X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczeń 2022
Odpowiedz

Styczeń 2022

Oceń ten wątek:
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młodamama2 no powiem Ci ze troche się boje tej małej różnicy wieku, będzie się działo :)

    Aaggaa02 lubi tę wiadomość

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 17 maja 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pierwszy rok najgorszy jak dla mnie, później już z górki 😄

  • Mag_len Autorytet
    Postów: 873 417

    Wysłany: 17 maja 2021, 22:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam równo 2 lata różnicy pomiędzy dziewczynami i tak jak pisze Młodamama2 pierwszy rok był najtrudniejszy a teraz jest fajnie, dziewczyny dużo razem się bawią a ja mam czas żeby zrobić coś w domu, czy odpoczac🙂

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Ariadne002 Ekspertka
    Postów: 188 240

    Wysłany: 18 maja 2021, 07:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny :)
    Nieśmiało chciałabym do was dolaczyc, termin na ok 22.01 :)
    W domu biega już 4,5 roczniak :D

    Mag_len lubi tę wiadomość

    2nn3xzkr9nr4vkgp.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 maja 2021, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam nowe twarze 🙂
    Mag_len wrote:
    Ja mam równo 2 lata różnicy pomiędzy dziewczynami i tak jak pisze Młodamama2 pierwszy rok był najtrudniejszy a teraz jest fajnie, dziewczyny dużo razem się bawią a ja mam czas żeby zrobić coś w domu, czy odpoczac🙂

    Teraz tzn? Tuż po roku pierwszym ?😁 pięknie napisane oby tak było właśnie🙃
    Ja jeszcze czekam na wizytę, myślałam, że może zapisze się jeszcze gdzieś ale wyszło, że czekam.
    Niby nie mam czasu się stresować a jednak 😬

  • Młodamama2 Koleżanka
    Postów: 42 8

    Wysłany: 18 maja 2021, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Witam nowe twarze 🙂


    Teraz tzn? Tuż po roku pierwszym ?😁 pięknie napisane oby tak było właśnie🙃
    Ja jeszcze czekam na wizytę, myślałam, że może zapisze się jeszcze gdzieś ale wyszło, że czekam.
    Niby nie mam czasu się stresować a jednak 😬
    Pierwszy rok to taki hardkor fizyczny i emocjonalny 😄 Po pierwszym roku już jest lepiej, a z roku na rok to już w ogóle 😄 Moja młodsza w lipcu będzie mieć 3 lata i teraz w domu już większość czasu zajmują się „sami” sobą, ale oczywiście są tez kłótnie, płacz i bicie 🙈🙈 a wiec wesoło!

    summer..86 lubi tę wiadomość

  • KaaiaN Koleżanka
    Postów: 59 33

    Wysłany: 18 maja 2021, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 😊 .
    To też się przywitam 😊.
    Krótko o mnie:
    Jestem mama 5 latka, 2 lata temu poronilam, 3 miesiące temu poronilam ( zrobiliśmy badania, córeczka miała trisomie 22).
    Po tych wszystkich przeżyciach zbadalam się kompleksowo, wyszły mi mutacje. Jestem pod opieką ginekologa, który nie bagatelizuje sprawy 😊.
    Wczoraj byłam na usg, wg om 6+6 wg usg 6+1, ale miałam monitoring cyklu i owulacja była ok 16-17 dnia 😊.
    Dzidzia ma 0,4 i słyszałam jak serduszko bije 😍 115 uderzeń ❤. Termin mamy na 4 stycznia 😊
    Cieszę się, ale jeszcze do końca nie mogę uwierzyć, że narazie jest wszystko ok. Biorę trochę lekow: luteine dopochwowo, progesterone besins, kwasnfiolowy metylowany i syntetyczny( jakiś mocniejszy od doktora), Acard, euthyrox i zastrzyki clexane. Brzuch wygląda jak by mnie narzeczony pobił 😁, ale mam nadzieję, że dojdę do wprawy 😊. Narazie żadnych objawów nie mam, troszkę może piersi tkliwe od dwóch dni. Szyjke mam troszkę niżej i lekarz zalecił w pierwszym trymestrze nałożyć sobie celibat 🙈, ale jak trzeba to trzeba 😉. Życzę nam wszystkim nudnych i spokojnych ciąż 😘

    Mag_len, summer..86 lubią tę wiadomość

    l22nmg7ya3txjui0.png
  • Mag_len Autorytet
    Postów: 873 417

    Wysłany: 18 maja 2021, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    summer..86 wrote:
    Witam nowe twarze 🙂


    Teraz tzn? Tuż po roku pierwszym ?😁 pięknie napisane oby tak było właśnie🙃
    Ja jeszcze czekam na wizytę, myślałam, że może zapisze się jeszcze gdzieś ale wyszło, że czekam.
    Niby nie mam czasu się stresować a jednak 😬
    Nie moje dziewczyny mają już 3,5 i 5,5 roku ale już jak młodsza zaczęła chodzić i bardziej kumac to się bawią razem😉 nie zawsze jest kolorowo ale cieszę się, że mają mała różnice wieku🙂

    summer..86 lubi tę wiadomość

    17u920mmhnhkv8ng.png
    km5stv73002prn2w.png
    ex2bcwa14usyhw6x.png
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 18 maja 2021, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 a nie chcesz pójść prywatnie? Bo ja właśnie nie wytrzymam do 12 tc i idę w piątek prywatnie na wizytę 🙈

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 18 maja 2021, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny:)
    Dołączam do Was, jeśli wszystko dobrz e pójdzie. Termin na połowę stycznia. Mam już synka 2,5 letniego. Powoli się oswajam z tym że będą mama drugiego dziecka. Nie do końca byłam na to gotowa😉 trochę synek dał nam w kość, do tej pory w sumie nie przesypia nocy.

    Aaggaa02
  • weal Ekspertka
    Postów: 213 198

    Wysłany: 19 maja 2021, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny , mam do Was pytanie :D a jak u Was z seksem? Ja cała pierwsza ciąża celibat, bo były komplikacje, teraz niby książkowo, a mam opory .. wydaje mi się, że to wszystko jest takie delikatne, że przy skurczach sie uszkodzi ( wiem, że to abstrakcja haha )..

  • Aaggaa02 Autorytet
    Postów: 513 102

    Wysłany: 19 maja 2021, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli nie ma przeciwskazań, lekarz niee zabroni, to czemu nie. Ale może mam takie podejście dlatego że to 2 ciąża. W 1 wszystkim się przejmowalam:)

    Aaggaa02
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 19 maja 2021, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa a Ty tez w uk? ;) w ciąży z córka chodziłam kilka razy prywatnie ale teraz chyba odpuszczę... nie wiem, zobaczę. Znając mnie pewnie i tak pójdę około 8 tygodnia, jak dla mnie wtedy ma to sens bo zazwyczaj jest już serduszko.
    Jak tam u was z objawami? U mnie narazie nic, w poprzednich ciążach w tym czasie bolały mnie piersi i brzuch a teraz nic 🤔

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 19 maja 2021, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 tak, też w UK 🙂🙂
    Ja w pierwszej ciąży byłam wcześnie i już było widać serduszko, więc na to liczę i tym razem. Objawów jako takich nie mam, poza sennością 😅😅

  • KaaiaN Koleżanka
    Postów: 59 33

    Wysłany: 19 maja 2021, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    Moniqaaa a Ty tez w uk? ;) w ciąży z córka chodziłam kilka razy prywatnie ale teraz chyba odpuszczę... nie wiem, zobaczę. Znając mnie pewnie i tak pójdę około 8 tygodnia, jak dla mnie wtedy ma to sens bo zazwyczaj jest już serduszko.
    Jak tam u was z objawami? U mnie narazie nic, w poprzednich ciążach w tym czasie bolały mnie piersi i brzuch a teraz nic 🤔

    U mnie czasami lekkie kłucie jajnika, z którego była owulacja i zauważyłam od kilku dni pełniejsze piersi. Szczerze mówiąc narazie to wszystko 😊

    l22nmg7ya3txjui0.png
  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 19 maja 2021, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O Moniqaa to fajnie, jedziemy na jednym wózku bo jak pewnie wiesz prowadzenie ciąży w Anglii a w Polsce to niebo a ziemia ;)

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Karolcia15031 Autorytet
    Postów: 874 267

    Wysłany: 19 maja 2021, 12:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam opory przed seksem bo mi tak nie dobrze że szok 😂 wczoraj wieczorem aż do rana miałam kłucie w lewym jajniku i trochę się wystraszyłam bo wyczytałam że to albo normalne albo dojdzie do poronienia..więc dalej nie czytałam. Nadal mam straszne mdłości , co godzine muszę jeść..jak tak dalej pójdzie to 100kg będę ważyć na koniec , a we wczesniejszych ciążach po 9 kg tylko przytyłam

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 19 maja 2021, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia kłucie w jajniku to norma, akurat to i ja mam i miałam w poprzednich ciążach. Nie czytaj tych głupot ;) a mdłości to pewnie i mnie zaraz dopadną wiec korzystam poki mogę i się objadam 😆 dobrze ze możesz jeść, ja nie mogłam nic jeść i chudłam w oczach, myslalam ze pod kroplówka skończę. Co do seksu to pierwsze tygodnie chyba lepiej się wstrzymać ale pozniej już normalnie. Ja to teraz szczerze mówiąc nawet nie mam za bardzo ochoty, czuje się taka wrażliwa tam.

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
  • Moniqaaa Autorytet
    Postów: 615 759

    Wysłany: 19 maja 2021, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilka94 wrote:
    O Moniqaa to fajnie, jedziemy na jednym wózku bo jak pewnie wiesz prowadzenie ciąży w Anglii a w Polsce to niebo a ziemia ;)

    Nie mam porównania, bo w Polsce nigdy nie rodziłam 😆 a z synem miałam sporo scanòw, bo był za duży 😂
    Mogę zapytać z jakich okolic jesteś?

  • Lilka94 Autorytet
    Postów: 1333 699

    Wysłany: 19 maja 2021, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moniqaaa to zobaczysz jak dziewczyny będą pisać o tym jakie badania maja robione ;) my nawet o nich nie usłyszymy. Ja miałam tylko dwa scany.
    Ja okolice Birmingham a Ty?

    22.12.21 Synek 💙
    03.06.20 Córcia ❤️
    10.07.19 Aniolek 9 tc
‹‹ 7 8 9 10 11 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ