X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 maja 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, wszystkiego najlepszego dla Olafka :-)
    Śliczny chłopak, taki podobny do mojego ;-) :-D

    A na tym zdjęciu ze spacerku, to tam jest połączenie fotelika i gondoli? ;-) Czy masz taki fotelik?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, Magdoczka
    Dziękujemy 😚😚😚😚😚

    Magdoczka to fotelik.Daszek postawiłam i mam taką osłonkę. Wtedy zimno było.

    Lisa
    Jeszcze nie wiem jakie to będzie pół tortu
    Ale będzie tradycyjnie...napewno duże by wszystkich obdzielić.

    Śmigamy na spacer nie czekamy do popołudnia bo wczoraj tak czekalismy i była burza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 20:59

    Martoszka, Magdoczka, Sewcia lubią tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 maja 2019, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hihihi, i po cyferce 5 :-D Dobrze, że poduszki nie da się tak zgiąć ;-)

    U nas się zrobiło ciemno, pewnie zaraz będzie lało.. Tragedia z tą pogodą.
    A w ogóle, to niektóre ubranka 74 są już na nas lekko przyciasne. Trzeba będzie powoli szykować się na 80 ;-)

    Kendy lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurcze...zimno chyba na ustach mi wychodzi😖😖
    Od tego przeziębienia.
    Znacie jakieś bezpieczne sposoby?? Miód szałwia? Byłam w aptece,nic nie można przy kp. Kupiłam maseczki i póki co nie ma całowania 😢
    Jak to takie niebezpieczne dla niemowlaka się zastanawiam czy nie skończyć szybciej karmić i wtedy to wyleczyć mam tabletki. I tak mamy kończyć karmienie na początku czerwca..Wystraszyło mnie to ..pamiętacie ten artykuł ..aaaa

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 13:31

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 21 maja 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, może jakieś maści z cynkiem? Ten artykuł- fakt, przerażający..
    A czemu chcesz już kończyć karmienie?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę jak i tak planowałaś jeszcze dotrzymać te 9 dni a wyszło jak wyszło to może faktycznie lepiej skoczyć wcześniej i wyleczyć porZądnie :( jakby to chodziło jeazcze o miesiąc a to nie całe 2 tygodnie.. a maści tez nie można? Heviran?? Znalazłam taki artykuł https://farmaceuta-radzi.pl/acyklowir-i-karmienie-piersia/#

    klz99vvjhysycx8i.png
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 21 maja 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, wydaje mi się ze te preparaty na zimno wokół ust nie zawsze pomagają, dlatego ze nie każde zimno to opryszczka i wirus który to powoduje. Wiadomo, trzeba być ostrożnym w takiej sytuacji, ale nie powiedziane ze cokolwiek Ci na to pomoże.

    U nas nadal katar, póki co nie idę znowu do lekarza, bo jest coraz lepiej, i pewnie i tak by mi nic nowego w tej sytuacji nie zalecił. Ale niestety takie długie bujanie się z katarem synek ma po mnie. Mnie jak weźmie to tez na dobre 10-14 dni.

    Drogie mamy, jakie macie chusty do noszenia dzieci? I czy to dobry pomysł żebym dopiero teraz zaczęła, czy już za późno? Łatwo jest taka chustę zawiązać ? Za tydzień jedziemy nad morze i na plaże wygodniej niż z wozkiem, dlatego zaczęłam się nad tym zastanawiać...

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może być jeszcze grzybicze albo bakteryjne, ja raz złapałam i w aptece farmaceutka od razu zauważyła ze grzybicze niestety :/ złapałam na praktykach

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Widziałam właśnie ten artykuł,ale nie mam przekonania. Trochę się boje. Chyba muszę to skonsultować z lekarzem. Albo faktycznie jak się rozwinie to szybciej zakończyć karmienie.
    Ale planowaliśmy ruszyć z tematem po tych naszych " wakacjach" . Jednak na wyjeździe fajnie jeszcze pokarmic,wygoda. No zobaczę narazie przemywam szałwia,ubieram maseczkę..zobaczymy pomyśle

    Magdoczka
    Niestety z przyczyn niezależnych ode mnie.( Nie chcę się rozwijać w temacie ) Muszę do lipca odstawić małego od piersi.
    Także czerwiec będziemy przechodzić na mm. A że mąż ma akurat od przyszłego tygodnia tacierzyński więc to dobry czas.Razem przez to przejdziemy.
    Strasznie mi z tym ciężko. Niby to nie koniec świata ale jednak...uwielbiam karmić...

    Olinka
    Serio zimno nie musi być opryszczka, tym groźnym wirusem. ? Jak to rozpoznać?

    Lisa
    Że opryszczkę wargowa też miałaś ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 17:00

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy śliczny synuś, wszystkiego najlepszego z okazji "małych urodzin"
    My dzisiaj pojechaliśmy do babci. Mały pierwszy raz został z babcią 2 godziny a ja pojechałam na zakupy. Połowę rzeczy nie kupiłam bo myślałam jak moja mama sobie z nim poradzi. A on był grzeczniutki i nawet nie zapłakał jak mnie nie bylo.

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kiedy dokładnie zaczęłyście rozszerzanie diety?
    U nas już 4 miesiące i 3 tygodnie i tak myślę. Mąż każe czekać, a ja już mam mnóstwo słoiczków kupionych i nie mogę się doczekać.
    Jeszcze zastanawiam się nad krzesełkiem do karmienia. Możecie powiedzieć jakie macie lub planujecie kupić?

    Ja myślę o kupieniu nosidełka, bo mąż stękał, że na zakupach nie jest mu wygodnie. Ale jak już chciałam zamówić to ten nie. I bądź tu mądry.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Coś xo wyglądało jak opryszczka, tzn ja tak wtedy myślałam ale okazało się, ze to nie wirus tylko grzyb. Ale złapałam to w szpitalu na praktykach :/ pierwszy rok, pierwsze praktyki.. włożyłam długopis do buzi

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 17:16

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    OlinkaO ja chustuje w sumie od urodzenia. Tylko na poczatku nosilam w kółkowej a po bodajze 1.5 miesiaca przerzuciłam się na długą. Chustowac możesz zacząć w każdej chwili i tak naprawdę wszystko zależy od dziecka czy to polubi. Koszt chusty zależy od tego czego chcesz. I za 100zl znajdziesz pasiaka na którym najłatwiej się uczyć. A są chusty i po kilka tysięcy. Tylko aby to robić dobrze trzeba by umówić się z doradcą. Ja byłam na warsztatach a jak załapałam o co chodzi to nowe wiązania próbowałam z tutorialami z Youtube. No i taka chusta niekoniecznie starczy na długo, w sensie myślę że do max 12kg jesli mowimy o chuscie nie za grubej 100% bawelny. A jesli chcesz coś na dłużej to może nosidełko? Jeśli Twój synuś już siedzi albo zaraz zacznie to nosidełko wystarczy wam na pewno na dłużej niż rok (O ile polubi). No i nosidełko ma taką przewagę że po prostu zapinasz i koniec. Nie musisz się bawić z połami "szmaty" przy motaniu. A jak dziecko jest ruchliwe albo się pręży to zawiązanie chusty jest ciezkie...

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewcia wrote:
    Kendy śliczny synuś, wszystkiego najlepszego z okazji "małych urodzin"
    My dzisiaj pojechaliśmy do babci. Mały pierwszy raz został z babcią 2 godziny a ja pojechałam na zakupy. Połowę rzeczy nie kupiłam bo myślałam jak moja mama sobie z nim poradzi. A on był grzeczniutki i nawet nie zapłakał jak mnie nie bylo.
    Dziękujemy 😚
    Zawsze jest sresik jak się zostawia dziecko. Ja jestem najspokojniejsza jak zostaje z tatą. Raz został z ciocia ( ale to na spacerze w wózku) jak my wszyscy byliśmy na naukach przed chrztem .
    Narazie z nikim innym nie zostawał bo nie było potrzeby. A jak zostanie napewno będę świrować ( jak i z córką)nie z powodu wątpliwości nad dobrą opieką oczywiscie ale ,że może akurat teraz chce do mamy i płacze😉i ciągle sie zerka w telefon. Trudno już o taki czysty relaks przy dzieciach. Zawsze się myśli jednak :)

    Kupiłam mężowi piżamę letnia Avengersow ...zadowolony ...a ja jaka dumna że taka znalazłam...lubi te bajki dla dużych chłopców. Koszulkę już też dostał ode mnie.:)
    I ostatnio fartuszek z jego imieniem i napisem Top Chef... bo świetnie gotuje.( Tak żeby go zachęcić by częściej to robił 😎😈..musi mi coś przyrządzić w tym fartuszku ...tylko w tym fartuszku 😋

    Ale sobie też kupiłam fajna koszulkę z dziećmi i napisem " Mom life is the best life" jest słodka :)z dumą będę ją nosić !!!
    Fajnie być mamą co ??

    "ZE WSZYSTKICH KOBIECYCH PRAW NAJWSPANIALSZE JEST BYCIE MAMĄ ;)"

    W niedzielę nasze święto ...niektóre z Was będą obchodzić je pierwszy raz😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 18:05

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Coś xo wyglądało jak opryszczka, tzn ja tak wtedy myślałam ale okazało się, ze to nie wirus tylko grzyb. Ale złapałam to w szpitalu na praktykach :/ pierwszy rok, pierwsze praktyki.. włożyłam długopis do buzi
    Ojjjj ..ale z dwojga złego już wolałabym przygarnąć grzyba😋

    A byłaś już z Hania u lekarza? Udało ci się dostać ?
    A jak u was kp? Powoli też odchodzisz od kp czy zmniejszasz ilość karmień ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 18:14

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy myślałam, ze na zdjęciu Olafek sam sobie butle trzyma:D Hania dzisiaj sobie trzymała na chwile ale nie wiem czy 1 minutkę :P
    Kp raczej się kończy.. karmie tylko dwa pierwsze karmienia po nocy, gdy jesteśmy w łóżku a potem Hania Ew. Wypije pierwsze mleko i dalej nie chce jej się ciągnąć :/
    U lekarza byłyśmy wczoraj, ogólnie tylko katarek, osłuchowo czysto, mamy robić inhalacje. Żelazo możemy odstawić (w końcu!) witaminę B brać dalej bo morfologia na granic ale już lepsza, płytki dalej podwyższone ale i tak już trochę się obniżyły. Ten Alat możliwe, ze po żelazie albo Rotarixie, mamy powtórzyć po 6 miesiącu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja 2019, 20:42

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, które z Was karmią tylko piersią? Widzę że duża część zaczęła rozszerzać dietę i zastanawiam się czy karmilyscie mm, czy poprostu nie czekacie do 6 miesiąca z rozszerzeniem?
    Spaceangel, Kendy też zaczynamy od tej kaszki :)

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, Synuś piękny!!

    Kendy lubi tę wiadomość

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 21 maja 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marin
    😊Dziękuję.

    Lisa
    Czyli wszystko fajnie. Jest poprawa. A jak z przybieraniem ?
    To nie butelka a ta siateczka do pokarmu. Uratowała spacerek :)Ciumkał sobie jabłuszko.
    Ale butelkę też zdarzylo mu się trzymać .

    Marin
    Ja zaczęłam rozszerzać jakos w połowie 5 mca.po skończonym 4.przy kp.
    Mój dzis bardzo się zajadał ta kaszka. Zrobiłam mu z jabłuszkiem. Zdecydowanie posmakowało. ;)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 21 maja 2019, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego dobrego Oli :) 🍾

    Marin ja tylko kp i zaczelam jak miak 5.5 i nie zastepuje kp posilkami, daje najpierw piers a potem smakuje ;)

    Te kaszki helpy dostepne sa w rossmanie. Dzis kupilam inne rodzaje :)

    Rozwita ryb tez sie obawiam hehehe ;p kupie cielecine i zamowie ryby z jednego sprawdzonego miejsca. Maja drogo i tylko na zamowienie ale za to jakie w smaku... az sama mam ochote po dawno nie kupowalam.

    Lisa to dobrze, ze sie polepszylo!

    Kendy, Lisa24 lubią tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 1072 1073 1074 1075 1076 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ