X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 września 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Katwie naprawde wyszlo cos takiego po szczepieniu? Cholera! Oby nie byla potrzebna zadma hospitalizacja!

    Leeila ogarnij karmienie na lezaco! To mega ulatwi sprawe! Ja na 1miesiac noworodkowy wywalilam meza z lozka. Spie z dzidzia przy malusienkim swietle. Jak zaczyna sie krecic to podaje na lezaco piers-ssie efektywnie 10-15min i zasypia a ja z nim! Takich gora polgodzinnych pobudek mam kilka w nocy ale sporo tez spie bo dzidzia mnie czuje i pieknie spi. Troche placze przy przewijaniu bo nie lubi :)

    Co do baby bluesa to mnie zlapal wtedy w szpitalu co go polizyli pod lampe. Ale tak to jest extra. Nie mam zjazdow emocjinalnych. Przy pierwszym bylo gorzej. Duzo gorzej.
    Jedynie cos widze juz w mezu,se mu nie gra i musze porozmawiac z nim o tym. Jest teraz od poniedzialku na tacierzynskim no i starszak na "bratowym" wiec duzo zajmuje sie starszakiem zeby nie czul sie odrzucony no i cos juz dzis widze w mezu w oku..jakas pretensje jeszcze niewypowiedzianą. A ja wyjatkowo nieczepliwa jestem bo widze,se duzo ogarnia w domu i mi pomaga.

    Byla u nas polozna. Synek nie spada z wagi sle tez nie rosnie bo jeszcze przez zoltaczke za malo troche je bo przysypia przy piersi. Ale generalnie jak na takie zazolcenie to poekne ma odruchy no i jutro musimy zrobi.bilirunine z krwi.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 18 września 2020, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila piona ! Nie dość ze jestem niewyspana przez karmienie bo młody co 1,5 h chce cyca to od rana już w ogóle zwariował i chciałby non stop. Już wysiadałam i karmiąc go ryczalam z bezsilności. Na to wszystko wszedł maz i był w szoku bo jak wychodził to było ok. No i akurat przyszła położna i mówi „no to mamy baby bluesa” i od razu wrzuciła dziecko mężowi w ręce zeby go rozebrał do ważenia a on póki co tego nie robił o ubieraniu nie wspominając. Doradziła mi w razie draki zeby dać 30 ml mm jak nie będę mieć swojego odciagnietego. Ale ja serio nie mam kiedy ściągnąć . Dziś spróbowałam i to było ponad moje siły bo zamiast się zdrzemnąć czy zrobić coś w domu to się wymeczylam. Ale z drugiej strony przynajmniej maz go tym mlekiem nakarmił. Zerzygal się i teraz siedzimy sobie w ogródku. Dobrze ze ładnie przybiera wiec głodny nie jest. Mam po prostu małego terrorystę. Muszę go oduczyć spania z nami bo zwariujemy

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 18 września 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wizyta patronazowa
    Dziewczyny kiedy? Czy odbywają się u was normalnie? Dzwoniłam do przychodni ale masakra guzik się dowiedziałam. Położnej też nie mam i nie planowałam z racji pandemii żadnej babki do domu wpuszczać ale kto mi zdejmie szwy po cięciu

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 września 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda przybijamy Ci wszystkie mamy od kp pione bo jesyem pewna,ze na kazdej z nas dzidzie wiszą. Moj wisi i wisi ale podsypia. A potem jak odkladam to znowu chce ssac 😅 dlatego ja nawet na spacer dzis z nim nie wyjde bo jak pokarmie to misze chwile odsapnac i sciagnac zeby dokarmic nastepnym razem. Tak to jest z noworodziami ale dziewczyny-wreszcie wiekszosc z nas ma dzidzie przy sobie! 😍
    P.s. ja sie tak bardzo ciesze,ze nie jestem jiz w ciazy 😆

    Pogoda lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 września 2020, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina dzis u mnie byla. Ubrana w kombinezon,maswczke, przylbice,ze srodkiem dezynfektujacym, w rekawiczkach. Proponowalam cos do picia to nie moze. Proponowalam zeby usiadla to nie moze.. ale byla i nas widziala. I sie ciesze,ze byla.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 18 września 2020, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina u mnie polozna była już dwa razy a ja jeszcze nie urodziłam;P a po porodzie przychodzi na drugi dzień po wyjściu ze szpitala i będę pewnie na nią bardzo czekać;)

    Ale szwy po cięciu u nas zdejmuje się w szpitalu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2020, 12:13

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila dasz radę, to hormomy i miną, takie noce są cięzkie, ale może faktycznie sprobuj karmic na śpiąco? Ja tak nie robilam i zaluję, teraz spróbuję.

    Aina przeraziłam mnie tym stwierdzeniem o dwóch zonach:/
    Dzisiaj moj starszak mial pierwszy poranek bez mamy, maz mowi, ze przepłakał caly ranek, wszystko bylo na nie. W koncu maz z nim pogadał, czy to za mna tak placze i on potwierdził, a sam wczesniej nic nie wspominał. Jakos maz go uspokoil, dzisiaj jadą na weekend do dziadkow to się ucieszyl no i panie z przedszkola pisaly, ze juz ma dobry humor.mam nadzieję, że przywyknie i szybko nam minie.

  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 18 września 2020, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Boje się karmienia na leżąco ☹️ my mamy tego kota w domu i o ile do łóżeczka nie wchodzi, boje się, że w nocy zacznie chodzić po Amelce.. to jest raz. Dwa, jak pisałam panicznie boje się zakrztuszen więc póki co karmimy się tak - ja w pozycji półleżącej, Amela prawie na brzuchu i ssie ,,pod górę" - jakoś wydaje mi się, że wtedy jest bezpiecznie 🤷

    Też mam małą poziomice, próbę odłożenia do łóżeczka wyczuje od razu i zaraz szuka cyca.. oczy zamknięte, ale szuka 😂 no i tak zanim usnie, to chwile postęka 😅 Przy przewijaniu też jest stękanie, bo płaczem bym tego nie nazwała 🙊 Stękolinka moja ❤️ Czasami w żartach się jej pytam: ty coś chcesz, czy znowu kupę robisz? 😅

    Też się bardzo cieszę, że ciąża już za mną 💪 wczoraj zauważyłam jakie mamy szerokie wejście na podwórko, i że nie muszę tak bardzo furtki otwierać żeby wejść 😂

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 września 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś mialam badanie, lekarz stwierdził, że odchodzi mi czop 🙈 i szyjka sie skróciła, ale nie mierzyl. Poza tym jest ok, mialam w nocy skurcze, ale mega mocne i tylko przez 15 minut.
    Jeśli porod sie sam nie zacznie to cc bede miec we wtorek lub środę.
    Maz mi przypomniał, że jak odszedl mi czop z synem, to zaczal sie porod, więc tak naprawdę się wszystko okaze.

    Pogoda, pap86, erre, AHope lubią tę wiadomość

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 18 września 2020, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila uwierz,ze na kazdy ruch kota obudzisz sie :D takie czujne sa matki. Dzidzius sie nie powinien zakrztusic. Musi lezec brzuszek do brzuszka z toba, z tylu albo podpierasz poduszka albo reka druga obejmujesz i podtrzymijesz, wsadzasz piers w buzie i tylko jesli masz duze piersi pilnujesz noska zeby nie zakryc. Sprobuj sobie w ogole kiedys nawet wndzien czy tak bedzie wygodnie. No dla mnie to rewelacyjna pozycja. W domu fajnir na rogalu sobie karmie ale np. Ja mam schize z kp na miescie :/ bo mam duze piersi i musze druga podtrzymywac piers zeby nie przyduscic malego i wtedy wszyscy widza wielkiego cyca :/ ale polozna obiecala nastepnym razem pokazac mi pozycje w moim przypadku do karmienia "na miescie".

    edka85 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 18 września 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też karmie na leżąco. Kładę się bokiem, mała też, cyc w buzię i idę spać.

    KotkaPsotka3 lubi tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 18 września 2020, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap, moja mama w ten właśnie sposób karmiła siostrę już od urodzenia. Muszę się przemc i spróbować 😅 wiem, że zakrztuszenia są nieuniknione i pewnie jeszcze nieraz się zakrztusi. Teraz, czy za rok, trzy, siedem lat.. Cyca trzymam zawsze, nawet w tej pozycji leżącej właśnie żeby nie zakrywać noska. Z tym karmieniem na mieście też rozumiem.. myślałam, że ogólnie karmienie będzie dla mnie naturalne i nie będę miała z tym problemu. Ale widzę teraz po sobie, że krępuje mnie karmić w obecności kogoś typu teściowa, czy ostatnio szwagierka weszła zobaczyć małą a ja z cycorem na wierzchu 😅 jakoś nie czuje, żeby z powodu kp wszyscy musieli wiedzieć jak moje cycki wyglądają 😅

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Zabka_89 Ekspertka
    Postów: 147 235

    Wysłany: 18 września 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratuluje wszystkim mamusiom :) zazdroszcze wam tego "wiszenia" na cycu wiecznie. Moj niestety je tylko mleko z butelki z cyca nie chce tzn nie leci mu tak jakby on tego chcial bo possac troche possie ale jak jest mocno glodny to tylko butelka go uszczesliwia. Na szczescie w tej butelce jest moje mleko bo sciagam caly czas laktatorem. Chyba wszystkie karmia piersia? Czy cos przeoczylam bo tak sie zastanawiam ile te wasze dzieciaczki zjadaja bo moj juz 100mil wciaga nosem i wiecznie mu malo. Ta od laktacji wyliczyla mu ze ma zjadac 70 ale mu to jest zdecydowanie za malo kardiolog ppwiedziala ze od tego leku co dostaje ma apetyt no i ladnie na wadze przybiera wiec nie ma co sie martwic na zapas bo jest wszystko dobrze :)
    My z wizytami nie czekalismy mimo ze wczesniak to rodzice moi i meza tego samego dnia poprzychodzili znajomi kilka dni po tylko zapraszalismy oddzielnie zeby nie za duzo osob na raz w domu :) tylko my lezelismy 13dni po porodzie w szpitalu wiec to nie byl taki "swiezy" noworodek :)

    Z tymi humorami to jest roznie zalezy od wyspania sie jak w miare pospie to jest ok ale usmiech Mikolaja wynagradza mi wszystko i od razu lepszy humor :)
    Leilla mezowie chyba sa tacy niekumaci i nigdy nie ogarna kobiety w pologu przynajmiej moj ani humorow w ciazy nie kumal ani w pologu ze jak to moge plakac bez powodu? Ahh szkoda gadac facet tego nigdy nie ogarnie przynajmiej moj :) jest pomocny i robi wszystko przy Mikusiu ale tego psychicznego wsparcia uwazam ze jest zdecydowanie za malo bo nie rozumie ze moze byc od tak bez "powodu" ciezko.
    Bo przeciez najwazniejsze ze z dzieckiem wszystko dobrze to czemu placzesz?

  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 18 września 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila, ja praktycznie po roku kp miałam olewkę czy ktoś patrzy, ale zaraz po porodzie byłam zestresowana, gdy ktoś inny poza mężem kręcił się w domu i mąż miał twardo powiedziane, że gdy karmię nie życzę sobie wycieczek do pokoju, poza mężem i ewentualnie moją mamą. Mąż się spisał i pilnował, ale i tak, gdy przyjezdzala teściowa, to był stres i gorsze karmienie.

    W ogóle u nas jakieś problemy brzuszkowe się zaczęły 😔 brzuszek twardy i podkurczanie nóżek, trochę prezenia się. Nie wiem czy już lecieć do apteki czy może po podcieciu wędzidełka będzie lepiej łapać cyca 😔

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 18 września 2020, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ejjj ale ja jestem ciemnota...
    Wiedzialam ze mam gdzies wiecej ubran ciazowych ale nie moglam ich znalezc.

    Znalazlam dzisiaj....kupa tshirtow, spodnie, bluzki....a mi ciagle brakowalo!
    Rychlo w czas!

    Sluchajcie od wczoraj nastapilo u mnie jakies ozdrowienie i kop energii!
    Nic mnie nie boli, nie ciagnie, ruszam sie jakbym w ciazy nie byla.
    Taka ciszy przed burza chyba...

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 18 września 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokładnie. Też uważam, że faceci są mega niekumaci, nawet bym powiedziała, że nie tylko w tej kwestii. Mi najbardziej brakuje właśnie wsparcia psychicznego, bo poza tym też nie mam mężowi nic do zarzucenia (no jeszcze czasami niewyparzoną gębę 🤫). Jakaś taka miłosna się zrobiłam ostatnio, brakuje mi przytulania, głaskania.. nawet wydaje mi się, że potrzebuje więcej uwagi jak nasza Amelcia, która tylko je i śpi 😅

    Kotka no to teraz możesz się przebierać kilka razy dziennie.. 😂💪

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 18 września 2020, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Ja też karmie na leżąco. Kładę się bokiem, mała też, cyc w buzię i idę spać.

    Ja tak zawsze robilam w nocy. Pare razy probowalam wstawac bo tak wiele kobiet robi ale stwierdzalam zawsze ze to bez sensu 🤪. Za trzecim razem juz chyba nie bede probowac nawet 😄

    Leia dziecko mi sie dziecko nigdy nie zakrztusilo na lezaco. Na siedzaco owszem, ale to nigdy nie bylo nic groznego.
    Jeszcze nie slyszalam zeby sie dziecko mlekiem matki udusilo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 września 2020, 14:37

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 18 września 2020, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a w tej pozycji na leżąco podkładacie coś dziecku pod główkę, żeby była wyżej czy ma leżeć na płasko?

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 18 września 2020, 15:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila26 wrote:
    Dziewczyny a w tej pozycji na leżąco podkładacie coś dziecku pod główkę, żeby była wyżej czy ma leżeć na płasko?
    Zazwyczaj leży płasko. Czasami rękę podkładam, ale to wtedy, gdy sama wyżej leżę na poduszce. Nie przejmuj się. Jak się już położysz, to sama wyczujesz jak będzie wam najwygodniej.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 18 września 2020, 15:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio wrote:

    Na koniec mam prośbę. Czy któraś doświadczona mama karmiące swoim mlekiem podrzuci kilka rad jak przechowywać mleko, w czym, jak odciągac w sensie czy mieszać piersi itd. To moje drugie dziecko ale przy pierwszym ta plantacja była slabiutka. Teraz widzę szansę na lepszy przebieg ale muszę troszkę się odciaganiem wspomagać bo nie radzę sobie z bólem sutkow... będę bardzo wdzięczna za każdą radę.
    Przechowywałam mleko w takich małych pojemnikach https://allegro.pl/oferta/canpol-pojemniki-pokrywki-4x180ml-do-pokarmu-mleka-6069960280
    Mleko możesz przechowywać w:
    - temperaturze pokojowej (spokojnie 6-8h może stać a nawet i dłużej, póki nie jest kwaśne to można spokojnie podać)
    - w lodówce (nawet do 96h, jeśli jednak rozważasz zamrożenie mleka to nie może ono stać w lodówce dłużej niż 24h)
    - zamrażarka (jeśli masz -20 stopni to nawet rok, przy czym u wielu kobiet wraz z upływem czasu mleko zmienia zapach i smak; są dzieci, które nie wypiją takiego mrożonego mleka)

    Mleko można zlewać do jednego pojemnika o ile ma zbliżoną temperaturę (czyli po około godzinie przebywania w podobnym otoczeniu). Przy czym trzeba pamiętać, że liczy się godzina ściągnięcia tej wcześniejszej porcji.
    Ja robiłam tak, że ściągałam mleko z obu piersi po 15 minut i wlewałam w pojemnik. Po 2h ściągałam znowu i wlewałam w kolejny pojemnik. Do butelki zazwyczaj przelewałam mleko z jednej "sesji",czasami z dwóch (w zależności od ilości).

    Polecam dołączenie do grupy na facebooku "Grupa wsparcia dla mam karmiących piersią i odciągających mleko" lub "Mamy ściągające mleko (karmienie piersią inaczej)". Tam jest baza wiedzy osób, które przechodziły przez to samo co Ty. :)

    Ważna informacja - jak widzisz na grupie maluszki dopominają się piersi bardzo często, niemal wiszą na piersi. Dlatego jeśli karmisz wyłącznie mlekiem odciąganym to, żeby wypracować odpowiednie ilości mleka to musisz często ściągać. 8 razy dziennie to totalne minimum. A najlepiej to 10-12 razy jeśli chciałabyś dłużej karmić wyłącznie swoim mlekiem.

    Ptysio lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
‹‹ 1059 1060 1061 1062 1063 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża bliźniacza – wszystko co musimy o niej wiedzieć

Ciąża bliźniacza to rodzaj ciąży wielopłodowej, podczas której w macicy kobiety rozwijają się jednocześnie dwa płody. Ciąże bliźniacze stanowią około 1,25% wszystkich ciąż, czyli średnio jeden na sto porodów kończy się przyjściem na świat nie jednego, a dwójki dzieci. Współcześnie coraz więcej ciąż to właśnie ciąże bliźniacze. Przeczytaj i dowiedz się m.in. jak powstaje ciąża bliźniacza, jakie są jej rodzaje i jakie może powodować ryzyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ