X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dołączam do kanapowcow :) Rano zaliczyłam labo. Zrobiłam badania na jutro do endokrynologa i badania typu HIV do porodu już. Obiad mam na dziś więc mogę leżeć. Chociaż mam tyle prasowania...

    Lisa24 lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa, mam twardy cały czas, wręcz jak kamień. I w dzień, i w nocy.. Dokładnie nad pępkiem, bo niżej jest już ok. Może mały tu tyłek wsadził? :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 19 listopada 2018, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zosiu powodzenia na wizycie :*
    Ja z Goplany lubię takie te małe Mikołaje z nadzieniem a'la karmelowym. Uwielbiam je!! Pamietam jak w Poznaniu był sklep firmowy Goplany i sprzedawali je bez papierków na wagę :)

    katepr lubi tę wiadomość

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Zośkaaa, mam twardy cały czas, wręcz jak kamień. I w dzień, i w nocy.. Dokładnie nad pępkiem, bo niżej jest już ok. Może mały tu tyłek wsadził? :-)

    Bardzo możliwe. Watpie by macica była non stop taka spieta.

    Dzięki Paulinko! Dam znać po :)

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy co do leżenia, naprawdę leze. Przyrzekam. Nie mam tez reżimu lozkowego, tylko mniejj więcej na pół godziny chodzenia -pół godziny leżenia. I tak się próbuje tego trzymać, pół dnia leze drugie pół staram się być troszke aktywniejsza. Co do łóżeczka, to takie mamy :))
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/895aea7457de.jpg

    Maleństwo przeszło wczoraj samo siebie.. tak się rozpychała, ze zaczęłam się już martwić :O wypchała mi cały pępek na wierzch, a dzisiaj znowu mam schowany :) w ogóle martwię się, ze może się coś zacząć dziać ona będzie wierzgać a ja na to nie zwrócę uwagi bo przecież cały czas lata po tym brzuchu.. jeśli można tak powiedzieć to „mniej sie boje” braku ruchów bo wiem, ze to powinnam dość szybko wyłapać.. a te wzmożone.. to nie wiem czy ona ma taki dzień/charakter czy jej się coś tam dzieje :/
    Idziemy dzisiaj na USG III trym. bo moja gin nie ma 3D a chciałabym zobaczyć jej buźkę ;)

    Trzymam kciuki za dzisiejsze wizyty <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:10

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa, u mnie szyjka 2.3 i juz rezim zastosowany ;) ja bym wiecej lezala, serio bo zaraz 31 tc skonczysz a zostalo jeszcze 6 tygodni. Tez na poczatku troche chodzilam po domu ale wtedy szyjka miala 3.5 cm. Do tego przyjmuje 400 mg dziennie luteiny.

    Powodzenia na wizycie :) szyjke tez sprawdzi?

    Ja oswajam sie z mysla, ze w kolejna srode wizyta i moze juz ostatnia. Kolejna mam rowno 37+1 moze dotrwam? ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    katepr wrote:
    Ja 30ego mam wizyte :) to będzie 33+1 , jak młoda będzie miała 2500g to wpadne w depresje :p
    Kendy tym razem moze byc tak samo z tym znieczuleniem niestety :( u niektorych raz dwa mozna sie ladnie wbic, a wlasnie czasem trudno, akurat u nas starszy anestezjolog robi to lepiej wiec watpie zeby to byla wina tego kłucia tyle razy. Oby tym razem.szybciej sie udało ale tak jak mowie moze być podobnie.

    Ja się lenie ale zaraz na zakupy muszę jechać, nienawidze tego. Jeszcze moje ulubione świąteczne czekoladki goplany teraz są... :p

    A jak ci idzie ograniczanie słodyczy ?
    Ja o tym zapomniałam. UPS:) tzn w sumie to ze słodyczy ostatnio tylko domowe wypieki więc zawsze to jakis progres.
    Ja na wizycie będę 34+5 zobaczymy jak mój klocuszek:)A ile twoja ostatnio miała i w jakim tygodniu. Chyba w normie co,?
    A co do znieczulenia / CC zniosę wszystko..sporo już przeszłam. A dla takiej motywacji zacisnę ząbki i będę dzielna :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:20

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka wrote:
    Dziewczyny, a Wy też macie non stop takie twarde brzuchy? Zwłaszcza nad pępkiem?
    Katepr, myślisz, że to normalne na tym etapie?
    Zależy ...od tego gdzie dziecko się rozpycha. Ogólnie jak leże brzuch jest luźniejszy ,jak chodzę jest twardy.Przy skurczu - kamień.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:23

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zośkaaa wrote:
    Ale masz twardy tak sam z siebie caly czas czy czujesz stopniowe twardnienie? Bo ogólnie skora, macica, wszystko jest rozciagniete do granic mozliwosci no i jeszcze pewnie maluch.cos tam ma wypięte ;)

    Katepr, chodzi Ci o czekoladki te marcepanowe? Uwielbiam :D

    Ja dziś pięknie pospalam, nic mnie nie bolało, dopiero pol godzinki.przed wstaniem żebra dowalily do pieca :/
    Dziś wizyta o 14:30, tlumacze Czarkowi, że ma ładnie buzie pokazac, bo ostatnio tylko siusiakiem swiecil, a buzia schowana. Może to ostatnia lub przedostatnia wizyta <3
    Muszę się jeszcze ruszyc i zagotowac sloiki z bigosem, bo wczoraj z M zrobilismy pełny garnek :)
    Powodzenia na wizycie:).
    Mój też jajcunkami zawsze świeci a buźkę chowa. Też liczę teraz na zobaczenie buziaczka. Zośka a ty masz medyczne wskazania do CC i stąd taki szybki termin?to z racji twoich chorób,?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:26

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy ja boje sie tez, ze nagle bedzie trzeba cc zrobic, ja nie chce w kregoslup, moja mama zle zniosla i ja sobie nie dam zrobic... ona do tej pory po moim porodzie ma wycieki z kregoslupa i leczy sie neurologicznie :( mnie to wystarczajaco przekonuje...

    Licze, ze wytrwam do 37 tc i kupie aniballa. I pojdzie szybko ;p

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Zosiu powodzenia na wizycie :*
    Ja z Goplany lubię takie te małe Mikołaje z nadzieniem a'la karmelowym. Uwielbiam je!! Pamietam jak w Poznaniu był sklep firmowy Goplany i sprzedawali je bez papierków na wagę :)
    Też je lubię:)
    Leżymy..olej prasowanko.
    Choć ja chyba zaraz wskoczę pod prysznic ..jakoś słabo się dziś czuje ciśnienie ok mam. Kawkę wypiłam. To prysznic i do wyrka ..poszyje może dziś.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Lisa24 Autorytet
    Postów: 1227 334

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli leze naprawdę ile mogę i zobaczymy co z tego wyjdzie, wizytę u mojej gin mam za tydzień we wtorek. Dzisiaj nie wiem czy sprawdzi szyjkę, może jak go poproszę to zobaczy :)) wczoraj poprawił mi się humor bo koleżanka siostry ma termin na 24 grudnia i tez leżała i dostała sterydy i wszystko okej :)) przedwczoraj była z ich znajomymi na spotkaniu. Mam nadzieje, ze u nas tez się to tak potoczy :)
    Ja tez miałam robić masaż krocza, annibal później i dziecko miało wręcz samo wyjść, tak sobie to wymyśliłam haha :D no a teraz nie wolno.. a Jutro muszę jeszcze jechać do kardiolog bo ma się wypowiedzieć czy po tej akcji z tętnem 180 mogę rodzic naturalnie czy lepiej cc, wiec zobaczymy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:39

    klz99vvjhysycx8i.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Kendy ja boje sie tez, ze nagle bedzie trzeba cc zrobic, ja nie chce w kregoslup, moja mama zle zniosla i ja sobie nie dam zrobic... ona do tej pory po moim porodzie ma wycieki z kregoslupa i leczy sie neurologicznie :( mnie to wystarczajaco przekonuje...

    Licze, ze wytrwam do 37 tc i kupie aniballa. I pojdzie szybko ;p
    Seli życzę Ci żebyś miała taki poród jaki sobie wymarzyłas:).
    Ja się boje,że wyznacza mi CC późno i zacznę rodzić naturalnie a od początku miałam mówione że będzie CC i na naturalny poród nie jestem ani fizycznie ani psychicznie przygotowana albo właśnie boje się CC robionego w panice ,na szybkiego. .Ale co będzie to bedzie.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie boje wlasnie tego na szybkiego i w ogole... I chcialabym dotrwac do tego 37 wtedy mozna juz uzyc aniball ;p

    Niby czasu coraz mniej ale jak tak leze to coraz gorzej bo ani nic zaplanowac, ani sie przygotowac... Nawet nie wiem, gdzie bede rodzic... Nie lubie tak wielu niewiadomych.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lisa
    Seli dobrze prawi. Ona na swoim przykładzie wie,że leżenie się opłaca. Trzeba poważnie podejść do tematu tym bardziej,że masz tych wizyt trochę a każda wizyta to podróż z wyra...leż solidnie :)każdy dzień ,każdy tydzień, każdy dodatkowy gram twojego dziecka i cm szyjki to twój sukces! Walcz dzielnie. Wiem,że trudno..ale motywacja mocna.
    A łóżeczko fajne :) jak dzidziuś blisko was będzie :) tylko to taka opcja na trochę chyba. A potem drewniane ?
    Aaaa i powodzenia na wizycie.Zobaczysz córeczkę,super .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2018, 11:51

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Ja sie boje wlasnie tego na szybkiego i w ogole... I chcialabym dotrwac do tego 37 wtedy mozna juz uzyc aniball ;p

    Niby czasu coraz mniej ale jak tak leze to coraz gorzej bo ani nic zaplanowac, ani sie przygotowac... Nawet nie wiem, gdzie bede rodzic... Nie lubie tak wielu niewiadomych.
    Ja też ..dlatego już chce wizyty..wiedzieć co i jak i kiedy :)
    Dotrwasz Seli. Zaraz zaczynamy 35 tydzień Jeszcze tylko 3 tygodnie niech Gabryś i jego dzielna mama wytrwają. A potem se hasaj i baw się w aniballe ;)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Ja też ..dlatego już chce wizyty..wiedzieć co i jak i kiedy :)
    Dotrwasz Seli. Zaraz zaczynamy 35 tydzień Jeszcze tylko 3 tygodnie niech Gabryś i jego dzielna mama wytrwają. A potem se hasaj i baw się w aniballe ;)

    Hehehe no wlasnie. 3 tygodnie!! Dam rade. Mnie meczy to, ze co jakis czas na wizycie lekarze mi mowia "to wskazanie do cc" po czym jednak nie jest... juz o poloznej zapomnialam, chcialam sobie wykupic. Ale nadal chcialabym tam blisko domu rodzic naturalnie z mezem.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie tak muli na spanie (noc miałam kiepską), ale nie zasnę, bo w mieszkaniu pod nami wymieniają okna i cały czas wiercą :/ Już mam dość tego hałasu... Chyba jednak wezmę się za to prasowanie. O ile Młoda mi da, bo dzisiaj coś boleśnie mnie kopie. I czasami coś mnie na dole zakluje, nie wiem czy to szyjka czy co... Wizyta dopiero 29 listopada.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 19 listopada 2018, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina szyjka ;p mnie tez mlody tam uciska i jak mocniej kuje czy cos to sie poloz i unies tylek ;p pomaga ;)

    Teraz dzieciaki sa duze, na caly brzuch to i szaleja wszedzie.

    U mnie budowa... tez swiruje bo ciagly halas. Jak wychodzilam z domu to.chociaz na troche cisza byla...

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Zośkaaa Autorytet
    Postów: 1245 719

    Wysłany: 19 listopada 2018, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy wrote:
    Powodzenia na wizycie:).
    Mój też jajcunkami zawsze świeci a buźkę chowa. Też liczę teraz na zobaczenie buziaczka. Zośka a ty masz medyczne wskazania do CC i stąd taki szybki termin?to z racji twoich chorób,?

    Najwiekszym medycznym wskazaniem do CC u mnie jest epilepsja. Chociaż już sobie powiedzialam, że jesli bede kiedys w kolejnej ciazy i bedzie tak wzrorowo przebiegac pod kątem braku atakow jak ta to chcialabym sprobowac porod sn. A termin już miałam szybko.ustalony bo CC wykona mi moja ginka w szpitalu, w ktorym pracuje i po prostu wolala już wczesniej zaklepac termin :) W dniu przyjecia bede w 38+3 :)

    Kendy lubi tę wiadomość

    oar8ikgnjlcssob7.png
    qdkk2n0arn45g84d.png
    Aniołek <3 [*] 17.09.2016 9tc
    Aniołek <3 [*] 02.2018 5/6tc
    01.12.2018 - Nasz Wielki Cud Czarek ❤

    Starania o drugie bobo od 10.2019
‹‹ 749 750 751 752 753 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ