X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne STYCZNIOWE MAMUSIE 2019
Odpowiedz

STYCZNIOWE MAMUSIE 2019

Oceń ten wątek:
  • NiecierpliwaOna Autorytet
    Postów: 1849 1175

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj już lepiej. W miarę normalnie funkcjonuję. Laktacja się rozkręca :) a to zdj z nocy
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/cd69ad33b96c.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 10:25

    Elmuszka, czarnaiwi, Seli, Szczęśliwa Mamusia, Kendy, Lisa24, Reni lubią tę wiadomość

    Wojtuś 09. 03. 2013
    Kasia 20. 05. 2015
    Kubuś 13. 11. 2016
    Aniołek Bogusia <3 24.01.2018 <3 [*] 10 tc
    Tęczowe Dziewczynki 1k1o - Zosia i Oleńka - 15.01.2019 klz9hdgexq2u0dlm.png
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po wizycie, wszystko ze wzrokiem w porzadku, żadnych zmian po fototerapii, brak retinopatii wcześniaczej :D uff

    Seli, Elmuszka, Lisa24, Magdoczka lubią tę wiadomość

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Goniąc marzenia Przyjaciółka
    Postów: 254 45

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki mój Nikoś ma 1 tydzień i 3 dni i na cialku-glownie brzuszek,stopki,kark,rączka schodzi mu skóra-czy to może jeszcze pozostałość po narodzinach czy już alergia na Oilan który stosuje,bo szczerze czytałam różne opinie na temat tego środka...pomożecie rada?

    zem3anlis7huurhv.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niecierpliwa te drugie zdjęcie bardziej oddaje ich podobiznę :D

    Czarnaiwi super :D teraz trzymaj kciuki jutro za nas ;D


    Ja dziś idę do ginekologa, już z góry wiem jak będzie słabo :D ale... trudno.

    Mój mały książę już nie jest taki mały :D miałam kryzys - serio! - z ubrankami. Pokupowaliśmy rozmiar 50... Miałam baaardzo mało sztuk 56... I wiele z 50 już jest dawno za małych, a te z h&m się rozciągnęły. Przegrzebałam szafę i dom, no 56 prawie nie mam... Ale mąż wyciągnął przypadkiem 62.... I te 62 jest dobre :P więc problem z głowy. Mały na dzień dzisiejszy ma 4kg i 59 cm :D od urodzenia 9cm urósł !! Jak ja chce by został taki mały na wieczność :P mój, taki przytulak hahaha :D

    A jak Wasze dzieciaki?

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    Dziewczynki mój Nikoś ma 1 tydzień i 3 dni i na cialku-glownie brzuszek,stopki,kark,rączka schodzi mu skóra-czy to może jeszcze pozostałość po narodzinach czy już alergia na Oilan który stosuje,bo szczerze czytałam różne opinie na temat tego środka...pomożecie rada?
    a smarujesz olejkiem ze słodkich migdałów? :) to podobno tak jest jeszcze po porodzie z tego co czytałam

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnaiwi
    Super wieści .
    A jak u Was? Po żółtaczce nie ma śladu?
    Dalej karmisz z zegarkiem co 3 godziny?

    Seli
    Powodzenia dziś, kciuki za Ciebie . Powodzenia jutro,kciuki za Gabrysia .

    Fakt rosną dzieci szybko. Za szybko.
    Ja na dziś zaplanowałam przebranie komody z ubraniam bo już widzę,że niektore bodziaczki na 56 zsuwają się z ramionek i pajace za krótkie w nogawkach się robią za to na oko widzę,że niektóre 62 już by były ok. Muszę posegregować by nie przegapić ..zaraz wyrośnie i pewnie i tak wiele rzeczy nie zdarzy ubrać a na62 mam cudne ubranka bo najwięcej kupowałam:) będziemy się stroić.

    Niecierpliwaona
    Widać lepiej na tym zdjęciu dziewczynki, ale są troszkę inne. Obstawiam,że na tym drugim od lewej teraz jest Ola i potem Zosia. Zgadłam?

    My po spacerku dłuższym .nawet względnie ciepło dziś ,mały pospał a ja pozałatwiałam parę spraw na mieście m.in zaniosłam zdjęcia na dzień babci i dziadka do wywołania. Mały pod muszka ,córka tez wystrojona. Amotorska fota ale fajnie wyszła:). Ramki odbiorę dziś ,przyszła paczka ,czekoladki mam ,jeszcze kwiatki kupimy i wybieramy się w poniedziałek pierwszy raz do dziadków :)

    Z racji tego ,że mały fajnie przybiera pozwoliłam dziś sobie w nocy nie nastawiać budzika na karmienie co 2 godziny tylko zdałam się na małego. Poza tym budzik na mnie tak nie działa jak synek. Budzik ze zmęczenia zdarzyło mi sie przespać a synek raz zajęczy nawet się nie rozreci z płaczem a ja już jestem na równych nogach..magia instynktu macierzyńskiego chyba:)
    I dzięki temu przespaliśmy dziś ciągiem 4 godziny. Wniosek z tego taki,że karmiąc na rzadanie miałabym świetne przespane nocki :)Potem już karmilismy sie normalnie i smok ciągle wypadał więc mialam niezła gimnastykę ale jestem nawet wyspana i inne spojrzenie na świat..mąż już mnie tak nie wkurza i całe szczęście bo siedzi w domu na zwolnieniu :)

    Zrobił mi kawę z pianka cudnie wygląda ale już rano wypiłam jedną i się waham a to z ekspresu niby latte ale kopa ma.
    Mamy karmiące na ile kaw dziennie sobie pozwalacie?

    Mojemu też łuszczyła się skóra na stopkach, pomogła kąpiel w emoliencie i smarowanie oliwka nivea baby :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 12:29

    NiecierpliwaOna lubi tę wiadomość

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kendy a dlaczego nie karmisz na zadanie?

    Co do kawy to czasem wypije i 3... a zazwyczaj pol jednej ;p zalezy od cisnienia i pogody ;) jak np wypijesz zaraz po karmieniu albo w trakcie kp to przy kolejnym nie ma sladu tej kawy w mleku ;) poczytaj sobie hafija.pl

    Moj robi ostatnio w ciagu dnia cycoze :D wisi i wisi ;) ale za to noca jest juz bardzo ladnie. Chyba wpadl w ten rytm.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cycoze;)
    Karmie na żadanie ale nie rzadziej niż co 2 godziny takie dostałam zalecenie w szpitalu . Po pierwsze sporo spadł z wagi urodzeniowej,późno miałam pokarm. Po drugie po tej żółtaczce muszę częściej karmić by " wypłukać" resztę bilirubiny. Jeszcze jest trosze żółtawy na buźce. Pomaga na to fototerapia i częste karmienie piersią,wtedy jest więcej siusiu i kupek i bilirubina się wydala.Fototerapi w domu nie mam więc jedyne co mogę zrobić ze swojej strony to pilnować tych częstych karmien. Jak opanujemy całkowicie sytuację będę karmić na żadanie:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 13:03

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rozumiem, u mnie noca jest tylko co 3h, w ciagu dnia to co 30 min, co godzina, co poltorej, roznie, ale raczej co 30-60 min :)

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zoltaczki juz raczej nie ma, nie jest juz wogole zolta.
    W nocy pozwalam sobie na 1 dluzsza przerwe 4 godz, ale widze ze i tak moglaby dluzej pospac bo i tak ją budzę. A w dzień nadrabia, bo je częściej niz co 3 god, czasemmco godz, czasem co 2.

    Maż wyjechał do Konina, teściowa pojechala z synkiem do rodziny do Nowej Soli, zotałysmy same do piątku..

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Rozumiem, u mnie noca jest tylko co 3h, w ciagu dnia to co 30 min, co godzina, co poltorej, roznie, ale raczej co 30-60 min :)
    To łakomczuszek z Gabrysia :) fajnie,że ma apetyt..ale pewnie i pieszczoch ..przy cycu mu się dobrze śpi. Mój też lubim ostatnio ciumka cyca i godzine.trochę piję trochę pośpi...pieszczoszek. ..a co ...nie ma jak u mamy :)Teraz też na rękach go usypiam,w łóżeczku się nie podobało u mamy lepiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 13:32

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Kendy Autorytet
    Postów: 2780 773

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czarnaiwi wrote:
    Zoltaczki juz raczej nie ma, nie jest juz wogole zolta.
    W nocy pozwalam sobie na 1 dluzsza przerwe 4 godz, ale widze ze i tak moglaby dluzej pospac bo i tak ją budzę. A w dzień nadrabia, bo je częściej niz co 3 god, czasemmco godz, czasem co 2.

    Maż wyjechał do Konina, teściowa pojechala z synkiem do rodziny do Nowej Soli, zotałysmy same do piątku..
    Babski czas:) fajnie. Odpoczniesz..tylko córa obiadu nie musisz robić :)sprzątać te, z grubsza ,korzystaj :)
    U mnie pranie czeka na powieszenie,kominiarz się po chacie kręci,obiad czas robić ..ale ja z synkiem.na rękach ...dupa tam reszta poczeka :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 13:37

    qb3cj44jih1qq6pl.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gabrys zasypia w lozeczku :) przy cycu jedynie noca ale pierwsze odlozenie jest z otwartymi oczkami :p teraz niby zamyka oczka przy cycu ale nie spi, nie da sie dzis odciagnac od cyca :D nie wiem jak zniesie moje wyjscie dzis :D

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Goniąc marzenia wrote:
    Dziewczynki mój Nikoś ma 1 tydzień i 3 dni i na cialku-glownie brzuszek,stopki,kark,rączka schodzi mu skóra-czy to może jeszcze pozostałość po narodzinach czy już alergia na Oilan który stosuje,bo szczerze czytałam różne opinie na temat tego środka...pomożecie rada?

    Ale mocno mu schodzi czy tak delikatnie w różnych miejscach? Mojemu po porodzie łuszczyła się skóra w okolicach paszek, na rękach. Położna kazała smarować ciekłą parafiną i po kilku dniach przeszło.

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Niecierpliwa te drugie zdjęcie bardziej oddaje ich podobiznę :D

    Czarnaiwi super :D teraz trzymaj kciuki jutro za nas ;D


    Ja dziś idę do ginekologa, już z góry wiem jak będzie słabo :D ale... trudno.

    Mój mały książę już nie jest taki mały :D miałam kryzys - serio! - z ubrankami. Pokupowaliśmy rozmiar 50... Miałam baaardzo mało sztuk 56... I wiele z 50 już jest dawno za małych, a te z h&m się rozciągnęły. Przegrzebałam szafę i dom, no 56 prawie nie mam... Ale mąż wyciągnął przypadkiem 62.... I te 62 jest dobre :P więc problem z głowy. Mały na dzień dzisiejszy ma 4kg i 59 cm :D od urodzenia 9cm urósł !! Jak ja chce by został taki mały na wieczność :P mój, taki przytulak hahaha :D

    A jak Wasze dzieciaki?

    Seli, powodzenia u gina.
    No to Gabryś ładnie urósł :-)
    Mój dziś kończy 4 tygodnie, urodził się 53 cm i ubranka 56 już zaczynają być na niego przyciasne. Karmimy go mm na żądanie i w nocy wychodzi tak co 3,5-4 h, a w dzień co 2,5-3 h.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 15:07

    Seli lubi tę wiadomość

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka a Ty jak sie czujesz?

    Dzis jakies cisnienie jest, cmi mnie glowa i taka spiaca jestem... Nie chce mi sie isc do tego lekarza.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Seli wrote:
    Magdoczka a Ty jak sie czujesz?

    Dzis jakies cisnienie jest, cmi mnie glowa i taka spiaca jestem... Nie chce mi sie isc do tego lekarza.

    Ja dużo lepiej. Jestem w połowie kuracji antybiotykowej, piersi właściwie wróciły do normy, choć trochę wiszą :-p
    A psychicznie - to bez porównania. W końcu odżyłam :-)

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Magdoczka Autorytet
    Postów: 1329 462

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle to zauważyłam, że nie sprawdzają się u nas pajace welurowe. Młody ma po nich zawsze zaczerwienioną pupę, jakby powietrza nie przepuszczały, chociaż skład z metki to 75% bawełny i 25% poliestru. Ze zwykłymi bawełnianymi nie ma problemu.
    Trochę szkoda, bo kupiłam kilka takich ładniutkich grubszych pajaców i leżą praktycznie nieużywane.
    A Wy zakładacie swoich maluszkom takie pajace?

    qdkk3e5eblysdnic.png
    qdkkanliu6452qjx.png
  • Seli Autorytet
    Postów: 12180 2027

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 16:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tylko body na dlugi rekaw i pielucha :p kupilam jakas pizamke ale jak podrosnie troszke.

    dZhdp1.png

    Endometrioza głębokonaciekająca IV stopnia, guz jelita grubego zrośniety z macicą, macica, jajnik, jelito w zrostach, jajnik z guzkami, torbielami... Adenomioza na szyjce.

    Więcej cudów nie będzie 😔
  • czarnaiwi Autorytet
    Postów: 689 306

    Wysłany: 16 stycznia 2019, 17:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdoczka ja mam taki 1 welurowy pajac, w domu go nie uzywam,ale przydaje sie mi sie na wyjscia np do przychodni bo z reguly tam zimniej niz w domu a nie zakladam Małej nic pod niego. Ale nie zauwazyłam zaczerwienienia skory po tym pajacu.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 stycznia 2019, 17:21

    l22n6iyeodmrpg2f.png
    10.04.2018- laparoskopia diagnostyczna-jajowody drożne
    AMH 7,12 ng/ml
    LH 5,9 mLu/ml
    FSH 5,6 mLu/ml
‹‹ 919 920 921 922 923 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nowości i innowacyjne algorytmy sztucznej inteligencji wdrożone w aplikacji OvuFriend

Przeczytaj o nowościach, które właśnie wdrożyliśmy w aplikacji OvuFriend! Są to wyniki naszych ponad dwuletnich prac badawczo-rozwojowych, w które byli zaangażowani najlepsi eksperci medyczni i naukowcy od analizy danych i algorytmów sztucznej inteligencji w Polsce. Projekt otrzymał również wsparcie od Narodowego Centrum Badań i Rozwoju oraz Google for Startups. Co to oznacza dla użytkowniczek OvuFriend? Przeczytaj więcej. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsze objawy ciąży - po czym poznać, że możesz być w ciąży

Starając się zajść w ciążę, często nie potrafimy przestać interpretować każdego, nawet najmniejszego ukłucia w jajniku i nie traktować go jako potencjalnego objawu ciąży. Które z objawów mogą faktycznie coś znaczyć i z czym możemy je pomylić? Które z objawów ciążowych na wczesnym etapie ciąży są po prostu rzadko spotykane? Zapoznaj się z listą pierwszych objawów ciążowych!

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność u mężczyzn - najczęstsze przyczyny. Kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problem z poczęciem dziecka jest problemem obojga partnerów, dlatego jeśli już dłuższy czas czekasz na dziecko, to diagnostykę i ewentualne leczenie rozpocznij razem z partnerem. Niepłodność u mężczyzn występuje tak samo często, jak u kobiet. Przeczytaj jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością u mężczyzn, w jaki sposób można je wykryć i jakie są potencjalne rozwiązania na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ