X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Styczniowe Mamusie 2018
Odpowiedz

Styczniowe Mamusie 2018

Oceń ten wątek:
  • Lagostina Ekspertka
    Postów: 138 99

    Wysłany: 2 października 2017, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize, kciuki, kciuki i jeszcze raz kciuki!

    Didi, życzę książkowych wyników - spadku crp i rychłego wyjścia do domu!

    Odebrałam dzisiaj na wyniki na CMV (nie robiłam wcześniej, więc nie mam punktu odniesienia). Wyszło dodatnie Igg - 154,6 (do 6 wynik ujemny, powyżej dodatni) oraz ujemne Igm - 0,17 (do 0,85 wynik ujemny, między 0,85 a 1 wątpliwy, powyżej 1 dodatni). Teraz pytanie do bardziej wtajemniczonych - czy w tej sytuacji warto zrobić od razu awidność Igg, czy zaczekać do wizyty u gin. 11.10? Poradźcie...

    Didi_85 lubi tę wiadomość

    XyZ
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 października 2017, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrob awidnosc

  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 2 października 2017, 15:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej!

    Elize, Didi trzymam za Was kciuki aby wszystko bylo dobrze! Zabrac im piloty :D

    Ja dzis kupuje mate oddechowa ANGELCARE 403 (Ma swietne opinie)

    Zastanawiam sie nad szumisiem co o tym sadzicie?

    Didi_85 lubi tę wiadomość

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Angela* Autorytet
    Postów: 2106 1581

    Wysłany: 2 października 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Why me - slyszlam opinie kolezanek i kuzynki , że szumiś to strata pieniędzy...

    WhyMe lubi tę wiadomość

  • kasha86 Autorytet
    Postów: 538 496

    Wysłany: 2 października 2017, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WhyMe wrote:
    Hej!

    Elize, Didi trzymam za Was kciuki aby wszystko bylo dobrze! Zabrac im piloty :D

    Ja dzis kupuje mate oddechowa ANGELCARE 403 (Ma swietne opinie)

    Zastanawiam sie nad szumisiem co o tym sadzicie?

    Ja kupiłam misia - był w promocji. Część koleżanek mówiła, że strata pieniędzy, a część zachwycona i używa do dziś - także wszystko zależy od maluszka i nikt Ci chyba w tej kwestii nie doradzi :) Ja kupiłam i zobaczę jak się sprawdzi - może w ogóle to odsprzedam albo będzie zabawką dla córeczki.

    WhyMe lubi tę wiadomość

    2nn3leb4ic2eh3rg.png
    New Baby <3
    relgtv73w2riqvl3.png
    Julia <3
  • kasha86 Autorytet
    Postów: 538 496

    Wysłany: 2 października 2017, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AAAA ja mam dziś STUDNIÓWKĘ <3
    O matko ... do matury mi zleciało w oka mgnieniu :P

    2u96bnt.jpg

    kate88:), Szmaragdowa, emi2016 lubią tę wiadomość

    2nn3leb4ic2eh3rg.png
    New Baby <3
    relgtv73w2riqvl3.png
    Julia <3
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 2 października 2017, 16:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Didi trzymam kciuki za dobre wyniki
    Elize za Ciebie również żeby wszystko było dobrze i wróciło do normy.
    A miałaś ogolnoe jakieś objawy czy coś czy tak po prostu na kontroli u lekarza wyszło?
    Ja w tej ciąży w związku z tym że w sumie nic nie muszę kupić oprócz pieluch tetrowych to kupię kilka rzeczy których nie miałam przy córce np właśnie szumisia ale okazało się że kuzynka odda mi swojego więc i to odpadnie. Przy córce nie miałam ale ona jak pisałam była śpiącym egzemnplarzem no i wtedy było tyle wydatków na raz że w sumie były rzeczy ważniejsze i misia odpuściłam a że teraz dostaniemy w spadku to postanowiłam skorzystać jak się przyda to fajnie jak nie to będzie jako maskotka może albo pójdzie dalej w świat.
    A propo ubranek tesciowa dostała 7 worków od znajomej....takich w sumie do 2 lat. Jak dodać do tego co mam po córce to nie wiem chyba pół żłobka bym ubrała. Ciekawe kto to będzie pral i prasował nie mówiąc gdzie to wsadzić o matko!!! Dylematy hahaha

    Didi_85, WhyMe lubią tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 2 października 2017, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam objawy, ale myślałam że tak ma być, w końcu jestem w ciąży... wyszło na kontroli.

  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 2 października 2017, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziekuje Wam za opinie :)
    Jest jeszcze tyyyle rzeczy do kupienia, sporo czasu a jednak czuje jakas presje..
    A powiedzcie mi doswiadczone mamusie czy taki noworodek potrzebuje jakis witamin? mieszkam w UK tu mi pewnie nie powiedza a bede w Polsce i chcialam zakupic juz wszystko

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • kasha86 Autorytet
    Postów: 538 496

    Wysłany: 2 października 2017, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elize wrote:
    Miałam objawy, ale myślałam że tak ma być, w końcu jestem w ciąży... wyszło na kontroli.

    A jakie były te objawy?
    i na kontroli usg wyszło dopiero ??

    To odciąganie wód na pewno pomoże i nie jest powiedziane, że wróci na pewno - trzeba być dobrej myśli. Poza tym już z każdym dniem coraz bliżej do rozwiązania. Wiem, że jak się martwimy to słabe pocieszenie, ale kurde w dzisiejszych czasach medycyna prenatalna jest tak bardzo rozwinięta, że naprawdę trzeba zaufać lekarzom.

    2nn3leb4ic2eh3rg.png
    New Baby <3
    relgtv73w2riqvl3.png
    Julia <3
  • kate88:) Autorytet
    Postów: 713 977

    Wysłany: 2 października 2017, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize i Didi trzymam kciuki żebyście szybko wróciły do domu :)

    Moja dziewczyna w końcu coraz bardziej się wierci :) nawet tatuś po raz pierwszy poczuł kopniaka :D

    Tez zaczynam odczuwać presję chociaż parę rzeczy już kupiłam ale jak zrobiłam listę czego jeszcze potrzebuje to jakaś niekończąca się historia :D nie mówiąc o remoncie i wyposażeniu jej pokoju :O

    19.01.2018 nasz skarb Natalka <3 3230g 54cm <3
    l22n8u69xb9092j8.png
    Aniołeczek 5.12.16 (*)
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 października 2017, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lagostina wrote:
    Elize, kciuki, kciuki i jeszcze raz kciuki!

    Didi, życzę książkowych wyników - spadku crp i rychłego wyjścia do domu!

    Odebrałam dzisiaj na wyniki na CMV (nie robiłam wcześniej, więc nie mam punktu odniesienia). Wyszło dodatnie Igg - 154,6 (do 6 wynik ujemny, powyżej dodatni) oraz ujemne Igm - 0,17 (do 0,85 wynik ujemny, między 0,85 a 1 wątpliwy, powyżej 1 dodatni). Teraz pytanie do bardziej wtajemniczonych - czy w tej sytuacji warto zrobić od razu awidność Igg, czy zaczekać do wizyty u gin. 11.10? Poradźcie...

    Lagostina najlepiej skonsultuj z lekarzem, ale z tego co kojarzę, to taki wynik świadczy o tym, że zakażenie było dawno, najprawdopodobniej przed ciążą. Bo chyba Igg maleje im dalej od zakażenia. Sprawdzę jeszcze jakie ja mam i Ci napiszę

    Lagostina lubi tę wiadomość

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 2 października 2017, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo szybko urósł mi brzuch. Najpierw wszyscy się pytali gdzie ja noszę dziecko, bo ciąży nie widać, a w krótkim upływie czasu słyszałam "ale jesteś wielka". Uznałam, że kiedyś musi zacząć być widać, więc się nie martwiłam.
    Jak Wy pisałyście, że czujecie dzieci w okolicy pępka, to ja miałam wrażenie że czuję w żebrach. Zaczął mnie boleć brzuch, w sensie takiego naciągnięcia. Nie umiałam sobie znaleźć miejsca, w każdej pozycji niewygodnie. No i z dnia na dzień waga w górę, chyba 2kg. No i żołądek podskoczył mi chyba do przełyku.
    Takie objawy. W sumie ciążowe wszystkie. Chodziłam tak ok 2 tygodnie.
    Na wizycie jak usłyszałam diagnozę to mi się wszystko poskładało.

    MagO31 lubi tę wiadomość

  • Polaj Autorytet
    Postów: 1618 942

    Wysłany: 2 października 2017, 17:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nawet nie wiedzialam ze to moze byc przyczyna wyladowania w szpitalu.
    Mysl pozytywnie :)

    Córcia- 3 stycznia 2018
    Synek- grudzien 2012
  • WhyMe Autorytet
    Postów: 629 319

    Wysłany: 2 października 2017, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize, szczescie w nieszczesciu ,ze masz postawiona diagnoze, a lekarze wiedza co robic, ja nie wiem czy mi sprawdzali ilosc wod plodowych, bynajmniej zawsze mowia ze jest ok, a o wody nigdy nawet nie pytalam ;/

    w57vleb4iew7v2qt.png
    rwgqw167u9doupb1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 października 2017, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    elize wrote:
    Bardzo szybko urósł mi brzuch. Najpierw wszyscy się pytali gdzie ja noszę dziecko, bo ciąży nie widać, a w krótkim upływie czasu słyszałam "ale jesteś wielka". Uznałam, że kiedyś musi zacząć być widać, więc się nie martwiłam.
    Jak Wy pisałyście, że czujecie dzieci w okolicy pępka, to ja miałam wrażenie że czuję w żebrach. Zaczął mnie boleć brzuch, w sensie takiego naciągnięcia. Nie umiałam sobie znaleźć miejsca, w każdej pozycji niewygodnie. No i z dnia na dzień waga w górę, chyba 2kg. No i żołądek podskoczył mi chyba do przełyku.
    Takie objawy. W sumie ciążowe wszystkie. Chodziłam tak ok 2 tygodnie.
    Na wizycie jak usłyszałam diagnozę to mi się wszystko poskładało.

    Elize trochę mnie wystraszyłaś bo ja też czuje ruchy pod żebrami, brzuch mocno wyskoczył i przybrałam sporo ostatnio
    Trzymam kciuki by wszystko było ok

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • Paula_29 Autorytet
    Postów: 4099 2757

    Wysłany: 2 października 2017, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muska a nas problem był w tym, że małej schodziła cała skóra płatami po porodzie, czasem tak jest i położna właśnie oprócz kąpieli w emolientach zaleciła smarowanie, dlatego nie było wyjścia

    atdc8u69hnetasq1.png
    Leonek 12.02.2017, 21 tc [*]
    3i4920mmxxemdpk1.png
  • annaki Autorytet
    Postów: 2336 1022

    Wysłany: 2 października 2017, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WhyMe ja córce podawałam wit d. W Niemczech mam ją przepisywaną od pediatry do 2 roku życia więc to możesz kupić sobie w pl. Poproś w aptece o taką dla niemowląt, ja akurat miałam i nadal zresztą kupuje taką w kapsułkach co się je wyciska na łyżeczkę itp ale są ponoć w kroplach lepsze

    WhyMe lubi tę wiadomość

    nugesuy.png
    ckaimdy.png
  • BlackCatNorL Autorytet
    Postów: 760 959

    Wysłany: 2 października 2017, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elize aż mi się słabo zrobiło :/ Ja też szybko na wadze przybrałam i brzuch ostatnio rośnie jak szalony. Do tego mówie na lekkim bezdechu i często nie mogę znaleźć pozycji, bo w każdej coś dolega :/ W środę mam wizytę to podpytam gina o wszystko. Kurcze jeszcze tą glukozę muszę w końcu łyknąć ble
    Trzymaj się tam dzielnie, odbarczanie pomoże, zobaczysz!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 października 2017, 18:26

  • elize Ekspertka
    Postów: 158 123

    Wysłany: 2 października 2017, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Póki co jeszcze nie mam dużych problemów z oddychaniem. Wielowodzie jest bardzo groźne, i dla mnie i dla dziecka. Przede wszystkim pęcherz płodowy może pęknąć, a 26 tc to trochę słabo na poród. Mała jest bardzo aktywna, aż za bardzo.

‹‹ 706 707 708 709 710 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Testy hormonalne w leczeniu niepłodności

Problemy hormonalne są jedną z najczęstszych przyczyn trudności z zajściem w ciążę. Jakie testy hormonalne warto wykonać podczas diagnostyki i leczenia problemów z płodnością?

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ