X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pap- wodny komar po jeziorze 🤣 dobre😜
    Aniela czworaczkuje coraz pewniej. Głównie za psem/ do gryzaka psa/ do psiej miski/ do psa legowiska 😂😂 generalnie wielka miłość do psa❤️
    I do dziadka... Wciąż płacze jak ją od niego zabieram... Nie wiem jak z tym walczyć..wymusza na dziadku noszenie. I wyje jak się ją od niego bierze😱🤷

    Poza tym zaczęłam oduczyć Aniele zasypiania na rękach bo chyba czas i pora... Przynajmniej mój kręgosłup tak twierdzi:P
    I bardzo bym chciała spać choć 3 godziny ciągiem...☹️ Czuje się wciąż taka zmęczona...

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey gratulacje!😀 ale czad 😀 Ja tez z tych starających się kolo roku, to super, ze można tak za pierwszym razem 😉

    Audrey lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obudziło się forum od razu😀

    U nas wszystko fajnie, Tosia skończyła 10 mcy, raczkuje, siada, chodzi przy meblach, wstaje gdzie się da. Ciągle trzeba za nią biegać. Ostatnio przestawiałam ją na regularne drzemki i się udało. Wstaje ok 6, pierwsza drzemka kolo 10, a druga kolo 14. Idzie spać o 19 30. Miała fatalny regres snu, nie chciala spac, zasypiać, budzilia się po milion razy, ale już na szczescie przeszlo.
    Tez myślimy o roczku, będziemy robić 19 września, czyli na równy roczek Antosi :) Mamy zarezerwowaną restaurację z salą zabaw, bo będzie większa impreza, roczek i 5 lat Jasia :) Jasiek z 10 września ;)
    Mam tylko nadzieję, że nam covid planów nie pokrzyżuje.
    Na początku września wybieramy się nad morze, qiec będzie intensywnie, juz nie mogę się doczekać ;)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wracając do roczku, nie wiem jeszcze jaki motyw, muszę coś pomyśleć. Kupimy tylko zaproszenia, tort i kilka balonów, bo reszta bedzie w restauracji, wiec za bardzo nie będę przystajac. Jasiu będzie też robił urodziny dla dzieci, wiec wtedy cos wymyślę.

    Czy macie na oku juz jakies prezenty? Rodzina powoli zaczyna pytac i nie wiem...

    Mamy starszych chłopców, co polecacie? Ounai, Pap? I reszta 😀 Janek ma już tych zabawek pelno, muszę z nim odgruzowac pokój i to z czego wyrósł pochować, bo bez sensu, zeby mu tam leżało. Powiem mu, że robimy miejsce na nowe zabawki 😂

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 lipca 2021, 09:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, Tosia tez zasypia na rękach, nie wiem jak oduczyc serio. Pije mleko i albo daję smoczka I zasypia od razu albo trzeba ją chwile polulac. W nocy jak się obudzi to ją lulam na rękach I odkładam, nie je już w nocy, dopiero 5-6 rano i wtedy już mamy pobudkę na dobre ;)
    Minus jest taki, że tylko ja mogę usypiac, jeszcze teściową ostatnio zaakceptowała, jak jechaliśmy na wesele. Mąz nie położy jej spac i nawet q nocy jak ją wezmie to jest wielki krzyk, bo.tylko mama. Nie zasnie już w wózku ani foteliku samochodowym, tylko lulanie i do łóżeczka:/ I tula jeszcze działa.

  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 27 lipca 2021, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, to rzeczywiście już za "duża" dziewczyna na ciągłe lulanie na rękach. Ja robię tak, że wkładam małą do wózka, tam pohuśtam i jak zaśnie,to przenoszę do łóżeczka. Jeżeli kręci się w nocy, to kładę na nią rękę i lekko kołyszę.

    Ale serio nie miałaś jeszcze przespanej nocy 3h ciągiem? 😲

    A... Mojej jeszcze zdarza się mocno kręcić w nocy w łóżeczku. Wygibasy, fikolki, raz noga jest tu, a za chwilę gdzie indziej. Tak się kręci, że nieraz obija się o szczebelki. Ale jednak śpi. U kogoś też tak jest?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 27 lipca 2021, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój starszak na roczek dostał nieśmiertelne duplo, rowerek na 3 kółkach, konika na biegunach i samochód-jeździk. Tych pojazdów początkowo się bał, nie chciał siadać na nich w ogóle.
    Teraz myślę o pchaczu, takim z tablicą sensoryczną, ale gdzieś wyczytałam, że to wywrotna zabawka. Macie jakieś doświadczenia z tym? I jeszcze może wielka kostka edukacyjna?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 27 lipca 2021, 11:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka my z lulania przeszliśmy na tance 😆 zawsze po kąpieli był lulany przez tatę i jak się przebudził to cyc. Teraz lulanie mu chyba nie pasuje, bo nie umie tam usnąć. Wiec jest cyc i buszowanie po łóżku, książka kołysanki i jak już zaczyna marudzić to go biorę na ręce, ale przytulam do siebie brzuch do brzucha i sobie tańczymy. Nawet jak nie usnie totalnie to takiego w półśnie odkładam na brzuch i śpi Ok 2 h 😃 dla mnie to jest wielkie wow… serio 😂 w ciągu dnia usypia w wózku albo przy cycu. Czasem tez tańczymy. Ostatnio niechcący mi tak zasnął i wykorzystuje ten patent. Jak dobrze sobie go oprę na rękach i biodrach to nawet tak nie czuje tego 11 kilogramowego klocuszka :)

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 27 lipca 2021, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka miałam... Jak była malutka to budziła się tylko dwa razy w nocy.potem było turbo milion drzemek nawet co półtorej godziny. Potem znów było lepiej i budziła się tak co 3-3,5 h a teraz od jakiś dwóch miesięcy co 2 h ...

    Natalii mi się wczoraj i dziś w ciągu dnia udało . Robię tak że biorę ja na ręce. Śpiewam kawałek piosenki. Jak widzę że się uspokaja, kładzie główkę na moim ramieniu( bo nosimy się w pozycji siedzącej brzuch do brzucha, czyli tak jak Pogoda🙂). To ja odkładam na łóżko, kładę się obok i głaszcze, przytulam. Początkowo musiałam tak robić kilka razy. W sensie odkladac, podnosić, nosić odkłada itd. Ale już się dziś i wczoraj udało i liczę na to że będzie już tak, chociaż w czwartek jedziemy na mazury a wiadomo, na obcym terenie może być różnie:)


    A w wózku i foteliku samochodowym też nie chce spać ostatnio:/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 13:20

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 27 lipca 2021, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej 🙂 dawno nas nie było 🙈. Tzn podczytuje na bieżąco, tylko zawsze jakoś brak czasu na napisanie 🙂.
    Audrey ogromne gratulacje! Oczywiście że dasz radę. Początki pewnie będą trochę ciężkie ale ta więź między rodzeństwem wynagradza wszystkie trudności 🙂.
    Kciuki za wszystkie staraczki! My pewnie na dwójce poprzestaniemy, a na pewno na najbliższe 4,5 roku bo jeszcze tyle będę miała spiralę 🙂.

    Jeśli chodzi o usypianie to u nas nadal na rękach i ja akurat nic zmieniać nie będę, przynajmniej na razie. Widzę, że Igor nie jest gotowy, żeby go lulac w inny sposób. Zresztą ja bardzo lubię tę chwilę, jak wtula we mnie główkę i swoją rączką mizia moją rękę 🙂. Wiem, że to nie będzie trwało wiecznie, że kiedyś "dorośnie" do samodzielnego zasypiania, a później przyjdzie czas, że w ogóle nie będzie chciał się przytulać więc korzystam dopóki dzieci są małe. Od teściowej już się nasłuchałam "bo przyzwyczaiłaś", "bo Cię zobaczy i ręce tylko wyciąga, żebyś go wzięła". A ja jej tylko odpowiadam, że od tego jest mama, żeby nosić i przytulać jeśli tego potrzebuje, bo jak widać w wieku 36 lat już do mamy na kolana nie wskakuje (mój mąż , jej syn ma 36 lat). No i buzię zamyka i więcej już nie komentuje 😅. Poza tym córkę też długo usypiałam na rękach. A teraz mówi że jest śpiąca, bierze swoją podusie, kładzie się sama i idzie spać 🙈. Także wiem, że to minie i korzystam póki mogę 🙂. Zresztą ja całym sercem jestem za RB i podążaniem za potrzebami dziecka.

    Igor już chodzi sam. Ale chce być za szybki jak na swoje możliwości więc często jeszcze zalicza upadki. Podnosi się z kucków. Najczęściej puszczam go na trawę i tam sobie śmiga dowoli bo nawet jak upadnie to trawa miękka i nic sobie nie zrobi. Po trawie chodzi na boso albo w skarpetach jak jest mokro albo chłodniej. Ale kupiliśmy już pierwsze buciki. Tym razem wybrałam Bobux. Pierwsze kupowałam na chrzciny w czerwcu bo nie chciałam go puszczać w kościele na boso a już za jedną rączkę ładnie chodził (nie prowadzalismy go za dwie, tylko jak potrzebował się czegoś złapać to jedną rękę dawaliśmy). Musiałam jednak kupić też sandałki ale na razie leżą w szafie bo nie ma za bardzo okazji ich zakładać. Pewnie dopiero wypróbuję za tydzień bo z soboty na niedzielę wyjeżdżamy nad morze 🙂.
    Na stanie 7 ząbków i chyba ostatnia dwójka będzie się przebijać. Ogólnie Igi kiepsko znosi ząbkowanie. Z jedzeniem to ma takie różne fazy- czasami zje 4 posiłki stałe plus jakieś przekąski, a są dni że tylko jeden i wtedy więcej je mleka. W nocy nadal na mleko budzi się raz albo dwa razy (częściej razem). W wózku, jak ma lepszy dzień, pojeździ nawet godzinę 🙂. Jak gorszy to po 10minutach chce żeby go wyciągnąć 🙈. W aucie też średnio. W dzień wciąż śpi 3 razy 🙈: rano od 9 do 10, w południe od 13 do 14 i po południu od 17 jakieś pół h. Czasami zdarzyło mu się nie zrobić tej ostatniej drzemki to raczej rzadko. Widzę że wciąż jej potrzebuje. Na noc zasypia około 21 i wstaje 6-7. Ale mi nie przeszkadza że tak późno bo i tak najczęściej około 20 dopiero wracamy z podwórka 🙂.
    Jeśli chodzi o mowę to ostatnio trochę więcej jakiś baba, mama, dada itp. Robi papa, część, przybija piątkę, daje buziaki - ogólnie fajny etap bo jest już taki kontaktowy. Jeszcze nie potrafi powiedzieć co chce ale dużo rozumie 🙂.
    Pozdrawiamy 🙂.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca 2021, 14:43

    Pogoda, joana, Ptysio lubią tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 27 lipca 2021, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tez lulam na rękach. Pije mleko, siedzę z nią na łóżku i czasami zakołysze, 4 minuty i po sprawie. No ale mam jak Natalii ze w nocy się obudzi i musze lulać, i to już nie 4 minuty. Mąż oczywiście uśpi ale czesto jest tak że w nocy jak ja bierze do lulania to jest tez krzyk niemilosierny i w końcu musze wkroczyć ja. W dzień zasnie normalnie w wózku. Z racji tego ze jestem w ciąży chce tez zacząć uczyć innego zasypiania, niedługo będę miała wielki brzuch no i nie da się już tak jak teraz. Ale zacznę chyba jak będzie miała rok. Powiem wam ze teraz jestem w ciąży i tylko teraz mogę się nacieszyc tym ze jesteśmy jeszcze we dwie. Ogolnie obie dolne czwórki juz są białe wiec zaraz beda wychodzić i myślę że to jest sprawca ciągłego wybudzania w nocy, w dzień nie jest nic lepiej.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja nie przypominam sobie żebym odkąd Maks się urodził przespała 3 godziny ciągiem

  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kroko, chmurka łącze się w bólu. W nocy nawet nie patrzę na zegarek, zeby się nie denerwować i nie liczę ile razy żongluje cyckami

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 27 lipca 2021, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agata spała, więc i ja tez przez 2,5msc pierwsze. Spała od 20-5 ciągiem, dostawała mleko i o 7 pobudka. To były czasy 😱 Teraz rzadko przespi 3h ciągiem 😪

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 27 lipca 2021, 22:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ogólnie na spanie nocne nie narzekam, czasami zdarzy się nawet tylko jedna pobudka na cyca ;) Ale od dwóch dni budzi się o 5:30 i schodzi godzinę zanim zaśnie.. ale ja nie biorę wtedy na ręce, nie lulam, pomęczy się, poskacze po nas i zasypia sama przy cycku. Drzemka w dzień jest jedna, 12-14 i to juz mamy w miarę ogarnięte. Na noc max. o 20 spi. Zasypia na rękach, przy cycku, czasami wstanę i pochodzę po pokoju, bo zauważyłam, że tak jest szybciej :D Przy tym szczypie strasznie, wkłada mi ręce do buzi.. ale też jestem zdania, że nic nie trwa wiecznie i cierpliwie czekam aż zacznie mówić, że jest śpiąca, będzie brała swoją poduszke i szła spać haha :D oczywiście rozkoszując się każdą wspólną chwilą (często w tej rokoszy przeklinam pod nosem jak to ja mam ciężko, by za chwile samą siebie skarcić ;))

    Mąż od 15 sierpnia będzie pracował przez miesiąc we Wrocławiu. Miał przyjezdzać na weekendy, miałyśmy być z Amelą troche u mojej mamy - chyba Wam pisałam. Zwariowaliśmy - jedziemy w trójkę do tego Wrocka! :D Stwierdziłam, że w sumie to chętnie zmienie otoczenie, bo tej mojej wiochy to juz mam troche dosyc - w sumie zaraz po naszej przeprowadzce tutaj zaszłam w ciąże i tak siedze tylko w tej chaupie.. ciągnie mnie do miasta i pomysł wydał się kuszący :D. Poza tym wizja pomieszkania tylko w trójkę.. galerie, rossmany, Biedronki, jak sobota to do Lidla.. no ocipieję z radości :D

    Krokodylica, joana, ancys85, Ptysio, Asia000 lubią tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 28 lipca 2021, 06:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka, do Lidla bo po promocje tam, parking ram pa pa pam 🤣 jebłam🤣

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 28 lipca 2021, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey chyba Leeila, ale ja też chadzam do lidla do lidla:D

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 28 lipca 2021, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jo, faktycznie, myslalam o Tobie, czytam Leilę i napisałam Chmurka 🤪

    Chmurka lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 28 lipca 2021, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślałaś o mnie? 😁 Mam nadzieję że miło 😜😘

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 28 lipca 2021, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Haha padłam z tego lidla. :)

‹‹ 1446 1447 1448 1449 1450 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ