X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 lipca 2019, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Też nie dokonca jestem przekonana czy to kaszka....czy marchewka...nie wiem...także też śledztwo trwa😉
    Wczoraj z kolei zmartwiła mnie rybka na obiadek ,bo miał po niej cofki i ulewal ta rybka ..a dziś taka ładna kupka ..
    Napewno więcej picia daje ,to rozluźnia kupki..przewaznie sok jabłkowy Hippa z wodą.

    Tatuś kupił synkowi stolik edukacyjny/jeździk/ pchacz. ...właśnie skręcił i się bawi ...to czas na kawkę 😊

    Dziewczyny się spisały...obiad pycha. Muszę częściej tak wybywac ...😊a jaka piękna współpraca między nimi...ogólnie się bardzo kłócą 😊

    Lilutek
    To jakie teraz mleko będziecie testowac?
    jak podałam Emilce słoiczek łosoś z warzywami to strasznie ulewała, bekała i kupa nie ciekawa wcześniej nic jej nie szkodziło

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 12 lipca 2019, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My właśnie wróciliśmy ze wsi. Były świetne dwa tygodnie. Wypoczęliśmy, małemu się podobało. Tylko w ostatnim tygodniu było zimno i deszczowo, a dziś jak ma złość piękna pogoda.

    Spaceangel, najlepszego dla Emilki :) cudna jest.

    Lilutek, strasznie współczuję tych problemów :-( Mam nadzieję, że w końcu uda się znaleźć przyczynę.

    U nas cały czas kupa twarda i zbita. A synek nie chce jeść ani owoców, ani kaszek. Więc myślę, że po marchewce, bo w większości słoiczków ona jest. Przepajanie już nie pomaga. Może też spróbuję ten sok jabłkowy z Hippa.
    Też miałam zamiar podać łososia z warzywami z Bobovity. Mówicie, że kiepsko po nim? :/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 14:02

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 lipca 2019, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    My właśnie wróciliśmy ze wsi. Były świetne dwa tygodnie. Wypoczęliśmy, małemu się podobało. Tylko w ostatnim tygodniu było zimno i deszczowo, a dziś jak ma złość piękna pogoda. No i te tragiczne wieści- zginął mój bardzo dobry kolega z pracy. Parę dni wcześniej gadalismy i umawialiśmy się na kawę.. I tej kawy już nie wypijemy..Świetny chłopak był.. Ciągle przeżywam, może powrót do domu lepiej mi zrobi, dużo spraw do ogarnięcia po powrocie.

    Spaceangel, najlepszego dla Emilki :) cudna jest.

    Lilutek, strasznie współczuję tych problemów :-( Mam nadzieję, że w końcu uda się znaleźć przyczynę.

    U nas cały czas kupa twarda i zbita. A synek nie chce jeść ani owoców, ani kaszek. Więc myślę, że po marchewce, bo w większości słoiczków ona jest. Przepajanie już nie pomaga. Może też spróbuję ten sok jabłkowy z Hippa.
    Też miałam zamiar podać łososia z warzywami z Bobovity. Mówicie, że kiepsko po nim? :/
    u Emilki bardzo zresztą oprócz tego nie smakował jej ledwo połowę zjadła.. Ale każde dziecko inaczej reaguje :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 lipca 2019, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas się jedzenie uregulowało rano kaszka (50 ml wrzątku+2 miarki mm+ 3 miarki od mleka kaszki bobovita) z owocami ze słoiczka potem mleko a wieczorem obiadek kilka warzywek zblendowanych.
    Niestety są minusy takiego jedzenia Emilka mleko je chętnie tylko w nocy w ciągu dnia marudzi, nie dojada i wypija bardzo mało tylko patrzy kiedy przyniosę jej pojemniczek i łyżeczkę. Mimo że ja jej posiłków mlecznych nie zastępuje tylko daję stałe dodatkowo ale ona na mleko strasznie wydziwia :/

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A widzisz, u nas kaszka idzie jak burza, obiadek tak sobie, a mleko kocha. I co z tego jak ledwo podwoiła swoją wagę. A przemiany nie ma super, bo wczoraj musiałam dać espumisan by kupa poszła.

    Mnie też ta Marchewka wszędzie denerwuje. Teraz chcę jej kilka dni dać coś bez niej, ale trudno znaleźć.

    M&M
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Martoszka wrote:
    A widzisz, u nas kaszka idzie jak burza, obiadek tak sobie, a mleko kocha. I co z tego jak ledwo podwoiła swoją wagę. A przemiany nie ma super, bo wczoraj musiałam dać espumisan by kupa poszła.

    Mnie też ta Marchewka wszędzie denerwuje. Teraz chcę jej kilka dni dać coś bez niej, ale trudno znaleźć.
    Jak masz blender to polecam ziemniak seler pietruszka w tych samych proporcjach plus trochę rosołku z gotowania trochę soli i wychodzi taki krem Emilka to uwielbia

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 lipca 2019, 20:25

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lipca 2019, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zup prawie nie gotuję, bo mąż nie lubi. Jak już to jakiś krem, albo leczo( nie wiem do czego je zaliczyć). Ale teraz będzie musiał polubić. Chyba, że nic nie będzie jadł.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    U nas się jedzenie uregulowało rano kaszka (50 ml wrzątku+2 miarki mm+ 3 miarki od mleka kaszki bobovita) z owocami ze słoiczka potem mleko a wieczorem obiadek kilka warzywek zblendowanych.
    Niestety są minusy takiego jedzenia Emilka mleko je chętnie tylko w nocy w ciągu dnia marudzi, nie dojada i wypija bardzo mało tylko patrzy kiedy przyniosę jej pojemniczek i łyżeczkę. Mimo że ja jej posiłków mlecznych nie zastępuje tylko daję stałe dodatkowo ale ona na mleko strasznie wydziwia :/

    A kaszka z bobovity nie ma już w składzie mm?:)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę widzę ze większość ma jakieś problemy z kupkami, u nas na porządku dziennym były zielone brzydkie ale to po Nutramigenie, wcześniej były ładne. Ehhh a ja pierd....olca za przeproszeniem dostanę bo obstawiałam ze na Hippa tak zareagowała wysypka a teraz już nie jestem pewna bo po kąpaniu zaczęłam ja smarować maścią z antybiotykiem i znowu ja wysypało i nie wiem czy antybiotyk czy kąpiel ja podrażniła. Naprawdę za chwile mnie odwiozą do wariatkowa 😜 zmylam jej to szybko i poczekam aż znowu trochę zejdzie i spróbuje za dzień dwa na jednej rance.

    Magdoczka współczuje bardzo 😢

    Mnie tez wkurza to ze większość słoiczków naszpikowana marchewka, zreszta ja od jakiegoś czasu gotuje jej zupki, narazie udało nam się tylko wprowadzić ziemniak, marchew, królik i tak monotonnie ma ale non stop wysypki i nie wiadomo po czym wiec musimy pomału. Ale Lila uwielbia te obiadki, jak widzi miseczkę to się cieszy w głos. Jej ta monotonia nie przeszkadza, to bardziej siedzi w mojej głowie.

    Kendy sama nie wiem albo Bebilon Pepti albo jakieś już inne ale za bardzo się na nich nie znam, czytałam trochę ostatnio ale to tyle co w necie. A jak się okaże ze to na antybiotyk tak zareagowała to pewnie dalej Hippa będziemy testować.

    4k73pm2.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Space, gratulacje z okazji półroczku! Śliczne na włoski Emilka, no taka główka do głaskania :)

    Lisa, jak u Hani z choróbskiem? nie mogę się doczytać czy coś pisałaś.

    Martoszka, kup sobie coś ładnego, należy Ci sie pocieszka za takie samotne siedzenie!
    Nie wypatrzyłaś na wsi jakieś samotnej mamy z wózkiem?

    Magdoczka, wyrazy współczunia. Nie da się opisać jak to jest jak umiera ktoś przedwcześnie :( trzymaj się!

    Lilutek, biedne jesteście z Lilką, nosz kurde :(

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka, został jej jeszvze taki poinfekcyjna kaszel ale jest dużo dużo lepiej. Skończyliśmy antybiotyk i lekarz dał zielone światło na basen od 14 lipca :)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    A kaszka z bobovity nie ma już w składzie mm?:)
    mamy ryżową bezmleczną bezglutenową nie kupuje mlecznej bo wolę swoje mleko modyfikowane dać

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super Lisa :):)

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 12 lipca 2019, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Elmuszka wrote:
    Space, gratulacje z okazji półroczku! Śliczne na włoski Emilka, no taka główka do głaskania :)

    Lisa, jak u Hani z choróbskiem? nie mogę się doczytać czy coś pisałaś.

    Martoszka, kup sobie coś ładnego, należy Ci sie pocieszka za takie samotne siedzenie!
    Nie wypatrzyłaś na wsi jakieś samotnej mamy z wózkiem?

    Magdoczka, wyrazy współczunia. Nie da się opisać jak to jest jak umiera ktoś przedwcześnie :( trzymaj się!

    Lilutek, biedne jesteście z Lilką, nosz kurde :(
    U nas te przecinki cały czas od zboża latają i nie da się na dworze wysiedzieć, więc nawet na dwór wychodzę wieczorem i to na działkę ostatnio. A dziś nawet wpuszczałyśmy naszego piesiuńcia tylko do domu to już miałyśmy kilka na sobie.


    Ja właśnie myślę jaką kaszkę teraz kupić. Miala hippa, ryżową z holle i teraz nie wiem co. Nie chciałabym mlecznej, bo wolę jej na jej mm zrobić.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 12 lipca 2019, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    mamy ryżową bezmleczną bezglutenową nie kupuje mlecznej bo wolę swoje mleko modyfikowane dać

    Aa rozumiem. Nie wiedziałam, my miałyśmy jedno opakowanie, które nam przysłali w ramach promocji i w składzie jest mm dlatego zapytałam ;)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 13 lipca 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry 😊
    Najważniejszy hit...usłyszałam dziś od synka " ma-ma" 😍
    Co prawda nie było to takie świadome słowo ..ale jednak...😍

    Wczorajszy wieczorek udany. Mały bardzo towarzyski ,prawdziwy gospodarz nie zasnął dopóki goście byli 😉

    Nocka cudnie przespana. Zauważyłam że jak zje ok 22-23 to śpi do rana 5-6 ciągiem .

    Dziś na śniadanko zrobiłam tą kaszkę porcja zbóż że świeżymi malinami. Smaczna jest. I dostał dziś tez kawałeczek parówki,dosłownie kapke. ( znalazłam takie dla dzieci bez glutenu,konserwantów ).Poznał tym samym inna trochę konsystencję ale radził sobie :)

    Teraz śpi na mnie...ostatnio znowu cycoch. Mężowi fajnie się bawi a u mnie chce być tylko na rękach na kolanach,blisko ciągle..bawił się fajnie ,zobaczył mnie i włączył marude 😊 ale fakt śpiący był ..chwila tańców na rękach i śpi.

    Wsadzam go do wózka,ogarniam się i idziemy na spacerek i lody:)

    Lilutek
    Jak dziś skóra córeczki ?

    Magdoczka
    Wyrazy współczucia

    Elmuszka
    A co nowego u Zosienki.?

    Martoszka
    Weź ty umów się z kimś ,zaproś kogoś. ..mówisz że masz jakieś w rodzinie przyszłe mamy...może warto odświeżyć kontakty,wspólne tematy...dobrze ci to zrobi ...

    Rozwita
    Co u Was?

    Lisa
    Są różne kaszki i z mm i bez . Ta ryżowa jest bezmleczna i bezglutenowa też ja mam i robiłam z moim mm ale ten cukier mnie odstraszył dlatego kupiłam porcje zbóż mannę .Jak Hania dziś?

    Spaceangel
    Świętowaliście jakoś półroczku ?

    Ja wole sama gotowac . Mam wtedy wpływ na to czy jest marchewka czy nie 😊a fakt większość słoików jest z marchwią. I ten smak bardzo podobny wszystkich słoiczkow.Jak gotuje sama ,czuje się smak każdego warzywa z osobna. Ta pietruszka ma smak i aromat pietruszki,marchew ma tą słodycz,mięsko czuć konkretnie ...

    Następna w planach u mnie jarzynowa na kurczaku może z ryżem lub kasza😏

    Miłej soboty. U nas pogoda cudna.
    A dziś znowu goście...jutro jak pogoda dopisze uciekamy z domu i z kuchni 😊może morze 😝


    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 11:39

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Rozwita Przyjaciółka
    Postów: 153 36

    Wysłany: 13 lipca 2019, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy u nas kolejna noc z krzykiem i od rana jest marudna. Cały czas ma około 37st i uspokaja się dopiero po ibupromie. Ta jedna dwójka chyba daje jej w kość.😣 Ale apetyt ma, o 7 wciągnęła kaszę z bananem i wiśniami, o 9 było mleko A o 12 zjadła całe jajko.

    Ja też wolę gotować sama. Słoiczki bez marchwi chyba tylko gerbera znalazlam w rossmannie. Tylko mam do niego 30km więc rzadko jestem.

    Dziś rano przyjechała do mnie siostra męża (szwagierka? Bratowa? Nigdy nie wiem...)😅 na makijaż i fryzurę bo idzie na wesele. Pogadalysmy dużo bo ma termin na styczeń i podpytywala o rozne rzeczy

    Jeszcze w między czasie zrobiłam sałatkę i dwa maselka smakowe i czekam na gości. Jak pogoda się utrzyma to grill się uda😊

    I mam problem z mięsem dla małej. Ja od ciąży bardzo rzadko jem mięso, jakoś mnie odrzuca i nie wiem jak często takie dzieci powinny je dostawać? W sumie to spróbowała raz indyka i raz kurczaka. A to pewnie za mało... jak to jest u Was?

    3jvzdf9hctqf1jxh.png
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 13 lipca 2019, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    My jeszcze się urlopujemy do środy. Dziś brzydka pogoda bo pada od rana to mam czas żeby nadrobić forum. Podróż minęła nam spokojnie większość czasu mały przespał. Podkoniec tylko troszkę marudził.
    W dzień wyjazdu dałam małemu rozmrożone moje mleko i go wysypało. Po maści wysypka zeszła po 2 dniach i teraz jest ok. Wyrzucę chyba to mleko, trochę szkoda bo długo odkładałam i mroziłam.

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 13 lipca 2019, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam

    Ale u nas paskudna pogoda, leje od rana a ciemno jak w nocy...a ja mam furę prania i kisi mi się to w domu. Wypralam Lilki rzeczy w tych orzechach i zobaczymy czy to coś da, napewno nie zaszkodzi no im mniej chemii tym lepiej.
    No i przyszły te ubranka z nanaf organic, jakość faktycznie świetna, taka mięciutka bawełenka 😊
    Jeszcze garnki kupiłam 2 szklane do gotowania małej bo ma podejrzenie uczulenia na nikiel a w domu same ze stali nierdzewnej a tam niklu pełno. Także albo pójdziemy z torbami albo zeswiruje ale w końcu znajdę ta paskude co ja uczula. I pieluszki zamówiłam ekologiczne.
    Burza się u nas zaczyna😞

    Kendy skóra dziś lepiej dużo, od rana delikatnie próbuje smarować maścią z antybiotykiem i obserwuje ale chyba coś z tym mlekiem jednak nie tak...
    No i robimy przerwę od marchewki tez, Lila wczoraj pierwszy raz od niepamiętnych czasów nie zrobiła kupy a dziś rano były takie bobki dopiero potem zrobiła taka w miarę a potem jeszcze kolejna brzydka. Dziś sam ziemniaczek z krolikiem. Może jutro w końcu uda się wprowadzić buraczki ale się nie nastawiam bo to musiałaby mieć skórkę w miarę ok. Śpi już dzisiaj 2 raz, marudka taka albo na pogodę albo jeszcze efekty tego mleka odczuwa. Jak na nią to mało dziś zjadła, rano o 5 180 ml bo po całej nocy a potem tylko 20 ml bo ja ta kupa męczyła i potem jeszcze 2 razy po 100 ml. Może brzuszek ja meczy i temu taka maruda.

    Rozwita trzymam kciuki żeby pogoda Ci dopisała na grilla🙂 ja mięsko podaje od niedawna, narazie tylko krolika i w sumie tak 2, 3 dni daje potem dzień przerwy.

    Wieczorem tez mam gości, placki kupiłam bo nie byłam w stanie się z nimi ogarnąć, a jak mąż wróci z pracy to jakieś przekąski zrobię. A tak to staram się ogarnąć jakoś dom, a teraz mam przerwę 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 14:27

    4k73pm2.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 13 lipca 2019, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sewcia a jesteś pewna ze to od mleka? Może akurat coś jeszcze nowego wtedy zjadł albo jakiś kosmetyk nowy? Troszkę szkoda jak udało Ci się zapasy porobić

    4k73pm2.png
‹‹ 1138 1139 1140 1141 1142 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ