X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Fajny brzucholek. Wagą się nie przejmuj,dobrze wyglądasz. Nie startowałaś z jakiejś wysokiej więc te kg ciążowe ci nie straszne. Zobaczysz jak zlecą po porodzie.

    A ja dziś mam o niebo lepszy dzień niz ostatnie dwa. Dobrze ,się czuje i humor dopisuje. Co za huśtawka????. Nie uwierzyłabym,że tak może byc gdybym sama tego nie doświadczyła :):):)

    Zaprosiłam kumpele na kawkę . Nasze córki się pobawią ,my poplotkujemy:)i przyjdzie ze swoim synkiem,zaraz roczek będzie miał .ciocia go uwielbia :)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja koszmarnie się czuje fizycznie, obolała i mnie mega mdli... Mam nadzieję,że nie strułam się tą pizzą :/

    Zrobię sobie zaraz kawkę, ostatnio piję tą bezkofeinową.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dopiero wstałam. Młoda tak mi dała do wiwatu w nocy... Jeszcze chyba nigdy tak się nie rozpychala. Trzeba się ogarnąć, zjeść śniadanie i później lecimy z mężem do szkoły rodzenia na te zajęcia z aktywnego porodu. Zdam Wam później relację jak było.
    Aha!! Jutro o 6:43 jest pełnia!!! Żeby mi żadna nie zaczęła rodzić!! Nie pozwalam ;) Zaciskamy nogi i czekamy do terminów!!

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paulina_2603 wrote:
    Dopiero wstałam. Młoda tak mi dała do wiwatu w nocy... Jeszcze chyba nigdy tak się nie rozpychala. Trzeba się ogarnąć, zjeść śniadanie i później lecimy z mężem do szkoły rodzenia na te zajęcia z aktywnego porodu. Zdam Wam później relację jak było.
    Aha!! Jutro o 6:43 jest pełnia!!! Żeby mi żadna nie zaczęła rodzić!! Nie pozwalam ;) Zaciskamy nogi i czekamy do terminów!!

    Weź nie strasz :P ja jestem podatna na takie rzeczy... A.. i stąd mogę źle spać, często przy pełni źle śpię :/ tak 2-3 dni przed i w pełnię.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I do następnej pełni co Paulina?

    Ja dziś ewidentnie czuje się w stanie błogosławionym :)znowu ogarnęła mnie euforia i zastrzyk energii ...wolę zdecydowanie tak:)

    Seli oby Tobie się dziś polepszyło..ja ostatnie dni tylko stękałam i jęczałam ..już siebie samą zaczynałam wkurzać:)

    A wiecie co jeszcze zauważyłam w ciąży? Jest mi cieplo. Zawsze byłam zmarźluchem. A teraz w domu wszyscy odkręcają kaloryfery a ja zakręcam. Mi jest ciepło:)

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ej, mam tak samo :P nie mogę spać w skarpetkach, jak zawsze spałam z kołdrą, kocem i w grubych skarpetach tak teraz tylko koc i prawie naga :D a stopy ostatnio na noc mam mega gorące i nie wiem.

    Ja to mężowi mojemu współczuje, taka marudna jestem od dwóch dni, że masakra :P

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 22 listopada 2018, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy co do wyprzedazy to licze ze w jakims sklepie dzieciowym beda obnizki, w sumie praktycznie wszystko mam, ewentualnie jakis ladny kocyk- tego nigdy dosc.

    O 11 zmykam do domu kultury na ten pokaz mody ekologicznej.

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, używacie jakiejś oliwki na brzuch? ja mam coś tam z rossmana, ale nie ciążowe i po kilku godzinach już nie czuć nawilżenia. Zastanawiam się czy ten Bio Oil to rzeczywiście taki cud?

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Używałam bio oila przy bliźnie... Ogólnie jakoś nie polecam, a w dodatku czytałam gdzieś (chyba na srokao), że on w ciąży nie jest bezpieczny... Ze ma jakiś tam składnik.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli
    Coś w tym chyba jest. Nasz organizm ciężko pracuje,pompuje więcej krwi,jest na pełnych obrotach więc i nas grzeje. I w ciąży ciepłota ciała też zwiększona.

    Czarnaiwi
    Tak kocyk zawsze się przyda.
    Na ten pokaz co syn rycerzem jest?:)

    Elmuszka
    Ja używałam perfecta mama a teraz jadę na zwykłej oliwce bambino ale nie smaruje się codziennie. Tak że 2/3 razy w tygodniu. Ona konkretnie nawilża. Nawet rano po nocy skóra jest miękka i nawilżona.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się posmarowałam ostatnio Zośkowym babydreamem :P i też czegoś mi jeszcze brakowało. Spróbuję bambino :)

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie lubiłam jonson&jonson oliwkę w żelu :P albo olian krem natłuszczający. Sama się nie smaruje, czasami, nie mam już epizodów z suchą skórą... I mi się nie chce po prostu.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się smaruję jak mi się przypomni :P Po prostu nie lubię. Póki co rozstępów brak i oby tak zostało.

    Na mnie pełnia też niestety działa... Dlatego trochę się boję :/

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Elmuszka Autorytet
    Postów: 503 245

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam paskudny pępek po dwóch laparoskopiach i o ile nawet z rozstępami się pogodzę, tak jak mi zostanie taki brzydki po porodzie to się załamię :/ No a blizna wiadomo, nie regeneruje się tak jak zdrowa skóra...

    ex2bvcqg5w6xjft7.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, u mnie wreszcie powoli koniec z remontem. W piątek przychodzi facet kłaść panele, potem tylko sprzatanie i wreszcie bede mogła sie skupić na Młodym. Wreszcie zamówimy komodę i łóżeczko no i bede mogła poprzeglądać i poprac jego ciuszki, posprawdzać czego brakuje i dokupić.
    Smaruje sie 100% olejkiem z migdałów tłoczonym na zimno. Super nawilża skore.
    Co do wagi to mam 14,5+, 100 cm w brzuchu.
    Dziewczyny mam pytanie - czy same kontrolujecie sobie cisnienie? Wczoraj jak obieralam ziemniaki do obiadu to wręcz zrobiło mi sie słabo, nogi jak z waty, kołatanie serca. Jak sobie zmierzyłam cisnienie to myślałam ze padnę - 149/99. Polezalam i spadło do 137/89. Nigdy tak nie miałam...

    Reni lubi tę wiadomość

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Mammamia11 Autorytet
    Postów: 261 154

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja smaruje się codziennie A rozstępy i tak są, cały brzuch w paski:)

    f2w3s65gplfl3em1.png
  • Paulina_2603 Autorytet
    Postów: 4363 9340

    Wysłany: 22 listopada 2018, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mammamia11 wrote:
    A ja smaruje się codziennie A rozstępy i tak są, cały brzuch w paski:)
    Bo rozstępy to sprawa genetyczna. Jeśli masz predyspozycje do rozstępów, to nie wiem czym byś się smarowala, to i tak wyjdą. Ale oczywiście nawilżac skórę warto.

    17CDp1.png lcZRp1.png
    Adrianna - 23.12.2018, 3340 g, 55 cm
    Starania od 08.2014 - Aniołki - 05.2015 - 7t3d - cp; 04.2017 5t5d; 07.2017 - cb
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam rozstępy po poprzedniej ciąży a tam smarowałam się regularnie. Teraz nowych nie widzę.

    Mega
    To fajnie,że końcówka remontu. A z wyprawką widzę na samym starcie jesteś;) powodzenia,byś zdarzyła na spokojnie:)
    Co do ciśnienia koniecznie skonsultuj z lekarzem. Wysokie ciśnienie jest niebezpieczne!

    A my z przyjaciółką dziś zaszalejemy .Dobra kawka i ciacho i grzaniec bezalkoholowy z miodem i cynamonem:) imprezka mamusiek hehe...jak szaleć to szaleć:)

    Dziewczyny odkurzacz bezprzewodowy ekstra zakup. Ale wygoda:) machnęłam całą chate bez schylania ,na luzie.Nic się nie dzwiga,sam jeździ i kable się nie ciągną,nie trzeba zmieniać kontaktow.Super gadżet w ciąży i potem przy małym dziecku się przyda, po operacji :) a Black Friday teraz..warto zainwestować :)jak ktoś jeszcze nie ma;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 listopada 2018, 11:31

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Mega Autorytet
    Postów: 7398 25518

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj cisnienie książkowe. Sprawdzam, bo sie wczoraj wystraszyłam.
    Z wyprawki mam sporo ciuszków, no i mała paczkę pampersow z rosmana, dla siebie koszule i szlafrok. Cała resztę musze ogarnąć jak juz sie uporządkujemy.

    "I kiedy czegoś gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu..." Alchemik

    1usae6ydqzglfzj9.png

    zrz6l6d8dtqrzz6p.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 22 listopada 2018, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To może jednorazowy epizod ale kontroluj regularnie i warto też lekarzowi na wizycie wspomnieć o tym.

    qb3cj44jih1qq6pl.png
‹‹ 763 764 765 766 767 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ