X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka ja od czasu do czasu czuję takie "pływanie", ale delikatnie i nieregularnie :)

    Patutka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Patutka, ściągnij kogoś na 3h. Przecież tyle Ci zejdzie ze zrobieniem badania, a Julka ma przecież prawie 4 lata, więc też krzywda jej się nie stanie jak chwilę zostanie z kimś innym z rodziny. Przecież poza szpitalem na pewno też ja od czasu do czasu zostawiasz z sama babcia czy tatą. Za niedługo pójdziesz rodzic i też zostanie z kimś z rodziny i to minimum na 3 dni.

    Co do czucia to ja zaczęłam czuć coś koło 12tc wg Om czyli 13tc wg usg. Ale czuję bardzo rzadko, najczęściej jak jestem bardzo zmęczona. Zaczęłam dziś 16tc i nadal tak jest ale też łożysko mam na przedniej ścianie. Nawet ostatnio przez 2 dni nic nie czułam i już nawet mąż chciał żebym na usg jechała, ale stwierdziłam, że w sumie nie plamie nie mam skurczów, więc co mi to da. Jeśli coś się stanie to na tym etapie nikt mi nie pomoże, bo porodu nie wywołają żeby ratować dziecko.

    Dzięki za odpowiedź, człowiek codziennie się czegoś uczy :)
    Problem w tym że szpitalowi jest nie na rękę zmieniać osoby pilnujące na tyle.
    Bo przez korona wirusa jest zakaz odwiedzin. Minimum zmian w tym szpitalu to 12h,a mąż na tyle nie da rady ani mama. ;/
    Więc kochana, to nie jest mój wymysl 😊

    A jak najbardziej jak pracowałam bo była u babci i po 48h ciągiem 😊
    Ale teraz sytuacja taka, że przez tego wirusa to my musimy się dostosować do szpitala, no i przy przyjęciu trzeba było podpisać pismo, o tym, iż wyrażamy na to zgodę 😊

    Spokojnie, z mamą swoją nawet na tydzień nie boję się jej zostawić 😁

    Pisałam o tym wyżej. Ale teraz rozpisałam Ci zasady szpitala.


    Ja przy Julci czułam pierwszy kopniak w 16+2 i czułam ja już codziennie, ale bylam chuda jak patyk. (ważyłam 52 kg) 😂😂😂

    Dzisiaj wg usg mam 10+6, wg OM 12+6.
    Ale nie wydaje mi się żebym czuła cokolwiek.


    A z Tym zmęczeniem i ciężkim oddechem ma tak któraś może?

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patulka zdrowia zycze! Cale szczescie ze wnkoncu znalezli przyczyne!

    Patutka lubi tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    No w mój ginekolog da mi skierowanie na to badanie czy iść prywatnie muszę?
    I jaki to koszt?
    Powinien dać na cytomegalię. Ale ja bym zrobiła prywatnie razem z DNA.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KotkaPsotka3 wrote:
    Patulka zdrowia zycze! Cale szczescie ze wnkoncu znalezli przyczyne!
    Dziękujemy. To ja ja znalazłam dzięki Bogu. Ze poszłam na te prywatne badania. Bo strach było pomyśleć co by było dalej...

    Oby szybko poszło i iść do domu 😁

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Powinien dać na cytomegalię. Ale ja bym zrobiła prywatnie razem z DNA.
    Dziękuję podpytam o to.
    A pamiętasz ile za to mniej więcej płaciłaś?

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka ja od czasu do czasu czuję takie "pływanie", ale delikatnie i nieregularnie :)
    Jejcia, ja za 5 dni mam genetyczne.
    Trochę się cykam 😂

    Zastanawiam się właśnie jak czuć takie pływanie. No i czy faktycznie w 2 ciąży czuć dzidzie tak wcześniej

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka ja to pływanie odczuwam jakbym stała w jeziorze i ryba mi koło nogi przepłynęła xD no tylko w brzuchu oczywiście xD i w tej i w pierwszej ciąży zaczęłam czuć jakoś ok 14 t przy czym teraz jakoś mniej, mam wrażenie. Może dziecię mniej temperamentne 😁 aż tym oddechem i zmęczeniem mi się zdarza, zwłaszcza rano.

    Ja mam w pon wizytę, mam nadzieję, że ta szyjka mi się poprawiła... Od ostatniej wizyty nie podniosłam ani jeden raz córki... 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2020, 19:43

    Patutka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka, dobrze ze znalazłas przyczynę, masakra. A pediatra nie zlecał jakiegoś posiewu moczu?

    U mnie dzisiaj dziwnie, rano pojawilo się brazowe plamienie, ale tylko na papierze i przy toalecie, możliwe, ze to przez zaparcia?
    Bo pozniej cały dzień juz nic, wrecz normalne mleczne uplawy. Nie wiem juz co o tym myśleć i sie martwię, pisalam do mojego gina i kazał brać Duphaston dalej i w razie pogorszenia podjechać na IP, ale juz nic nie plamię i czasami czuję lekki ból, ale taki inny, niz skurcze, bardziej rozpychanie. Sama nie wiem czy jechać na IP, czy postarac sie o wizyte w przyszlym tygodniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Quinai ja zaczelam się zastanawiać, czy nie wynająć kogoś do umycia okien, bo trochę ich mam, a moj maz nie chce, żebym myła sama.
    Moje znajome często korzystają z takiej pomocy, ale ja jeszcze nie miałam okazji.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2020, 19:51

  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Dziękuję podpytam o to.
    A pamiętasz ile za to mniej więcej płaciłaś?
    Oj nie mam pojęcia :( ja już takich drobnych rzeczy nawet nie liczę :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Patutka ja czułam wcześniej, ale myślę, że dlatego, że wiedziałam co mam czuć. Co do oddechu itd to nie wiem, nic takiego nie kojarzę u siebie. Ja jedynie szybciej się męczę.
    Patutka ja czułam wcześniej, ale myślę, że dlatego, że wiedziałam co mam czuć. Co do oddechu itd to nie wiem, nic takiego nie kojarzę u siebie. Ja jedynie szybciej się męczę.

    Przy okazji - czy któraś z Was ma do pomocy Panią do sprzątania? Kwestii szpitala teraz rozumiem. Więc pozostaje Ci czekać nic więcej nie wymyślisz.

    Przy okazji - czy któraś z Was ma do pomocy Panią do sprzątania?

    Ja mam raz w tygodniu. Ale do nas ta Pani przychodzi już z 8 lat :) to taka nasza pomoc domowa. Ale już traktujemy ją jak rodzinę i dużo nam pomaga... zwłaszcza teraz

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka ja to pływanie odczuwam jakbym stała w jeziorze i ryba mi koło nogi przepłynęła xD no tylko w brzuchu oczywiście xD i w tej i w pierwszej ciąży zaczęłam czuć jakoś ok 14 t przy czym teraz jakoś mniej, mam wrażenie. Może dziecię mniej temperamentne 😁 aż tym oddechem i zmęczeniem mi się zdarza, zwłaszcza rano.

    Ja mam w pon wizytę, mam nadzieję, że ta szyjka mi się poprawiła... Od ostatniej wizyty nie podniosłam ani jeden raz córki... 🙄
    Współczuję problemów z szyjka. W ciąży z Julka miałam szyjkę 0.8 cm z pessarem, leżąc...

    No nic, pewnie wszystko przede mną.
    Zresztą ja mam dopiero jutro ten 11+0 więc jeszcze czws

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Natalii wrote:
    Patutka, dobrze ze znalazłas przyczynę, masakra. A pediatra nie zlecał jakiegoś posiewu moczu?
    Kochana, zleciła tylko zwykły mocz, więc poszłam i zrobiłam full prywatnie.
    Bo mocz to miała taki mętny, że jakbym do wody wcisnęła z 2 cytryny tylko bez fusów.

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai co znaczy czułam wcześniej i wiedziałam co mam czuć? :P

    Ounai lubi tę wiadomość

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka te badania wirusowe na cytomegalie to kolo 35-40zl. Ale nie mowie o zadnym dna wrusa bo o tym nie slyszalam.co do tego,ze jak lezysz to Ci ciezko oddycjac to ja tak mam-masz jakies klopoty z sercem albo cisnieniem? Moze to byc tez po prostu przez ciaze-mi sie lepiej spi obecnie jak mam poduszke wyzej pod glową.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    A swoją drogą Patutka dziwię się, że Tobie nikt nie badał cytomegali w ciąży.... przecież to podstawowe badanie :(
    Wydaje mi się, że nie jest podstawowe - nie ma go na rozpisce badań, które są rekomendowane, ginekolog na nfz powiedział, że nie jest refundowane i nie widzi potrzeby żeby robić, bo i tak się tego nie leczy, czyli w standardzie go raczej nie ma. (lekarz, u którego prowadzę ciążę prywatnie kazał mi zrobić, a ja skierowania na badania biorę od lekarza na nfz :D )

    A w ogóle to ja jestem jakaś wyjątkowa, bo nie przechodziłam ani toxo ani cytomegalii, a jeśli mam być szczera to wychowywałam się na wsi i różnie w higieną było - jadło się owoce prosto z krzaków, chodziło po potokach, ręce myło tylko przed spaniem, a tu taka niespodzianka.

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • to_tylko_ja Autorytet
    Postów: 563 443

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:

    Przy okazji - czy któraś z Was ma do pomocy Panią do sprzątania?
    Do mnie czasem przychodzi na takie grubsze sprzątanie - różnie, czasem raz na miesiąc, a czasem raz na dwa. Umyć okna, poprać, poprasować firanki, łazienki i kuchnię ogarnąć tak porządniej.

    Patutka - masakra, co za sytuacja! Czy da się zgłosić coś takiego? Jak można odesłać dziecko z taką gorączką.
    Ja płaciłam cytomegalię po ok. 40zł za igm i igg, czyli łącznie 80zł. Ale nie wiem co to to DNA.

    08.05.2020 - 24+1 - 620g <3
    04.06.2020 - 28+0 - 1110g <3
    02.07.2020 - 32+0 - 1800g <3
    30.07.2020 - 36+0 - 2780g <3
    20.08.2020 - 39+0 - 3300g <3
    w57v3e3krsc08o95.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Patutka te badania wirusowe na cytomegalie to kolo 35-40zl. Ale nie mowie o zadnym dna wrusa bo o tym nie slyszalam.co do tego,ze jak lezysz to Ci ciezko oddycjac to ja tak mam-masz jakies klopoty z sercem albo cisnieniem? Moze to byc tez po prostu przez ciaze-mi sie lepiej spi obecnie jak mam poduszke wyzej pod glową.
    Nieeee, nie mam problemow z ciśnieniem ani sercem.

    Ja nawet nie muszę leżeć, wczoraj miałam tak cały dzień i noc do dziś rana. Ja mam tak jak siedzę, chodzę, Stoje, leżę. Naprawdę pozycja nie ma znaczenia.
    Zastanawiam się czy to może nie przez nerwice lękowa na którą się leczyłam, czy to przez ciąże..

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 21:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    to_tylko_ja wrote:
    Do mnie czasem przychodzi na takie grubsze sprzątanie - różnie, czasem raz na miesiąc, a czasem raz na dwa. Umyć okna, poprać, poprasować firanki, łazienki i kuchnię ogarnąć tak porządniej.

    Patutka - masakra, co za sytuacja! Czy da się zgłosić coś takiego? Jak można odesłać dziecko z taką gorączką.
    Ja płaciłam cytomegalię po ok. 40zł za igm i igg, czyli łącznie 80zł. Ale nie wiem co to to DNA.
    Też bym chciała wiedzieć co jest to dna cytomegali. 🤷‍♀️

    Zgłosić można, do sądu ale nie stać nas teraz na takie sprawy cywilne. Zresztą ile pieniędzy bym nie miała, szpital ma więcej kasy niż ja 🤷‍♀️

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
‹‹ 256 257 258 259 260 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedoczynność tarczycy podczas starania o dziecko

Tarczyca to niewielki gruczoł umiejscowiony na szyi człowieka, który wytwarza hormony i ma ogromny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Dlaczego tak często obniża płodność kobiety? Jak rozpoznać najczęstsze choroby tarczycy: niedoczynność i nadczynność? Przeczytaj w eksperckim artykule w całości poświęconym tarczycy! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ