Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🐺 Wilcze Dzieciątka🤰🏼✨
Odpowiedz

🐺 Wilcze Dzieciątka🤰🏼✨

Oceń ten wątek:
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 19 maja, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Aksandro pod koniec ciąży ilość wód płodowych wzrasta bardzo często. Jeśli cukry są dobre i przepływy w porządku, to nie ma się za bardzo czym martwić ❤️ Było mierzone AFI, czy MVP?
    Mój cudowny lekarz, do którego ostatecznie trafiłam na operację i który mi uratował dzidziutka, zawsze powtarzał: „cyferki to cyferki. Ilość wód płodowych jest wtedy za duża, kiedy na obrazie USG widać, że mogłoby sie tam spokojnie zmieścić drugie dziecko”.

    Sama miałam wielowodzie, bardzo mocno się edukowałam w temacie. Graniczna ilość wód płodowych pod koniec ciąży często jest fizjologiczna. Slava też miała 😘 Co ciekawe, w bardzo wielu przypadkach wielowodzie pod koniec ciąży nie ma żadnej konkretnej przyczyny.

    Kochana, tak po cichu liczyłam, że może odczytasz moją wiadomość. Dziękuję Ci 😘 mierzone miałam AFI, suma 22. W kieszonkach 4,5,6,7. Byłam na komunii w niedzielę, nażarłam się jak głupia słodkiego - bezy, beziki, tort, lody. Zaczęłam się zastanawiać czy tym sobie nie narobiłam biedy 🥺 ale chyba to nie miałoby jednorazowo takiego znaczenia?

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 19 maja, 19:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandro na pewno nie ❤️ Chodzi o permanentnie podwyższone cukry. Glukoza przechodzi przez łożysko, dziecko ma podwyższony poziom cukru i nerki zaczynają produkować zwiększoną ilość moczu, co przekłada się na zwiększona ilość wód płodowych. To był mój przypadek.

    AFI 22 jest w normie. Powyżej 24 technicznie mówi się o wielowodziu, ale łagodnym. Do 29-30 jest umiarkowane. Ciężkie wielowodzie to AFI powyżej 35. Ilość wód płodowych może się chwilowo zwiększać i potem wracać do normy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ilość wód szybko rośnie.

    Przy zwiększonej ilości wód płodowych czynność skurczowa może być większa i to należy obserwować, tak samo jak ewentualną duszność. Należy to zgłaszać lekarzowi. Ale samo podwyższenie wód płodowych przy braku innych dolegliwości i szyjce w normie nie jest niczym niepokojącym. Zwłaszcza na końcówce, jak u Ciebie ❤️

    Ilość wód płodowych może być też większa, jeśli mamy do czynienia z większym bobaskiem 🙂 większe bobo po prostu więcej sika 🙂

    Aksandra lubi tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Sylaada Autorytet
    Postów: 930 1630

    Wysłany: 19 maja, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Aksandro na pewno nie ❤️ Chodzi o permanentnie podwyższone cukry. Glukoza przechodzi przez łożysko, dziecko ma podwyższony poziom cukru i nerki zaczynają produkować zwiększoną ilość moczu, co przekłada się na zwiększona ilość wód płodowych. To był mój przypadek.

    AFI 22 jest w normie. Powyżej 24 technicznie mówi się o wielowodziu, ale łagodnym. Do 29-30 jest umiarkowane. Ciężkie wielowodzie to AFI powyżej 35. Ilość wód płodowych może się chwilowo zwiększać i potem wracać do normy. Problem zaczyna się wtedy, kiedy ilość wód szybko rośnie.

    Przy zwiększonej ilości wód płodowych czynność skurczowa może być większa i to należy obserwować, tak samo jak ewentualną duszność. Należy to zgłaszać lekarzowi. Ale samo podwyższenie wód płodowych przy braku innych dolegliwości i szyjce w normie nie jest niczym niepokojącym. Zwłaszcza na końcówce, jak u Ciebie ❤️

    Ilość wód płodowych może być też większa, jeśli mamy do czynienia z większym bobaskiem 🙂 większe bobo po prostu więcej sika 🙂

    @Kaliope mogę podpytać jakiego rzędu to były poziomy cukru?

    Kaliope lubi tę wiadomość

    ♀️ 90' ♂️ 90'
    Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
    ❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
    ❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
    AMH 1,720 🗓️10.25

    03.26 1 Transfer ❄️
    ❄️❄️ na zimowisku
    5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257

    18.04 mamy GS 🫧
    24.04 2,5 mm jest ❤️
    28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
    07.05 1.93 cm Misia 🥹
    22.05 4,03 cm 🍓
    03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
    12.06 7,09 cm 🩷

    preg.png
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 19 maja, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope, jesteś aniołem. Wszystko mi pięknie wyjaśniłaś i jestem troszkę spokojniejsza. Dziękuję 💕💓🩷

    Kaliope lubi tę wiadomość

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 19 maja, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra zawsze możesz śmiało pisać ❤️

    Sylaada u mnie cukrzyca była wykryta już w 12 tygodniu, ale prawdopodobnie była wcześniej. Nie dało się tego uregulować ani dietą, ani insuliną długodziałającą i doposiłkową. Miałam wcześniej IO, na którą brałam metforminę. Miewałam hipoglikemie nocne z dużymi spadkami, oraz skoki do 170-180, które potrafiły się utrzymywać po 3-4 godziny i dopiero wtedy powoli spadać.

    Z punktu widzenia przepływów najgorsze są hipoglikemie, z punktu widzenia makrosomii i wielowodzia- duże, częste skoki oraz długo utrzymujące się wysokie cukry. Gdzieś mam screeny z sensora libre. To był dramat, co się u mnie działo.

    Aksandra, Sylaada lubią tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Sylaada Autorytet
    Postów: 930 1630

    Wysłany: 19 maja, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaliope wrote:
    Aksandra zawsze możesz śmiało pisać ❤️

    Sylaada u mnie cukrzyca była wykryta już w 12 tygodniu, ale prawdopodobnie była wcześniej. Nie dało się tego uregulować ani dietą, ani insuliną długodziałającą i doposiłkową. Miałam wcześniej IO, na którą brałam metforminę. Miewałam hipoglikemie nocne z dużymi spadkami, oraz skoki do 170-180, które potrafiły się utrzymywać po 3-4 godziny i dopiero wtedy powoli spadać.

    Z punktu widzenia przepływów najgorsze są hipoglikemie, z punktu widzenia makrosomii i wielowodzia- duże, częste skoki oraz długo utrzymujące się wysokie cukry. Gdzieś mam screeny z sensora libre. To był dramat, co się u mnie działo.

    Pytam, bo ja walczę o każdy wynik. Cukry poranne mam obecnie ładne. Raz zaliczyłam hipo nocne, ale zareagowałam w porę (66). Glukoza banan i po 15 minutach już miałam 90 :) . Teraz po korekcie na 10j bazowej mam rano ładne 82-92. Czasem jak w nocy zobaczę podejrzany cukier to dogryzam sobie krakersika ;-) W przypadku cukrzycy już teraz można ćwiczyć nieprzespane nocki 😅🤭

    Mój diabetolog mówił, że dla dziecka najważniejsza jest glikemia poranna tzn żeby te godziny nocne do rana były spokojne. Oczywiście super jakby wykres całej doby był dość wyrównany no, ale zdecydowanie tak mi to tłumaczył, że glikemia po posiłkowa ma ciut mniejsze znaczenie no chyba, że skok utrzymuje się wiele godzin.

    W ciągu dnia się uczę, ale nie jest łatwo, jeden dzień jest taki a drugi zupełnie inny. Skoki takie jak opisałaś też się zdarzają, tyle, że u mnie one zdecydowanie szybciej - na razie schodzą.

    Jak będziesz miała coś do dzielenia się doświadczeniami z tamtego okresu to ja biorę wszystko co pomagało ❤️ Pomimo wielu lat z cukrzycą sytuacja ciąży powoduje, że mam dużo pokory.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 maja, 21:45

    ♀️ 90' ♂️ 90'
    Starania o pierwsze 🤱od 10.2023 Klinika od 09.2024
    ❌Cukrzyca HbA1c 01.26 6,75 ➡️ 03.26 6,34 ➡️ 05.06 6,02 💪
    ❌USG Endometriozy 🗓️ 09.25 - endometrioza
    AMH 1,720 🗓️10.25

    03.26 1 Transfer ❄️
    ❄️❄️ na zimowisku
    5dpt ⏸️ beta 39,9 8dpt 215 11dpt 794 14dpt 3501 17dpt 11257

    18.04 mamy GS 🫧
    24.04 2,5 mm jest ❤️
    28.04 ostatnia wizyta w klinice 🥳
    07.05 1.93 cm Misia 🥹
    22.05 4,03 cm 🍓
    03.06 6,20 cm ❣️USG prenatalne 🌸
    12.06 7,09 cm 🩷

    preg.png
  • Kaliope Autorytet
    Postów: 1537 2529

    Wysłany: 19 maja, 23:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sylaada z tymi porannymi, to nie do końca się zgodzę, natomiast to pewnie kwestia osobnicza. Jedyne cukry, które jako tako miałam w ryzach, to właśnie poranne.
    Był okres, że bazową korygowałam co dwa dni.
    Od siebie napiszę rzecz dość nieoczywistą- sprawdź, kiedy dokładnie masz pik po posiłkach i czy na pewno jest to po godzinie. U mnie pik był przesunięty i dlatego problem był długo niewykryty. Nie wiem, czy mierzysz tylko glukometrem, czy wspomagasz się też sensorem. Sensor potrafi plątać figle zwłaszcza z nocnymi, jednak łatwo wyłapać trend.

    Nastawiam Cię od razu na to, że będziesz musiała często korygować bazową, bo wraz z rozwojem łożyska, zwiększa się IO i ten najgorszy okres dopiero się zacznie.
    Na każdego działa co innego i ciężko jest właśnie znaleść dobry balans między odpowiednimi cukrami porannymi, a tym, żeby nie było hipoglikemii nocnej. I ten spadek nocny też nie jest zawsze taki oczywisty, że zawsze o tej samej godzinie.

    Nie wiem kiedy i co jesz na kolację, ale ja starałam się jeść koło 22 posiłek, który miał jednak troszkę węgli, ale złożonych i opóźniałam jeszcze jakimś tłuszczem. U mnie sprawdzało się jajko z warzywkami + 2 łyżki płatków owsianych górskich z jogurtem naturalnym, łyżką masła orzechowego i orzechami. Unikałam owoców pod wieczór. Cukier po posiłkach jeśli wybiło (a ja jeszcze nie musiałam leżeć z powodu skracającej sie szyjki), najlepiej zbijałam 2 szklankami wody i 15 minutami po schodach góra dół. Potem miałam ciążę całkowicie leżącą i to już był dramat, bo mimo doposiłkowej potrafiło mi wywalić po jednej kromce chlebka dla cukrzyków z dużą ilością warzyw, białka i tłuszczu, czyli dobrze skomponowanego posiłku.

    Jeśli nie jesteś pewna, zwłaszcza nocnych i kiedy dokładnie masz pik po posiłkach, warto zainwestować choćby na jeden raz w sensor. U mnie pik był po 2, czasem po 3 godzinach w zależności od posiłku. Pomiary po 1 h zawsze były idealne. Z tym, że ja miałam już przed ciążą bardzo dużą IO.

    Warto obserwować właśnie ilość wód płodowych oraz symetryczne przyrastanie płodu. Jeśli nagle brzuszek zacznie mocno wyprzedzać inne wymiary, nastawaj na częstsze kontrole u diabetologa. Jeśli zdarzają się częste hipoglikemie nocne, to obserwuj przepływy, bo na dłuższą metę to może mieć wpływ.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 00:01

    Sylaada lubi tę wiadomość

    🐣19.08.2025 Teoś urodzony w 25+2❤️
  • Aksandra Autorytet
    Postów: 1657 2893

    Wysłany: 20 maja, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylku, jak się macie z Kruszynką, czy coś wiadomo po USG? Daj znać, myślę o Was intensywnie 😘

    Migotko, jak Wam czas upływa z córeczką? Fajnie, że nas odwiedziłaś 🩷

    ♀️34 & ♂️37 --> 2,5 roku starań ⏸️
    niepłodność immunologiczna, adenomioza?, obniżona morfologia nasienia

    IVF - I PROCEDURA: 4x 4AA+ 4AB zdegenerował przy rozmrożeniu + 6 oocytów, 🧬FET: 1.❌2.❌3. CB💔4.❌

    IVF - II PROCEDURA: 2x 5AA, 💉 2mc Diphereline, leczenie immunologiczne i przeciwzakrzepowe, 🧬FET: 5.💓

    "Życie nie pyta czy masz siłę. Życie każe iść dalej."

    preg.png
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 794 1591

    Wysłany: 20 maja, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny witam się z oddziału 🙂 miałam już trochę badań. Na usg mała w tydzień przybrała 100g, waży 1650g i mamy 5 centyl. Główka jest z terminu, brzuszek i nóżki 2,5tyg do tyłu. Mam 1 przepływ maciczny na granicy, reszta jest ok. Wody w porządku, szyjka 2,5cm zamknięta. Ktg ładne, widać jak w pewnych momentach szaleje i tętno rośnie do 165, a potem odpoczywa i serduszko bije ok 120-130 🙂 a średnia wychodzi 140. Jutro mam kontrolę przepływów i decyzja co dalej. Mam nadzieję że będzie moja gin i ustalimy postępowanie 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 maja, 19:25

    Migotka96, Julia24, Aksandra, Kaliope lubią tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8172 8044

    Wysłany: 20 maja, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na oddziale na pewno macie dobra opiekę i lekarze podejmą najlepsze dla Was decyzję... daj znać po jakimś obchodzie ✊️✊️✊️

    U nas w drugą stronę, bo już pierwszy pomiar długości kości miał n 40+2 😱 finalnie uśredniony poiar wyszedl 38+5...
    Więc już naprawdę blisko siw robi... szyjka zamkniętą długości już nie mierzył, wygląda że zostaję czekać...
    Nie widzę, żeby on 2 tygodnie tam wytrzymał 😂 coraz bardziej czuje te pierwsze skurcze, coraz częściej, coraz mocniej i pojawia się ból w dole brzucha 🫣

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Migotka96 Autorytet
    Postów: 1884 4142

    Wysłany: 20 maja, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aksandra ja na bieżąco śledzę co u Was 🤭🤭 tylko mało się udzielam bo nic mądrego do powiedzenia nie mam oprócz gratulowania Wam kolejnych etapów ciąży 🩷💕
    Wasze suwaczkiem tak zasuwają jak moje życie z córeczka 😱 jutro już będzie miała miesiąc i już nie jest noworodkiem 😓😓 aż się popłakałam w dniu kiedy usypiałam ja do snu już ostatni raz jako noworodka, ta moja kruszynka wcale już nie taka mała ! Staram się poświęcać jej cały czas bo wiem że to najpiękniejsze momenty, za którymi będę tęskniła 🥹nieskromnie też powiem że radzimy sobie świetnie, rozpoznaje już płacz którym wola że jest głodna od tego że po prostu chce być na rączkach i się poprzytulać 🤭 przesypia ładnie noce, budzi się co 3/4 h na mleczko
    Już niedługo też doświadczycie tej miłości niedoopisania 🥰😍 ❤️

    Julia24, PaulinKA, Motylek93, Sylaada, Aksandra, Biochemiczka, Kaliope lubią tę wiadomość

    👱🏼‍♀️ 30 lat
    🆘 Endometrioza (laparoskopia 03.2025)
    ❌ Czynnik V(R2) hetero, MTHFR- hetero, PAI-1 homo
    ❌ USG piersi BIRADS-3 (10.2025)
    ❌ KIR BX (+ 2DS2, - 2DS1, - 2DS3, - 2DS5, - 3DS1)

    17cs (Accofil, acard, heparyna)
    28.07 ⏸️ beta 32.10, prog. 31.14
    30.07 beta 54.60, prog. 36.52
    01.08 beta 98.30, prog. 38.50
    05.08 beta 827,30
    06.08 4+4 pęcherzyk 2,8mm 🥹
    20.08 6+4 CRL 0,69 cm z ❤️
    04.09 8+5 CRL 2,1 cm 🥹
    29.09 12+4 CRL 6 cm 🐻(prenatalne, ryzyka niskie)
    07.11 18+1 222g córeczki 🩷
    24.11 20+4 badania połówkowe - 335g
    03.02 30+5 III prenatalne - 1400g
    26.02 34+0 2000g kruszynki
    17.03 36+5 2600g
    02.04 39+0 3000g
    09.04 40+0 3200g
    Jesteś tam maluszku ❤️🙏🏼
    21.04.2026 41+5 urodził się nasz mały wielki cud ! 💕 3180g
    age.png
  • Julia24 Autorytet
    Postów: 3872 7812

    Wysłany: 20 maja, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Motylku te wyniki wyglądają dużo lepiej, niż wcześniejsze! Oby tylko się poprawiały. Co lekarze na to? Jaki plan jest?

    @Migotko jak cudnie się to czyta 🥹. Cieszę się, że tak się spełniasz w macierzyństwie ❤️.
    Ja nie mogę uwierzyć, że tak mało mi zostało do spotkania z naszym maluszkiem 🤭.

    A czy któraś z Was miała odwrotną sytuacje do @Aksandra, czyli mało wód płodowych? U mnie na połówkowych stwierdzili ryzyko małowodzia. Na ostatnim badaniu AFI wyniosło nam 8,38, więc niby jeszcze w normie 🤔

    Motylek93, Migotka96 lubią tę wiadomość

    03-04.25 2× IUI ❌️

    🧬 IVF: 07.25 Punkcja: 5🥚-> 3MII-> PICSI -> ❄️4.1.1, ❄️3.1.1., ❄️5.2.1
    ⏩️ 20.10.25 FET ❄️4.1.1 (Prolutex, Prograf, Acard, Accofill, Encorton, Cyclogest, Besins, Duphaston, Scopolan, Spasmolina)
    ⏸️ 5dpt 4.66, 7dpt 26.50, 9dpt 72.95, 11dpt 182, 14dpt 845, 17dpt 3497, 21dpt 14763
    💓 25dpt CRL 2,2mm, 171 u./min
    12.12 FeliaTest (NIPT) ✅️
    29.12 I Prenatalne ✅️

    💃 '95:
    ⚠️ Endometrioza III st., adenomioza
    ❌ Prawy jajnik przyklejony do macicy, prawy jajowód niesprawny
    ❌ Brak KIR, cytokiny 🚨, ANA +
    ➖️ IO
    ✔️ Hormony • jajowody drożne • MUCHa • brak pasożytów i HB
    ✔️ AMH 2,8 • kariotypy • histero + CD56 i CD138

    🕴️ '90:
    ➖️ Morfologia 2-4%, słaba ruchliwość, HBA 77%, Fragmentacja DNA 18%
    ✔️ Kariotypy, usg, hormony

    preg.png
  • Motylek93 Autorytet
    Postów: 794 1591

    Wysłany: 21 maja, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem już po kolejnych przepływach, dzisiaj wyszły ładne więc wychodzę do domu 🙂 badanie w kierunku stanu przedrzucawkowego ujemne, ryzyko wyszło 1:2500. Małą wrzucili w jakąś skalę razem z wczorajszymi i dzisiejszym przepływami, biometrią i wynikami plfg i wychodzi sga czyli zdrowa calineczka. U mnie akurat afi 20 więc Julia jestem i wagowo i wodowo na drugi krańcu skali 😂 Plan jest taki że 5 czerwca mam wizytę u prowadzącej, a 16/17 czerwca przyjęcie do szpitala i prawdopodobnie zostanę już do porodu. Bardzo się cieszę ale i mnie przeraża że te daty są coraz bliżej 🫣

    Aksandra, Biochemiczka lubią tę wiadomość

    33& 34 ⛪ 2020 r
    04/24 - 💔 9 tydz Madzia
    12/24 - 💔 7 tydz Józio
    3 x stymulacje letrozolem ❌
    1️⃣ IUI - 15/10/25 🙏 ⏸️
    Beta 10dpo- 22,5 --> 12 dpo 59,1 --> 20 dpo 2013
    26.11 2 maluchy jeden 6+3:💔 drugi 7+4 crl już 1,3cm
    12.26r 3 krwotoki dzidziuś dzielnie walczy 💪
    5.01 prenatalne - ryzyka niskie 🎉 6,5cm cudu 🦋
    3.03 połówkowe 391g kobitki🩷🦋
    21.04 - III prenatalne 1091g 🩷🦋, SGA kruszynki
    19.06.2026r w 37+0 po długiej walce urodziła się nasza córeczka 2160g, 47cm szczęścia 🥰
    Ona: PCOS, IO, MTHFR hetero, PAI homo, cd56 dodatnie, cukrzyca ciążowa,
    On: I poO, żołnierzyki wolne, ale w dostatecznej ilości
    event.png
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8172 8044

    Wysłany: 21 maja, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Motylek, to co ja mam powiedzieć w temacie "już blisko"? 😉.
    To dobre informacje, najważniejsze że jesteście zaopiekowane i małej nic nie jest, po prostu będzie drobniutka...

    Ann, jakim cudem masz już 37+0? 😱

    Motylek93 lubi tę wiadomość

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Ann35 Autorytet
    Postów: 2501 3840

    Wysłany: 21 maja, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Krysia1411 wrote:
    Motylek, to co ja mam powiedzieć w temacie "już blisko"? 😉.
    To dobre informacje, najważniejsze że jesteście zaopiekowane i małej nic nie jest, po prostu będzie drobniutka...

    Ann, jakim cudem masz już 37+0? 😱

    No jakoś tak wyszło, sama nie wiem jak 😂
    Ty masz jutro 🥳

    Byłam w szpitalu, jestem zameldowana do porodu, papiery oddane, wywiad zrobiony. Najważniejsze, ze mnie położna uspokoiła, co do zzo. Z synem przy porodzie po podaniu spadło mi ciśnienie na 60/40. Mówiła, ze w warunkach szpitalnych to nie jest groźne ani dla matki ani dla dziecka. Bardzo rzadko się zdarza, ze rodząca na przykład mdleje przy spadku ciśnienia😅
    Ja się czułam dobrze , jedynie musiałam na płasko leżeć . Aczkolwiek wolałabym tego ponownie nie przeżywać. 😅

    Jedyne co, to muszę do tasi dopakowac ciuszki dla dziecka. Do niedawna były zapewniane w szpitalu, jednak położna mówiła, ze zaczęły być kradzione i już nie oferują ciuszków dla bobaska w szpitalu…


    Motylku bardzo się cieszę, ze wszystko z kruszynką jest dobrze! Swoją drogą u was to już tez przygoda ciążowa ma się ku końcowi 🫣🫣🫣 za chwile się zwolnią miejsca ja podium 😅

    Kociara20996, Motylek93 lubią tę wiadomość

    👩🏻 36 🧑🏻‍🦱 32 🇩🇪 HH

    11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
    11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
    13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
    13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
    08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
    ———————————————————
    Szczęśliwi w komplecie 🩷
  • Kociara20996 Autorytet
    Postów: 2225 4289

    Wysłany: 21 maja, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann35 wrote:
    No jakoś tak wyszło, sama nie wiem jak 😂
    Ty masz jutro 🥳

    Byłam w szpitalu, jestem zameldowana do porodu, papiery oddane, wywiad zrobiony. Najważniejsze, ze mnie położna uspokoiła, co do zzo. Z synem przy porodzie po podaniu spadło mi ciśnienie na 60/40. Mówiła, ze w warunkach szpitalnych to nie jest groźne ani dla matki ani dla dziecka. Bardzo rzadko się zdarza, ze rodząca na przykład mdleje przy spadku ciśnienia😅
    Ja się czułam dobrze , jedynie musiałam na płasko leżeć . Aczkolwiek wolałabym tego ponownie nie przeżywać. 😅

    Jedyne co, to muszę do tasi dopakowac ciuszki dla dziecka. Do niedawna były zapewniane w szpitalu, jednak położna mówiła, ze zaczęły być kradzione i już nie oferują ciuszków dla bobaska w szpitalu…


    Motylku bardzo się cieszę, ze wszystko z kruszynką jest dobrze! Swoją drogą u was to już tez przygoda ciążowa ma się ku końcowi 🫣🫣🫣 za chwile się zwolnią miejsca ja podium 😅

    No to możesz już rodzić a u nas Lilka się rozmyśliła 😅 tak jak męczyły mnie skurcze tak teraz wszystko ucichło czuję się już ogromna, chodzę jak pingwin 🫣🤣 staram się żeby lokatorka postanowiła o wyprowadzce ale no jest jak jest

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 maja, 14:28

    👩🏻96 🧔🏽‍♂️92 👦🏼 F 2014 👦🏽 J 2016
    04.25 ciąża biochemiczna 💔
    27.08 🩸 29.08 CLO 3-7 dc💊
    23.09 ⏸️ 8/9 DPO Kropusiu zostań z nami 🌈 14cs 10DPO HCG 90,4 PROG 29,300 12DPO HCG 360 + 288,9% PROG 31 14DPO HCG 922 + 146,7% 17DPO HCG 3659 +150,7% PROG 23,100 02.10 mamy pęcherzy 8,2 mm 🥰 niestety torbiel na lewym jajniku 3 cm 07.10 jest mały miś 🐻 1,9mm
    16.10 (7+4) miś 🐻 ma 1,03 cm z 03.11 (10+1) miś 🐻 ma 2,79 cm ❤️
    12.11 Nifty Pro 🧬⏳18.11 zdrowa dziewczynka 🩷
    17.11 (12+1) miś 🐻 ma 5,16cm
    20.11 (12+4) prenatalne księżniczka 👑 ma 6,16 cm ryzyka niskie
    07.01 (19+3) Księżniczka 🩷 ma 259g
    22.01 (21+4) Połówkowe 🩷 ma 432g
    16.02 (25+1) Księżniczka ma 673g
    17.03 (29+2) III prenatalne 🩷ma 1299g
    13.04 (33+1) Księżniczka 🩷 ma 2065g

    age.png

    23.05 15:25 3515g
  • Ann35 Autorytet
    Postów: 2501 3840

    Wysłany: 21 maja, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociara20996 wrote:
    No to możesz już rodzić a u nas Lilka się rozmyśliła 😅 tak jak męczyły mnie skurcze tak teraz wszystko ucichło czuję się już ogromna, chodzę jak pingwin 🫣🤣 staram się żeby lokatorka postanowiła o wyprowadzce ale no jest jak jest
    U mnie tez od dwóch dni cisza ze skurczami 🫣

    Robicie coś na „przyspieszenie eksmisji” ? 😅
    U nas w weekend ma być około 30 stopni i już oczami wyobraźni widze moje spuchnięte stopy w te upały … 🫠

    👩🏻 36 🧑🏻‍🦱 32 🇩🇪 HH

    11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
    11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
    13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
    13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
    08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
    ———————————————————
    Szczęśliwi w komplecie 🩷
  • Kociara20996 Autorytet
    Postów: 2225 4289

    Wysłany: 21 maja, 15:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann35 wrote:
    U mnie tez od dwóch dni cisza ze skurczami 🫣

    Robicie coś na „przyspieszenie eksmisji” ? 😅
    U nas w weekend ma być około 30 stopni i już oczami wyobraźni widze moje spuchnięte stopy w te upały … 🫠

    Ja już chyba wszystko co się da robię 😅 od tygodnia jem daktyle, piję sok z ananasa aplikuję olej z wiesiołka męczę starego i ćwiczę a tu nadal nic 🫣 u nas w weekend też upał i na samą myśl już umieram a dodatkowo już nie mam się w co ubierać 🤪

    👩🏻96 🧔🏽‍♂️92 👦🏼 F 2014 👦🏽 J 2016
    04.25 ciąża biochemiczna 💔
    27.08 🩸 29.08 CLO 3-7 dc💊
    23.09 ⏸️ 8/9 DPO Kropusiu zostań z nami 🌈 14cs 10DPO HCG 90,4 PROG 29,300 12DPO HCG 360 + 288,9% PROG 31 14DPO HCG 922 + 146,7% 17DPO HCG 3659 +150,7% PROG 23,100 02.10 mamy pęcherzy 8,2 mm 🥰 niestety torbiel na lewym jajniku 3 cm 07.10 jest mały miś 🐻 1,9mm
    16.10 (7+4) miś 🐻 ma 1,03 cm z 03.11 (10+1) miś 🐻 ma 2,79 cm ❤️
    12.11 Nifty Pro 🧬⏳18.11 zdrowa dziewczynka 🩷
    17.11 (12+1) miś 🐻 ma 5,16cm
    20.11 (12+4) prenatalne księżniczka 👑 ma 6,16 cm ryzyka niskie
    07.01 (19+3) Księżniczka 🩷 ma 259g
    22.01 (21+4) Połówkowe 🩷 ma 432g
    16.02 (25+1) Księżniczka ma 673g
    17.03 (29+2) III prenatalne 🩷ma 1299g
    13.04 (33+1) Księżniczka 🩷 ma 2065g

    age.png

    23.05 15:25 3515g
  • Krysia1411 Autorytet
    Postów: 8172 8044

    Wysłany: 21 maja, 16:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja za to na razie zrobiłabym wszystko żebym poczekać jeszcze 13 dni 😂😂 aż przyjmą na ta patologię...

    27tc+3 - 😢 [*] 11.20
    37tc+3 - 🌈
    6tc+4 - 😭 [*] 07.24 - żegnaj okruszku...
    3tc+4 💔
    39+0 🌈🩵

    age.png
    age.png
    _ _ _

    X.21 - 1️⃣ IVF - 3️⃣❄️

    23.12.21 - 1️⃣FET ❄️4AA 25.08.22 🌈
    _
    04.06.24 2️⃣FET ❄️3AA
    06.07.24 💔
    _
    05.09.24 - 3️⃣FET ❄️4AB
    11.10.24 cp 💔
    ___________
    02.25 - 2️⃣ IVF - 1️⃣❄️
    22.03.25 - PGTa ❌️
    ___________

    30.04.25 - 3️⃣IVF

    24.09.25 - 4️⃣ FET ❄️4AA
    05.06.2026 - 4080g, 58cm Nunusia 🩵

    ❄️4AA ❄️4BB ❄️4BB

    "Ojcze, jeśli możliwe, oddal ode mnie ten kielich
    Ojcze, jeżeli trzeba, chcę Twoją wolę wypełnić"
  • Ann35 Autorytet
    Postów: 2501 3840

    Wysłany: 21 maja, 16:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kociara20996 wrote:
    Ja już chyba wszystko co się da robię 😅 od tygodnia jem daktyle, piję sok z ananasa aplikuję olej z wiesiołka męczę starego i ćwiczę a tu nadal nic 🫣 u nas w weekend też upał i na samą myśl już umieram a dodatkowo już nie mam się w co ubierać 🤪
    Ojeeej to chyba jednak trzeba czekać aż mała sama zechce wyjść 😂😅

    Ja bym coś pokombinowała ale jakoś się boje 🫣
    Jedyne co to seksy jak zawsze co 3 dni średnio 😅

    👩🏻 36 🧑🏻‍🦱 32 🇩🇪 HH

    11.07.2011- 👼🏼 🩷🖤14tc
    11.06.2012- 👧🏼 🩷🌈40+6 4210g 61cm
    13.03.2019- 👦🏼 💙38+6 3720g 51cm
    13.05.2025- 👼🏼 🩷 🖤14+3tc T13
    08.06.2026- 👧🏼 🩷🌈 39+3 3740g 53cm
    ———————————————————
    Szczęśliwi w komplecie 🩷
‹‹ 293 294 295 296 297 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak obliczyć dni płodne?

Czy starając się zajść w ciążę powinnaś wiedzieć kiedy występuje owulacja i kiedy są dni płodne? Czy nie wystarczy zadbać o to, żeby kochać się regularnie przez cały cykl i prędzej czy później i tak zajdziesz w ciążę? Nie zawsze. Każdego cyklu masz zaledwie 20% szans na zajście w ciążę, a pary z obniżoną płodnością mają ich dużo mniej. Warto wiedzieć jak obliczyć dni płodne i poznać wady i zalety każdej z metod.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – jakie składniki warto suplementować w czasie starań o dziecko?

Choć przez lata w procesie starania się o dziecko większą uwagę skupiano na zdrowiu kobiety, dziś wiemy, że męska płodność ma dokładnie takie samo znaczenie. Dobra wiadomość jest taka, że wiele wpływających na nią negatywnie czynników możemy poprawić, np. przez zmiany w stylu życia czy świadome uzupełnianie kluczowych składników odżywczych. Jakie suplementy na męską płodność mogą pomóc w staraniach o dziecko?

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ