X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Sewcia Przyjaciółka
    Postów: 61 30

    Wysłany: 13 lipca 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie to mleko chyba jest z okresu kiedy mały miał wysypkę. Spróbuję jeszcze raz po powrocie i jak się powtórzy to wyrzucę.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 15:03

    zem3px9i8rzosrkl.png
  • Marin Autorytet
    Postów: 935 351

    Wysłany: 13 lipca 2019, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lilutek,u nas na początku lekerz podejrzewał łzs,potem azs i na koniec skazę białkowa. Do konca nie wiem co to u nas jest bo alergolog powiedzial ze u takiego malucha testy nic konkretnego nie powiedza. Ale prewencyjnie nie spozywam mleka i przetworów. Teraz kaszę robię na mleku bebilon pepti. A nawilzam skórę bal samej cetaphil md. Bardzo Wam współczuje bo wiem jak ja swirowalam.

    A co do apetytu dziecka to ja mam wrwzeni ze mój jadalny dopóki by pękł. Jemu ciagle malo. Jak do tej pory nie podpasowal mu burak z ziemniakiem. Wczoraj kupiłam morska rybę z jakimś warzywami zobaczymy co będzie.

    qdkk20mmaxfz3x0q.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 13 lipca 2019, 16:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy, wiem, ze są takie co się dodaje mm bo mam właśnie z helpy i z mamuko, tylko myślałam, ze wszystkie z bobovity maja już mm :) ja miałam jedna paczkę z promocji i dzisiaj właśnie się skończyła. Jutro spróbujemy mamuko

    My dzisiaj idziemy do znajomych. Mieliśmy odwołać bo Hania miała rano katar ale teraz czysto.. upiekłam ciasto straciatella z malinami, mam nadzieje ze jadalne ;P

    Hania dostała wczoraj słoiczek delikatne jarzynki i mega ulewala po nim :/ dzisiaj patrzyłam i ogródek już pełny smakołykami, wiec od poniedziałku zaczynamy gotowanie :)

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 13 lipca 2019, 17:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kolejna drzemka na mnie więc mam chwilkę by zajrzeć :) zaraz go spróbuję odłożyć do łóżeczka ...choć to jedyny moment kiedy mam chwilkę wytchnienia. Jak go odłożę będę odkurzac i myć podłogi więc to odciągam😊
    Póki co zrobiłam sobie zakupy na allegro.Musiałam kupić płyny do butelek, siateczkę nowa do pokarmu,bo w tamtej zgubiliśmy jedną część a lubimy ten gadżet . Od razu wzięłam zapasowe siateczki. I nowa pościelke kupiłam i ręcznik kąpielowy..te nasze już się trochę sprały przez te pół roku 😉

    Lisa
    Udanych goscin:)
    Ja się wczoraj narobiłam dziś mąż zrobił zapiekankę gyros i ciasto kupiłam...cały weekend w kuchni ..to za dużo ..wolałam spacer 😊ale przepis na to twoje ciacho poproszę,brzmi fajnie.
    A słoiczki mi też coraz bardziej nie podchodzą. Podaje w ostateczności.
    To super,że masz swoje warzywka. To co jako pierwsze?

    Sewcia
    A Wy w Chorwacji chyba tak?
    I jak tam Wam? Na ile pojechaliście ?
    Możliwe że w tym okresie gdy odciagałas mleko zjadłaś cos co uczula małego. Chociaż to już pokręcone...niby to co je mama nie ma wpływu na mleko a z kolei przy uczuleniach dzieci eliminuje się produkty z diety matki...jedno drugiemu zaprzecza trochę co?

    Kurcze przerąbane macie z tymi alergiami.
    Marin
    Fajnie ,że ma apetyt? A wagowo ok?
    Mam tą morska rybkę z Hippa. ;)

    U nas dziś brak kupki i też myślę co to...i chyba kaszka...była dziś na śniadanie i wczoraj do rannego mleka dałam dwie miarki. Albo marchew ..dziś dałam sok jabłko -marchew bo samo jabłko się skończyło ale już dokupiłam ..to jutro bez kaszki i zobaczymy a może z marchewką .

    Magdoczka
    Możliwe że Nan powoduje takie zaparcia u nas tak by wyglądało że to jego wina. Zmieniliśmy mleko i kupki luźniejsze ...

    Rozwita
    Udanego grilla.
    Ja robię dwa dni cos na miesku ,i kolejne dwa dni same warzywa. Naprzemiennie.
    Gotuję małemu na dwa dni więc tak wychodzi.
    Siostra męża to szwagierka 😊bratowa to żona brata 😜

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 18:08

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lilutek Przyjaciółka
    Postów: 91 29

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystko co było do ogarnięcia ogarnęłam i chwila wytchnienia zanim goście przyjdą 😅

    Powiem szczerze ze fajnie tu u Was na forum, jak mam chwile to zaraz mnie kusi żeby zajrzeć, fajna atmosfera 😀 i wyżalić się jest komu bo mąż ma już dosyć mojego marudzenia 😂

    Marin dobrze ze już u Was się ustabilizowało, bebilon Pepti pomógł a nam Nutramigen niestety nie, we wtorek ma zapaść decyzja jakie teraz mleko wiec czekam niecierpliwie

    Miłego wieczoru wszystkim

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 18:25

    4k73pm2.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 13 lipca 2019, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no prawda ..jest z kim kawę wypić 😁
    Trochę jednak my mamy na urlopie macierzyńskim wsiakamy w te życie domowe. Mimo spotkań ze znajomymi od czasu do czasu to na codzien większą część dnia spędzamy z niemowlakami,więc fajnie z kimś dorosłym " pogadać" a już na temat dzieci ..to temat rzeka dla mam😊
    Mąż też ma czasami dosyć mojego marudzenia. 😊....a matka matkę zrozumie. 😊W realu mam koleżanki- mamy jest z kim pogadać i kawę wypić ale was mamy też bardzo lubię i chętnie tu zaglądam.

    Odkurzone podłogi pomyte,chłopaki śpią...u mnie też chwilka wytchnienia zanim goście przyjdą 😊
    A nie..idę poszperac w rzeczach malego.co bym mogła oddać .przygotuje cos bo żona kuzyna w ciąży...😊

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 18:45

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 lipca 2019, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś znów wybyliśmy do Łodzi. Oczywiście na dziecko poszło prawie 200zl, a na matkę 0, ale do wiosny może będzie. Tylko kurtki i czapki brakuje na zimę.

    Spotkałam pierwszy raz forum ową koleżankę (z ovu), a już 3 lata chyba się znamy.
    Ale miałam oko, wypatrzyłam ją 😉

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 13 lipca 2019, 20:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odnośnie tych mam to one mają swoje życie. Ta od bliźniaków czeka na rozwiązanie,, a ta grudniowe to jej bratowa.

    Ja zawsze byłam sama i moja córka też będzie. Chociaż możemy pojechać we 3 do centrum handlowego i pochodzić sobie.
    Teraz chyba do Sochaczewa pojedziemy😂

    M&M
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 13 lipca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No na forum jest fajnie to że mamy niemowlaki w tym samym wieku bywa naprawdę nieocenione zwłaszcza pod kątem porad czy wyżalania się :) My dzisiaj dzień poza domem u rodziny męża Emilka coraz grzeczniejsza w aucie.
    Kendy my wyrodni rodzice bo świętować poszliśmy bez córki do kina jak ta już spała a babcia została na warcie :D

    Dziś jak Emila leżała sobie na brzuchu w pewnym momencie patrzę a ta wyprostowała ramiona oparła się na nich zgięła kolana podniosła tyłek i tak sobie "klęczała" na czworakach. Nie wiem kto był bardziej zdziwiony my czy młoda 😂 ciekawe czy zacznie raczkować. Ostatnio usilnie próbuje wstawać tak prostuje nogi, opiera się na czym się da, odpycha się już jakby mogła to by sobie poszła :D Ehhh te moje dziecko zaczęłaby od nauki siadania a nie od dupy strony 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 20:52

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niom, dużo raźniej z Wami mamami przechodzi się to macierzyństwo ;) fajnie jest „podpatrzeć” pomysły, spytać się o radę, bo pewnie nie raz bym panikowała, czy to normalne, czy tak jest prawidłowo itp itd. A tak człowiek spokojniejszy i nie świruje skoro inne dzieciaczki mają podobnie :)

    Czy Wy tez tak macie, ze tęsknicie za swoim skarbem jak spi ? Bo ja przeglądam zdjęcia w telefonie, by na niego patrzeć hehehe chyba na glowe dostałam, a robię tak już od daaaawna . Niebezpieczna taka miłość...

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • OlinkaO Autorytet
    Postów: 433 213

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A odnosnie rozszerzania diety to ja daje trochę słoiczków hipp, babydream bio, albo owoce 4m z gerber organic w takiej tubce, ale często tez robię sama jakieś warzywo, zupkę , jabłko, banan. Mały potrafi już zjeść cały taki większy słoik! A rano kaszkę ok. 150ml z owocami tez ok. 100ml! W ogóle nie można już przy nim jeść swobodnie bo się trzęsie i tez chce, taki obrzartusek się z niego zrobił. Dzisiaj pierwszy raz dałam mu kaszkę z hipp jaglano-ryżowa na wodzie. Myślałam ze mu nie zasmakuje, ale zjadł całą miseczkę... jestem czasami w szoku

    No i chyba z cyca teraz to bardziej popija niż sie najada w ciągu dnia i pewnie dlatego dzisiaj dostałam okres po ponad 50 dniach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 22:38

    o14820mmtbp8gdro.png
    2011- PCO, resekcja jajników. Naturalne owu
    3 lata starań
    2018.01.02 - Aniołek [*] 10tc
    2018.05.05 - 2' cs pp - naturalny cud!
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 13 lipca 2019, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy z ta dieta matki chodzi o to, ze np. czynniki wzdymające np z kapusty trawione sa w żołądku, nie przechodzą do krwiobiegu, wiec nie są wstanie „pojawić się” w mleku matki. Za to alergeny pokarmowe przechodzą do krwiobiegu, mleko matki tworzy się z jej krwi, nie z treści żołądkowej, wiec zawiera czynniki alergizujące ale nie zawiera czynników wzdymajacych. Jednak udowodniono, ze opóźnianie wprowadzenia alergenów do diety matki/dziecka nie ma wpływu na wystąpienie alergii, dlatego matka nie powinna unikać produktów mocno uczulających.. chyba, ze u dziecka wystąpiły objawy alergii, to wtedy ten alergen należy odstawic :)

    Przepis: https://www.mojewypieki.com/post/tort-stracciatella-z-malinami
    Ciasto przepyszne, polecam :))

    Olinka ja tez tak mam xD najpierw nie mogę się doczekać jak usnie i będę mieć w końcu czas dla siebie a później tylko o niej gadam, oglądam zdjęcia albo wpatruje się w nią :)) zwłaszcza przed pójściem spać.. i tez nie wiem czy to normalne, ale cieszę się, ze nie jestem sama :D nawet wczoraj mówiłam do męża, ze śpi od godziny a już za nią tęsknie :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 lipca 2019, 22:45

    Kendy lubi tę wiadomość

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 14 lipca 2019, 00:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też tak mam 😊i też mi się to trochę dziwne wydawało😊
    Jak ma dłuższą drzemkę niż zwykle to już mi się tęskni i nie mogę się doczekać kiedy się obudzi 😊a zdjęcia też uwielbiam oglądać ,w ogóle dużo ich robię.


    Olinka
    Ale Maksio Ci się rozszalał z jedzeniem😊
    Jak tak czytam to ja chyba mojemu mało daje jedzenia 😏
    Mój nadal je pół słoiczka.tego małego . A jak gotuje to porcja też zbliżona ,może ciut większa.Kaszke dziś zrobiłam z 60 ml i nie dałam całej.I widzę że się tym najada,ładnie przybiera i jest raczej z tych wałeczkowych niemowlaków 😊 A mleko je po 150 ml . Ale tu chyba powoli zaczyna być mu mało...choć trudno ocenić ,bo nie raz zostawi ze 30 ml a nieraz płacze gdy się skończy.

    Gościom tak się spodobało ,że w następny weekend przyjadą na noc ,bo teraz byli przejazdem . Z jednej strony fajnie będzie pogadać,powspominać , bo kupę czasu się nie widzieliśmy a za dzieciaka bardzo dużo czasu razem spędzaliśmy ale z drugiej strony kolejny weekend gości i szykowanie ...i znowu musieliśmy swoje plany przełożyć...ehhh..no trudno...a jeszcze następni mają przyjechać na cały weekend i też nie wiem który czy ten czy następny ...
    I Ci dzisiejsi goście oczywiście spóźnieni...2 godziny ..kąpiel małego odkładaliśmy,czekaliśmy głodni z kolacją...kurcze nie lubię tak...informuje się a nie...no ale wybaczam bo z daleka jechali...ehh wygadałam się...idę spać 😊

    Lisa
    Ciacho fajne,dzięki. Będzie jak znalazł na następny weekend 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 00:16

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 lipca 2019, 04:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa24 wrote:
    Kendy z ta dieta matki chodzi o to, ze np. czynniki wzdymające np z kapusty trawione sa w żołądku, nie przechodzą do krwiobiegu, wiec nie są wstanie „pojawić się” w mleku matki. Za to alergeny pokarmowe przechodzą do krwiobiegu, mleko matki tworzy się z jej krwi, nie z treści żołądkowej, wiec zawiera czynniki alergizujące ale nie zawiera czynników wzdymajacych. Jednak udowodniono, ze opóźnianie wprowadzenia alergenów do diety matki/dziecka nie ma wpływu na wystąpienie alergii, dlatego matka nie powinna unikać produktów mocno uczulających.. chyba, ze u dziecka wystąpiły objawy alergii, to wtedy ten alergen należy odstawic :)

    Przepis: https://www.mojewypieki.com/post/tort-stracciatella-z-malinami
    Ciasto przepyszne, polecam :))

    Olinka ja tez tak mam xD najpierw nie mogę się doczekać jak usnie i będę mieć w końcu czas dla siebie a później tylko o niej gadam, oglądam zdjęcia albo wpatruje się w nią :)) zwłaszcza przed pójściem spać.. i tez nie wiem czy to normalne, ale cieszę się, ze nie jestem sama :D nawet wczoraj mówiłam do męża, ze śpi od godziny a już za nią tęsknie :D
    Mój mąż też się ze mnie śmieje jak mówię, że mogłaby się już obudzić z drzemki.

    U nas zaczęło lać. A mieliśmy iść do kościoła( nie możemy być w środku, bo jest bardzo ciasno i nie wejdzie się z wózkiem. Chyba za bardzo oblegane te nasze dwa kościoły.)

    M&M
  • Martoszka Autorytet
    Postów: 4879 3340

    Wysłany: 14 lipca 2019, 04:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas cały czas mm 120ml 5-6 razy, obiadek to jakieś 40-50ml, czasem mniej, ale kaszka to 100ml. I jak ma jeść kaszkę to jak zobaczy już łyżeczkę na stole już to buzia otwarta, a do obiadku tak nie pała miłością.

    M&M
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 14 lipca 2019, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rany a ja ciagle szukam krzesełka i nie mogę się zdecydować :P tamte jednak odpadają.. i teraz to już sama nie wiem

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 14 lipca 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hania je ok 6x150ml mleka +kaszki 80 ml ale dzisiaj pierwszy raz zrobiłam jej z helpy z jagodowa łyżka smaku i zjadła 100ml +60ml zupki+60 ml deserku ale zazwyczaj zjada 3-4 łyżeczki bo nie przepada

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 14 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry :)
    Nie lubię powrotów z wakacji, bo potem sterta prania i nie mogę się wygrzebać ;)

    Mój wrócił do picia mleka :) Nic innego by nie jadł, tylko mleko. Przeważnie 140 ml wypija. Kaszki nie chce tknąć, owoców nie lubi, nie wiem, jak go przekonać. Słoiczek z obiadkiem 125 g zje niezbyt chętnie, ale jak się go zabawia i coś pokazuje, to wciśnie. Więc na chwilę obecną u nas na dzien jest mleko co 3-4 h po 140 ml i jeden obiadek. Słabo nam idzie to rozszerzanie diety.

    I poznałam przyczynę tego naszego niejedzenia: na pewno upały, ale też zęby. Mamy już dwie dolne jedynki :-) Oczywiście jeszcze się rosną, ale już wystają ponad dziąsło z jakieś 3 mm.

    Aha, i wczoraj młody tak jakby sam już siadł, z czwóraków :-) Zaraz wrzucę zdjęcie.

    Olinka, ja też tak mam :) Jak nie śpi, to chcę by spał, ale jak zaśnie, to tęsknię i oglądam zdjęcia :-)

    Martoszka, przyjedz do mnie do Wawy :) Też siedzę sama w domu całymi dniami.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 14 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Kendy, u Zosi nic spektakularnego- doskonali raczkowanie :P nadal nie wpadła na naprzemienność ruchów, ale przemieszcza się już całkiem całkiem sprawnie.
    Spadła mi ostatnio z łóżka... odwróciłam się na sekunde do komody, nie wiem jaki ruch musiała wykonać, żeby ze środka łózka nagle znaleźć się na twarzy na podłodze... myślałam że umrę, tak się bałam o nią. Ale wygląda na to że wszystko ok.
    Byliśmy też na weselu... zły to był pomysł. Przesiedziałam praktycznie cały czas w pokoju hotelowym. Teściowa zarzekała się, że posiedzi z małą, ale jakoś... nie posiedziała. I jeszcze mężowi powiedziała że nie ma potrzeby żeby do mnie szedł. A ja się wściekałam, że sama siedzę i jak przyszedł to zrobiłam mu awanturę. Właściwie do dziś nie wiem o co jej chodziło..


    Lisa my dostaliśmy krzesłko Smiki coś jak to https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/257959/s/smiki-krzeselko-do-karmienia-bezowe/?gclid=Cj0KCQjwpavpBRDQARIsAPfTwixN2cU1KwYGF6aGTXFiIddrl0OY11J633ervql176nY_vo2BLNBIzQaAqUHEALw_wcB i wg mnie jest ok. Reguluje się oparcie, wysokość, taca dobrze się myje, pasy bezpieczne, jest przegródka między nogami.
    Może nie warto wielkiej kasy wydawać :P
    W naszym podnóżek się nie reguluje, to jakiś starszy typ. A w tym z linka już jest podnoszony.

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 14 lipca 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 lipca 2019, 21:33

    Elmuszka, OlinkaO, spaceangel lubią tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
‹‹ 1139 1140 1141 1142 1143 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ