Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Kochana mi sie odkleja kosmowka.
    Dostalam dupka i luteine i na tamtej wizycie koniecznie kazal mi przyjsc w ten czwartek czyli juz po dwoch tygodniach !
    Idz koniecznie prywatnie bo to chore jest ze Ci nic nie przepisal !
    zapisze sie na czwartek bo nie zniosę tej nie wiedzy ... :(

    sallvie lubi tę wiadomość

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • sallvie Autorytet
    Postów: 3174 4019

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    zapisze sie na czwartek bo nie zniosę tej nie wiedzy ... :(

    Zapisz się koniecznie.
    I trzymam kciuki za maluszka żeby wszystko było dobrze :)

    Agulaa30 lubi tę wiadomość

    👩 97' , 👨 96'

    04.2017r. (37+1) - 25cs🩷
    01.2019r. (37+0) - 1cs 💙
    11.2021r. (34+6) - 3cs 🩷
    Aniołek - 03.2021r. (5+0) - 2cs 🤍

    age.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/21ee3d5f2923.jpg

    Aga, a w którym tygodniu ciąży jesteś? Tam na zdjęciu masz napisane D 6,1 cm. Może na tym aparacie to oznacza długość dziecka?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 17:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Ja tak mówię, ze mam WZJG, bo tak mnie zdiagnozowano. Jednak jestem prawie pewna, ze nie mam tej choroby. Czasem przy "niby" zaostrzeniach gdybym nie widziała krwi i lekkiego bólu brzucha z naglym parciem na.stolec to w życiu bym nie wiedziała, ze to zaostrzenie. W chwili obecnej nie biorę niczego. Ostatnio gdy tez widzialam odrobinę krwi to na sigmoidoskopii było wszystko idealnie, jedynie właśnie w odbytnicy byl zatarty rysunek naczyń, jakis maly stan zapalny. Po jednym czopku asamaxu lub pentasy juz było ok. Ostatnio juz tez mojemu lekarzowi powiedzialam, ze to moze w ogole nie jest ta choroba, zaczął sie zastanawiać i nic nie wymyślił.
    Pasuje mi jedynie to, ze gdy ruszam z większą ilością błonnika, czy surowych warzyw i owoców to moim jelitom się to nie podoba.
    Mam obecny jedna mutacje genu odpowiedzialnego za celiakie. Pytanie tylko czy jest ona aktywna czy nadal w uśpieniu. Do tego potrzeba dalszych badań, ale na czas ciąży daje sobie spokoj.
    Ja też czasami się zastanawiam czy rzeczywiście mam tą chorobę... A w badaniach genetycznych też wyszedł mi jeden haplotyp odpowiedzialny za celiakie. Zrobiłam dodatkowe badania przeciwciał i wyszło, że niby nie mam celiakii. Rozmawiałam z kilkoma lekarzami i dietetyczką i każdy powiedział, że ograniczylby gluten i dodatkowo przy wzjg jeszcze laktoze.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uh... Zalamka totalna... Ja w ciazy mam jakies gigantyczne zacmienie mozgu... Nic nie ogarniam... Gubie rzeczy, myle... zapisalam sobie w kalendarzu jutro spotkanie a ono bylo wczoraj!!!! Ja pierdykam. Jeszcze takiego numeru nie odwalilam :/

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Ja też czasami się zastanawiam czy rzeczywiście mam tą chorobę... A w badaniach genetycznych też wyszedł mi jeden haplotyp odpowiedzialny za celiakie. Zrobiłam dodatkowe badania przeciwciał i wyszło, że niby nie mam celiakii. Rozmawiałam z kilkoma lekarzami i dietetyczką i każdy powiedział, że ograniczylby gluten i dodatkowo przy wzjg jeszcze laktoze.

    Ja dostałam wyniki w dniu, w ktorym zrobilam test ciążowy. I powiem Ci, ze na początku próbowałam zrezygnować z glutenu, albo go ograniczyć... To mega trudne... Wysyłam Ci zaproszenie. Mam kilka pytań odnośnie choroby...

    toyotarav4 lubi tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Aga, a w którym tygodniu ciąży jesteś? Tam na zdjęciu masz napisane D 6,1 cm. Może na tym aparacie to oznacza długość dziecka?
    W 12 tyg.3 dzien..

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    W 12 tyg.3 dzien..

    A prenatalne kiedy masz?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    W 12 tyg.3 dzien..

    To taka długość malucha nawet by pasowała, jeśli to 6,1 to faktycznie długość. Ja na prenatalnych w 12+5 mialam crl 6,59 co odpowiadalo 12+6.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agula, a może podesłać Ci luteine, z tym, ze mam zbędna tylko podjezykowa, a jednak dopochwowa lepsza... Ale pewnie i tak dotrze koło czwartku...Ale jakby coś to pisz, albo leć jutro do rodzinnego i nakłam troche... Lutka nie zaszkodzi.

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Onana36 Ekspertka
    Postów: 224 53

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny gratuluję udanych wizyt. Ja mam ciągle schizy czy wszystko ok. Do lekarza chodzę z sercem na ramieniu i ciśnieniem 145/90 albo i wyższym. W terminie miesiączki wypiłam 3 kieliszki wina, kąpałam się w gorącym jacuzzi, kaszlałam i wzięłam 3 tabletki Thiocodinu i ciągle myślę. Do tego wiek. Nie umiem się cieszyć bo ciągle się martwię.
    Jakby ktoś się zastanawiał nie wiedziałam że jestem w ciąży bo miałam plamienia i myślałam że mam poprostu słabszy okres bo jestem alergiczką i w okresie pylenia mam zaburzenia miesiączki.

    ❤03.04.2008 Córeńka
    ❤02.06.2010 Synuś
    ❤07.07.2018 14 tc- Synuś Mój Aniołek[*]
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Onana36 wrote:
    Dziewczyny gratuluję udanych wizyt. Ja mam ciągle schizy czy wszystko ok. Do lekarza chodzę z sercem na ramieniu i ciśnieniem 145/90 albo i wyższym. W terminie miesiączki wypiłam 3 kieliszki wina, kąpałam się w gorącym jacuzzi, kaszlałam i wzięłam 3 tabletki Thiocodinu i ciągle myślę. Do tego wiek. Nie umiem się cieszyć bo ciągle się martwię.
    Jakby ktoś się zastanawiał nie wiedziałam że jestem w ciąży bo miałam plamienia i myślałam że mam poprostu słabszy okres bo jestem alergiczką i w okresie pylenia mam zaburzenia miesiączki.

    Chodzi teza, że 2 tygodnie po zagnieżdżeniu dziecko jeszcze nic od Ciebie nie pobiera z pokarmu itp. Czyli alkohol, tabletki raczej nie mogły zaszkodzić :) Choć wiadomo, że jest zawsze jakiś strach.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Agulaa30 Autorytet
    Postów: 501 189

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na prenatalne sie.nie wybieram bo za drogo... :( w czwartek.pojde prywatnie moze.nie jest az tak zle zeby brac lekarstwa ale z gory jej.powiem ze jakby co to niech od razu daje lekarstwa bo wole w domu polezec niz w szpitalu bo nie mialabym co zrobic z blizniakami... co do lutki to dam.znac.ok? Jak cos to sie odezwe :)

    Zośkaaa lubi tę wiadomość

    w4sq9n73sbn750go.png Agata 30.... Blizniaki 9 lat...Czekamy na nastepne dzieciątko .Bicie serduszka 5tydz.5dz.JUZ CIĘ KOCHAMY <3.<3
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agulaa30 wrote:
    Na prenatalne sie.nie wybieram bo za drogo... :( w czwartek.pojde prywatnie moze.nie jest az tak zle zeby brac lekarstwa ale z gory jej.powiem ze jakby co to niech od razu daje lekarstwa bo wole w domu polezec niz w szpitalu bo nie mialabym co zrobic z blizniakami... co do lutki to dam.znac.ok? Jak cos to sie odezwe :)

    Na samo usg nie? Bo rozumiem, że pappa i te inne... Ale chyba usg genetyczne jest obowiązkowe...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 34

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś też po wizycie :) Maluch ma 29 mm więc podrósł na zapas ( odpowiada to 9+6, a przecież dziś dopiero 9+3) a serduszko bije 169bpm :)
    A z gorszych wiadomości, to mam krwiaka w dolnym biegunie jaja płodowego i dwie torbiele około 3 centymetrowe na jajniku.

    Co robić z tym krwiakiem? Dostałam zalecenie żeby leżeć, ale tak poza tym, to nie wiem co jeszcze mogę robić by sobie pomóc, a nie zaszkodzić.

    Doradźcie proszę.

    Paulcia28 lubi tę wiadomość

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jenny Wren wrote:
    Ja dziś też po wizycie :) Maluch ma 29 mm więc podrósł na zapas ( odpowiada to 9+6, a przecież dziś dopiero 9+3) a serduszko bije 169bpm :)
    A z gorszych wiadomości, to mam krwiaka w dolnym biegunie jaja płodowego i dwie torbiele około 3 centymetrowe na jajniku.

    Co robić z tym krwiakiem? Dostałam zalecenie żeby leżeć, ale tak poza tym, to nie wiem co jeszcze mogę robić by sobie pomóc, a nie zaszkodzić.

    Doradźcie proszę.

    Ojej... A dostałaś luteinę? Duphaston, podobno dostaje się tylko to i odpoczynek... Nic innego raczej nie da się zrobić.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • sallvie Autorytet
    Postów: 3174 4019

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Na samo usg nie? Bo rozumiem, że pappa i te inne... Ale chyba usg genetyczne jest obowiązkowe...

    Badania prenatalne, jak i polowkowe i III trymestru nie sa obowiazkowe :)
    Dlatego też wlasnie moze nie sa refundowane no chyba że w wyjatkowych przypadkach jest ta refundacja :)

    👩 97' , 👨 96'

    04.2017r. (37+1) - 25cs🩷
    01.2019r. (37+0) - 1cs 💙
    11.2021r. (34+6) - 3cs 🩷
    Aniołek - 03.2021r. (5+0) - 2cs 🤍

    age.png
  • Jenny Wren Przyjaciółka
    Postów: 72 34

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ojej... A dostałaś luteinę? Duphaston, podobno dostaje się tylko to i odpoczynek... Nic innego raczej nie da się zrobić.


    biorę lutinus 3x1
    Kolejna wizyta za 3 tygodnie - 16 lipca - to już będzie ta prenetalna z pappa.
    12 t + 4 dzień. Nie za późno na pappę? Wy w jakim dniu miałyście?

    rfxgvfxmxsf2l7sh.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    sallvie wrote:
    Badania prenatalne, jak i polowkowe i III trymestru nie sa obowiazkowe :)
    Dlatego też wlasnie moze nie sa refundowane no chyba że w wyjatkowych przypadkach jest ta refundacja :)

    https://badaniaprenatalne.pl/obowiazkowe-badania-w-ciazy/

    tu jest tylko napisane usg... Ja mam w segregatorze mamyginekolog, że niby obowiązkowe jest usg między 11-14 tc, potem 20-22 i trzecie też... Więc się zdziwiłam.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 25 czerwca 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    http://www.femmed.com.pl/wp-content/uploads/2013/02/rekomendacjaopiekaprzedporodowa.pdf

    A tu jest szczegółowo opisane jakie powinno być badanie usg między 11 a 14 tc. Jest o przezierności karkowej i ocenie ryzyka. Więc jest obowiązkowe :P Powinna się o to upomnieć jeśli chodzi na nfz

    Badanie ultrasonograficzne między 11 – 14 tygodniem ciąży.
    Szczegółowa ocena struktury jaja płodowego obejmuje następujące elementy:
    1) Liczba zarodków w jamie macicy.
    4
    2) Ocena czynności serca płodu (FHR)
    3) Pomiary biometryczne:
    - długość ciemieniowo-siedzeniowa (CRL)
    - wymiar dwuciemieniowy główki płodu ( BPD)
    4) Ocena anatomii płodu:
    a) czaszka (kształt), sierp mózgu, sploty naczyniówkowe komór bocznych,
    b) ściany powłok jamy brzusznej uwzględniając fizjologiczną przepuklinę pępkową
    do 12 tygodnia ciąży,
    c) żołądek
    d) serce płodu - lokalizacja i czynność serca,
    e) pęcherz moczowy
    f) kręgosłup
    g) kończyny górne i dolne.
    5) Ocena kosmówki.
    6) Ocena przezierności karkowej (NT) i kości nosowej (NB).
    Wykonanie badania ultrasonograficznego między 11 – 14 tygodniem ciąży z oceną
    przezierności karkowej (NT) oraz kości nosowej (NB) i pozostałymi markerami zespołów
    wad uwarunkowanych genetycznie powinno się odbywać według zasad Fetal Medicine
    Foundation.
    Optymalny czas badania prenatalnego (11,0 – 13+6 t.c.);. CRL 45 – 84 mm.
    Nieprawidłowe wartości przezierności karkowej sugerują podwyższone ryzyko wystąpienia:
    a) aberracji chromosomalnych
    b) zaburzeń hemodynamicznych
    c) wad serca płodu
    d) zespołu przetoczenia krwi między płodami

    nick nieaktualny lubi tę wiadomość

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zrozumieć swoje ciało w każdym momencie cyklu menstruacyjnego. Poznaj nieoczywiste objawy przed okresem!

Większość kobiet doświadcza różnego rodzaju objawów fizycznych i emocjonalnych podczas ostatniej fazy cyklu menstruacyjnego. Warto wiedzieć, że nie tylko nietypowe bóle głowy, uczucie zmęczenia czy wzmożona podatność na infekcje mogą mieć związek z zespołem napięcia przedmiesiączkowego.

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ