X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 26 października 2021, 09:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas syn ma kolegę lub koleżankę covid+ i jest od wczoraj na kwarantannie. Dziś mąż z nim jest, jutro i w czwartek ja mam home office.

    age.png

    age.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 27 października 2021, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas zasypianie jest poprzez lulanie. Plecy wysiadają 😔 ale jakoś inaczej nie wychodzi. W dodatku cos się nerwus zrobil. Nie wiem czy przez zęby, czy taki charakter ale jak coś mu się zabroni to bije, tzn. Tak majta rączkami agresywnie. Staram się być prY nim bardzo spokojna i go wyciszać ale zastanawia mnie to bo starszak tak nie miał a i on ma to od niedawna...

    Nie wiem czy dobrze robimy ale wykupiliśmy wycieczkę na cypr pod koniec listopada. Dużo się u nas działo i potrzebujemy złapać oddech. Byłam za granicą z moim starszakiem nie raz ale zawsze samochodem a teraz nie dość że samolot to od razu z dwojka. Kojarzę ze niektóre z Was leciały z dzieciaczkami. Doradzicie coś? Maluch nie ma swojego miejsca tylko u nas na kolanach... co warto zabrać, jak zająć? Jakr reaguja maluchy? Co się sprawdza a co jest zbędne?
    Z jednej strony sie ciesze a z drugiej boje. W dodatku ciągle np. Babcia mowi: ale nie boicie się? Tyle zachorowań? No cóż... boje się ale chce tez odpocząć. Do samolotu wpuszczają albo zaszczepionych albo z negatywnym testem wiec sobie mysle ze to mniejsze ryzyko niz przysłowiową galeria handlowa. No ale sama juz nie wiem... w dodatku ciągle chorujemy. Hmmm może to już przemęczenie...

    Ale się pożaliłam.. dzięki

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 27 października 2021, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio Julson dużo lepiej zniósł lot niż podróż samochodem. Nie miał swojego miejsca, był na kolanach z dodatkowym pasem. Mógł się spokojnie kręcić. Przy starcie i ładowaniu sam się dossał do cyca :) jakieś małe zabawki, przekąski napewno się przydadzą. Przy starcie zasnął, a jak się obudził to bawił się podłokietnikiem 😂 przewijanie dwójeczki w wc w samolocie było niezłym wyzwaniem, ale daliśmy rade 💪 wzięliśmy na wszelki wypadek nosidło, ale wykorzystaliśmy tylko na chwilke już w dniu powrotu na lotnisku.

    Ptysio lubi tę wiadomość

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 27 października 2021, 21:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda dzieki. A co jeszcze zabrałaś dla malucha?

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 27 października 2021, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio Aniela też zniosła fajnie lot a bałam się bardzo. Zjadła i zasnęła. Nie jadła w trakcie startu i lądowania ( wtedy miała smoczka) ale w trakcie lotu sobie zjadła i dzięki temu zasnęła. Ja miałam poduszkę i kocyk. Było ciepło w samolocie więc kocyk się nie przydał do przykrycia ale razem z poduszką pomógł mi wytrzymać jej drzemkę z nią na rękach. Wzięłam małe zabawki i przekąski,wodę.

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 28 października 2021, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio wrote:
    U nas zasypianie jest poprzez lulanie. Plecy wysiadają 😔 ale jakoś inaczej nie wychodzi. W dodatku cos się nerwus zrobil. Nie wiem czy przez zęby, czy taki charakter ale jak coś mu się zabroni to bije, tzn. Tak majta rączkami agresywnie. Staram się być prY nim bardzo spokojna i go wyciszać ale zastanawia mnie to bo starszak tak nie miał a i on ma to od niedawna...

    Nie wiem czy dobrze robimy ale wykupiliśmy wycieczkę na cypr pod koniec listopada. Dużo się u nas działo i potrzebujemy złapać oddech. Byłam za granicą z moim starszakiem nie raz ale zawsze samochodem a teraz nie dość że samolot to od razu z dwojka. Kojarzę ze niektóre z Was leciały z dzieciaczkami. Doradzicie coś? Maluch nie ma swojego miejsca tylko u nas na kolanach... co warto zabrać, jak zająć? Jakr reaguja maluchy? Co się sprawdza a co jest zbędne?
    Z jednej strony sie ciesze a z drugiej boje. W dodatku ciągle np. Babcia mowi: ale nie boicie się? Tyle zachorowań? No cóż... boje się ale chce tez odpocząć. Do samolotu wpuszczają albo zaszczepionych albo z negatywnym testem wiec sobie mysle ze to mniejsze ryzyko niz przysłowiową galeria handlowa. No ale sama juz nie wiem... w dodatku ciągle chorujemy. Hmmm może to już przemęczenie...

    Ale się pożaliłam.. dzięki
    Jesli używacie bboxa to wylej z niego wodę na czas startu i lądowania, bo zwiększa się ciśnienie i robi się fontanna. Zabawki dla dzieci weź do mniejszego podrecznego bagażu, żeby mieć je pod nogami w chwili kiedy nie będzie możliwości wstania z fotela. Polecam zgrać bajki offline, żeby zająć malucha w czasie startu i lądowania albo jesli będą turbulencje. Dzieciom możesz zabrać wózek, oklejasz go w strefie nadawania bagażu,oddajesz na płycie lub w rękawie. Jeśli karmisz piersią to wybierz wygodne ubrania, najlepiej takie topy dla matek karmiących bo w samolocie nie masz dużo miejsca żeby manewrować dzieckiem czy ubraniem. Zgrywając bajki pamietaj żeby dla każdego dziecka mieć osobne;)
    Dla dziecka możesz przenieść wodę przez bramki. Ja kupuję kilka buteleczek wody 0,3l i jeśli się nie czepiają przenoszę wszystko a jak się czepiają to mogę zostawić przed bramką pojedyncze butelki a nie wywalać całość. Zabieram też butelki filtrujące i wtedy nie muszę płacić majątku w strefie bezclowej.

    Nosidło bardzo się przydało, dzięki niemu mogłam nosić mała w samolocie, ale my lecieliśmy prawie 3h.

    Polecieliśmy do Turcji gdzie zachorowania było tyle ile u nas w szczycie i covidu nie złapaliśmy. Za to młoda złapała bostonke 😂

    Ptysio lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 28 października 2021, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio, lećcie koniecznie. Zmiana otoczenia i pogody Was odświeży :)

    Ja od kilku tygodni zeszłam z dziennego karmienia, nawet nie wiem jak to się stało. Po prostu są normalne posiłki i dzień zapełniony, że mały nie ma czasu pomyśleć o cycku. Za to jest karmienie na wieczorne zaśnięcie i potem w nocy 2-3 razy. Do tego mały mnie chyba ugryzł, bo mam dziurkę przy podstawie sutka i nie wiem w ogóle czym to smarować, żeby zarosło :| W ogóle w nocy budzi się z wrzaskiem, nie wiem czy się boi czy co... I co noc pielucha przesikana, chyba czas zmienić rozmiar na 6.

    Wczoraj byliśmy na kontroli po zapaleniu oskrzeli, tym razem udało się bez antybiotyku i mamy zielone światło na szczepienia. Tylko tak odległy termin, że do tego czasu zdąży 10 razy zachorować :/

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 28 października 2021, 18:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio chyba nie mam nic do dodania po wpisie Ounai i Chmurki jeśli chodzi o podróż samolotem :) a z tym bboxem nie widziałam i lekko sie zdziwiłam jak otworzyłam go po wyładowaniu 😆

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 29 października 2021, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja próbowałam otworzyć bbox w samolocie w trakcie lotu... Doznałam szoku:P

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 29 października 2021, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za wszystkie rady. Jesteście kochane. Z tym bboxem też bym się zdziwiła. Spróbuję odkręcić i zakręcić przed podaniem . Mam nadzieję że jakoś przetrwamy 3:40h

    O ile w ogóle uda się polecieć bo jak na razie nie możemy wyjsc z pasma chorób...

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5363 6238

    Wysłany: 30 października 2021, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała ma niezły charakterek. Jak się uprze na coś, to ma tak być. Inaczej tupie, krzyczy, macha rękoma. Bunt na całego. Do tego dużo gada, na trzy słowa brata odpowiada całym stosem własnych słów, gestykulując przy tym rękoma i zmieniając tonację głosu. Wygląda to jakby próbowała mu coś na siłę wytłumaczyć i to jeszcze z pretensją. Oj, coś czuję, że będą z nią nie lada problemy wychowawcze :)

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 30 października 2021, 15:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny czy możecie polecić jakąś fajną, pojemną torbę do wózka?

  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 30 października 2021, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam z mbr mother baby room, używam też jako torebki. Ale fajne ma joissy

    age.png

    age.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 30 października 2021, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez się chętnie dowiem bo z moją dwojka juz się nie mieszczę w moja kochana od wózka x lander

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 31 października 2021, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się podoba mommy bag ale droga jest. Ma ktoś jakieś opinie?

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 31 października 2021, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio wrote:
    Mi się podoba mommy bag ale droga jest. Ma ktoś jakieś opinie?
    To jest torba podróżna, ona jest ogromna;)

    age.png

    age.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 31 października 2021, 18:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie patrzyłam na razie na wymiary. Po prostu mi się spodobała 😂

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13993 20523

    Wysłany: 31 października 2021, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się podoba, chciałam sobie kupić na siłownię ale jednak cena powala

    age.png

    age.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 31 października 2021, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dokładnie

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 2 listopada 2021, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeśli chodzi o zasypianie to u nas lulanie na rękach. Ale nie chodzimy z nią juz dłuuugo, po prostu dostaje butlę, bierzemy na kolana i tak trzymamy do uśnięcia, około 15min, zaśnie tez pionowo przytulona no ale tak trzeba stać albo chodzic a nam się nie chce🙈 no ale dalej ma tą pobudkę po 30 min że trzeba znowu i tak w kółko. Usypia z tata, jeśli tata jest to tez z nim śpi, zaśnie itp także taka ulga w oczekiwaniu na synka.

    Poza tym młoda pokazuje charakterek, jak nie dostanie czego chce to tupie nogami, płacze itp ale na szczęście nie biję i nie gryzie (jej kuzyn w Ty samym wieku notorycznie ją gryzie, cała jest pogryziona). Gada, jak najęta, w sensie większość po swojemu ale po prostu jak katarynja🤦‍♀️ pyskuje po swojemu, Jezu, a jak potrafi udawać! Do teraz nie zdawałam sobie sprawy że dzieci tak potrafią. Strzela fochy, przy pierwszym spotkaniu z obcymi jest wstydzioch.

    A tak to u nas do przodu, ciąża leci, jest ok 😅

    Ptysio, Chmurka, erre lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
‹‹ 1482 1483 1484 1485 1486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ