X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Walczymy...jest już co dźwigać,ręce bolą,teraz taty kolej :)

    Ostatnio synek obczaił ,że ma stopy:) ogląda je,łączy ze sobą,dotyka,wysoko podnosi:)
    Jeszcze trochę i będzie brał je do buźki :)
    Jak dziś bawiliśmy się leżąc na brzuszku prawie się przekręcił na bok...ale zabrakło mu cierpliwości .

    Kurcze nawet tata nie daje rady...uparciuch mały ..a cycek przed chwilą był ...

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 27 kwietnia 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dopiero wróciliśmy.. i Hania się wybiła z rytmu jednak. Nasza wina :/

    Kendy, coś poważnego się dzieje? Jeśli chcesz się podzielić, oczywiście
    Trzymam kciuki za Olafka ;) da radę bez cyca:))
    A po ślubie jesteśmy niecałe półtora roku, ale w związku od 9 :)
    Eh załamałam się ta pogodą co ma być od poniedziałku :( ale i tak sie cieszę na wyjazd

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 08:39

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka
    Witam się przy niedzielnej kawce. Chłopaki wygłupiają się w wyrku jeszcze.

    Lisa
    No to staz mamy podobny ,bo my przed ślubem króciutko. Od razu wiedzieliśmy ,że to to😍 i szybko poszło a tak nam ze sobą dobrze,że śluby to dwa wzięliśmy :)
    Hania pomarudziła wczoraj ?
    Nam udało się po wielkim boju uspać małego na rękach i odłożyc nawet ( chyba za 3 razem ) do łóżeczka . Także są postępy . Mieliśmy wieczór dla siebie. Zrobiliśmy popcorn ,włączyliśmy film i....zasnęliśmy...wypompowani 😂
    A pogoda się nie przejmuj ..kwestia nastawienia ..nie daj sobie jakiejś głupiej pogodzie popsuć humoru i wyjazdu :)

    Ale jutro będzie mi dziwnie. Strajk zawieszony dzieci już do szkoły,z olim sami będziemy...a przez dwa tygodnie była pełna chata...taaa majówka zaraz,znowu wolne.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 10:40

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O... my tez 9 ze soba a ponad 3 lata malzenstwem cywilnym, niepelny rok koscielnym ;D sie smiejemy, ze wezmiemy slub jeszcze kilka razy w roznych wyznaniach ;p :)

    My po kinie. Niania dala rade ale stwierdzila, ze mocno podkoloryzowalam "luz" z malym, ze ona stawala juz na glowie przy nim :p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 15:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my razem 12 lat, a 8 lat po ślubie :) To już jak dinozaury :-D

    W ogóle to mój mały nie lubi już gondoli.. Już od dawna na spacerach nie śpi, a wczoraj poleżał z 10 minut i zaczął się drzeć. Nie dało się go uspokoić, dopóki nie wyjęłam go z wózka. A jak wyjęłam, to całą drogę powrotną musieliśmy go nieść na rękach. Dobrze,że mąż był z nami, bo sama bym nie dała rady ;)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 15:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli, jak coś, to Nan Optipro Plus 1 (nowa wersja) i Bebilon Profutura 1 są bez oleju palmowego ;-)

    Seli lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My 7 lat razem i 6 po ślubie.

    Dzisiejsza pogoda niezachwyca. Jedyny plus, że dziecko senne cały czas i nie wymyśla 🙂

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, u nas długi staż przed ślubem bo byliśmy bardzo młodzi jak zaczęliśmy się spotykać :) ja niecałe 16 a mąż 17, ale gonił za mną już w podstawówce haha :P wiec to taka pierwsza miłość trochę
    Super, ze udało się z Olafkiem :)

    Seli a nianie znaleźliście na necie??

    My się próbujemy spakować ale ciezka sprawa :D

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 17:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieee eeee.... No co Ty. Obcej osobie bym ni zostawiła. Była moja koleżanka z pracy :)

    Patrze na rozszerzanie diety, na początek jest tak jak Kendy robi po trochę... I jest napisane "dziecko samo wyciąga rączki", "siedzi stabilnie podparte"... Nie widzę tego u mojego dziecka :P I boje się, że zrażę go do jedzenia już na wstępie i nie będzie jadł jak ja...

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A my sobie zrobiliśmy wycieczkę do mini zoo:) ale było czadowo😊ile atrakcji.Ale fajnie się bawiliśmy 😂zjeżdżałam z moimi dziewczynami na takiej zjeżdżalni na pontonie z wyrzutnia a lądowało się na dmuchanej trampolinie. Jaka prędkość i adrenalina,zacieszalam jak dziecko 😊matka- wariatka 😁
    Potem obiad w restauracji . A nasz Oli nie spał większość czasu. Jak on już aktywie bierze udział w życiu rodzinnym .W restauracji też siedział już z nami przy stole 😊Mieliśmy odpoczywać w domu cały weekend ale jakoś tak na spontanie nam się zachciało :)

    Teraz już odpoczywamy. :)

    Magdoczka
    Mogą już tak spacerki wygladać. Mój też coraz mniej śpi i coraz bardziej sie wszystkim interesuje. I na ostatnim spacerze też go trochę niosłam bo się już znudził...byłam sama niosłam go i pchałam wozek ( mój brzuch się wtedy przydał 😂)Jak go nosze na rękach mbrzuch też się przydaje 😂są plusy 😂

    Seli
    Dietę powinno się rozszerzać po skończonym 17 tygodniu a przed 26. I właśnie powoli po trochę się daje. Najlepiej zacząć od warzywa( marchewka),podać kilka łyżeczek ,odczekac kilka dni czy nie ma żadnych niepożądanych reakcji i można podać troszkę więcej,potem to samo z jabłuszkiem ,potem kaszka, później cos z mięskiem. ,potem rybka ..i systematycznie wpriwadzac jakieś nowe smaki.I dążyć do 5 posiłków dziennie. Np śniadanie mleko,drugie śniadanie kaszka,obiadek z mięskiem ( ok 2razy w tygodniu rybka),podwieczorek owoc i na noc znowu butla).
    No mój już siedzi stabilnie ,nawet sam łapał za łyżeczkę i świetnie radzi sobie jedząc z łyżeczki a to już widziałam wcześniej jak podawałam mu kropelki z łyżeczki,szybko opanował te umiejętność. A te początkowe dawki są maleńkie a konsystencja bezpieczna więc spokojnie:)Trzeba obserwować dziecko i samemu uznać czy jest gotowe :)

    Lisa
    Jak tam ? Spakowani ?Multum tego co ? Trzeba przygotować się na każda pogodę. Ja zawsze wolę wziąć więcej niż za mało...już mnie przeraża to pakowanie 5 osób na 6 dni.
    O której wyjeżdżacie ?

    Seli
    My też mieliśmy dwa śluby. I dwa " wesela" Najpierw cywilu,po dwóch latach kościelny i tak się nam spodobało że się śmiejemy że teraz konkordatowy weźmiemy :)
    Jak film? Wysyłać męża ?warto?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 18:38

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy mam dwie ksiazki - slynna bobas lubi wybor i z alaantkowe, sugeruje sie tez dietetyczka Jackowska.

    Ogolnie tak ale lepiej niby po skonczonym 6msc mniejsze ryzyko niby alergii. Tak samo z marchewka czytam, ze jest dosc zatwardzajaca. O kaszkach tez czytam, ze wprowadzac lepiej kasze itp. Niz dlugo trzymac kaszki...

    No i kwestia inna... to wczesniak. Niby mam nie patrzec na korygowany a metrykalny ale teraz mam sama watpliwosci. Fizycznie ostatnio nie jest na takim poziomie 5 miesieczniaka. Z niektorymi rzeczami tak... i bardzo ladnie zalapal cwiczenia - nie spodziewalam sie szybkiego efektu.

    Ogolnie mam metlik ;)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzi sam stabilnie majac 4 miesiace? Wow...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Siedzi sam stabilnie podparty ( tak pisałaś i o tym mówię):) W sensie ,że utrzymuje równowagę,sztywno trzyma kręgosłup i główkę ,posadzony na kolanach tak polsiedzaco ,oparty plecakami o nas utrzymuje się prosto ,nie zjeżdża i się nie chwieje. Samo nasze dziecko jeszcze nie siada i nie siedzi i nie jest sadzane 😋( żeby była jasnosc)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 18:51

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli jeśli masz watpiwosci poczekaj :)
    Na spokojnie,to nie wyścig. Poczekaj aż uznasz że to dobry moment. Książki książkami....intuicji tez warto posłuchać :)
    Nie bój się że Gabrysia zrazisz, przecież nie będziesz mu dawać na słię. Dasz jak ja na czubeczku łyżeczki jak zobaczysz ,że nie chce krzywi się i wypluwa albo nie radzi sobie z jedzeniem/ łykaniem to odczekasz i spróbujesz za jakiś czas.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 18:52

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To oparty plecami czy siedzi sam? Bo jakod inaczej sobie to wyobrazam... noszac malego trzymajac reke na brzuchu a druga stabilizujac miednice to on pieknie sie trzyma. Nie podparty o mnie, glowka ladnie, raczki mu lataja. Ale to przy noszeniu. Albo przy cwiczeniu siedzenia jakby po skosie z noga podgieta (nie wiem jak to opisac ladnie ;p )

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam watpliwosci jak do wszystkiego ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    To oparty plecami czy siedzi sam? Bo jakod inaczej sobie to wyobrazam... noszac malego trzymajac reke na brzuchu a druga stabilizujac miednice to on pieknie sie trzyma. Nie podparty o mnie, glowka ladnie, raczki mu lataja. Ale to przy noszeniu. Albo przy cwiczeniu siedzenia jakby po skosie z noga podgieta (nie wiem jak to opisac ladnie ;p )
    Oparty plecami stabilnie prosto siedzi,trzyma równowagę. I sam też się podnosi i bez podpierania też chwilę by usiedział ale go stopuje ,na to mu nie pozwalam jeszcze ,bo jeszcze się chwieje zresztą do samodzielnego siadu bez oparcia to ma jeszcze czas. Ale tak noszony jak ty opisujesz przodem z ręką na brzuchu bez podparcia też już sztywno trzyma plecki i główkę . I jak tatuś mu robi samolot też sztywno wyprostowany jest. Widać,że jest silny.A na brzuszku leżąc też bardzo wysoko i sztywno trzyma głowę i ładnie podpiera się stabilnie na raczkach. W ogóle mam wrażenie że codziennie nabywa nowych umiejętności. 😍tak mi rośnie.

    A propo. Pampersy 4 są na nas dobre kupiłam już paczkę by zobaczyć. Teraz mamy dada ekstra soft,reklamują je,że niby wytrzymują do 12 godzin. Założyłam wczoraj na noc i wytrzymal cała noc i pupa nawet sucha. I dzisiejszy wyjazd też na jednym pampku i też spoko więc fajne .Narazie na noc i na wyjścia będą a tak w domu dokończymy zapasy trójek też jeszcze są ok. I odkładam już rozmiar 68...jesteśmy na 74 a kupuje już 80 :)ma lato. A u was jak?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli a jakie ćwiczenia siedzenia robisz z Gabrysiem ?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My jesteśmy razem 11 lat i 7 lat po ślubie.
    Update Emilki: podnosi cały tyłów i główkę już teraz nie tylko z pozycji pół leżącej ale też z płaskiej do tego siedząc pod matą chwyta zabawki i się na nich podciąga :/, obraca się z pleców na boki od wczoraj próbuje z boku na brzuch, zajada rączki coraz częściej ale na razie zęby się nie wyrzynają.
    Dużo gaworzy do tego krzyczy jak jest zniecierpliwiona co brzmi jak wołanie, marudzi jakby narzekała na życie mój mąż nazywa to smętnym śpiewaniem :D W wózku śpi może pół godziny czasem w ogóle jak jest wyspana za to grzecznie leży w wózku uśmiecha się i ogląda świat szczególnie fascynują ją drzewa, jak słońce świeci to jest niepocieszona bo ma budę zasłoniętą więc się wkurza i próbuje siadać.
    Mała zjada 90 ml(właściwie nie całe 100 bo rozwadniam 3 miarki, dzięki temu gazów nie ma praktycznie) co 2 godziny, w nocy 1 pobudka koło 2-3 rano czasem budzi się jeszcze o 12 ale to rzadko koło 5-6 rano jest świeżynka naje się pogada godzinkę pomarudzi i czasem jeszcze zasypia na godzinkę. Pada o 19 i zasypia praktycznie od razu
    Powoli wyrasta z rozmiaru 68 i pieluchy 3 też już są kuse
    Zmieniliśmy smoczki na 3-6m i smoczki od butelek na średni przepływ 3m+. We wtorek mamy 3 szczepionki na raz i już teraz się stresuje

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 kwietnia 2019, 21:29

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 28 kwietnia 2019, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My od jakichś 2 tygodni jesteśmy w rozmiarze 74. Pieluchy jeszcze trójki, ale też mam wrażenie, że już trochę małe. A mam jeszcze całą dużą paczkę..
    Młody jak leży na macie na brzuszku, to tak przebiera nóżkami jakby chciał raczkować już :) Tylko pupa ciężka :) bo główkę i tułów trzyma wysoko. Z plecków na boki obraca się bez problemu, na brzuszek rzadko, z brzuszka na plecki czasem. I jak się denerwuje leżąc na pleckach, to opiera stopy na ziemi i podnosi pupę i tułów dół góry, jakby mostek chciał zrobić :)
    Smoczek 3m+ uzywalismy już gdy młody miał 1,5 miesiąca :-) i używamy nadal. Z 1m+ za wolno mu leciało i się wkurzał.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
‹‹ 1046 1047 1048 1049 1050 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwas foliowy podczas starania o dziecko, kwas foliowy w ciąży - dlaczego tak ważny?

Kwas foliowy to witamina z grupy B, o której żadna starająca się o ciążę kobieta, nie powinna zapominać! Kwas foliowy ma ogromny wpływ na rozwój płodu, prawidłowy przebieg ciąży, ale i również płodność kobiety! Dodatkowo przeczytaj dlaczego suplementacja kwasu foliowego zalecana jest czasem również dla mężczyzn.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ