najmłodsza 🤷🏻‍♀️
    Ginekolog musi dać. Moj tex przyjmuje prywatnie tylko i mi dala. Powiedz mu, że masz wadę rozwojowa genetyczna i prosisz o skier domporadni genetycznej. Pewnie chce zebys u kiego robiła...

    3i49iei3hq4xt7dc.png

    6sutskjoobk5w3d5.png
  • Felinka94 Autorytet
    Postów: 3646 2636

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    puszek369 wrote:
    Ginekolog musi dać. Moj tex przyjmuje prywatnie tylko i mi dala. Powiedz mu, że masz wadę rozwojowa genetyczna i prosisz o skier domporadni genetycznej. Pewnie chce zebys u kiego robiła...
    Ok a jeśli będzie się upierać to rodzinna może mi dać? Albo ewentualnie ginekolog na nfz jakikolwiek w momencie gdy nie prowadzę u niego ciąży? 🤔

    event.png
    Witaj Mały Cudzie <3
    18.12 ⏸️
    20.12 beta 15,9 mlU/ml
    19.08.22 💣 3300g szczęścia ❤️
    Rośnij nam zdrowo Elizko 🥰❤️❤️

    👩 27 l.
    TSH - ⚠️
    FT3 🆗
    FT4 🆗
    ATPO 🆗
    ATG 🆗

    Glukoza na czczo 🆗
    Po 1h 🆗
    Po 2h 🆗
    INSULINA 3pkt ❌

    FSH 🆗
    LH 🆗
    PROG I faza cyklu 🆗
    PROLAKTYNA 🆗
    AMH 3,80 🆗
    Podejrzenie PCOS
    Suple: Pregna Start, Wit D 4000j. Wit C 1000 Wit B complex, Zioła Ojca Sroki nr 3.

    🧒 29 l.
    Diagnozy brak.
  • Maybelle Autorytet
    Postów: 1710 1450

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 marca 2022, 01:01

    Aga007 lubi tę wiadomość

    2019 8tc 💔
    2020 córeczka 💗
    2022 czekamy na synka 💙
    8une43r84puaim9e.png
  • Aga007 Przyjaciółka
    Postów: 69 44

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Maybelle wrote:
    My też czekamy z powiedzeniem o ciąży. Jakbym mogla, to najchętniej bym powiedziała dopiero po urodzeniu 😅 Jakoś wcale mi się nie pali to opowiadania o tym. A jak sobie przypomnę telefony i wiadomości codziennie w 3 trymestrze "urodziłaś już?", to mi nie dobrze 😆

    Moze (jezeli wszystko pojdzie dobrze) i bede kiedys oznajmiac rodzinie to oczywiscie nie podam daty wyliczonej przez gina 😆.. ale moze jakies 3/4 tygodnie pozniej :D zeby mi dali zyc.

    Przyjaciolka miala sytuacje gdzie jej mama i tesciowa umawialy sie kiedy ja odwiedza w szpitalu... ale postawila sprawe jasno i stanowczo powiedziala,ze to oni beda odwiedzac kiedy uznaja za stosowne. Akurat to byl poczatek covidowego szalenstwa i z wszelkimi wizytami do najblizszej rodziny poczekali 3 czy 4 miesiace.

    16udvfxm4jo5afw5.png
  • antonna Autorytet
    Postów: 3739 2159

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga007 wrote:
    Gratuluje Wam wszystkim pieknych wynikow i udanych badan <3 :)

    Dolaczam do klubu 33 :D

    Ja na ostatniej wizycie (z bijacym serduszkiem) bylam 3 stycznia i gin ustawila kolejna na 31.01.22 a prenatalne na 14 lutego. Dluzy mi sie straszliwie... niby mam wewnetrzny spokoj, ale (pewnie jak kazda z nas) ) chcialabym JUZ wiedziec,ze wszystko jest ok.


    Co do mowienia Familii... chyba jako jedyna mam podejscie, ze im pozniej tym lepiej :D Rodzicom moze moglabym powiedziec wczesniej, ale Tesciowie to "meczybuly" i dla zdrowia psychicznego oddale te nowine ile tylko sie da.

    Ja mam tak samooo. Ale brzuch juz widac, wypada powiedziec. Powiedzieliśmy wczoraj corce, a dzis widzialam sie z mama i jej powiedzialam, a ona "I co teraz? I co teraz zrobisz?" 😬 A ja sie pytam "ale co? O co chodzi, przeciez mam meza i nie jestem bezdomna" 🤦‍♀️ w ogole co za pytanie 🙄 Tak jakby trzecie dziecko nie moglo byc chciane i ze niby co? Wrecz pomyslalam, ze sugeruje aborcje czy cos 😅 A z ciekawostek sama ma trojke corek! Z teściami pewnie lepiej nie bedzie. No ale juz mnie moja matka wkurzyla, a jeszcze tesciom trzeba w sobote powiedzieć.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 stycznia 2022, 17:11

    Jakasienka lubi tę wiadomość

    👧 2017 ❤ 👶 2021
    3jgxflw10w63fzkn.png
  • Aga007 Przyjaciółka
    Postów: 69 44

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    Ja mam tak samooo. Ale brzuch juz widac, wypada powiedziec. Powiedzieliśmy wczoraj corce, a dzis widzialam sie z mama i jej powiedzialam, a ona "I co teraz? I co teraz zrobisz?" 😬 A ja sie pytam "ale co? O co chodzi, przeciez mam meza i nie jestem bezdomna" 🤦‍♀️ w ogole co za pytanie 🙄 Z treściami pewnie lepiej nie bedzie. No ale juz mnie moja matka wkurzyla, a jeszcze tesciom trzeba w sobote powiedzieć.


    Przesylam moc usciskow, takie cos to potrafi wyprowadzic z rownowagi... My po zareczynach robilismy oficjalne oswiadczenie o tym,ze sie pobieramy :D nic wielkiego... ale chyba nigdy nie dostalam takiego ignora :D moze nie wierzyli,ze po 7 latach bycia razem mozna wziac slub :D w kazdym razie teraz... im pozniej tym lepiej i kazde z nas swoim rodzicom.

    16udvfxm4jo5afw5.png
  • Mirra Koleżanka
    Postów: 35 59

    Wysłany: 19 stycznia 2022, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    antonna wrote:
    mama... a ona "I co teraz? I co teraz zrobisz?" 😬
    Haha, ah te mamy, spodziewam się podobnej reakcji, a po słowie bliźniaki, to dopiero się zacznie 😉

    Karo_lalala, kasha86 lubią tę wiadomość

‹‹ 142 143 144 145 146 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ