X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Trójmiejskie ciężarówki 2019
Odpowiedz

Trójmiejskie ciężarówki 2019

Oceń ten wątek:
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 3 listopada 2018, 19:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja, poradzisz sobie, nie ma się czego bać! :) Przynajmniej facet zobaczy Cię już piękną, świeżą i pachnącą. :D Masz tu jakąś rodzinę?

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Inesja Przyjaciółka
    Postów: 143 34

    Wysłany: 3 listopada 2018, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa wrote:
    Inesja, poradzisz sobie, nie ma się czego bać! :) Przynajmniej facet zobaczy Cię już piękną, świeżą i pachnącą. :D Masz tu jakąś rodzinę?

    Hahaha masz racje ;p Mam, jestem z Gdańska, więc mam tu wszystkich. Po prostu przy porodzie będę mieć 21 lat, jak naczytalam się o różnych sytuacjach na porodowce młodych dziewczyn, to zaczęłam się bać :( no ale mam nadzieję, że nie będzie źle.

    f2wl20mmurgifll8.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa wrote:
    Przewertowałam już kilka tematów o gdańskich porodówkach i Wojewódzki ma nie najgorsze opinie tylko podobno bardzo naciskają na poród naturalny, czasami nie respektując wskazań - ile w tym prawdy, to nie wiem. ;) Właśnie planuję rodzić na Zaspie, bo ma tam 10 minut z domu. Słyszałam, że mają dobrą opiekę. A jak to jest z planem porodu? Gdzieś czytałam, że w niektórych szpitalach istnieje możliwość, żeby podjechać wcześniej, zobaczyć oddział i otrzymać wtedy od pielęgniarki wydruk z planem do wypełnienia. Jestem jeszcze totalnie zielona. :)

    Z tym planem porodu to w ogóle ciekawa sprawa...jak chodziłam na szkołe rodzenia (tą prowadzoną w szpitalu na zaspie) to mówili żeby się nie wygłupiać z takimi rzeczami bo poród to nie koncert życzeń :/ więc oczywiście nic nie brałam ze sobą a przy porodzie położna do mnie czy mam plan porodu...i zdurniałam. Ostatecznie wypytała mnie o najwazniejsze kwestie i coś tam w komputerze zapisywała, także lepiej mieć:)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 listopada 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Ja już też po porodzie, ale tak jak Veruka, przy przyjęciu położna na zaspie wypytywała mnie o plan porodu i była bardzo zdziwiona, że go nie miałam :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, mam kilka pytań: jak jest na Zaspie ? Podobno nie ma kąpania? Jak opieka ? Jak lekarze i położne? Jak odwiedziny? A kwestia ewentualnego cc? Co należy spakować do torby a co jest na miejscu ?
    Którą szkole rodzenia wybrać i kiedy się zapisać ?

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 4 listopada 2018, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Dziewczyny, mam kilka pytań: jak jest na Zaspie ? Podobno nie ma kąpania? Jak opieka ? Jak lekarze i położne? Jak odwiedziny? A kwestia ewentualnego cc? Co należy spakować do torby a co jest na miejscu ?
    Którą szkole rodzenia wybrać i kiedy się zapisać ?
    W kwietniu jak rodziłam było dobrze (jak na okoliczność i fakt, że to szpital), dzieci faktycznie nie kąpali ale gdybys bardzo. Uciska to myśle że nie byłoby problemu. Jeżeli chodzi o opiekę lekarzy i położnych to byłam zadowolona. Chciałam żeby przebadali Małej serduszko bo w ciąży wyszły jakieś dziwne szmery na USG i nie było problemu. Położne były lepsze i gorsze w zależności od zmiany/sytuacji/humoru/fazy księżyca - nie wiadomo :-) odwiedziny są tylko w pokoju odwiedzin (osobna sala) ale dla mnie to akurat plus bo do dziewczyny która leazala ze mną na okrągło przylazili rodzice, tesciowie, chłopak, siostra i koleżanki wiec chyba bym zwariowała...
    Co do samego „wyposażenia” warto wziąć sztućce i kubek bo nie mają:-) no i wszystko dla dziecka. Tam na miejscu były tylko podkłady i sól fizjologiczna ale pewnie jak czegoś zapomnisz to Cię położne sspomogą:). Co do co to nie co to nie miałam wiec nie pomogę.
    Do szkoły rodzenia chodziłam tej przy szpitalu, zaczęłam ok 24 tc.Ogólnie byłam zadowolona ale później pare rzeczy mi się rozjechało z tym co tam mówiły (np. właśnie kwestia tego planu porodu).

    Ciasteczko777 lubi tę wiadomość

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuje :) właśnie dalej nie wiem który szpital, mam jednego lekarza z zaspy i drugiego z uck... a ciekawe co z miejscami będzie

  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 4 listopada 2018, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a tak z innej beczki :P Za tydzień jadę z mężem w odwiedziny do kuzyna, któremu urodziła się córeczka (teraz ma już 6 miesięcy). Do tej pory nie miałam okazji nabrać doświadczenia w takich wizytach, bo wśród znajomych i w rodzinie nie mam malutkich dzieci, więc pytanie: CO KUPIĆ? :D Jaki prezent dla Małej i jaki dla rodziców? Bo zakładam, że wypada pomyśleć o jakimś drobiazgu również dla Nich. :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 listopada 2018, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat jestem anty mycie dziecka po porodzie. Pierwsze dziecko 5 lat temu umyli mi dzień po porodzie.. Było to traumatyczne i dla mnie i dla niej. Pielęgniarka wzięła ją do małego zlewu pod kran i w ogóle nie była delikatna. A mała cały czas płakała. Przy młodszej nawet nie proponowali (zaspa) a ja napewno bym się nie zgodziła. Wykąpaliśmy małą w 3 dobie jej życia w domu. Wanienka.. W ciszy. A podobno ten śluz co pokrywa ciałko też jest zdrowo jeżeli przez chociaż 1 dzień pozostanie nie naruszony.

    Amarylisa, takie dziecko już siedzi albo uczy się siadać i interesuje się powoli zabawkami i ząbkuje. Także gryzak albo grzechotka? Albo książeczka do kąpieli zmieniająca kolor :) tylko nie pluszaki

    smeg lubi tę wiadomość

  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 4 listopada 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amarylisa moja córcia akurat jest w podobnym wieku, i tak jak Aniluap pisze - tylko nie pluszaki! My mamy tego od cholery a nikomu to nie jest potrzebne bo dziecko się tym nie bawi. U nas fajnie się sprawdza gryzak ośmiornica, o taki:
    https://www.smyk.com/catalog/product/view/id/300267/s/mombella-osmiornica-gryzak/
    Z tej serii podobni dość fajny jest też grzybek i ślimak ale tych nie mamy.
    A w temacie prezentu dla rodziców to nie pomogę - my nic od nikogo nie dostaliśmy ;-)

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Amarylisa Znajoma
    Postów: 25 8

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, fajna ta ośmiorniczka! Dzięki za pomysły. :) Zastanowię się nad gryzakiem albo okryciem kąpielowym + książeczką do kąpieli. :)

    02.06.2019r. - czekamy! <3
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 listopada 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Inesja wrote:
    Dziewczyny, a slyszalyscie jakieś opinie o wojewódzkim szpitalu? Mam tam najbliżej, a porodu boję się najbardziej, bo będę sama, ojca dziecka nie będzie wtedy w kraju :(
    Hey ja tam często bywalam i koleznaki rodzily wg mnie spoko.Lekarze mili i nigdy nie odsylają .

    Inesja lubi tę wiadomość

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 5 listopada 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do kąpania to oni się pytają z tego co wiem teraz w każdym szpitalu czy sobie życzysz ,żeby dziecko wykąpać.Tylko po CC słyszałam że muszą od razu wykąpać.Ja nastawiam się na kliniczną ale mają ja orzenosić w marcu .Więc akurat wtedy kiedy u mnie będzie gorący czas.I trochę się boję,że na będzie już nowy szpital ,nie będę mogła tam trafić i w ogóle mam koszmary

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Woooooow ale super ze powstała taka grupa :) Życzę wszystkim zdrowej i spokojnej ciąży :)
    Jak już mi się uda zajść w upragnioną ciążę to chętnie posłucham waszych rad, do jakiego szpitala się udać :)
    Trzymajcie się :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 listopada 2018, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek wrote:
    A co do kąpania to oni się pytają z tego co wiem teraz w każdym szpitalu czy sobie życzysz ,żeby dziecko wykąpać.Tylko po CC słyszałam że muszą od razu wykąpać.Ja nastawiam się na kliniczną ale mają ja orzenosić w marcu .Więc akurat wtedy kiedy u mnie będzie gorący czas.I trochę się boję,że na będzie już nowy szpital ,nie będę mogła tam trafić i w ogóle mam koszmary
    Jak w marcu ? Miało być do końca roku :(
    ja mam tp na pocz maja ...

  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciasteczko777 wrote:
    Jak w marcu ? Miało być do końca roku :(
    ja mam tp na pocz maja ...
    No ja co wizytę tam słyszę inny termin.Wiec mam nadzieję ,że jeszcze się opóźni i zdążę spokojnie swoje urodzić na starych smieciach.

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 7 listopada 2018, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lubieswieczki wrote:
    Woooooow ale super ze powstała taka grupa :) Życzę wszystkim zdrowej i spokojnej ciąży :)
    Jak już mi się uda zajść w upragnioną ciążę to chętnie posłucham waszych rad, do jakiego szpitala się udać :)
    Trzymajcie się :)
    Narazie tu cicho dosyć.Takze mam nadzieję ,że szybko do nas dołączysz .

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
  • Lubieswieczki Autorytet
    Postów: 1600 756

    Wysłany: 8 listopada 2018, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasionek ja również mam taką nadzieję :)
    Już nie mogę się doczekać kiedy w końcu te dwie kreski zobaczę ;)

    Ja po poronieniu trafiłam do klinicznej i byłam bardzo zadowolona z opieki, dlatego stwierdziłam że wybiorę tamto miejsce mimo że z Gdyni jestem na poród w przyszłości. a widzę że dziewczyny też się nastawiaxie na to miejsce więc opowowiecie jak tam jest :)

    f2wljw4zqzq01lps.png
    34bwskjof7j5jsym.png
  • Veruka Autorytet
    Postów: 994 464

    Wysłany: 8 listopada 2018, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dużo dobrego słyszałam o klinicznej:) gdyby nie to że zaspę mam zdecydowanie bliżej to pewnie tam bym jechała. Wiadomo że to kwestia indywidualna ale poza lekarzami jedzenie podobno mają baaardzo dobre :-))))

    3i499vvjwdixpa2l.png

    iv09f71xe0b0j8js.png
  • Kasionek Autorytet
    Postów: 1083 874

    Wysłany: 9 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veruka wrote:
    Dużo dobrego słyszałam o klinicznej:) gdyby nie to że zaspę mam zdecydowanie bliżej to pewnie tam bym jechała. Wiadomo że to kwestia indywidualna ale poza lekarzami jedzenie podobno mają baaardzo dobre :-))))
    No moge porównać jedzenie z Wojewódzkiego i Klinicznej to wygrywa ta druga.Ale nie żeby było jakieś mega dobre.W wojewódzkim lekarze te byli dla.mnie mili,polozne też .Dla mnie nie ma różnicy pod tym względem.Ale mój lekarz jest z klinicznej i jakby to mnie przekonuje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 listopada 2018, 17:43

    201904017252.png
    *Staś (21 tyd)
    *Aniołek
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ