X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy też zrobię torta :P my lubimy takie świętowanie :)

    U nas 26 i zakładam body na krótki rękaw i krótkie spodenki :P body na długi plus spodnie i skarpetki zakładam przy 20 stopniach :P Bez kocy itp. bez plandeki. Sweterek miał założony (na tym zdjęciu) jak było u nas 17. Ale u nas nie ma wiaterku. Sama też się ubiorę jak na lato :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy ekstra sprawa z tym polowe tortu ;) chyba się odgapimy :D

    My dzisiaj idziemy na szczepienie :(

    A z ząbkowaniem i żelami.. to chyba nie ma reguły. Każde przechodzi inaczej i na każde działa coś innego.. dlatego chyba warto próbować
    Śmiało odgapiajcie,fajne zaakcentowanie połowy roczku 😊
    To powodzenia na szczepieniu.
    Z tym próbowaniem właśnie kurcze ostrożnie. Poczytałam trochę o tej lidokainie i benzokainie i się przeraziłam.
    Okazuje się,że jeśli chodzi o dzieci nic nie jest łatwe. Każda nawet najdrobniejsza decyzja musi być podjęta z rozwagą i dobrze przemyślana nawet jeśli chodzi o mogłoby się zdawać" głupi żel na dziąsełka" dostępny bez recepty.Na wszystko trzeba tak uważać ..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Kendy też zrobię torta :P my lubimy takie świętowanie :)

    U nas 26 i zakładam body na krótki rękaw i krótkie spodenki :P body na długi plus spodnie i skarpetki zakładam przy 20 stopniach :P Bez kocy itp. bez plandeki. Sweterek miał założony (na tym zdjęciu) jak było u nas 17. Ale u nas nie ma wiaterku. Sama też się ubiorę jak na lato :D
    W sumie 26 stopni to już letnia temperatura...choć mam jakieś opory jeszcze żeby tak ubrać małego ..i nadal wożę asekuracyjnie okrycie do wózka...ale u nas wietrznie . W ogóle nie wiadomo jak się ubierać,świeci słońce jest gorąca,zawieje wiatr zimno..

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cieplutko, czapki nie używamy od miesiąca :) Skoro ja ubieram się na letnio to i małego. Kocyk zawsze mam na wszelki wypadek jakby mocniej zaczęło wiać albo spacer się przedłużał.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego najlepszego dla Gabrysia!

    Lisa, jaki basen wybraliście? chlorowany, ozonowany? jakieś specjalne zajęcia?

    Seli lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 13:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My długie body i spodenki bo wiatr a po drugie chodzimy po łąkach i lesie wiec nie chce jej mieć bardzo porozbieranej, póki nie ma jeszcze upałów i nie mamy moskitiery, ale już w drodze

    Elmuszka, zapisaliśmy się ns zajęcia ;) basen chlorowany, ale specjalnie przeznaczony dla maluszków, temperatura wody 34 stopnie. Zajęcia trwają 30 min. Dzisiaj na szczepieniu zapytam od razu czy nie ma na pewno jakiś przeciwwskazań

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po szczepieniu.
    Hania dalej coś słabo przybiera bo od 10 dni dalej 100g.
    Lekarka powiedziała, żeby się zastanowić nad rozszerzaniem diety.. niby czytałam, ze jak dziecko mało przybiera to czasami zalecają wcześniejsze rozszerzenie a nie czekanie do 6 miesiąca.. ale trochę mnie to nie przekonuje. Chociaż kiedyś były normalne zalecenia żeby zacząć od 4 miesiąca.
    Z drugiej strony, u męża w rodzinie kobiety są malutkie, teściowa i jego dwie siostry maja może ok 160 cm wzrostu.. może niecałe nawet i są bardzo drobne. Może przejęła jego geny i nie będzie dużo rosnąć.. sama nie wiem. U mnie znowu ja jestem najniższa, siostra i mama ponad 170.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 15:59

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa ale dziecko na poczatku i tak nie jr kalorycznych rzeczy i mleko Twoje ma najwiecej wartosci ;)


    My mamy zestaw cwiczen, zle nie jest. Mamy za tydzien przyjsc i skorygowac co nam wychodzi co nie.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po spacerku. Ale zaszaleliśmy..4 godziny. Mały ładnie spał:). Pogoda cudna. Zaliczyliśmy z córa lody,wszystkie place zabaw i pozbieraliśmy wszystkie pokemony w okolicy parku.😂

    Lisa jeśli lekarz tak zaleca...to czemu nie. Nie ma co trzymać się ogólnych zaleceń,bo one są ogólne a dzieci i sytuację różne.Masz rację kiedyś po 4 m-cu rozszerzało się dietę.I nadal są słoiczki " po 4mcu". Jeśli Hania słabo przybiera to może warto oprócz piersi dawać cos innego
    Albo wprowadzić dodatkowa butelkę albo podawac jakiś dodatkowy posiłek czy kaszke.Ja też zakupiłam już pierwsza marchewkę i jabłuszko. I też myślę,może podam ze dwie łyżeczki i zobaczymy. Nie będę od razu na stałe wkomponowywać to w dietę ,bo mój ładnie na samej piersi przybiera ale chcę go przyzwyczajać powooolutkuu do nowych smaków,bo lada moment może będziemy musieli zakończyć karmienie.Powoli się do tego przygotowuje i psychicznie i faktycznie .

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Lisa ale dziecko na poczatku i tak nie jr kalorycznych rzeczy i mleko Twoje ma najwiecej wartosci ;)


    My mamy zestaw cwiczen, zle nie jest. Mamy za tydzien przyjsc i skorygowac co nam wychodzi co nie.
    No widzisz . To super. Nie potrzebnie się martwiłaś. Musisz trochę wyluzować chyba :)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa a ile Hania teraz waży?


    Ja bym niepolemizowała z zaleceniem lekarza. Skoro lekarz twierdzi,że Hania mało przybiera. A Lisa zwiększyła ilość karmień a poprawy nie ma. To czemu nie skorzystać z zaleceń lekarza,bo ktoś wymyślił że od 6mca powinno się. Powinno się ..teoretycznie...w życiu bywa różnie.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tylko że Hania ma skończone dopiero 3mce;/
    Ale skoro lekarz nie widzi przeciwskazan...
    Może na początek wprowadzić dodatkowa butelkę mm...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa a ile teraz Hania wazy i jak wyglada u Was to przybieranie? Bo u nas waga urodzeniowa była 3330g, spadkowa 2980g, a w dniu ukończenia 3 miesięcy 5600g. I nie wiem tez czy to dobrze czy nie. Ale młody robi siusiu, kupki, jest uśmiechnięty.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, rozszerzenie dopiero za 2-3 tygodnie, jeśli dalej będzie mało przybierać, czyli już bliżej tego 4 miesiąca.

    Urodziła się 3850, spadła do 3650 w dniu wyjścia ze szpitala i wazy teraz 5450..
    Olinka najważniejsze, ze przybiera w miarę regularnie. U nas przez tydzień nie było nic, potem 30g w drugi tydzień, potem 20 w trzy dni czyli 50 gram na ponad 2tygodnie :/ i teraz 100g na dziesięć dni, wiec niby lepiej ale słabo. Na siatce centylowej już spadła trochę

    Seli jest bardziej wartościowe ale w mikro i makroelementy, witaminy, minerały ale zwykle jedzenie jest bardziej kaloryczne. Mleko jest tez lekkostrawne i może jej szybko uciekać.. ta zasugerowała wkomponowanie jednego dania najpierw warzywa a potem z mięsem, żeby wzbogacić białkiem.. sama nie wiem, zobaczę co powie jeszcze ten drugi pediatra u którego byliśmy wcześniej. Mleka mam dużo, Hania tez często je, nieraz potrafi się przejeść i trochę ulać :/ ale znowu nie tak, żeby przez to nie przybierać. Kupki robi co kilka dni, teraz było 5 dni przerwy, wiec tez się chyba dobrze wchłania. Moczy pieluszki. Obecnie nic innego się nie dzieje. Mam nadzieje, ze może po żelazie i wit b, które teraz bierzemy będzie tez lepiej, bo czytałam, ze przy niedoborze żelaza waga tez słabo rośnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 16:12

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Najgorsze jest, ze jak tylko komis mówię, ze Hania mało przybiera to jesy od razu „co?? Popatrz jaka jesy okrąglutka, nie przesadzaj” wiec ogólnie jestem przewrażliwiona i chce upaść dziecko na sile :p

    klz99vvjhysycx8i.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym przybieraniem wagi to ciężko określić. Bo jak ja próbuje dokarmić butlą, lub dać nadprogramowo cyca to młody po prostu nie chce... a czasami nawet się wkurza, nawet na cyca, ze mu „wpycham” jedzenie. Wiec mojemu nawet się nie da wmusić jedzenia... jakbym chciała go roztyć to on się nie da.

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olinka
    Mi się wydaje ,że Maks prawidłowo przybiera ,nie masz powodu do niepokoju jeśli pediatra nie zauważa nieprawidłowosci.:)

    Hanulka Lisy biorąc pod uwagę wagę urodzeniowa to faktycznie nieco za mało.

    Lisa a Ty się opiniami innych nie przejmuj. Hania ma okrągła buźkę,toteż wydaje się papuśna:) ale Ty wiesz najlepiej jak jest i co należy robić. Pamiętaj Ty jesteś mama a twój mąż tata i to Wy podejmujecie decyzję i wiecie co jest najlepsze dla waszego dziecka ,bo to Wy znacie je najlepiej :)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    No widzisz . To super. Nie potrzebnie się martwiłaś. Musisz trochę wyluzować chyba :)

    No ale trzeba pocwiczyc. Jakbym to olala bylo by zle. Pokazala mi juz jak zle odgina nozke i by mial krzywa. Ogolnie mamy 5 cwiczen.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy, rozszerzenie dopiero za 2-3 tygodnie, jeśli dalej będzie mało przybierać, czyli już bliżej tego 4 miesiąca.

    Urodziła się 3850, spadła do 3650 w dniu wyjścia ze szpitala i wazy teraz 5450..
    Olinka najważniejsze, ze przybiera w miarę regularnie. U nas przez tydzień nie było nic, potem 30g w drugi tydzień, potem 20 w trzy dni czyli 50 gram na ponad 2tygodnie :/ i teraz 100g na dziesięć dni, wiec niby lepiej ale słabo. Na siatce centylowej już spadła trochę

    Seli jest bardziej wartościowe ale w mikro i makroelementy, witaminy, minerały ale zwykle jedzenie jest bardziej kaloryczne. Mleko jest tez lekkostrawne i może jej szybko uciekać.. ta zasugerowała wkomponowanie jednego dania najpierw warzywa a potem z mięsem, żeby wzbogacić białkiem.. sama nie wiem, zobaczę co powie jeszcze ten drugi pediatra u którego byliśmy wcześniej. Mleka mam dużo, Hania tez często je, nieraz potrafi się przejeść i trochę ulać :/ ale znowu nie tak, żeby przez to nie przybierać. Kupki robi co kilka dni, teraz było 5 dni przerwy, wiec tez się chyba dobrze wchłania. Moczy pieluszki. Obecnie nic innego się nie dzieje. Mam nadzieje, ze może po żelazie i wit b, które teraz bierzemy będzie tez lepiej, bo czytałam, ze przy niedoborze żelaza waga tez słabo rośnie

    Nie przekonuje mnie to. Kawalek marchewki co zje zamiast piersi ma byc badziej kaloryczny? Przeciez ma 3 miesiace, nie zje duzego kotleta ani miski salatki ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 25 kwietnia 2019, 18:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do wagi...stanęłam na wagę by się przerazić ile to przytyłam przez święta,bo ostatnio się nie ograniczam...a tam spadek 😊waga ruszyła w dół;)nareszcie ..może to te spacerki :)

    A po dzisiejszym cieplutkim dniu posegregowałam małego ciuszki ,poodkładałam te cieplejsze i powyciagałam letnie : spodenki,koszulki i rampersy,czapeczki. I sporo tego nazbierałam:) jeszcze dziś kupiłam bodziaka i rampersa😊Jak nadal bedzie tak ciepło to zaraz sie przydadza:) już się piorą:) taaaa i pewnie zaraz się ochłodzi 😂( tfu tfu tfu) jak z kombinezonami było poprałam i pochowałam i potem wyciągałam,bo się ochłodziło :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2019, 18:19

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 1042 1043 1044 1045 1046 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ