X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katepr
    Ja mam komodę z allegro z 8 szufladami. Też już sprawdzona bo do córki do pokoju zamawiałam z 6 szufladami. Ale i te8 szuflad mi mało. Jeszcze jak dzis rozpakuje wszystkie paczki z wyprawka nie wiem ..gdzie ja to pochowam :)

    Lisa24
    Jeśli to koszt 30/40 zł to jeszcze ujdzie. Oby nie więcej.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 16:49

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uhhh... A ja dzwoniłam apropo mojego wyniku... I coś cholernie długo to trzymają, babka powiedziała, że w systemie jeszcze nie gotowe są i pewnie za 2 dni, góra trzy powinny być ;/ A zawsze 3 dni od pobrania były....


    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli to wynik wymazu twojego? Dowiesz się czy antybiotyk zadziałał i jest lepiej ?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Seli to wynik wymazu twojego? Dowiesz się czy antybiotyk zadziałał i jest lepiej ?

    Chciałabym się dowiedzieć :P ale zazwyczaj jak antybiotyk zadziała i jedna bakteria znika to pojawia się inna także ten... :P no i drożdże są już drugi miesiąc i coś nic nie działa ;/

    Ale nie czuje, że jest ok... Niby nic mnie nie boli, nie ma skurczy itp. ale głównie leżę bo wystarczy iść zrobić sobie herbatę/śniadanie/coś do jedzenia co zajmuje pare minut w pozycji stojącej i mnie ciągnie wtedy w kroczu i kuje szyjka jak się podnoszę ;/ boje się, że ciągle się pogarsza...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie myśl w ten sposób. Leżysz , robisz co możesz. Będzie dobrze. Musi:)
    Kiedy wizyta?

    Rozpakowałam wszystkie paki...zadowolona z zakupów. Teraz trzeba rozplanować gdzie to poupychac:) i jutro wstawiam pranie : pieluszki,śliniaczki jeszcze parę bodziakow ,czapeczki i przescieradelka. Jeszcze czekam na poscielki : dwa zestawy do łóżeczka i jeden do wózka i wózek. Reszta pewnie jutro przyjdzie :)

    Mąż zmęczony mówił,że już dziś łóżeczka nie złoży ale widzę,że jednak chyba się bierze :):):)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta za tydzień w środę.

    My jak złożyliśmy łóżeczko i ogarnęliśmy sypialnie w zupełnie innym ułożeniu to tak już to bardziej czuje :D


    w ogóle zafarbowałam firankę do łóżeczka :D taką wiecie, na ten dół by nie było dziury, kot strasznie tam wpycha łapska i może zasłonięte nie będzie go tak kusić :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 17:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To już masz złożone łóżeczko? Ustawione wszystko ?

    Kto jeszcze ma kącik dla dziecka gotowy?. (Chyba Paulina kiedyś zdjęcia wstawiała ).
    Bo tak się zastanawiałam czy to nie za szybko ale ciekawość wzięła górę .Musimy zobaczyć jak to będzie wyglądać:) noi czy wszystkie elementy do złożenia łóżeczka sa. Łóżeczko z materacem zapakowanym może sobie juz stać :)
    Jak to u was wygląda pokażcie fotki:)

    Seli
    Falbankę na dół łóżeczka taka ?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 17:59

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, mam ustawione :D

    I tak, falbanka :) ta co zasłania przestrzeń po uniesieniu materacu.

    Fotkę mogę wstawić jutro.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie skończyłam gadać z kumpela z mojej byłej pracy nie dawno urodziła chłopca. Podczas rutynowej kontroli w 34 tygodniu okazało się ze ma rozwarcie na 2 cm urodziła chłopca 2 dni później. Przeraża mnie to ja na nfz szyjki badanej nie mam gdyby nie prywatnie to bym nic nie wiedziała.. Muszę zacząć kupować rzeczy do szpitala ale na razie budżet nie pozwala

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    To już masz złożone łóżeczko? Ustawione wszystko ?

    Kto jeszcze ma kącik dla dziecka gotowy?. (Chyba Paulina kiedyś zdjęcia wstawiała ).
    Bo tak się zastanawiałam czy to nie za szybko ale ciekawość wzięła górę .Musimy zobaczyć jak to będzie wyglądać:) noi czy wszystkie elementy do złożenia łóżeczka sa. Łóżeczko z materacem zapakowanym może sobie juz stać :)
    Jak to u was wygląda pokażcie fotki:)

    Seli
    Falbankę na dół łóżeczka taka ?
    Mąż będzie składał meble młodej na weekend to się pochwalę :)

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    spaceangel wrote:
    Właśnie skończyłam gadać z kumpela z mojej byłej pracy nie dawno urodziła chłopca. Podczas rutynowej kontroli w 34 tygodniu okazało się ze ma rozwarcie na 2 cm urodziła chłopca 2 dni później. Przeraża mnie to ja na nfz szyjki badanej nie mam gdyby nie prywatnie to bym nic nie wiedziała.. Muszę zacząć kupować rzeczy do szpitala ale na razie budżet nie pozwala
    A z tym maluszkiem ok wszystko?Jakoś zareagowali na to rozwarcie? Zostawili ja w szpitalu?. Kurcze wystraszylas mnie. Fakt różnie może być ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 18:19

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam gotowy kacik z przewijakiem ale narazie leży na nim pranie do prasowania, za które biorę się już od czwartku :P z łóżeczkiem dalej się zastanawiamy :D ale mamy jeszcze troszke więcej czasu. Miałam w tym tygodniu prac ale chyba to przełoże

    Spaceangel a bada Cię „ręcznie” chociaż (na NFZ)?? Czy wgl nie chce tam zaglądać ?? Nie jest u nas za ciekawie z ta opieka, ale z tego co rozmawiałam z kuzynka, która rodziła dwójkę dzieci w Anglii to twierdzi, ze w Polsce jest super w porównaniu do tamtego systemu :P a do tego prywatnie tez się tak nie chodzi bo drogo i ciężko się tak dostac podobno.. u nas tez chyba dużo zależy od placówki i lekarza do którego chodzimy, ale to jak wszędzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 listopada 2018, 18:21

    klz99vvjhysycx8i.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Duzo zalezy od lekarza, moja lekarka na nfz jest dosc dokladna za kazdym razem usg, dopochwowo dlugosc szyjki, bada przeplywy..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • spaceangel Autorytet
    Postów: 1498 479

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dokładnie to wszystko zależy od lekarza u mnie na nfz nawet ręcznie nie sprawdza hehe z małym wszystko ok skopiuje to co mi napisała na Facebooku zanim poszłysmy na kawę.cytuje "Po 36tc już uważa się za donoszoną.u nas się to nie udało. Lekarz mi mówił, że kiedyś w takiej sytuacji by hamowali poród a teraz tak nie robią bo to znak, że albo dziecku już jest coś nie tak albo organizm kobiety już nie daje rady i chce się go pozbyć. Mały miał w pierwszej minucie problem z oddechem dlatego dostał 8pkt ale później już po 10. Był kilka dni w inkubatorze bo sprawdzali czy trzyma ciepło. Potem dostał zoltaczkę i był naświetlany. Ogólnie od porodu prawie 2 tygodnie byliśmy w szpitalu. Na tą chwilę żadnych oznak wczesniaczych nie ma. Jak ktoś nie wiedział, że to wczesniak to się nie donyslil. Urodził się mały bo 49cm i 2440 ale teraz nosi ubranka na 74 i waży prawie 9kg! Na tą chwilę jest wszystko ok i przegonil nawet rówieśników terminowych. Idzie mu pierwszy ząbek, potrafi już sam siedzieć. Wszystko w tym czasie co powinno być."

    relgvcqgarwutg3a.png

    11.2017 - aniołek 8tc
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 6 listopada 2018, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam już kącik dla Małej. Materac jeszcze jest zapakowany, ale niedługo muszę wyprać pokrowiec od niego (zgodnie z zaleceniem prosucenta) i będzie się wietrzył, żeby się "wysmierdzial" do czasu porodu. W łóżeczku mamy za to składzik rzeczy dla dziecka - pieluchy, przewijak, nosidełko itd. :D

    Co do badań, to ginka kazała na następną wizytę przynieść powtórkę antyHBs i VDRL (one podobno są ważne pół roku). W karcie ciąży mam też zaznaczone, że w III trymestrze trzeba powtórzyć też HIV i HCV więc zrobię też te badania. Lepiej mieć więcej niż za mało...

    U mnie 54 dni do terminu, do ciąży donoszonej tylko 33 dni :) Czasami to do mnie nie dociera...

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No szok. U mnie do terminu 57 dni. Do ciąży donoszonej ( do 37tc)36 dni. O matko!!! To jednak blisko ..:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie 35 dni :D do donoszonej.

    A może być wcześniej....

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robi się poważnie co?

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bardzo... Jak wiem, że to może lada moment... I jak byłam spokojna to się martwię, bo co innego donoszona ciąża i bez komplikacji, a co innego jak co chwila jest coś nie tak... Oby tylko był zdrowy.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 6 listopada 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Robi się poważnie co?
    A no robi się robi :) Jakoś się dokulamy :)

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
‹‹ 708 709 710 711 712 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Masturbacja - 9 najczęstszych pytań o samozaspokojenie!

Masturbacja to jeden z największych tematów tabu - dlaczego tak się dzieje? Czy kobiety się masturbują? Czy masturbacja w związku jest normalna? Kiedy masturbacja może być niebezpieczna, a kiedy może przynosić korzyści? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ