X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 28 lutego 2020, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A pro po domów. My z mężem się właśnie wybudowaliśmy. Jutro zaczynamy przeprowadzke, a ja się kiepsko z siłami czuje... budowa to mnóstwo stresu i mnóstwo pieniędzy, ale warto. Co do deweloperów to nie mam dobrego zdania. Oni robią to na sprzedaż nie dla siebie. Im chodzi o zarobek A nie jakość. I doskonale wiedzą jak pudrowac błędy. Poza tym to masówa.oczywiscie to tylko moje zdanie i jeśli ktoś ma sprawdzonego zaufanego dewelopera to co innego.

    Zarejestrowalam się też do poradni diabetologicznej. Termin na 16.03. Masakra. Strasznie długo, Mam nadzieję że do tego czasu nic z maluszkiem się złego nie stanie

    Ounai lubi tę wiadomość

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 28 lutego 2020, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, gratulacje udanej wizyty :)

    Też miałam Sorbifer w pierwszej ciąży, pamiętaj o błonniku, żeby nie mieć zaparć ;)

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 28 lutego 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak mówiłam. To I tak ,,dobry" termin bo w innym szpitalu jest na koniec marca

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 28 lutego 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam przyszłe mamy
    chętnie dołączę do Waszego grona z terminem na 08 wrzesień 2020.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 sierpnia 2020, 14:14

    Audrey, Krokodylica, darika, Ptysio lubią tę wiadomość

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 28 lutego 2020, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Qunai co za babska.. i jeszcze skad moglas wiedzieć, ze masz byc na 7..
    Ale dobrze, ze teraz trafilas na mila pania. A jak sie czujesz??

    Ancys witaj 😘

    Asia gratki za wizyte, ale wspolczuje anemii..

    Audrey fajnie, ze robicie to sami. U nas wlasnie koszt wszystkiego mnie przeraza, bo moj maz ma dwie lewe rece do takich rzeczy. Serio.. nawwt nie maluje czy nie zaczepi sam zyrandola tylko wolamy elektryka.. wiec koszt rosnie ze wzg wlasnie na te branie ekip do wszystkiego.
    A jest na tyle dumny, ze nie chce zeby moj tato nam cos pomogl. A ten to akurat złota raczka..

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Baletnica Przyjaciółka
    Postów: 118 100

    Wysłany: 28 lutego 2020, 11:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    nie chcę cię dołować, ale według badań i paracetamol i ibuprofen obniżają rezerwę jajnikową u dziewczynek i ilość plemników u chłopców.
    Zrób sobie mokre skarpetki. Działa cuda. W wannie/misce ogrzej nogi ok 20 minut, a potem na takie gorące od razu lodowate, mokre skarpetki bawełniane a na to suche wełniane i pod kołdrę/koc do łóżka.
    Serio tak niską temperaturę trzeba obniżać? W ciąży jest inaczej niż poza nią?

    Skąd te badania? Bo z tego co ja czytalam to doraznie paracetamol nie zaszkodzi a lepiej zeby zbic ja bo temp powyzej 38 jest niebezpieczna.Wdlug ciebie ponad 38 st jest NISKĄ temperaturą? Bo ja jestem tak zmarnowana po wczoraj ze dzis ledwo zyje.
    Na szczęście udalo sie zbić temp przez noc.

    13.01 - ||❤
    10.03 💖🙏prenatalne
    7v8rs65gc1o2128z.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 28 lutego 2020, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mialam nic nie pisac bo jestem prawdopodobnie tutaj w kompletnej opozycji. W Niemczech te testy Pappa i usg pewnatalne sa nieczesto wykonywane a lekarze podchodza do nich raczej sceptycznie ale zawsze wybor pozostawiaja pacjentce. W Polsce to nie jest pytanie czy ktoras kobieta je zrobi tylko kiedy. Jest to w Polsce oczywista oczywistoscia.
    W Niemczech kazdy lekarz mi wyjasnial,z czym ja sie zgadzam w stu procentach, ze jest to tylko i wylacznie prawdopodobienstwo i te badania robic nalezy tylko wtedy kiedy sie wie co z tym wynikiem zrobimy. Jesli ktos wie, ze w razie jakiejs wady dziecko usunie to wszystko jasne, natomiast jesli taka opcja nie wchodzi w gre to wyzej wymienione badanie nie ma zupelnie sensu.
    Swiadcza tez o tym wasze przyklady, nie brakujr ich tez na belly (jest osobny watek) i moja przyjaciolke to tez spotkalo - zrobila w pierwszej ciazy te badania i wyszlo wysokie prawd. wady genetycznej. Musieli podjac decyzje czy ryzykowac amniopunkcje, nie zaryzykowali. Dziecko zdrowe. Ale wierzcie mi ten stres i rozpacz gdy sie dowiadujesz od lekarza czegos takiego to jest nie do opisania. I tak do konca ciazy, nie ma juz z niej radoaci. W dwoch pozostalych ciazach juz tych badan nie robila.
    Mozna zrobic amniopunkcje pozniej ale jest ona obarczona ryzykiem. Na belly byla dziewczyna ktora tak stracila dziecko, zdrowe dziecko.
    Te badania sa przestarzale i nie wnosza nic oprocz stresu i psychicznej udreki. I sa bardzo omylne. wiele jest przypadkow gdzie prawsopodobienstwo jakiejs choroby wynoscilo bardzo duzo (ale to nadal tylko statystyka!) a dziecko urodzilo sie zdrowe, lub na odwrot wyniki byly ok a dzieko jednak mialo wade.
    Dlatego te ktore maja to badani jeszczr przed soba, zastanowcie sie mocno czy warto.
    To juz lepiej od razu troche kasy zaoszczedzic i wydac na NIPTy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 28 lutego 2020, 11:36

    edka85 lubi tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uf Qunai swietnie, ze nie bylo tak zle 😊

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    erre wrote:
    Ja po wizycie, wszystko ok.
    Kość nosowa jest, NT 1,55, a crl 6,17cm i wychodzi o 5 dni starszy.
    Pappa wyszła w porządku.
    No po prostu kamień z serca :)

    4a594c7b7a65.jpg

    8815f8530da2.jpg

    Erre gratuluję :)

    erre lubi tę wiadomość

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia, super że z dzidzią ok, a resztą się nie martw - dostałaś zalecienia to będzie dobrze :)

    Ptysio, a diabetolog prywatnie czy nfz? Bo jeśli na nfz to niby mają tydzień na przyjęcie ciężarnej.

    Joana, mój mąż budowlaniec to by się chyba oburzył gdybym firmę zaproponowała :D a koszta firmy drugie tyle co materiały. U nas na szczęście wszystko w rodzinie, szwagier elektryk to kable u nas położył, teraz podłącza włączniki, tata hydraulik więc woda, kanalizacja, ogrzewanie było po jego stronie także super. Ale przeraża mnie przeprowadzka. Część rzeczy mam już wywiezione na budowę, czeka w piwnicy, ale jeszcze kupa innych rzeczy do przewiezienia. Na dodatek jak będziemy się przeprowadzać to będę w 6 mieciącu i nie wiem jak to ogarnę.

    Kotka, ja też słyszałam o pappa wiele nieprzychylnych komentarzy. Sama nie robiłam i nie wiem czy lekarz mi zleci czy nietakże nie chcę się za bardzo wypowiadać.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 11:51

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 11:51

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • Mevr_A Autorytet
    Postów: 471 689

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    mnóstwo jest artykułów, tu po polsku:
    http://naukawpolsce.pap.pl/aktualnosci/news%2C29243%2Czazywanie-lekow-przeciwbolowych-podczas-ciazy-obniza-plodnosc-potomstwa.html

    a to, że w szpitalach podają? Proszę... w szpitalach wszystkim (nie w ciąży) walą pyralginę, która jest największym syfem, a dają ją, bo jest najtańsza.

    Zaciekawilas mnie ta pyralgina, masz moze jakies artykuly na jej temat?

    Ja - endometrioza I stopnia
    Mąż - morfologia 0%

    2 x IUI 🙁

    IVF
    09.2019 - 🙁
    11.2019 - 🙁

    01.2020 - naturalny cud!
    10.02 - jest ❤
    20.03 - dziewczynka! 💜
    3.10.20 - Emma 🎂❤

    relgk6nl69ylptu1.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asia000 wrote:
    Hej dziewczyny :) Wczoraj miałam wizytę. Z dzieckiem wszystko ok, CRL-74 NT-1,7. Z usg 4 dni starsze. Wybitnie nie chciało współpracować i trudno było lekarce wszystko posprawdzać. Płeć na razie nieznana :P Łożysko tym razem mam na tylnej ścianie, ale na razie niestety zachodzi na ujście szyjki. Liczymy na to, że się podniesie. Z gorszych wiadomości niestety już mam anemię i dostałam Sorbifer. Dodatkowo Monural na bakterie w moczu. Na pocieszenie chociaż glukoza ok :P Pobrała mi też od razu wymaz z szyjki na posiew, mam nadzieję że tu będzie ok. Kolejna wizyta za 4 tygodnie.

    Asia fajnie że z dzidzia ok a Tobie życzę poprawy wyników.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancys85 wrote:
    Witam przyszłe mamy
    chętnie dołączę do Waszego grona z terminem na 09 wrzesień 2020.

    Witaj.

  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktosiowa mam nadzieję że jednak wszystko z dzidzią będzie dobrze.
    Współczuję stresu.

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Każde leki to syf, z tą różnicą że jedne to większy syf, a inne to mniejszy syf.
    Niestety jakoś gorączkę trzeba zbić, a lepiej jest wziąć zwykły apap niż zaszkodzić dziecku wysoką gorączką. Pamiętam, że jak ja albo któreś z mojego rodzeństwa miało gorączkę to mama robiła nam lodowatą kąpiel żeby ją zbić - każdemu pomagało, ale kto to teraz praktykuje?

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5778 6764

    Wysłany: 28 lutego 2020, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kotka dobrze mówi. Ja znam ten wątek na belly, sama na nim byłam i poznałam mnóstwo dziewczyn. W 99% przypadków zła pappa i nieprawidłowe usg kończyło się urodzeniem zdrowego dziecka. Była jednak pewna Marta, u której wyszło po pappie i usg bardzo wysokie ryzyko downa i patau, a niewielkie edwardsa. Po biopsji kosmowki okazało się, że dziecko ma jednak edwardsa. Tyle o kant d... ta statystyka.

    Freja. Teraz w reklamach pyralginy mówią o tym, że jest taka popularna w szpitalach. Czy nie tym się sugerowałaś? Ja osobiście spotkałam się tylko z apapem.

    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Trzymajmy się niewzruszenie nadziei, którą wyznajemy, bo godny jest zaufania Ten, który dał obietnicę" (Hbr 10,23)
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14233 20646

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2020, 00:11

    Chmurka lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • darika Autorytet
    Postów: 1998 1372

    Wysłany: 28 lutego 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey wrote:

    Ptysio, a diabetolog prywatnie czy nfz? Bo jeśli na nfz to niby mają tydzień na przyjęcie ciężarnej.
    Nie niby, tylko tak jest. Nie chcą wyznaczyć wizyty w ciągu 7 dni? Wtedy proszę, żeby odmowę napisały mi na piśmie i się pod tym podpisały. To zawsze działa. 🙂

    Ptysio lubi tę wiadomość

    29.09.2016 Aniołek (10 tc)
    09.04.2018 cud narodzin - 55 cm, 3720 g. Amelka ❤️
    16.09.2020 cud narodzin - 54 cm, 3150 g. Igorek ❤️
    lprkcwa1zb61biig.png
    961l3e5eru5riodc.png
‹‹ 226 227 228 229 230 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Pozytywny test ciążowy i co dalej?

A więc stało się! Zrobiłaś test ciążowy i wynik wyszedł pozytywny. Gratulacje! To co zapewne wiesz na pewno, to fakt, że przed Tobą wiele zmian. Jakie to będą zmiany, czego się teraz spodziewać? Przeczytaj na co powinnaś być gotowa, jak się do tego przygotować i co po kolei powinnaś  zrobić gdy już wiesz, że pod Twoim sercem zagościło nowe życie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ