X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13981 20519

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 09:48

    age.png

    age.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6226

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karmiąca, jak sytuacja dziś? Ja miałam jeden dzień plamienie przy becie ok. 60. Może więc u ciebie też to jednorazowa akcja. A jaki miałaś prog ostatnio?

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Asia, na kiedy masz tp?

    Belly mi wyliczyło tp na 01.09., więc na razie niech tak będzie. Myślę jednak, że to będzie trochę później. Jeszcze mi się nie zdążyły wyregulować cykle po poprzedniej ciąży, więc trudno polegać samych kalkulatorach. Zobaczymy co powie lekarz na wizycie.

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Karmiąca, jak sytuacja dziś? Ja miałam jeden dzień plamienie przy becie ok. 60. Może więc u ciebie też to jednorazowa akcja. A jaki miałaś prog ostatnio?
    Dziś plamienie delikatne tylko takie brązowe, oby przeszło, bo człowiek się stresuje. Progesteron miałam 34

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się dziewczyny :) Jestem już marcowką 2018, teraz wygląda na to, że będę i sierpniowka/wrzesniowka 2020 :D Termin wg om wypada mi na koniec sierpnia, ale ciąża młodsza, więc pewnie formalnie załapię się na wrzesień. Formalnie, bo córeczkę np. urodziłam 2 tyg przed terminem :)

    Cieszę się ogromnie, że jest tu tyle mam karmiących! Sama karmię jeszcze do drzemki, na noc do spania i w nocy, a mój lekarz kategorycznie kazał mi odstawić :/ "Nigdy nie wiadomo jak zareaguje organizm" 🙄 chcę odstawić córeczkę, ale na pewno nie tak z dnia na dzień. Liczę na to, że mleka będzie coraz mniej i pójdzie łatwiej :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 stycznia 2020, 14:03

    tym_janek lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6226

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Totoro, witaj. Niektórzy lekarze powtarzają jak mantre, żeby nie kp w czasie ciąży. A nauka już obaliła ten mit. Zresztą jedna dziewczyna na forum "jestem w ciąży, karmię piersią" jest już po 30 tc i dalej karmi. I dziecku w brzuszku nic nie jest z tego powodu.

    Karmiąca, prog bardzo dobry. Zbadaj go jeszcze jutro.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • karmiąca Koleżanka
    Postów: 60 22

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 14:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    edka85 wrote:
    Totoro, witaj. Niektórzy lekarze powtarzają jak mantre, żeby nie kp w czasie ciąży. A nauka już obaliła ten mit. Zresztą jedna dziewczyna na forum "jestem w ciąży, karmię piersią" jest już po 30 tc i dalej karmi. I dziecku w brzuszku nic nie jest z tego powodu.

    Karmiąca, prog bardzo dobry. Zbadaj go jeszcze jutro.
    Pójdę na badania w piątek, tak jak mówiłaś, żeby zbadać betę po parzystych dniach. Prog ok, ale przyjmuje luteinę, ze wzgedlu na te plamienia. Pierwsze się zdarzyły w dniu spodziewanej miesiączki, mój lekarz mi napisał, ze często tak się zdarza, ale jak mam luteinę z poprzedniej ciąży to mogę używać.

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a mowilyscie swoim lekarzom o karmieniu? Zastanawiam się cały czas intensywnie czy zmienić lekarza czy zapomnieć o temacie i nie poruszać go po prostu z ginem... Bo lekarz ogólnie bardzo dobry, prowadził moją pierwszą ciążę. No tylko w kwestiach karmienia taki zacofany... 6 miesięcy, do roku max i koniec karmienia "bo to już nic nie daje"🙄

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6226

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 17:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie byłam u swojego lekarza, ale mało mnie interesu jego opinia na temat kp. A ten twój doktorzyna to pewnie z tych, co twierdzą, że po roku to już nie mleko, lecz sama woda.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 18:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka85 dokładnie, "żadnych wartości" 🙄 A co do samego karmienia w ciąży, powiedział, że przy karmieniu wydziela się oksytocyna, która powoduje skurcze macicy, co właśnie może zagrażać ciąży... 🙄

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6226

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Slogan stary na świat. Wykazano, że poziom oksy jest tak minimalny, że nie ma wpływu na macice.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • tym_janek Autorytet
    Postów: 2584 2703

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 21:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co wiem to rzeczywiscie nie powinno sie kp w ciazy od 2 trymestru w przypadku problemow z lozyskiem i przy zagrozeniu hipotrofia, a od 3 trymestru w przypadku duzego ryzyka porodu przedwczesnego. W kazdym innym wariancie mozna karmic cala ciaze a potem tandem jak sie uda i jak kos chce :) wiec jezeli lekarz nie wykaze ze ktorys z tych problemow cie dotyczy to ja bym wsadzila jego gadanie miedzy bajki i robila swoje. W pierwszym trymestrze w kazdym razie kp w niczym nie przeszkadza. U niektorych moze nasilac uczucie mdlosci, moze byc dyskomfort przy bolacych piersiach, ale jesli chodzi o bezpieczenstwo to w niczym nie przeszkadza.

    👧🏼 wrzesień 2018
    🧒🏼 sierpień 2020
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 1 stycznia 2020, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tak czy siak będę chciała odstawić małą, ale na pewno nie z dnia na dzień. To i tak ogromny sukces, że je już tylko do spania i w nocy. Była takim cycoholikiem, że jeszcze ze 4 miesiące temu jadła co 3h jak za noworodka 😁

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 13981 20519

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 00:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 lipca 2020, 10:00

    age.png

    age.png
  • ala123 Koleżanka
    Postów: 38 44

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 01:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie żadnych objawów prócz czasem pojawiających się mdłości. Jutro idę powtórzyć betę.

    Ala
  • Pszczolka36l Autorytet
    Postów: 2148 1503

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 06:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Ja Was podczutuje Ounai. Ale póki co to boję się meldowac. Czekam do jutra na betę. Jeszcze mnie złapalo przeziębienie, opryszczka pod nosem no i dziś biegunka 🙄 Dziś wzięłam wolne w pracy a jutro muszę iść.
    Pozdrawiam.

    edka85 lubi tę wiadomość

    04.01.2020 💔
    14.03.20 1 IUI 😔
    06.05 IUI 😔
    29.03.21 usunięcie żylaków powrózka u M.
    Biegnij przed siebie, uciekaj, zanim złapie Cię czas.Pewnie przed siebie idź nim zmęczenie da o sobie znać.Świat dla nikogo się nie zatrzyma,Zdradzi Cię nie raz.Biegnij przed siebie, kierunek trzymaj z wiatrem lub pod wiatr.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś powtarzam betę,mam nadzieję,że ten przyrost będzie ok...

    U mnie z objawów to zmęczenie no i czasem delikatne mdłości xd

  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie z objawów jest straszliwy głód co 2h, ale muszę jeść malutkie porcje, bo zaraz czuje się taaaakaaaa pełna. Dopadła mnie też popołudniowa senność, już drugi dzień z rzędu ucielam sobie drzemkę 🙄 no i piersi bolą.

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5352 6226

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od czasu do czasu mam trochę bardziej wrażliwe piersi, wcześniej zdarzały się epizody nudności lub zgagi. Ale już w zasadzie nie mam objawów, co mnie nie absolutnie nie martwi. Bo już z synem się przekonałam, że może być bezobjawowa ciąża.
    A ja dziś wieczorem idę na pierwsze usg!

    Luna92, Totoro, Asia000, Ounai, tym_janek, Krokodylica lubią tę wiadomość

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "W Tobie Panie zaufałem, nie zawstydzę się na wieki"
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2020, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka kciuki <3 Koniecznie daj znać co i jak po wizycie :D

    edka85 lubi tę wiadomość

‹‹ 4 5 6 7 8 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak radzić sobie z trudnymi pytaniami, gdy cierpisz na niepłodność i masz problemy z zajściem w ciążę?

Tylko osoby, które doświadczyły przedłużających się starań o dziecko, wiedzą jak trudne mogą być pytania ze strony innych... "A Wy kiedy będziecie mieli dziecko?" jest jednym z najczęstszych. Jak odpowiadać na trudne pytania? Jak radzić sobie z emocjami podczas przedłużających się starań o dziecko? I dlaczego problemy z płodnością są tak trudnym emocjonalnie doświadczeniem? Przeczytaj artykuł doświadczonego psychologa - Justyny Kuczmierowskiej, która na codzień pracuje z parami borykającymi się z niepłodnością! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a problemy z płodnością - o emocjach w obliczu pandemii

Pandemia koronawirusa szczególnie mocno uderza w pary starające się o dziecko lub zmagające się z niepłodnością. Jak radzić sobie z emocjami w tym trudnym czasie? Na czym skupić swoją energię i uwagę? Jak obecny czas może przysłużyć się płodności? Czy z obecnej sytuacji można wyciągnąć dobrą lekcję? O tym wszystkim opowiada doświadczona psycholog, każdego dnia wspierająca pary w drodze do rodzicielstwa - Justyna Kuczmierowska. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ