X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • Ptysio Autorytet
    Postów: 968 481

    Wysłany: 13 sierpnia 2020, 23:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kojarzę coś,że są tu nauczycielki z przedszkola. Bliska mi osoba zdaje niedługo egzamin na nauczyciela mianowanego. Zastanawiam się czy przy tej okazji (oczywiście zakładam że się uda) wypada w jakiś szczególny sposób pogratulować? Doradzicie?

    Maluch - 14.09.2020
    Starszak- 04.06.2017
  • katwie27 Autorytet
    Postów: 1043 828

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 06:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mi się dzisiaj źle spało... Niewygodnie, niedobrze mi strasznie było, w stopy gorąco, nie mogłam się ułożyć. Dzisiaj zostawiam syna w domu, mieliśmy mieć leniwy dzien, a skubaniec obudził się o 5:40. Miałam ochotę rzucać piorunami.

    Kasia
    d7fd0b1459f6d2c1b2ab33a2c8bad5e1.png
    Kalendarz ciąży BellyBestFriend

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 06:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja narazie po obchodzie położniczym. Gorączka, ciśnienie, słuchanie tętna małej, macanko brzuszka i seria pytań:P

    Joana u mnie w szpitalu niby anestezjolog decyduje kiedy jest pionizacja. Może być po 6h a może po 24h. Ale na pooperacyjnej dzidziuś jest z mamą (jest oddzielna położna przypisana na pooperacyjna właśnie) zabieraja tylko na noc na pooperacyjnej ale na karmienie przynoszą. Potem wiadomo, trzeba radzić sobie samemu, ale jeśli na tamtym oddziale pracują tak samo mile pomocne i cudowne panie położne jak tu to się nie obawiam:P bo tutaj są po prostu aniołami;)

    joana lubi tę wiadomość

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie mogę, a ja znowu cukier 92 😭 ja wiem, że to nie jest jakoś bardzo dużo, ale kurde ja się pytam gdzie to uregulowanie się cukrów na końcówce. Ja mam wszystkie wyższe. Po posiłkach takich jak i wcześniej jadałam też mam wyższe. W normach, ale wyższe niż miałam. Nie wiem czy organizm chce, żeby mała jeszcze trochę wagę nadgonila czy o co chodzi... :(

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Dave87 Autorytet
    Postów: 1742 2066

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 07:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miewacie często bóle takie jak miesiączkowego? Od 3 dni mam je dosyć często ... I nie wiem co one oznaczają. Biorę na nie nospe

    iv09mg7yx1wzcbqx.png

    Starania od 2013 r
    Za wysokie amh 13 i Pcos .

    1 ciąża 💔 2017 r stymulacja(luteina, clostibegyt, ovitrelle) - ciąża martwa w 10 tyg z nieznanych przyczyn

    2 ciąża pozamaciczna 2018r 💔 stymulacja clostibegyt, ovitrelle

    Rok 2019- 2 nieudane inseminacje (IUI)
    08. 2019 transfer in vitro świeżego zarodka 3 dniowego nieudany , 2 pozostałych nie udało się zamrozić

    10.2019 punkcja 2zamrożone zarodki
    12.2019 został zrobiony transfer z mrozaka ♥️ 4AA

    10dpt beta 234 / 12 dpt beta 401😍

    21/22.01 krwawienie :(
    06.03 USG ♥️ krwiaka nie ma 😍
    27.04 ❤️🧒
    5.05 Połówkowe 👍
    24.07 USG 3trymestru👍2300g 32tc
    Walczymy dalej 💪
  • Totoro Autorytet
    Postów: 6519 2669

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 07:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dave87 wrote:
    Miewacie często bóle takie jak miesiączkowego? Od 3 dni mam je dosyć często ... I nie wiem co one oznaczają. Biorę na nie nospe

    Ja wczoraj tylko przez chwilę i minęło. A bardzo na nie czekam 😁 u mnie tak wyglądały skurcze. Ale jeśli przechodzi po nospie to to chyba jeszcze nie to :)

    Dave87 lubi tę wiadomość

    klz99vvjothg6ijw.png
    l22n9vvjii1r51bs.png
  • Pogoda Autorytet
    Postów: 1808 1641

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dave ja tylko w nocy miałam, ale odkąd biorę nospe na noc to jest ok.
    Co do tematu "chce już urodzić, ale jeszcze nie teraz" to mam wrażenie, że miesiąc temu byłam bardziej gotowa i zwarta niż teraz. Mam w planie namalować jeszcze jeden obrazek, zamówić w końcu te fotoksiazki ze wszystkich wakacji, umyć okna, wyczyścić fugi w kuchni, poprzekładać ciuchy moje i męża, rozłożyć łóżeczko, wózek i kołyskę i pewnie milion innych rzeczy by się znalazło, a czasu i siły coraz mniej 🙈

    mhsvqtkf2ppd77xh.png

    24.01.2019 - I IVF 0 ❄️
    11.04.2019 - II IVF 3 ❄️
    9.05.2019 - transfer 5dniowej blastki - 12tc [*] ;(
    Zostały 2 ❄️
    11.01.20 pozytywny test - naturalny cud ❤️
    6.09.20 Julianek 🥰👑
  • KotkaPsotka3 Autorytet
    Postów: 1113 530

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ktos urodzil? My nad morzem, na kempingu z przyczepa, niedaleko Miedzyzdroi. Slaby net tu mamy.
    Ale stwierdzilismy z chyba ostatni raz na tak dlugo nad baltyk jedziemy bo mimo ze jest niby goraco (28°c) to wieje troche wiatr i na plazy nie jest wcale tak przyjemnie.

    Jestem jedyna z takim ogromnym brzuchem tutaj. Wczoraj nawet nagrode na animacjach dla dzieci zgar rlam (cukierki🤪) bo syn wyciagnal mnie na parkiet, corka tez z nami tanczyla i pan docenil chyba moj wysilek i skomentowal ze my tu nawet w czworke tanczymy 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 08:37

    Totoro, maja2024 lubią tę wiadomość

    relgf71x4b3xr55n.png
    ojxeg7rfksmcab3j.png
    ex2bkrhmisl7dznn.png
  • erre Autorytet
    Postów: 1849 1252

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam taką listę rzeczy do zrobienia tuż przed porodem albo dla męża, gdy będę w szpitalu i codziennie coś dopisuję :D

    Za tydzień będzie ciąża donoszona, więc mogę rodzić :D Skurcze mam od 2 dni w godzinach popołudniowych, co jakieś 30-40 minut, nie są bolesne, więc nospy nie biorę.

    Dzisiaj mąż pojechał w góry na weekend, dzieć w żłobku i potem jedzie na spanie do dziadków, a ja się biję z myślami czy też do nich jechać czy jednak odpoczywać...

    Z0rGp2.png
    8zs7p2.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio jam nauczycielka,ktora drugi raz zawalila awans na mianowanego przez ciunze.😂😂😂 czy jakis prezent? Jak bliska osoba nonto moze fajnie jakis dlugopis do pracy dedykowany czy cos. Jak chcesz :)

    Zaraz sie zawijam do biedry na zakupy bo jutro przeciez swieto i wszystko zamkniete.

    Totoro olej te cukry na czczo. Do 95 to moj gonek nawet palcem nie kiwnie. Ja jednego dnia mam 86 a drugiego 92. Zjedz mniej wiecej 8h przed pobudką kanapke zwyklą z wedliną i zobacz jak zareagujw organizm na czczo.

    Totoro, Ptysio lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • ata89 Autorytet
    Postów: 539 786

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptysio. To bardzo miłe, że chcesz w jakiś sposób pogratulować bliskiej osobie awansu na mianowanego. Co prawda ja mam za sobą tylko kontraktowego, mianowanie zaczęłam rok temu we wrześniu, ale przerwałam, z wiadomych przyczyn. I chyba nikt jakoś szczególnie, oprócz męża i koleżanek z pracy nie gratulowal i nic nie sprezentowal. Dlatego uważam , że to bardzo miłe z Twojej strony, że to będzie super gest, nawet coś symbolicznego. Książka, pióro, długopis, a nawet kwiaty czy raffaello bylyby dla mnie wspaniała niespodzianka 😊 liczy się gest. Tak przynajmniej ja to widzę 😊

    Oj ciężka noc za mną. Bolesne twardnienia brzucha wybudzaja mnie nawet w nocy.. i tak się łapie na tym, że myślę sobie, że jak tak brzuch twardnieje boleśnie, czasem bóle jak na okres, to organizm się przygotowuje, może przez to pójdzie sprawniej przy porodzie... a zaraz potem słowa znajomej, która opowiadała jaka ja męczyły te skurcze przepowadajace, twardnienia juz w tym ostatnim okresie a szyjka nic, twarda, trzymała do samego końca... I bądź tu człowieku mądry...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 08:56

    Ptysio lubi tę wiadomość

    l22nhdgeiwrcdvnd.png
    dqprhdgecuqtbcml.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dave87 wrote:
    Miewacie często bóle takie jak miesiączkowego? Od 3 dni mam je dosyć często ... I nie wiem co one oznaczają. Biorę na nie nospe
    Codziennie od miesiąca z hakiem. Miałam nawet silne bóle krzyżowe ze skurczami, po nospie nie przechodziły a po drzemce już tak.

    age.png

    age.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 14021 20541

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dzisiaj kończę 38 tydzień ciąży. Jutro zaczynamy z Martusią 39 tydzień. Chyba starszy Pan doktor ze szpitala nie miał racji, że moja szyjka taka biedna że nie dotrzymam dłużej niż do 38 tc :P

    Chmurka lubi tę wiadomość

    age.png

    age.png
  • Krokodylica Autorytet
    Postów: 11653 9784

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 10:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, dziewczyny, jak ja siędzisiaj źle czuję.
    Słabo mi, ciśnienie niskie jak zwykle, do tego mi niedobrze i goni mnie do kibla.
    Wczoraj starsza córka mówiła że ją brzuszek boli i mnie wczoraj 3 razy pogoniło więc nie wiem czy coś zjadłyśmy / złapałyśmy. Mam nadzieję że nie oczyszcza się jeszcze organizm przed porodem. Jeszcze za wcześnie.

  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pogoda pokaźna ta Twoja lista rzeczy do zrobienia 😁
    Ja też mam swoją i coś mi się wydaje, że nie będę w stanie zrealizować jej w całości; co prawda świat się nie zawali ale wiadomo-satysfakcja by była 🙉🙈

    Chmurka daj znać po konsultacji lekarskiej jakie szpitalne poczynania względem Ciebie i małej 😉
    Joana jak wczorajsze plamienia- uspokoiły się czy wpisujesz się na listę z pierwszej strony 🤪
    Krokodylica oby się szybko polepszyło Twoje samopoczucie a problemy jelitowe nie wróżyły ani porodu ani choróbska 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 10:34

    Krokodylica lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie też ostatnio pobolewa brzuch, ale glownie wieczorem/w nocy. W sumie jestwm świeżo po wizycie, wiec nie biorę nospy, bo samo przechodzi.
    Ogolnie to prowadzę sobie taki mały eksperyment ;) z synem w ciazy bralam bardoz duzo nospy. No prawie cala ciażę, a już na pewno ponad połowę. Do tego mialam ataki kolki nerkowej i tak z 5 razy bylam na IP i dostawałam dożylnie leki rozkurczowe i przeciwbolowe. Niby bezpieczne w ciazy, ale jednak.
    A teraz na szczescie bardzo sporadycznie biorę jakies leki. Do tej pory moze jeden listek no spy zjadlam, tylko jak mialam mocne bole brzucha i żołądka, bo pomagała no spa i apap. Zastanawiam się, jaki wplyw na dziecko maja te lwki i czy rzeczywiście no spa wzmaga napięcie mięśniowe itp.

  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam się w 38 tygodniu <3 ciąża donoszona - szczęśliwie dotrwałyśmy :)

    Dzisiaj chyba obudziłam się w dobrym momencie, bo czuje sie taka wypoczęta.. czasami jak spie za dlugo, to zle mi to robi :/ Mam werwę do działania, której przez ostatnie kilka dni nie było ;)

    Ja no-spy nie brałam praktycznie całą ciążę, dopiero od 3 tyg biorę. Ale od poniedziałku odstawiam duphaston, no-spe i magnez :D Jak to będzie śmiesznie wstać i nie brać żadnej tabletki..

    Audrey, Krokodylica, Pogoda, ancys85, AHope, erre, Chmurka, Ptysio, Natalii, Dave87, maja2024 lubią tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja przez całą ciążę nie brałam ani nospy ani nic z tych rzeczy 😁

    Moje biodra to już powoli chyba tracą żywotność. Tak ostatnio bolą że nie idzie dłużej leżeć na jednej stronie 🥺 chce wytrzymać w dwupaku do końca miesiąca az mąż skończy fuchę a potem niech się dzieje co chce ☺

    Co do bóli miesiaczkowych to już mówiłam że od kilku dni w nocy mnie boli ale chwilę później przechodzi. Podobno to norma.

    A zaraz muszę lecieć do sklepu bo jutro zamknięte i będę stała w tej mega kolejce 🤦‍♀️

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    J...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 12:17

    Totoro lubi tę wiadomość

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Leeila ja właśnie tez się zastanawiam jak to jest nie pilnować godzin żeby wziąć tabletki 😂😂 u mnie jeszcze 5 dni do donoszonej i mam nadzieję, że tez już mi każe odstawić to wszystko :)

‹‹ 881 882 883 884 885 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ