X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 7 marca 2020, 16:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiekszosc rzeczy mam chlopiecych i takie tez zakladam corce bo co to za roznica w tym wieku. Oczywiscie dokuoilam tez pare sukieneczek czy leginsow 😄. Nie lubie jak dziewczynki sa tak na roziowo poubiwrane ale jak jestem w sklepie i widze te sliczne ciuszki dla dziewczynek to mi sie budyn z mozgu robi 😄.

    Noatomiast ja mam 90% rzeczy od znajomych ktorzy maja dwoch synko starszych troche niz moj i nam to przywoza. Dostalismy wszystko lacznie z wozkie, ksiazkani i zabawkami. I bardzo sobie to cenie bo nie musze lazic po sklepach gdy tylko mlody z czegos wyrosnie tylko ide na strych i wyciagam z pudla. A te rzeczy sa w wiekszosci w super stanie. Ja sie czasem smieje ze ta kolezanka to ich w ogole na dwor chyba nie wypuszczala bo np kurtki sanjak nowe a moj syn zajechal juz trzy w tym sezonie...

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Napisz koniecznie jakie igg i igm! Miałam to w ciąży straconej z Julką :((((( koniecznie sprawdź DNA wirusa cytomegali. Nawet jutro zrobisz to badanie z krwi
    Kochana wyniki Julki są takie - >
    CMV Igm 0.95
    CMV Igg 129.9
    Ty rozumiesz coś z tych wyników?

    Matko... Zanim straciłaś ta ciąże to co Ci lekarz mówił? Co wyszło na usg?

    DNA CMV mowisz o tym igg i igm?

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka pediatra niech sobie walnie baranka o ścianę.
    Mam znajomą, która złapała w ciąży cytomegalie - wszystko w porządku, dzieciątko zdrowe:) Zrob jak już będziesz miała możliwość igg i igm i tyle :)

    A tak przy okazji zapytam - co się działo, że córeczka wylądowała w szpitalu? Rany teraz tyle wirusów, moja właśnie wyszła z zapalenia oskrzeli, 5 dni miała gorączkę, myślałam, że osiwieję :/
    U nas od 3 tygodni gorączka po 40*, karetka, pediatra, sory wysyłały nas non stop do domu. Mówiąc, że to świeże wirusy.
    A dziecko osłuchowo, w uszach, gardle, nosie i płucach(rtg) czyste.
    W poniedziałek ledwo ja na rękach trzymałam, bo tak źle się czuła.
    Pani doktor z sor wyśmiała mnie o 40* gorączki i wysłała do domu. We wtorek karetka stwierdziła, że ona jest zdrowa, gdy miała 40.2f jak przyjechała. Pobrałam badania prywatnie, poszłam do naszej pediatry u której byłam również we wtorek.
    Crp 120,ropomocz,zapalenie nerek, zum, leukocyty 1460 w moczu. Dostałyśmy skierowanie do szpitala.
    Najgorsze jest w tym wszystkim to, że ja po prostu zgłaszałam x razy, że z nią się coś dzieje, że to widzę i, że to siedzi w środku. Ale oni wszyscy się śmiali, bo dziecko wesołe i skakało do góry.
    Lekarz przy przyjęciu powiedział, że dzieliły ja godziny od sepsy z takimi wynikami i tak o.
    Tyle dobrego, że dostałam izolatkę tu ze względu na ciąże i, że mała nie zaraza.
    Postaram się we wtorek kogoś ściągnąć, a żebym ja wyszła i zrobiła badanie ale to nie takie proste bo przez ten jeden przypadek koronawirusa jest zakaz odwiedzin w szpitalach....


    A kojarzysz jak coś jak zinterpretować te wyniki? Jak zrobię?
    Ja po prostu się zmartwiłam tym, że ona o tych wadach itd...

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anika wrote:
    Patutka- czyli wyszło coś w badaniach krwii, że wylądowałyście w szpitalu? Maluda pewnie jest już wykończona... Ale teraz w końcu będzie podjęte jakieś leczenie, bo ileż można 🤬
    Moja wypowiedź wyżej masz opisany cały cyrk jej badań i tego co Ci pisałam, jak się martwilam. Miałam rację!
    Szkoda gadać, wykończyli by ją....

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w 12tc+czujecie już jakoś maluszki?

    I jeszcze jedno pytanie też się tak męczycie np zwykłym wstawaniem?
    Strasznie ciężko na ogół od paru dni mi się oddycha.
    Nie należę do większych osób, mam 174 i 65kg więc dziwne to dla mnie,serce wtedy też czuję. 🤷‍♀️

    Ostatnio miałam wymioty i biegunkę, od tego dnia, czyli środy mam prawie zerowy apetyt i na dodatek jest mi prawie non stop niedobrze. Nie wiem czy to po tamtym czy mnie mdłości dopiero teraz złapały.
    A na zapach szpitalnego jedzenia jest tragedia!
    No i mam tylko przy dotyku delikatnie bolące piersi. Więcej mi nic nigdy nie dolegało..

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka co za horror!!! Matko, wykończyliby dzieciątko 😱 Patrzcie, tyle się mówi teraz o pneumokokach, meningokokach, na co zwracać uwagę, kiedy reagować, a jak matka reaguje to jest olewana. No gotuje się we mnie jak czytam o takich sytuacjach.

    Co do wyników to wychodzi teoretycznie, że to trwająca infekcja, tylko, że powtórzyłabym badanie bo wg norm, które znalazłam igm jest przekroczone minimalnie... 🤔 Generalnie jak jest igg dodatnie a igm ujemne to znaczy, że infekcja już przebyta, a jak igg dodatnie i igm też dodatnie to aktualnie trwa infekcja. Dwbile już dawno powinni Was skierować na badanie moczu, bo zum bardzo często nie daje żadnych objawów a skoro jest tak wysoka gorączka i innych objawów brak to to jest pierwsze co powinno się im nasunąć. No słowo daję, pisałabym skargę.

    Edit: Czytam jeszcze raz wszystko co napisałaś i wg mnie to ona miała po prostu niezdiagnozowane zum, które przez brak reakcji tych konowałów rozwinęło się do tego stopnia. A cytomegalie pewnie przebyła kiedyś, o czym świadczy igg, bo jak dla mnie to igm jest wątpliwe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2020, 17:47

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka co za horror!!! Matko, wykończyliby dzieciątko 😱 Patrzcie, tyle się mówi teraz o pneumokokach, meningokokach, na co zwracać uwagę, kiedy reagować, a jak marka reaguje to jest olewana. No gotuje się we mnie jak czytam o takich sytuacjach.

    Co do wyników to wychodzi teoretycznie, że to trwająca infekcja, tylko, że powtórzyłabym badanie bo wg norm, które znalazłam igm jest przekroczone minimalnie... 🤔 Generalnie jak jest igg dodatnie a igm ujemne to znaczy, że i infekcja już przebyta, a jak igg dodatnie i igm też dodatnie to aktualnie trwa infekcja.
    O proszę, pozwolili mi zrobić zdjęcie, to wstawię.
    97e4a8ef4aa6.jpg
    Tak to wygląda.
    Nie wiem już o co chodzi.. Ta lekarka wczoraj powiedziała, że ona to już miała ale nie jest w stanie powiedzieć czy miesiąc temu czy 9 Msc temu bo któryś ten wynik trzyma się w organizmie do 9 Msc jakoś...


    Najlepszy mam wypis ze szpitala od sukowatej doktorg Julka ostatnio brała antybiotyk z 2 lata temu. No i nie ma go wpisanego w książce, dodatkowo brała go tylko dwa razy w życiu, to na wypisie napisala-> dziecko przyjmowało antybiotykig mama nie pamięta jakie!
    Duży siniak na prawym kolanie.
    To chore, szkoda że nie mam tu wypisów, bo byście się pośmiały i to się nazywa wielka Warszawa. Jak ja żałuję, że się tu urodziłam.

    Generalnie tak, wykończyli by ją, a gfyby coś się stało to było by na mnie przecież...

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    Kochana wyniki Julki są takie - >
    CMV Igm 0.95
    CMV Igg 129.9
    Ty rozumiesz coś z tych wyników?

    Matko... Zanim straciłaś ta ciąże to co Ci lekarz mówił? Co wyszło na usg?

    DNA CMV mowisz o tym igg i igm?


    Czyli spokojnie ;)
    Wartość igm poniżej 1 świadczy o dawno przebytej... Ja dokładnie na tym etapie ciąży mam taki sam wynik (w klinice niepłodności zalecili zrobienie DNA wirusa, tak na wszelki wypadek) ale świadczy to już, że nie będzie śladu raczej jak jest poniżej 1 .

    Co do ciszy z Julką to cytomegalia mogła być przyczyną jedną z wielu :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro czyli mówisz, że jednak przebyła kiedyś?
    Jak tylko stąd wyjdę to lecę zrobić krew.
    Ale nie mam sumienia tu zostawić samego tego dzieciaka, no.
    Mam nadzieję, że wyjdzie, że i ja to przeszłam...


    Tak, na pewno już te 3 tygodnie temu ten zum się pojawił. Bo nie możliwe że na tydzień przestała gorączkować i od poniedziałku do środy(dzień badań) crp wzrosło do 120.
    Woec to trwało i trwało.
    Generalnie pupę ma bardzo ładna i jej nie szczypie dlatego też nikt mnie nie słuchał, że to może zum.
    Teraz narzeka na ból nerek niestety i jakieś tam badanie jak stukają ręka w prawa nerkę to jest dodatnie, przepraszam nie znam się na tym.
    Może we wtorek pójdziemy do domu, bo od czwartku 22 dostaje dożylnie antybiotyk, a potem trzeba będzie dawać jej w domu przez 10 dni.
    No i trochę boję się w ogóle ja teraz puszczać do przedszkola...
    Ten wirus, no i w ogóle to wszystko.



    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A swoją drogą Patutka dziwię się, że Tobie nikt nie badał cytomegali w ciąży.... przecież to podstawowe badanie :(

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Czyli spokojnie ;)
    Wartość igm poniżej 1 świadczy o dawno przebytej... Ja dokładnie na tym etapie ciąży mam taki sam wynik (w klinice niepłodności zalecili zrobienie DNA wirusa, tak na wszelki wypadek) ale świadczy to już, że nie będzie śladu raczej jak jest poniżej 1 .

    Co do ciszy z Julką to cytomegalia mogła być przyczyną jedną z wielu :(
    A skąd wiesz, że świadczy o dawno przebytej?
    Przepraszam nie znam się, a ta lekarka wcale nie chciała mi tego tłumaczyć, powiedziała, o chorym dziecku, o tym że mam powiedzieć ginekologowi i że świadczy to o niedawno przebytej. Tylko tak jak napisałam nie wiadomo czy miesiąc czy 9msc temu....

    Co znaczy nie będzie śladu?


    I co to za badanie dna wirusa?
    Nie miałam takich badań ani teraz, ani z Julka. A jestem już jakby nie było po badaniach.

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka wrote:
    A skąd wiesz, że świadczy o dawno przebytej?
    Przepraszam nie znam się, a ta lekarka wcale nie chciała mi tego tłumaczyć, powiedziała, o chorym dziecku, o tym że mam powiedzieć ginekologowi i że świadczy to o niedawno przebytej. Tylko tak jak napisałam nie wiadomo czy miesiąc czy 9msc temu....

    Co znaczy nie będzie śladu?


    I co to za badanie dna wirusa?
    Nie miałam takich badań ani teraz, ani z Julka. A jestem już jakby nie było po badaniach.

    Ponieważ igg jest wysokie a igm niskie aż poniżej 1 czyli raczej nie ma już śladu.

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Blanka85 Autorytet
    Postów: 1222 850

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zrób sobie badania igg i igm i od razu poproś o badanie DNA wirusa. I to pokaż lekarzowi

    uwo9rjjga7fvv3l0.png
    17u93e5egkb8cm4p.png
    Aniołek [*] 6 tc 2018,
    Julia [*] 14 tc 2018
    MTHFR, PAI-1, Czynnik V (trombofilia): clexane, acard, prolutex, metyle : (B12 i kwas foliowy) , duphaston .
    Endometrioza
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka jestem prawie pewna, że Julcia miała cytomegalie już kiedyś tam. Nie wiem ile temu, bo nie wiem jak zachowuje się igm po jakimś czasie, ale nawet na wyniku masz igm wątpliwe, a igg dodatnie, więc to raczej przebytą już infekcja. A tych idiotow serio bym zaskarżyła. Przecież przy zum nie musi być żadnych objawów masakra. Dużo zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do zdrowia :)

    Patutka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blanka85 wrote:
    Zrób sobie badania igg i igm i od razu poproś o badanie DNA wirusa. I to pokaż lekarzowi
    No w mój ginekolog da mi skierowanie na to badanie czy iść prywatnie muszę?
    I jaki to koszt?

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka jestem prawie pewna, że Julcia miała cytomegalie już kiedyś tam. Nie wiem ile temu, bo nie wiem jak zachowuje się igm po jakimś czasie, ale nawet na wyniku masz igm wątpliwe, a igg dodatnie, więc to raczej przebytą już infekcja. A tych idiotow serio bym zaskarżyła. Przecież przy zum nie musi być żadnych objawów masakra. Dużo zdrówka dla Was i szybkiego powrotu do zdrowia :)
    Dziękuję. Trochę mnie uspokoiłaś..
    Jestem dobrej myśli.
    Podobno 70% ludzi to przeszło. 🤷‍♀️
    Jak tylko uda nam się stąd wyjść, to pójdę to zbadać.

    No oni mi powiedzieli, że u niej jest przebytą tylko nie wiadomo czy 3 tygodnie temu czy 9 Msc temu..

    Za zdrówko dziękujemy, przyda się😍
    I wzajemnie oczywiście.

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai zapalenie układu moczowego :)

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Patutka obstawiam, że gdyby nie ta sytuacja z chorobą Julci to nawet nie wiedziałabyś, że cytomegalie przeszła i tyle spokojniejsza byś była:) Nie ma się co stresować. Wiadomo, że lepiej sobie zbadać skoro już wiesz, ale nie martwiłabym się :) A ta pediatra to niech się na pediatrii skupi a ginekologię zostawi specjalistom ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2020, 18:33

    Patutka lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro wrote:
    Patutka obstawiam, że gdyby nie ta sytuacja z chorobą Julci to nawet nie wiedziałabyś, że cytomegalie przeszła i tyle spokojniejsza byś była:) Nie ma się co stresować. Wiadomo, że lepiej sobie zbadać skoro już wiesz, ale nie martwiłabym się :) A ta pediatra to niech się na pediatrii skupi a ginekologię zostawi specjalistom ;)

    Wiem, że na pewno bym nie zwróciła na to uwagi i wcale się tym nie przejmowała.
    Dodatkowo jak mi powiedziala, że te badania zleciła to wyganiała mnie ze szpitala, żebym rodzinę tu ściągnęła, a jak zapytałam się jej co mi to da jak ja teraz rodzinę ściągnę, jak już jest późno to powiedziała że no lepiej by było.
    Dziecku zawsze jest najlepiej przy matce, wiadomo tęskni za tata czy babcia, ale mówi że nie chce zostać cały dzień z nimi. To ja też nie mogę jej tak zostawić, zresztą naprawdę nie mam z kim.

    Jutro jest nasza prowadząca, wię liczę na jakieś dobre wieści, że może jutro do domu czy coś. 😁 Dziś crp było 29




    Dziewczyny to jak czujecie jakoś dzieciaczki?

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
  • Patutka Autorytet
    Postów: 2537 1072

    Wysłany: 7 marca 2020, 18:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai wrote:
    Wy tak rozmawiacie sobie a ja zadam głupie pytanie - co to jest zum?
    Wcale nie głupie, jak z rok temu o tym z koleżanką rozmawiałam to też musiałam wygooglowac😂

    dxomj48afe4g6r21.png


    [*] 27.08.2016r [*]
‹‹ 255 256 257 258 259 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Najwygodniejsze sukienki ciążowe. Te modele sprawdzą się na co dzień i od święta

Wybierając ciążową garderobę, niewątpliwie jednym z najwygodniejszych i najbardziej komfortowych rozwiązań są sukienki ciążowe. Co więcej mogą one z powodzeniem zostać wykorzystane w okresie karmienia piersią. Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Jaki krój wybrać? Przeczytaj nasze podpowiedzi!

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ