X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne !!!! Wrzesień 2020 !!!!
Odpowiedz

!!!! Wrzesień 2020 !!!!

Oceń ten wątek:
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nospe i scopolan lykalam jak cukierki w pierwszej ciazy ale wtedy stawiala minsie macica od 14tc i mialam ciaze zagrozoną. W tej nospy nie tknelam ale za to lykam acard i dopegyt,ktory na bank ma jakis wplyw na dzidizusia :( choc o tym nie jest nigdzie napisane. No ale co zrobic-musze lykac takie leki.
    Ja juz z rana pojechalam na zakupy i zgarnelam hop siup wszystko i trafilam,ze wszystkie kasy otwarte wiec nie lecialam do tej z pierwszenstwem tylko spoko byly 2os prsede mna to poczekalam. Dzis rano to albo tak maly glową ruszal mocno albo to byl jakis skurcz bo wszystkie gwiazdy zobaczylam przed oczami i mi sie porodowka przypomniala.
    A co do nastrojenia sie przed porodem to po tych wszystkich filmikach z yt jestem gotowa :) podchodze zadaniowo do sprawy-na bank chciala bym tym razem w skurczach sie ruszac i bede chciala rozmawiac z polozną zeby przypadkiem do glowy jej nie przyszlo polozyc mnie na lozko z ktg na caly porod(no chyba se sama tak zdecyduje). Chce na skurczach probowac sie ruszac a nie zaciskac, chciala bym wanne lub prysznic bo to mi meeega pomoglo przy 1porodzie. No i mimo ze parte to paskudztwo to juz teraz doszlam do spokoju psychicznego,ze to potrwa tylko jakis czas i kuniec. Tak sobie afirmuje i ukladam wszystko w glowie. :) to mi w jakis sposob pomaga,ze o tym mysle, ogladam filmiki na yt i slucham jak to bylo u kogos.

    Freja000, AHope, skała lubią tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    Joana, zrób spinning babies, ćwiczenia na obrót. Jest sporo sposobów poza tym np akupunktura.
    Tak naprawdę ani waga ani ułożenie miednicowe nie jest bezwzględnym wskazaniem do cc. To od Ciebie zależy.

    Totoro, zrób z krwi rano...

    Ja tym razem się nie zgodzę z Tobą 😁

    Jeżeli poród z położenia główkowego nie postępuje – np. bo miednica mamy jest za mała – to wykonuje się cesarskie ciecie kiedy całe dziecko jest „w środku”. Natomiast przy porodzie miednicowym, jeżeli poród nie postępuje na poziomie porodu główki to cała reszta ciała „jest już na zewnątrz” i wykonanie szybkiego cięcia cesarskiego staje się de facto niemożliwe.
    Dlatego wszystkim pierworódkom proponowane jest cięcie cesarskie, które uważane jest za najbezpieczniejsze rozwiązane (ponieważ nie jest się w stanie stwierdzić czy budowa fizjologiczna umożliwiłaby poród nawet gdyby dziecko było ułożone główkowo). Kobiety w ciąży kolejnej, które urodziły już siłami natury – mają wybór i mogą zdecydować się na poród siłami natury jeżeli spełnionych jest kilka warunków : przewidywana masa płodu jest nie większa niż 3500g oraz masa jest podobna lub mniejsza do masy urodzeniowej w poprzedniej ciąży, dzieciątko ma obwód główki podobny do obwodu brzuszka i kobieta nie ma żadnych innych przeciwwskazań do porodu siłami natury.

    Według mojej ówczesnej ginekolog (która prowadziła moją pierwszą ciąże) każde ułożenie miednicowe powinno być wskazaniem do cc, jak to ona stwierdziła "za dużo napatrzyła się na tragedię z takim ułożeniem dziecka pracując w szpitalu" a najlepsze jest to, że sama urodziła syna własnie w takim ułożeniu.

    erre, joana, Leeila26, Krokodylica lubią tę wiadomość

  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej.ja zasnęłam po tej wizycie położnej i spałam jak zabita. Aż na obchód mną potrząsali żebym wstała:P z tego wszystkiego nic się nie dowiedziałam:P Gadalam później z lekarzem i powiedział że mam leżeć i odpoczywać i zapomniec o mężu I powiedział że ordynator nie wydał żadnego oświadczenia co do mnie a on nic nie moze. I jak spytałam ale czy raczej wyjdę w poniedziałek czy jutro to spytał co jest dziś. Jak powiedzialam że piątek to powiedział ' piątek dobry początek, proszę wracać do łóżka i odpoczywać'

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys dziekuje za te słowa, bo sama nawet nie mialam zamiaru komentować 😘😘😘

    Tak czy inaczej ja nie mam zamiaru ryzykowac zdrowia dziecka czy mojego. Eksperymentować z moimi mozliwosciami miednicy itp.
    Tym bardziej z tak dużym dzieckiem.
    Kocham moje dzieciatko i jesli to oznacza jego bezpieczenstwo to poukladam sobie wizje porodu w glowie i bede miala cc. I tak bede dla niego najlepsza jaka moglby mieć.

    Pap mi te czytanie o porodzie i filmiki tez niesamowicie pomoglo nastawic sie swietnie do porodu 😊 choc ja jeszcze nie mam swiadomosci jaki to bol 😄

    ancys85, Ptysio, Krokodylica, erre lubią tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chmurka żartowniś Ci się trafił na dyżurze 😂🤭

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joana, i takie powinnaś mieć podejście. Nie ważne jak, ważne aby wszystko poszło dobrze 😊

    Chmurka, czyli w sumie nawet nie wiesz po co tam leżysz? Tzn po tym jak mówili że wszystko ok, a teraz Cię trzymają i nawet nie wiadomo po co? I na dodatek nikt nic nie mówi? Boże, jakie to głupie 🤦‍♀️

    joana lubi tę wiadomość

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
  • Chmurka Autorytet
    Postów: 2466 1792

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No żartowniś który na dodatek zostaje do poniedziałku:/
    Jutro ma mieć dyżur mija przyjaciółka to mi obiecała że pomoże mi się z tym lekarzem dogadać:)

    iv09hdge02bk9ct0.png
  • Leeila26 Autorytet
    Postów: 1938 2206

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O matko, jak ja nie cierpię takich lekarzy.. 🤦 cwaniaki.. mi też tak w szpitalu jeden dogadywał: do czego pani się spieszy itp. no ale ja się wypisałam wtedy na własne życzenie 😉 Tak czy inaczej, najważniejsze, że u Was wszystko ok 👍

    Joana jeśli chodzi o CC w Twoim przypadku, mam takie samo zdanie 👍 i na pewno nie podważała bym kompetencji lekarzy. Jak ktoś sobie chce eksperymentować na własnym dziecku, to powodzenia.. dasz radę! 😉 Wszystkie damy radę! ❤️

    joana lubi tę wiadomość

    DtJnp2.png

    30.10.2014r. (6tc) [*]
    10.08.2015r. (8tc.) [*]
    ___________________

    30.12.2019r - 2 kreseczki po raz trzeci <3
    07.09.2020r. - Nasze Największe Szczęście - Amelka <3
    26.07.2022r. - 8 Rocznica Ślubu i... 2 kreseczki 😍😍😍
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 12:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancys85 wrote:
    Kobiety w ciąży kolejnej, które urodziły już siłami natury – mają wybór i mogą zdecydować się na poród siłami natury jeżeli spełnionych jest kilka warunków : przewidywana masa płodu jest nie większa niż 3500g oraz masa jest podobna lub mniejsza do masy urodzeniowej w poprzedniej ciąży, dzieciątko ma obwód główki podobny do obwodu brzuszka i kobieta nie ma żadnych innych przeciwwskazań do porodu siłami natury.
    Nie, nie, nie... To jak duże dziecko można urodzić zależy od miednicy. Mi wyliczyli, że do 4,5 kg dałabym radę SN,czyli wcale nie jest tak, że max 3500. I kolejne dziecko nie musi być mniejsze od pierwszego. Np. moja mama urodziła drugie o pół kilo większe niż pierwsze i nawet szybciej jej to poszło. A co do wymiarów, to brzuch dziecka może być wiekszy od głowy, ale nie więcej niż 4 cm.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edka cały wpis się odnosił do porodów z ułożeniem miednicowym, czyli jak urodziłaś pierwsze dziecko sn (ułożenie główkowe) a drugie zasiądzie pupcia to możesz spróbować urodzić je także sn o ile nie jest za duże.

    Rozumie że Twoje wyliczenie 4,5 kg. dotyczy ułożenia główkowego?! 😁
    W każdym bądź razie- osobiście uważam, że to też kwestia, jak maluch miednicowo się ułoży, bo mój syn np. zasiadł pośladami i nawet gdyby to był kolejny mój poród, to walczyłabym o cięcie 😉

    4c757b4783fa.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 13:17

  • joana Autorytet
    Postów: 2408 1735

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys u mnie tez jest dupkowo totalnie 😅 wypial sie na matke 🤣

    Dzia za te cieple slowa 🥰

    Chmurka co za zartownis... ciekawe czy smialby sie na Twoim miejscu🙄

    ancys85 lubi tę wiadomość

    Adaś
    mhsvj44jn9w5kfkv.png

    Pcos, 13cs, 3cs po poronieniu
    06-08.2019 stymulacja cykli, 09.2019 poronienie samoistne 7tc.
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ancys super fotka! Ja mam wrazenie,ze moje dziecko jest skosnie i musze o to na wizycie zapytac choc niby na usg mi piszą,ze glowkowe. Ale ja glowe czuje wlasnie raczej z boku w pachwinie a nogi po przeciwnej stronie pod zebrami i jakos tak mi sie wydaje,ze to skosne.

    ancys85 lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Wikisen Przyjaciółka
    Postów: 102 168

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wlasnie wrocilam z wizyty u lekarza. Zbadala mnie i stwiedzila, ze szyjka miekka i 1 cm rozwarcia, na ktg skurcze, ostrzegla, ze jak beda najpozniej co 10 minut to pedem do szpitala na cc, bo Lozysko w kiepskim polozeniu. Poza tym moja macica tez juz wiele przeszla 😂 i po prostu mam sie spieszyc 😊
    Dzieki za podpowiedz co do znieczulenia. Biore czesciowe ☺️

    Chmurka, Krokodylica, ancys85, katwie27, Totoro, Ptysio lubią tę wiadomość

    29.10.2016 dwa aniołki w niebie Adam i
    Dawid (18 tc) ♥️♥️
    11.2018 synek Daniel
    h4zp9jcgfzggimc3.png
  • Britty Autorytet
    Postów: 1068 480

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pap86 wrote:
    Ancys super fotka! Ja mam wrazenie,ze moje dziecko jest skosnie i musze o to na wizycie zapytac choc niby na usg mi piszą,ze glowkowe. Ale ja glowe czuje wlasnie raczej z boku w pachwinie a nogi po przeciwnej stronie pod zebrami i jakos tak mi sie wydaje,ze to skosne.
    Takie ułożenie nie jest złe, skurcze mogą spowodować,że dziecko wstawi się w kanał, a położeniu skośnym dziecko tak naprawdę nie jest ułożone ani prostopadle ani poprzecznie i na pewno gin by to wychwycił. Mój synek też lubi mnie kopać z prawej strony po żebrach.

    Mam pytanie z innej beczki, czym zamierzacie przemywać pepuszek? Zamowilqm coś ostatnio od mamy ginekolog i tam w paczce była instrukcja, żeby przemywać pepuszek zwykła czysta woda. U córeczki używaliśmy octaniseptu i się teraz zastanawiam czy kupić też do synka czy faktycznie nie warto.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 sierpnia 2020, 14:23

    02.09.2020 Gabryś <3
    dqprj48a0vyap3wu.png
    22.07.2018 Zuzanka <3
    gg64t5odwuht857b.png
  • pap86 Autorytet
    Postów: 3628 2667

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty ja bede 1raz dziennie po kapieli psikac gazik octeniseptem i przecierac na okolo pepuszka a potem do sucha. Czytalam tez,ze niby juz sie nie zaleca ale bywaja polozne, ktore zwyklym spirytusem proponują wysuszac. Ja mysle,ze jesli nic rzexzywiscie z pepkiem nic sie nie dzieje to wycieranie do sucha po kąpieli i tez troche witrzenia. Jesli by sie czerwienilo lub brzydko pachnialo to do lekarza.

    Britty lubi tę wiadomość

    Szymonek jest z nami od 11.09 :) 3490gram, 57cm, 10pkt
    f2wl9vvjamwjvsgw.png
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 12:18

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • edka85 Autorytet
    Postów: 5392 6285

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ancys85 wrote:
    Edka cały wpis się odnosił do porodów z ułożeniem miednicowym, czyli jak urodziłaś pierwsze dziecko sn (ułożenie główkowe) a drugie zasiądzie pupcia to możesz spróbować urodzić je także sn o ile nie jest za duże.

    Rozumie że Twoje wyliczenie 4,5 kg. dotyczy ułożenia główkowego?! 😁
    OK, źle zrozumiałam wpis.
    Tak, dotyczy położenia główkowego.

    Cztery szkraby, a najmłodszy ma:
    age.png
    Córka 06.2023
    Synek 04.2022
    Córka 08.2020
    Synek 09.2018
    "Potomstwo moje będzie Mu służyło, przyszłemu pokoleniu opowie o Panu" Ps 22,31
  • Freja000 Autorytet
    Postów: 1200 646

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    [Q...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 12:18

    dqprp07wzt9w07bj.png
  • ancys85 Autorytet
    Postów: 1557 2116

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Freja000 wrote:
    nie jestem ekspertem ;) wiem tylko, że na "farmie" Ina May Gaskin wszystkie porody miednicowe były naturalne. ALe tam kobiet nie straszono...

    Freja ja też nie 🤪🤭 ale jak mi się syn tak ułożył to sporo czytałam na ten temat 😉 a ten wpis, który zamieściłam zapożyczyłam od mamy ginekolog ale spodobał mi się bo napisany tak po ludzku 😀

  • Audrey Autorytet
    Postów: 2193 1595

    Wysłany: 14 sierpnia 2020, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Britty, mi położna mówiła że i octanisept i woda jest ok pod warunkiem że do sucha, patyczkiem naokoło i wierzyć.

    3jgxyx8dhnwoaf6u.png

    klz9px9ilxc2xyu4.png
‹‹ 882 883 884 885 886 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ