WIELKA AKCJA PŁODNOŚCI   

Twoje starania o dziecko przedłużają się?
Sprawdź czy możesz skorzystać z dofinansowania
w Klinice Polmedis.
Sprawdź
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    A przypomnij proszę z jakich wskazań cc?
    .

    Bo pierwszy porod byl cc wiec teraz mam prawo sobie tez cc zazyczyc. A chce cc bo drugi porod (vbac) bardzo mnie zmasakrowal (III stopien pekniecia). Moj dzieci wszystkie maja po tacie bardzo duze glowy (corka 38cm) i juz mi powiedziano ze trzecie tez bedzie takie. Sam porod chetnie bym jeszcze raz przezyla, mimo straszliwego w moim odczuciu bolu. Jest to niesamowite i wyjatkowe przezycie no i dla dziecka napewno lepsze niz cc na zimno. Niemniej boje sie jednak o swoje zdrowie. Cud chyba sprawil, ze wszystko trzymam i nic mi nie wypada. Bardzo dlugo prawie nie wychodzilam z lozka bo polozna kazala lezec jak najwiecej. Bylam tak przerazona stanem mojego krocza po porodzie ze wpadlam w depresje. A najgorsza byla ta mysl, ze zrobilam to sobie na wlasne zyczenie. Dlatego teraz mowie mezowi ze jakbym znowu cos o sn przebakiwala to mam mi dac w leb zebym sie opamietala.
    Zreszta nawet pokozna po porodzie powiedziala ze lepiej z bym naturalni juz nie rodzila. Moj gin i nasza znajoma szefowa ginekologii tez uwazaja ze cc w moim wypadku to rozsadniejsze rozwiazanie.
    Takze z bolem serca al decyduje sie na cc tylko sie zastanawiam czy na zimno czy czekac do tp zeby moze samo sie zaczelo.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 11:03

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • Asia000 Autorytet
    Postów: 273 517

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey trzymam kciuki 😊

    Kotka, ja zamierzam pofarbować jeszcze raz włosy bliżej terminu, jakoś za tydzień może 2. Ale ja farbuje zawsze w domu z pomocą mamy. Do fryzjera tez by się jeszcze przydało wybrać podciąć trochę. Bo po porodzie to pewnie nie prędko się uda ;) ale jakoś nie mogę się zebrać żeby się umówić :P

    f2wl3e5ea81pmlq9.png
    f2wldf9hkvs7szme.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey na bank bedzie wszystko ok jak dzidzia bedzie sobie spala. Na bank to tetno bylo w zsiazku z ruchem.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też muszę podciąć włosy, bo mi się końcówki rozdwajają, a odwlekam i odwlekam... I jeszcze farbę kupić, eh.

    W moim szpitalu jest tak, że dziewczyny, które mają cc na zimno, dostają wcześniej kroplówkę z oksytocyną, aby akcja porodowa trochę ruszyła, bo są wysyłane sygnały przygotowujące do przyjęcia dziecka na świecie. Ale nie wiem czy to jest rutynowo czy na życzenie czy trzeba mieć jakieś wskazania?

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 31 lipca 2020, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja najprawdopodobniej będę farbować w przyszłym tygodniu, ale ja zawsze farbuje farbami bez amoniaku, tak tylko dla podkrecenia koloru, czasem jakieś rozjaśnienia, ale w lecie same mi trochę jaśnieją :) ale przede wszystkim muszę trochę podciąć, bo końce mam już tragiczne 🙈 szkoda mi długości, ale i tak chodzę większość czasu w związanych, więc nie wiem po co mi ta długość 😁 kobieca logika 🤦

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 31 lipca 2020, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jaśmina trzymam za Was kciuki.

    Audrey pamiętam że mnie tak położna w pierwszej ciąży wystraszyła z tym tętnem, kazała lecieć pilnie do lekarza ns wizytę a tam wszystko było dobrze i szczerze to nawet lekarz się z tego trochę śmiał. :) no ale wiadomo, lepiej sprawdzić. Powodzenia.

    Jaśmina lubi tę wiadomość

  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 31 lipca 2020, 12:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 12:16

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Rozumiem :( sprawdziłam główki swoich 33 i 34 chyba, więc mam nadzieję, że to rodzinne...
    To może faktycznie poczekaj na skurcze? Nawet mój wybitnie pro cc lekarz mówi, że tak lepiej i dla kobiety i dla niego, łatwiej.

    Moja cora jeszcze sie z reka z przodu przepchnela 😩. Moze gdyby nie ta reka....no ale nie mam gwarancji ze nastepna tez tak nie bedzie chciala wyjsc.

    Tak wiec dziewczyny, moja historia sie ni e kierujcie bo wiekszosc dzieci mi glowki 32-34cm (chyba teraz to bym taka przy jednym skurczu wypchnea 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 13:12

    Freja000 lubi tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey i jak tam??

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za kciuki dziewczyny 🥰

    My już po drugim ktg, teraz było książkowe. Wcześniejsze tętno tak wysokie bo Mała dosłownie cały czas się ruszyła i nie przestawala, męczyła się dlatego tak wysokie tętno. Teraz była trochę w fazie snu a trochę się ruszyła i już wszystko super. Ale położna wolała sprawdzić drugi raz żeby nie wysyłać mnie niepotrzebnie do lekarza czy szpitala. Także mam po prostu krnąbrne dziecko 🤭😅
    Ale trochę się strachu najadłam 😱

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 13:14

    edka85, Chmurka, Asia000, Szczęśliwa, erre, joana, Krokodylica, Totoro, maja2024, Ptysio lubią tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Aina Autorytet
    Postów: 661 150

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audrey jak sytacja ?

    Dziewczyny jest dzis duze poruszenie w mediach o zaostrzeniu obostrzen

    Juz sie zaczynam zastanawiac cos ie bedize dzialo jesienia co ze szkolami przedszkolem nasza rehabilitacja .terapia wciaz online.

    A do tego w tym zwariowanym czasie musimy urodzic boje sie ze beda szczepic nasze malenstwa w czasie epidemii

    Maz chcial jechac za tydzien nad morze ....mam juz watpliwosci co robic.barszo mi szkoda dzieci ktore zostaly prawie uwiezione od marca.dotychczas zawsze bylismy w biegu karate angielski basen rehabilitacja terapia zuchy tylko niedziela byla wolna ...tzw do kosciola tylko.

    Poczatek zostania w domu byl fajny brakowalo wytchnietnia ale obecnie juz to wszytko ciazy.

    Na osiedlu wszytkie dzieci ganiaja a ja mam obawy czy moich wypuszczac by na okres porodu nie zarazili mnie np bezobjawowo

  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aina ja sie boje,ze znow wroca zakazy porodow rodzinnych :( maseczki jesli kazą znowu nosic na ulicach no to trudno. Kwarantanna dla wracajacych z innych krajow spoko. Przede wszystkim powinni wprowadzic prawdziwe kary finansowe za brak maseczki w sklepie, autobusie i dystans!a nie kolejki po zapiekanki i lody,ze ludzie sobie na plecach stoją. A tak to zwrocisz uwage w sklepie a tu ludzie chujow nawsadzają,ze sa zdrowi :/ kasjer czy ochroniarz powinien wyprosic/nie obslugowac

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 31 lipca 2020, 13:32

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 6035 7368

    Wysłany: 31 lipca 2020, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moją opinię co do tej rozdmuchanej epidemii już znacie. Wiele razy się wypowiadałam co myślę o niszczeniu gospodarki, odwoływaniu wizyt lekarskich, zabiegów, operacji i tym podobnych. Media zagraniczne dodatkowo podbijają temat pokazującąc straszne obrazy. A punkt widzenia zależy od punktu patrzenia. Od maja u nas ludzie sobie pofolgowali temat i jakoś nie zauważyłam stosow trumien pod szpitalami (jak to rzekomo pokazywano w innych krajach). Mam rodzinę za granicą i też byli zdziwieni tym, co media obrazują. E tam... Szkoda gadać. Nie wiem kto i w jakim celu tak demonizuje koronę, ale jest na dobrej drodze.
    U nas w PL niewiele mogą zrobić, bo ponowne zabicie gospodarki będzie dla tego kraju samobójem. Linie lotnicze dopiero co podniosły się z dna, a następne obostrzenia doprowadza je do bankructwa. Dzieci mają nie chodzić do szkoły? Świetnie, niech siedzą całymi dniami przy kompie i się uzależniają, a rodzice sprawdzają, czy pociecha się akurat uczy, czy siedzi na fejsie. Nauczyciele będą pobierać kasę za zadawanie pracy domowej na odległość. Brawo. I jeszcze tyle rodziców nie pójdzie do roboty, bo będzie pobierać zasiłek. Super sprawa dla pracodawców. Szkoda nerwów.
    Mnie osobiście najbardziej interesuje temat porodów rodzinnych i bardzo bym nie chciała, żeby akurat na końcówce teraz je wycofali.

    maja2024, Freja000 lubią tę wiadomość

    Piąte w drodze! 😁
    preg.png

    4️⃣Córka 06.2023
    3️⃣Synek 04.2022
    2️⃣Córka 08.2020
    1️⃣Synek 09.2018
    "Ty utkałeś mnie w łonie mej matki. Dziękuję Ci, że mnie stworzyłeś tak cudownie, godne podziwu są Twoje dzieła" (Ps139)
  • ktosiowa Autorytet
    Postów: 1878 1573

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O 18:50 mam ekg a potem internistę. Młody dostał jakiejś delikatnej wysypki na klatce piersiowej, wiec może na serio to moje duszenie wczoraj to było uczuleniowe, a teraz się młodemu oberwało w mleku (my dalej kp).

    2r7Ip1.png

    jVVIp2.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Temat akurat porodu rodzinnego mnie wogole juz nie rusza, bo ja juz dawno wiem, ze takiej mozliwosci u mnie w szpitalu nie ma. Takze juz od miesiąca oswajam sie z mysla i organizuje walizke tak, zeby jak najmniej ciagnac meza 40 km z jakas drobnostka.

    Ogolnie temat korona to dla mnie jeden metlik. Ja np znam inna wersje od bliskich z zagranicy i w pewnym momencie jak np moja siostra mieszka na pld FR to wygladalo to bardzo zle.

    Jestem za obostrzezeniami ale wlasnie typu wieksze mandaty za brak maseczki, te stanie sobie na plecach itp. Ogolnie zeby ludzie ogatneli temat, ze choroba istnieje, bo tym ze sie nie pilnuja to wlasnie paralizuja zycie innym. Tym, ktorzy serio maja problemy np z rehabilitacja, odwolanymi szczepieniami, brakiem dostepu do lekarzy. A nie wielki problem zalozyc maseczke czy uzyc tego zelu do dezynfekcji. Albo nawet temat odstepu miedzy soba.

    Z innej strony wkur.. mnie doslownie wlasnie takie paralizowanie gospodarki, gdzie pozniej zadne inne problemy sie nie licza tylko korona. Nawet moj maz, ktory od dawna juz pracuje normalnie a firma nadsl nie wiem czemu obcina pensje 🤯 czy mój tato,ktory nie moze dostac sie do lekarza..... a u mnie brak np szkoly rodzenia i porodu rodzinnego.

    Z jeszcze innej strony cholernie sie boje, ze bede tym jednym na setki przypadkiem, ktore bedzie mialo glupie nieszczescie i sie zarazi. Gdzie normalnie jako zdrowa kobieta nie balabym sie tak, bo zapewne przeszlabym oki. Ale teraz w ciazy czy okolicy porodu 😳 nie wyobrazam sobie nagle problemu, ze szpital mnie bedzie odsylal gdzies co moze przedluzyc porod i zagrozic dziecku, ze zostane z nim rodzielona....
    I ta piekna wymarzona ciaza i poczatki macierzystwa bede znala z opowiesci, bo zostanie mi to zabrane.

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja tego nie ogarniam ogólnie. Są bony dla dzieci na wakacje, które w pierwotnym zamiarze miały pomóc podnieść się gospodarce po pandemii.. mamy wzrost zachorowań, a rząd wysyła przekazy: jedzcie na wakacje wspierać Polskie firmy! 😅 W maju był mniejszy przyrost dobowy i kazali w domu siedzieć. Trzeba zachować rozwagę, wiadomo - ogólnie chorować na cokolwiek to nic fajnego. Ręce też trzeba myć od zawsze. Ale ta cała korona to jest grubą nicią szyta i coraz bardziej to widać :/

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila covid w marcu został oficjalnie wpisany na listę chorób nie zagrażających życiu, dla mnie ponowne obostrzenia to jakaś pomyłka. Tak jak mówisz wszystko jest grubymi nićmi szyte

    Joana a rodzisz w jakimś Małysz szpitalu?
    Kurcze w tym szpitalu, w którym chciałabym rodzic nie ma żadnej inf na temat,tego czy porody rodzinne są dostępne czy nie. Chyba będę musiała przedzwonić

    Dziewczyny z jakieś firmy kupowaliście podkłady? I mam pytanie czy każdy szpital ma swoje czy to już indywidualnie od szpitala zależy?

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gospodarki znowu nie zamkną.kraj by upadl. Wystarczy ludzi troche pogonic z maseczkami i dystansem. Ta liczba zachrowan to tak naprawde Slask i Mazowsze ale musza cos z tym zrobic. Jak bedziemy mieli dziennie 1000i wiecej to bedzie slabo bo te 1000osob zarazi kolejny tysiac bo mamy wskaznik reproduktywnosci(czy reprodukcyjnosci 😂) 1. Troche pogonic ludzi mandatami to i gospodarka odzyje 😅

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty podklady na lozko z canpolu z rossmana(10sz wymiar chyba 60×90)-nadaja sie dla dzidziusia na przewijak i dla mas na lozko. A podklady vel podpaski poporodowe to ja akurat biore te bella.jak pozniej krwawienie pologowe troche sie zmniejszy to zaloze normalnie podpaski always ale to troche potrwa.

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 31 lipca 2020, 14:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie podpaski te wielkie Canpol, podkłady 60x90 Seni.

    Audrey nieźle Ci mała strachu napędziła.. dobrze, że wszystko ok ❤️

    A ja dziś rozpoczynam 36tc i bardzo się cieszę, że dotrwałyśmy z Amelką w dwupaku, bo bardzo się bałam jak to będzie 👍

    Chmurka, Pogoda, Britty, maja2024, ktosiowa, joana lubią tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
‹‹ 814 815 816 817 818 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak czuć się wygodnie w każdych warunkach? Cykl menstruacyjny bez tajemnic

Przeczytaj, co dzieje się w poszczególnych fazach cyklu oraz jaki może to mieć wpływ na kobiecy organizm. Sprawdź, jak możesz zadbać o swój komfort fizyczny i psychiczny na przestrzeni cyklu menstruacyjnego. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ