X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 20 marca 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam smarta więc mi pasuje. Empika nie sprawdzałam ale Rossmann inne wywoływania online drożej wychodziło. A tu szybko i sprawnie . Ja jestem zadowolona ale jak kto woli :)

    Seli drugiego syna a nie Anastazje ?;)
    Tak się nie raz zastanawiałam kto u was te wszystkie ciasta zjada.:)
    A ja badałam cukier i jest ok..więc...:)

    Lisa
    Ja kiedyś zjadłam coś słodkiego i.mialam dość a teraz też mogę jeść i jeść.

    Ale ogólnie staram się jeść zdrowo ..u nas zawsze w domu dużo warzyw i owoców,pijemy też dużo wody ,staram się też zdrowo gotować , przerzuciliśmy się na wszystko drobiowe i wędliny i nas obiad sporadycznie wieprzowinę jemy,dużo ruchu spacery ,zumba,maz siłownia ..tylko te grzeszki..słodycze i jesteśmy też chipsozerni...niestety..lubimy też czasem coś zomowic :)

    Ale dziś drugi spacerek zaliczony..mały się wyspał konkretnie dziś ..ciekawe jaka będzie nocka .



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:05

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez sobie postanowiłam skończyć ze słodyczami, przez chwile mi to wyszło... po kilku dniach naciągnęłam to postanowienie ze tylko wyroby czekoladowe, cukierki, batoniki nie mogę, ale ciasto drożdżowe i drożdżówkę to już tak, no i po kolejnych dniach w weekend wjechał już gofer z bita śmietana, polewami, lodami, oszechami, sneakersem, a dzisiaj kilka kostek czekolady na pocieszenie. Po porodzie zgubiłam trochę cm z pupy i brzucha, i na wadze tez, ale chyba szybko nadrobię. Może mnie uratować wiosna i spędzanie czasu na dworze, spacerki i prawdziwe owoce zamiast słodyczy... wiec niech już to słońce wychodzi na stałe :)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO wrote:
    Ja tez sobie postanowiłam skończyć ze słodyczami, przez chwile mi to wyszło... po kilku dniach naciągnęłam to postanowienie ze tylko wyroby czekoladowe, cukierki, batoniki nie mogę, ale ciasto drożdżowe i drożdżówkę to już tak, no i po kolejnych dniach w weekend wjechał już gofer z bita śmietana, polewami, lodami, oszechami, sneakersem, a dzisiaj kilka kostek czekolady na pocieszenie. Po porodzie zgubiłam trochę cm z pupy i brzucha, i na wadze tez, ale chyba szybko nadrobię. Może mnie uratować wiosna i spędzanie czasu na dworze, spacerki i prawdziwe owoce zamiast słodyczy... wiec niech już to słońce wychodzi na stałe :)
    Hehe :) fajnie te twoje naciągnięcie postanowienia :)
    O tak niech będzie wiosna....ale..wiosna to grille,lody dla ochłody..:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cukry mam dobre ale insuline juz nie :P chyba bo nie badalam.

    Syna albo córkę :P

    Ja przed ciaza sie staralam bo do 21r.z jadlam TYLKO pizze/zapiekanke z samym serem i czekoladowo batony i cola, nic innego. 3 razy dziennie pizza.... moje rozszerzanie diety trwało 5 lat :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 20 marca 2019, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale miałam pechowe 2 dni :/ wczoraj założyłam męża stare kapcie.. wzięłam psa na podwórko na siku jak się poślizgnęłam na cholernym kapciu i na wycieraczce tak jedna noga pojechała w jedną druga w drugą stronę wykręcając przy tym stopę do tyłu.. zdążyłam zawołać męża i dzięki bogu że miał dzień wolny bo mieliśmy jechać z małą na wizytę do poradni audiologicznej wydawało mi się że zemdlałam ale chyba tylko na pare sekund.. kostka mi spuchła ledwo mogę łazić :/ Wizytę dzięki bogu udało się przełożyć. mąż jutro już musi iść do pracy a mi nawet nie ma kto pomóc bo moja mama w sanatorium. Jeszcze pies się dzisiaj uparł że on nie chce iść z mężem i ja musiałam iść. Masakra jakaś :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 19:53

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Współczuję ..:/ oby z noga nic poważnego nie było niech się szybko goi ,bo przy dziecku trzeba się nachodzić.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli my z mężem tez funkcjonowaliśmy na takiej diecie ;p najgorzej po ślubie, jeszcze ciągła jazda do Wrocławia i z powrotem wiec tez fast foody i 8kg w 5 miesięcy :o szok. Naprawdę bardzo chciałabym wrócić do formy.

    Olinka ja tez mam skłonność do takich naciągnięć..;P tak jak teraz z gorzka czekolada ale mam nadzieje, ze nie pójdzie to dalej ;P

    Kendy mój mąż tez jest chipsozerny.. a ja przy nim :/ bo tak samej to nie, ale jak już kupi i otworzy..;/

    Spaceangel współczuje :( może skręcona? Jak nie zejdzie obrzęk to lepiej zgłosić się do lekarza jak będziesz mieć możliwość:/ a tak właśnie pomyslalam wieczorem, ze nic się nie odzywasz ;p

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swoją droga ale tu cicho znowu :) co tam robicie? Ja się wezmę chyba w końcu za to prasowanie..

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:)
    A my dziś kończymy 3 m-ce :):):)

    Wczoraj pochwaliłam ,że nocki sie unormowały a dziś pobudki co 1,5-2 godz i jeszcze dwa razy się posiusiał. A rano wstaliśmy wyszykowałam dzieci do szkoły i wrociismy z synkiem do łóżka i odsypialismy nockę tak cudnie się spało ale goście nas wyrwali z wyra jedni potem drudzy :/
    Czasami zazdroszczę tym którzy wywiali gdzieś daleko od rodziny;)

    Przez to ani spaceru dziś i w ogóle jakaś jestem dzis do niczego .Nic mi się nie chce. Zawsze od rana nakręcona a dziś taka lipa. Ale z grubsza ogarnęłam co nie co .Na obiad miałam zupę ,dosmażyłam tylko naleśników i zalegam na kanapie z synusiem. Mam dziś ochotę na telewizor ,chipsy i kocyk ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 15:53

    Lisa24, Magdoczka lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Swoją droga ale tu cicho znowu :) co tam robicie? Ja się wezmę chyba w końcu za to prasowanie..
    Wczoraj poprasowalam:). Tak jak sobie postanowiłam zrobiłam sobie wieczorek dla siebie,( może dlatego dziś taka zmęczona). Posiedziałam do północy .poprasowalam,ogarnęłam spokojnie kuchnie,poskubalam słonecznik przed telewizorem i wypiłam gorąca herbatkę :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, ale ja sama jadłam tak od ok. 13 r.ż. do 21 lat, że naprawdę nic poza pizzą i zapiekankami, ewentualnie frytki i sama czekolada :) nic, żadnego rosołu, kanapek, no nic, nic. Miałam niedowagę :P a cholesterol w wieku 18 lat jak stąd do... Chin. I żadna pizza czy zapiekanka z czymś więcej niż serem nie przeszła. Dopiero wprowadziłam nowe składniki na pizze i zaczęłam się przełamywać, potem te składniki zaczęłam jeść poza pizzą... Zajęło mi to 5 lat :P ale potrafiłam zrobić sobie zupę krem i płakać w samotności jedząc ją - bo się zmuszałam. A jak przy kimś czasem próbowałam zjeść coś normalnego to zbierało mnie na wymioty. Zależało mi na normalnym odżywianiu by mieć dziecko kiedyś, dla samej siebie też. Bo ile lat można jeść tylko pizze z samym serem i colę? :P


    Ja ogarniam ciuszki małego, znów wór poszedł jeden ;/ a teraz wchodzimy w 74 rozmiar. Muszę poprać i poprasować nowe rzeczy, których nie prasowałam wcześniej bo myślałam, że zanim do tego rozmiaru dojdziemy to daleka droga :D

    Speceangel współczuje... Chora noga i taki brzdąc na pokładzie...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Faktycznie strasznie jadłaś. Napewno organizm nieźle dostał ..dobrze,że się wzięłaś za siebie:? .Dobre odżywianie to podstawa..co innego pozwalac sobie na jakis grzeszek od czasu do czasu a co innego tak odżywiać się cały czas .

    Ja też już powyciagałam rozmiar 74 piorę i prasuje i dziś ubrałam pierwsze portki w tym rozmiarze prawie dobre..jeszcze troszkę :)

    Tata wziął synka na spacer ...odpoczywam..zamiast zasuwać.;)..ciezko,bo pranie czeka..ale niech poczeka..śmieci wyrzuciłam i robię kolację...ale w między czasie odpoczywam :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/19aaa3560ab0.jpg

    Elmuszka, Lisa24 lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dlugo mi to zajelo a na starania to juz w ogole sie ogarnelismy, zero cukru, detoks z woda i w ogole smoothie, zupki kremy ;) zero slodyczy. Teraz tez mam potrzebe wiecej warzyw i owocow na wiosne ;D jak bede robic zakupy to teraz miete kupie sobie w doniczce i cytryn. ;D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też mam miętę..i bazylię w doniczkach...woda z miętą i cytryną ..pycha...:)
    My już po kąpieli...opatulony w kocyku je kolację :)
    Musieliśmy wymienić wanienke, bo robiła się przymala :) ale celowo kupiłam mała by mało miejsca zajmowała...ale teraz jak urósł a jeszcze nie siedzi kupiliśmy na ten czas wiekszą,żeby mógł potem sobie pochlapać a jak będzie siedział wrócimy do mniejszej :)
    A dwie kupione w cenie jednej ..więc .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 19:18

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd Wy tą energię bierzecie :D ja nawet jak nie miałam spuchniętej stopy to jakoś mi się nie chciało cudować przy garach :P

    Dziś dzień nadający się na czarną komedie. Rano stłukłam termos który używamy do mleka teraz czeka nas kilka dni schodzenia na dół po schodach do mikrofali mówiąc my mam na myśli przeważnie mnie z chorą stopą i o kulach :D Później pies mi wlazł pod kule i prawie fiknęłam koziołka a jak na niego nawrzeszczałam to przez cały dzień patrzył się na mnie jakbym go w lesie do drzewa przywiązała i zostawiła przez co miałam wyrzuty sumienia bo on tęskni za mamą która przecież go porzuciła i pojechała do sanatorium :P
    Potem jak na siedząco myłam gary żeby zaoszczędzić wstawania rzuciłam garnkiem do miski na gary a w owej misce był talerz i szklanka które się oczywiście stłukły a że kawałki trochę poleciały po kuchni to musiałam poodkurzać na jednej nodze.
    Dzięki Ci panie że ten dzień już się skończył :D

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko :p masakra. Jakis pechowy dzien :p


    Ja lubie gotowac :) jutro musze naszykowac cos bo do dziadkow jedziemy w sobote. Zrobie ksiezyce rumowe :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spaceangel
    Hehe lepiej się śmiać niż płakać...masakra;)

    Ja nawet też lubię ale nie mam teraz czasu na jakieś wymysły ograniczam się do śniadań ,obiadow i kolacji ..to i tak wymaga sporo czasu do tego codzienne sprzątanie przy 5 osobach a trójka dzieci to już wyższy lewel :) tego czasu ciągle brak.

    Dobra próbuje syna odłożyć do łóżeczka jak się uda poogarniam co nie co,poprasuje ubrania wszystkim na jutroi pójdę do cory na ploty, bo tu przecież mecz...

    Edit...czy moje dziecko czyta mi w myślach ..ciągle jak chce go odłożyć jeszcze nie zdarze tego zrobić wystarczy,że o tym pomyśle a on już się budzi..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 19:47

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 21 marca 2019, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Space, a bylas u lekarza? Skrecona noga czy tylko zwichnieta?

    Ja ostatnio gotuje na 3 dni takze tego... ;)

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi pomaga sprzatac maz, a jak narozwalam w kuchni to zawsze mowie "ja gotowalam ty sprzatasz" hahahahha :D zawsze sie zlosci, ze ja epicki bajzel zostawiam :D

    Kendy lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 1001 1002 1003 1004 1005 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ