Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
Odpowiedz

🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡

Oceń ten wątek:
  • Olo323 Autorytet
    Postów: 1375 2545

    Wysłany: 16 kwietnia, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Laurelli Co do dostawek to tak jak Nutka napisała- dopóki dziecko nie usiądzie, bo one są dość płytkie/niskie i się robi niebezpiecznie.. nam starczyła chyba do około 8 miesiąca, bo tak synek o oparcie zaczął się podciągać do siadu. Więc na noc spał już w normalnym łóżeczku z opuszczonym materacem, w dzień czasem go jeszcze kładłam dopóki się na długość mieścił więc może to było z maks do 10 miesiąca 😊
    Więc mimo wszystko nie inwestowałabym dużych pieniędzy w dostawkę, ale fakt dla nas było to wygodne, bo łatwiej się wstawało do małego, a czasem wystarczyło się tylko obrócić i go pogłaskać po główce 😊 tym bardziej że nasz egzemplarz nie tolerował spania z rodzicami, musiał być na swoim 😀

    Jadę na prenatalne, trochę się jakoś stresuje, bo dzisiaj w nocy mocno bolał mnie brzuch, mam na 10:30 więc proszę o kciuki 🙈
    Mam nadzieję, że w końcu też dorobię się ładnego zdjęcia na pamiątkę 😅

    👩‍❤️‍👨 31 lat
    👩- hashimoto, PCOS
    👨‍🦰- okaz zdrowia
    2019r - 19 tc 💔
    11.2022 - 💙👶 (12cs)

    06.2025- PROJEKT- RODZEŃSTWO ❤️

    24.12 - ⏸️🥹
    29.12- beta: 439 prog. 17,60
    31.12- beta: 841
    26.01- 2 cm fasolki 😍
    17.02- 4,98 cm dzidziorka 🥰
    20.02- I prenatalne idealnie, 5,46 cm dziewczynki (?) 💝🥹
    10.03- 180g zdrowej Dziewczynki 💖
    7.04- 280g Akrobatki 👧
    16.04- II prenatalne- 384g zdrowej Dziewczynki ♥️
    13.05- 780g Dziewczyny 😁
    2.06- 997g Dzidziulka 🌸

    preg.png
  • Paula. Autorytet
    Postów: 3078 3842

    Wysłany: 16 kwietnia, 10:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jestem wierna team LOVI i przy tym dziecku też tylko tej firmy będę kupować.
    Zaleciła nam je neurologopeda. Córce pozniej i tak nic innego nie pasowalo. Bo szukałam w tych innych butelkach antykolkowych. Tak samo mleko. Jak nie uda mi sie karmić i bedzie potrzeba mm to Bebilon wjedzie.
    Uzywalam też szklanych butelek z lovi i nie miałam z nimi żadnego problemu.

    👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈‍⬛
    👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
    Akcja rodzeństwo od 2024
    04.2025r - klinika
    08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
    20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
    02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
    5dpt ⏸️
    7dpt beta 86,4 ❄️
    10dpt beta 342,6 ❄️
    15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
    20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
    24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
    25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
    31dpt - CRL 1,15cm 💗
    09.03 - USG prenatalne ✔️
    03.06 - 100% zdrowego 🩵

    🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀
    preg.png
  • Eggi Znajoma
    Postów: 30 77

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podziwiam po cichu Wasze kwiatki i z łezką w oku patrzę na moje - mają szkołę życia (i śmierci 😅).

    Czuję już ruchy Dzidziusia chociaż mam łożysko na przedniej ścianie! Widziałam je nawet przez brzuch, więc Mały daje dobrze do pieca 😁

    Nie pisałam Wam wcześniej, ale miałam usuwane znamię na początku drugiego trymestru i wczoraj w końcu dostałam wyniki, na szczęście nic groźnego. Ale ile stresu... Moja dermatolog podniosła alarm, bo średnio wyglądało to znamię, a w ciąży takie rzeczy mogą się rozhulać. Najważniejsze, że teraz to już z głowy.

    Mamy za sobą też już pierwsze zakupy, zamówiony jest wózek i fotelik 😁

    Ale super dziewczyny, że tak wcześnie macie prenatalne, u nas dopiero 04.05... trzymam kciuki za dobre wyniki!

    Dużo zdrówka dla Was, niech się już nie przyplatują żadne wirusy 🤞

    Yennefer#, Paula., Olo323, Haloes lubią tę wiadomość

    👩32🧔‍♂️38 + 🐈🐈🐈
    09.01 ⏸️ (2cs)
    12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
    26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
    23.02 maleństwo CRL 53mm
    27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
    02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
    23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
    20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
    04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
    18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
    16.06 1086g Maluszka 👶😊

    preg.png
  • Wixa🌸 Autorytet
    Postów: 693 466

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wyczekiwanych kopniaczków to no stres dziewczyny, ja do tej pory poczułam tylko dwa mikro kopniaczki, a od lekarza dowiedziałam się że jakieś pojedyncze będą odczuwalne pewnie dopiero po 20tc. Na finiszu po 30tc podobno pojawią się w miarę regularne.

    Dziewczyny pracujecie jeszcze? Jeśli tak to kiedy macie zamiar iść na l4? Ja na razie czuje się super, pracuje i jeszcze nie informowałam pracodawcy o ciąży. Myślałam żeby iść od czerwca chociaz, dwie osoby z rodziny były w mocnym szoku że tak późno i że już dawno powinnam sobie chillowac na l4 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 11:22

    31l🙎‍♀️ 35l🙎

    -12.2022 początek starań

    -10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
    -02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
    -22.01 drożność sono hsg ✔
    -25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)

    15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
    31.03-beta 56.5
    02.04-beta 120
    04.04-beta 311
    07.04-beta 1346
    08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
    22.04-7tydzień jest serduszko 💓
    23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione

    27.12 ⏸🌱
    10.02 26mm cudu z pięknym 💖
    28.03 142g dzieciątka 😍
    15.04 256g dzidzi 💜
    preg.png
  • Nutka15 Autorytet
    Postów: 711 517

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mama przyjechała do mnie z ciśnieniomierzem i mam ciśnienie 89/46 🙈 takich niskich wartości dawno nie miałam. Ale ogólnie dzisiaj od rana źle się czuje...

    ▫️'21 🧒🩵

    ▫️15.01.26 9dpo ⏸️🥹 Beta HCG 11.8 🫶
    ▫️17.01.26 11dpo Beta HCG 72.3 🫶
    ▫️19.01.26 13dpo Beta HCG 204 🫶
    ▫️9.02 CRL 9mm i ❤️
    ▫️23.03 I prenatalne ✅ dziewczynka👧🩷
    ▫️18.05 II prenatalne ✅ 21+1 391g💖

    preg.png
  • Fox Autorytet
    Postów: 622 1136

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, z racji że choroby małego nas nie opuszczają jestem trochę w tyle z forum.
    Wpadłam zostawić aktualizację - wczorajsze badanie prenatalne potwierdziło już na 100% chłopca - powiem Wam, że mały chwalipieta mi rośnie w brzuchu chyba 😅 bo ten siusiak to cały czas pokazywał. Waga wyliczona na 346g 🫣 prawdopopdobnie zapowiada się drugi klocek, łożysko wysoko na przedniej ścianie, brak markerów wad genetycznych, bez rozszczepu, dwie rączki, dwie nogi, narządy wszystkie na miejscu. Natomiast na tym koniec super wieści. Lekarz dojrzał torbielki w naczyniach w mózgu, najprawdopodobniej wchłona się do kolejnych prenatalnych (24.06), podobno to dość powszechna sprawa, natomiast dostałam skierowanie na echo serca (20.05).

    Dołożę cegiełkę odnośnie waszych tematów, ktore wyłapałam:
    1. Podgrzewacz do chusteczek: dostałam takowy w prezencie, nie planowałam kompletnie takiego zakupu i zgadzam się, że to po prostu gadżet. Korzystamy z niego nadal, ale wymaga konkretnych chusteczek- większość wysycha. Toteż używam już od praktycznie poczatku water wipes (pampersowe aqua też dawały radę). Problem się rodził przy wyjściach, bo wtedy chusteczki zimne i zdarzały się protestu głównego użytkownika 😅
    2. Pampersy: na szczęście trafił mi się model bez problemów z pampersami, także na poczatku najwięcej korzystałam z dady tej złotej (zielone mi kompletnienie podeszły, ale to moj wybryk nie dziecka), ponieważ przebieranie co chwilę wychodziło ekonomiczniej, na wyjścia i na noc juz pampers premium care, a po roku okolo juz przeszłam też na pantsy w nocy. Co do Activ Baby mi osobiście nie odpowiada ich zapach 🫣 ale to ponownie moj wybryk, bo pupa małego przygarnęła wszystko.
    3. Butelki: przerobiłam wszystkie możliwe, bo ten gałgan w tej materii akurat wyjątkowo wybredny 😅 skończyliśmy na Lovi Mammafeel i w sumie tylko zmieniałam juz później smoczki na większe.
    4. Smoczki: tutaj powiem Wam też mam wszystkie dostępne na rynku 🤦‍♀️ do 2mz korzystał z Lovi ale tych 0-2, to są malutkie tarcze i maly smoczuś (0-3 maja większą tarczę) i na tym koniec. Później juz żadnego nie chciał! Przez chwilę jeszcze Suavinex SX wchodził (ten niesamowicie paskudny 😅) ale dosłownie odrzucił jakiekolwiek smoczki. Aa tak chcialam żeby chcial Luu 🥺 on jest piękny. Nawet w akcie desperacji kupiłam bibsa (jest juz wersja przezroczysta) i drugiego tego wlasnie kauczkukowego, którego odradzają- no ni cholerke.

    Także podsumowując, wszystko dziewczyny wyjdzie w praniu. My możemy planować jedno, a dzidzius bedzie miał kompletnie inny plan 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 11:36

    Ounai, Mamacita, kasia1518, Olo323, Haloes lubią tę wiadomość

    91'
    10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek

    07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
    10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)

    21.12 ⏸️ 10 dpo
    27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
    29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
    31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
    02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95

    23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
    15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
    26.05 - 977g 🐻
    11.06 - 1309g 🐻
    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 251 250

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wixa🌸 wrote:
    Co do wyczekiwanych kopniaczków to no stres dziewczyny, ja do tej pory poczułam tylko dwa mikro kopniaczki, a od lekarza dowiedziałam się że jakieś pojedyncze będą odczuwalne pewnie dopiero po 20tc. Na finiszu po 30tc podobno pojawią się w miarę regularne.

    Dziewczyny pracujecie jeszcze? Jeśli tak to kiedy macie zamiar iść na l4? Ja na razie czuje się super, pracuje i jeszcze nie informowałam pracodawcy o ciąży. Myślałam żeby iść od czerwca chociaz, dwie osoby z rodziny były w mocnym szoku że tak późno i że już dawno powinnam sobie chillowac na l4 😅

    Ja pracuję, co prawda zdalnie, ale dalej musze wstawać i siedzieć 8h. Planuje max do końca czerwca. W pracy już powiedziałam żeby czasem nie liczyli że pociągnę dłużej.

    preg.png
  • Trypcio Przyjaciółka
    Postów: 96 109

    Wysłany: 16 kwietnia, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pracuje, jak dam radę i nie będzie przeciwskazań to do końca sierpnia.

    Yennefer# lubi tę wiadomość

  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23884

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Olo, jaka masakra z tym szpitalem. Wlasnie pomyslalam ze chyba sobie przygotuje taka pake szpitalna w razie czego. Ja nialam podobnie jak wyladowalam w szpitalu z ciaza pozamaciczna. Nie spodziewalam sie, ze zostane na oddziale, zqparkowalam byle jak bo to przecie, na godzine max, maz nastepnego dnia przyjechal przeparkowywac auto. Nie mialam pizamy, wody klapek. Bylam glodna bo nie zdazylam zjesc kolacji. Kazali mi chodzic w adidasach zebym tych skarpet jedynych nie dojezdzala tak i mialam ta papierowa koszule. Panie wydajace jedzenie ye, przezyly szok bo nie mialam talerza ani kubka. W koncu chyba jakas pielegniarka mi pozyczyla ale wiecie, to tak nie powinno fu kcjonowac, ze pacjent zjesc nie moze bo trafil do szpitala nagle. Albo ze wody sie nie napije bo jak nie kupilas sobie to nusisz zyc o tym kubku herbaty z rana az do obiadu.

    @Yennefer, dobrze, ze masz lzejszy oddział teraz. Zbijam pione, ja tez na DG, w dodatku przez ciaze strace mozliwosc skorzystania ze stawek preferencyjnych. Podniesc skladki tez nie moge bo mam za krotko dg. Coz, mezowie nas beda utrzynywac na tym macierzynskim chyba ;)

    @Nutka, mi na prenatalnych powiedzieli ze to jednonskierowanie jest od razu na pierwsze i drugie prenatalne i nie trzeba kolejnego

    Mój chlop dzis obrywa o wszystko. Najpierw okazaoo sie ze wozi w aucie od tygodnia plecak corki na basen. Musial wyjsc z pracy dowiezc nam, na szczescie mam wiecej recznikow i stroi kapielowych wiec wymienilam tylko zestaw.
    Potwm nie moglam znalezc swiadectwa energetycznego domu a on wiecznie mi robi syf w dokumentach. No i na koniec okazalo sie ze obiecal posprzatac po sobie kuchnie a to sprzatanie skonczylo sie na wrzuceniu naczyn do zlewu.

    Dzis mnie czeka gonitwa, na 14 mam paznokcie, synowi odwolali ostatnia lekcje wiec musze byc po niego o 14:30, a o 15 mam spotkanie z logopeda w przedszkolu. A o 16:30 juz syn ma progranowanie. W dodatku w miedzyczasie musi sie pouczyc bo ma jutro klasowke z przyrody a ocena koncowa z tego rpku laduhe juz na swiadectwie z 8 klasy.

    Yennefer#, Olo323 lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23884

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wow Olo jak dlugo. Moje dzieci majac 6m juz siedzialy a zaczynaly chodzic majac 9 miesiecy. Syn majac 10 miesiecy nosil juz buty bo juz chciał wychodzic z wozka i chodzic sam.

    @Fox, duzo zdrowka dla synka i trzymam kciuki za te torbielki zebybsie wchlonely. A jesli przypadkiem sie nie wchlona to co to oznacza?

    @Nutka, czy na pewno ten cisnieniomierz dobrze mierzy? Bo wydaje mi sie, ze przy az tak niskim cisnieniu to Ty powinnas juz zaslabnac, a jesli rzeczywiscie takie masz to moze zadzwon do swojego lekarza? Bo to chyba niebezpieczne jest.

    @Eggi, dobrze, ze w badaniach wszystko ok. Na jaki wozek i fotelik sie zdecydowaliscie?

    Eggi lubi tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Wixa🌸 Autorytet
    Postów: 693 466

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fox wrote:
    Cześć dziewczyny, z racji że choroby małego nas nie opuszczają jestem trochę w tyle z forum.
    Wpadłam zostawić aktualizację - wczorajsze badanie prenatalne potwierdziło już na 100% chłopca - powiem Wam, że mały chwalipieta mi rośnie w brzuchu chyba 😅 bo ten siusiak to cały czas pokazywał. Waga wyliczona na 346g 🫣 prawdopopdobnie zapowiada się drugi klocek, łożysko wysoko na przedniej ścianie, brak markerów wad genetycznych, bez rozszczepu, dwie rączki, dwie nogi, narządy wszystkie na miejscu. Natomiast na tym koniec super wieści. Lekarz dojrzał torbielki w naczyniach w mózgu, najprawdopodobniej wchłona się do kolejnych prenatalnych (24.06), podobno to dość powszechna sprawa, natomiast dostałam skierowanie na echo serca (20.05).
    Nie zamartwiaj się na zapas tymi torbielami. Jedna kobieta z mojej pracy opowiadała mi o badaniach swojej synowej że wszystko w porządku tylko wyszły te torbiele i też się przeraziłam jak to usłyszałam, ale od razu powiedziala że przy starszym dziecku mieli identyczną sytuację. Po czasie same się wchłoneły, a teraz jest zdrowy przedszkolak 🙂

    Fox, Olo323 lubią tę wiadomość

    31l🙎‍♀️ 35l🙎

    -12.2022 początek starań

    -10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
    -02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
    -22.01 drożność sono hsg ✔
    -25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)

    15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
    31.03-beta 56.5
    02.04-beta 120
    04.04-beta 311
    07.04-beta 1346
    08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
    22.04-7tydzień jest serduszko 💓
    23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione

    27.12 ⏸🌱
    10.02 26mm cudu z pięknym 💖
    28.03 142g dzieciątka 😍
    15.04 256g dzidzi 💜
    preg.png
  • Fox Autorytet
    Postów: 622 1136

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak, dokładnie lekarz mi powtarzał chyba z 5 razy, ze to tylko informacja, ale musi mi o tym powiedzieć. To nie są guzy, nie uciska nic mózgu, nie ogranicza żadnego rozwoju ani nic. Po prostu to jeden z "markerow" ktore zbadać musi. Obiecał też, ze na kolejnych badaniach już ich nie bedzie 😇🫣

    Ounai Oby to zdrówko w końcu przyszło 🥺 bo ja to bym na siebie te choroby wzięła 😔
    Co do torbielek - Jeśli by się nie wchlonely- co jest podobno bardzo mało prawdopodobne, to zostałyby jako po prostu cecha dziecka. Porównywalna z kształtem ucha, nosa czy płytki paznokcia. I adnotacja w książeczce zdrowia. Co wiecej to nie mówił 🤷‍♀️ pewnie jakas opieka neonatologa.
    Syn miał chyba z 4 USG glowy, bo po ciężkim porodzie poszerzyły się szwy i naczynia w głowie, więc pewnie tym razem też skończymy pod opieką neonatologow.

    Takze zostawiam tez tą informację dla Was, żebyście wiedziały, że takie klocki też mogą się pojawić. Oczywiście swoje się już naczytałam 😅 ale chyba nie chcę bardziej się nakręcać negatywnie.

    Eggi, Olo323 lubią tę wiadomość

    91'
    10.2023⏸️->07.2024 🩵Synek

    07.2025 💔 7+2 (puste jajo)
    10.2025 💔 10+1 (chłopiec triploidia)

    21.12 ⏸️ 10 dpo
    27.12 beta 239,4 mIU/ml || Prog 26,70
    29.12 beta 339,0 mIU/ml 💔 || prog 25,64
    31.12 beta 569,8 mIU/ml || prog 19,58
    02.01.2026 beta 1281,7 mIU/ml 🤯 || prog 18,95

    23.02 I prenatalne - 6,25cm FHR: 151bpm - ryzyka niskie- 🩵
    15.04 II prenatalne - 346g chłopiec 🩵
    26.05 - 977g 🐻
    11.06 - 1309g 🐻
    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23884

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fox, wazne ze wiesz juz teraz. Wierze, ze to sie wchlonie. Tak czy siak lepiej wiedziec, tak mysle :)

    Caly dzien mi dzis uciekl na tym swiadectwie energetycznym, no ale juz ogarniete, jutro zlowe wniosek o dofinansowanie do pompy ciepła :)

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Wixa🌸 Autorytet
    Postów: 693 466

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A badania połówkowe to samo dokładne usg? Czy też jeszcze coś z krwi?

    31l🙎‍♀️ 35l🙎

    -12.2022 początek starań

    -10.12.2024(13d.c) 1 IUI ❌ ( 9d.c 💉 ovirtelle)
    -02.01.2025(12d.c) 2 IUI ❌ ( 10d.c 💉ovirtelle)
    -22.01 drożność sono hsg ✔
    -25.01 (13d.c) 3 IUI ❌ (11d.c 💉 ovirtelle)

    15.03- nowy lekarz, startujemy z 3 naturalnymi próbami na cyklach monitorowanych+wyregulowaniem wszystkich niedoborów🤞
    31.03-beta 56.5
    02.04-beta 120
    04.04-beta 311
    07.04-beta 1346
    08.04- 5tydzień ciąży, pierwsze usg dzidzuś jest w macicy
    22.04-7tydzień jest serduszko 💓
    23.05-11tc/8tc serduszko przestało bić💔👼poronienie chybione

    27.12 ⏸🌱
    10.02 26mm cudu z pięknym 💖
    28.03 142g dzieciątka 😍
    15.04 256g dzidzi 💜
    preg.png
  • Yennefer# Autorytet
    Postów: 277 350

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wixa🌸 wrote:
    Co do wyczekiwanych kopniaczków to no stres dziewczyny, ja do tej pory poczułam tylko dwa mikro kopniaczki, a od lekarza dowiedziałam się że jakieś pojedyncze będą odczuwalne pewnie dopiero po 20tc. Na finiszu po 30tc podobno pojawią się w miarę regularne.

    Dziewczyny pracujecie jeszcze? Jeśli tak to kiedy macie zamiar iść na l4? Ja na razie czuje się super, pracuje i jeszcze nie informowałam pracodawcy o ciąży. Myślałam żeby iść od czerwca chociaz, dwie osoby z rodziny były w mocnym szoku że tak późno i że już dawno powinnam sobie chillowac na l4 😅

    Chce iść na L4 w sierpniu 😂 mój ginekolog ma z tym problem, jak ze wszystkim, ale kazałam jej wpisać że odmawiam zwolnienia w ciąży fizjologicznej 🤷
    Mama mnie wspiera. Jakie kiedyś były czasy.. ona miała termin ze mną na 18.11. Ostatni raz była w pracy (praca w szkole, nauczyciel) 28.11. 29.11 pojechała z wielką torbą tramwajem do szpitala +1 km pieszo i miała wywoływany poród , 30.11 urodziła xD

    Ounai, Olo323 lubią tę wiadomość

    38 lat
    🩵 2018
    🩵 2021

    preg.png
  • Eggi Znajoma
    Postów: 30 77

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki @Fox, że tutaj o tym piszesz ❤️ trzymam kciuki, żeby po następnej wizycie można było już zapomnieć o tym temacie 🤞

    @Ouani wózek to Roan Ivi 2.0 z hydrofobowym pokryciem - wydawał nam się pancerny i amortyzacja na naszych wiejskich drogach powinna dać radę 😁 fotelik to Cybex Cloud T+. Tutaj mąż zrobił swój research, a ja wybrałam kolor 😅

    A odnośnie pomiarów ciśnienia: chwilę przed ciążą kupiłam naramienny ciśnieniomierz z Omron (wersja M3, teraz jest jakaś nowsza już), bardzo polecam. Nie ma nawet startu do takiego nadgarstkowego - u męża przy nadciśnieniu różnice między pomiarami raz za razem potrafiły się rozjachać o jakieś 20, teraz nie ma o tym mowy 😊

    Ounai lubi tę wiadomość

    👩32🧔‍♂️38 + 🐈🐈🐈
    09.01 ⏸️ (2cs)
    12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
    26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
    23.02 maleństwo CRL 53mm
    27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
    02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
    23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
    20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
    04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
    18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
    16.06 1086g Maluszka 👶😊

    preg.png
  • Laurelli Autorytet
    Postów: 1190 1458

    Wysłany: 16 kwietnia, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny 💖 ale się rozpędziłyście ledwo co się poogarniałam rano i chcę poczytać co u Was a tu tyle wiadomości 😁
    Jak coś ja mam dwie godziny różnicy do Was, więc ja wstaje jak Wy już na pełnych obrotach 🙈

    Gratulacje udanych wizyt i Fox 💙 kawalera na pokładzie ✨✨

    Cieszę się jak dajecie tu tyle rad odnośnie każdej najmniejszej sprawy z dzieckiem, to pomaga bardzo.
    Ja jakaś tam wiedzę liźniętą mam bo mieszkałam kawał czasu z siostrą która miała dzieciaki małe i uczestniczyłam w wychowaniu tych maluchów od początku ale wiadome, zmienia się na przestrzeni czasu wiele spraw więc na bieżąco chłonę co piszecie.
    😁

    Ja nie pracuję już od początku ciąży, i oczywiście mam zamiar nie pracować. Odpoczywam i wije gniazdko z maleństwem i mi tak dobrze. Tu jest inny system troszkę naliczania macierzyńskiego. Więc on już u mnie jest zamknięty i z tym mam spokój. Muszę pozostawać aktywnie poszukająca pracy do dnia porodu ale mam nadzieję że mnie z brzuszkiem nikt nie będzie chciał przyjmować 😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 kwietnia, 13:00

    Paula., Olo323 lubią tę wiadomość

    💃🏻35 🧔🏻‍♂️39
    🧬 PAI-1 4G/4G

    🌍 Życie & ciąża za granicą
    👧🏻 First baby girl 💖

    👼 10.2025 🕊️

    🤰🏻 03.02.2026 💖
    ✨ NIPT low risk & prenatalne OK
    🌸 13.05.2026 II prenatalne wszystko OK 🩷💎
    preg.png
  • Nutka15 Autorytet
    Postów: 711 517

    Wysłany: 16 kwietnia, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ounai to muszę zadzwonić tam gdzie miałam prenatalne i zapytać.
    Dobrze mierzy, moja mama ma już go długo, bo ma nadciśnienie. Ja mam ogólnie ciśnienie zazwyczaj 90/60 i czuję się normalnie. A dzisiaj nie powiem, ale czuję się gorzej... Jak myłam włosy nad wanną, to myślałam, że padnę jak się wyprostowałam. Ale zrobiłam sobie mocną kawę, napilam się sporo wody i jest ok. Już mam 98/67. Mimo wszystko to powiem, o tym lekarzowi w poniedziałek.
    Ja nie pracuje od 8tc. I dobrze mi z tym. Jak sobie pomyślę, że miałabym z moim samopoczuciem być w pracy to aż mnie ciarki przechodzą. No, ale ja się źle czuje od początku. W 1 ciąży pracowałam do 20 tc.

    ▫️'21 🧒🩵

    ▫️15.01.26 9dpo ⏸️🥹 Beta HCG 11.8 🫶
    ▫️17.01.26 11dpo Beta HCG 72.3 🫶
    ▫️19.01.26 13dpo Beta HCG 204 🫶
    ▫️9.02 CRL 9mm i ❤️
    ▫️23.03 I prenatalne ✅ dziewczynka👧🩷
    ▫️18.05 II prenatalne ✅ 21+1 391g💖

    preg.png
  • Ounai Autorytet
    Postów: 17155 23884

    Wysłany: 16 kwietnia, 13:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Yennefer# wrote:
    Chce iść na L4 w sierpniu 😂 mój ginekolog ma z tym problem, jak ze wszystkim, ale kazałam jej wpisać że odmawiam zwolnienia w ciąży fizjologicznej 🤷
    Mama mnie wspiera. Jakie kiedyś były czasy.. ona miała termin ze mną na 18.11. Ostatni raz była w pracy (praca w szkole, nauczyciel) 28.11. 29.11 pojechała z wielką torbą tramwajem do szpitala +1 km pieszo i miała wywoływany poród , 30.11 urodziła xD
    Haha jak moja babcia, godzinę przed porodem wychodziła po drabinie na strych wieszać pranie.

    @Yennefer, moge zapytac czy dobrze rozuniem, ze jestes lekarzem?

    @Eggi, bardzo dobry wozek, dla mnie Roany troche za ciezkie chociaz ja tez juz wieśniara jestem od pół roku ;) (terytorialnie, nie mentalnie jak to mój mąż mówi). Ten fotelik jest najlepszy jesli chodzi o testy, mielismy poprzednia wersje. Omron to bardzo dobre cisnieniomierze w rozsadnej cenie. Tez mam, a maz ma nadcisnienie wiec research porzadny zrobiony.

    @Wixa, na polowkowych juz samo usg :) tak samo na 3 prenatalnych.

    Wixa🌸, Eggi lubią tę wiadomość

    👩🏻‍🦰41🧔🏻39
    👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
    👱🏻‍♀2020 3520g SN (1cs) 38+3

    6cs po usunięciu jajowodu
    CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)

    AMH (4dc) 1,83 ng/ml

    Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
    Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
    9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
    23.04 19+0 251g
    25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
    30.04 Gensulin N - insulina nocna
    13.05 20+5 379g

    Insulina nocna 12j

    Rośnij maluszku
    preg.png
  • Kate3330 Autorytet
    Postów: 251 250

    Wysłany: 16 kwietnia, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Eggi wrote:
    Dzięki @Fox, że tutaj o tym piszesz ❤️ trzymam kciuki, żeby po następnej wizycie można było już zapomnieć o tym temacie 🤞

    @Ouani wózek to Roan Ivi 2.0 z hydrofobowym pokryciem - wydawał nam się pancerny i amortyzacja na naszych wiejskich drogach powinna dać radę 😁 fotelik to Cybex Cloud T+. Tutaj mąż zrobił swój research, a ja wybrałam kolor 😅

    A odnośnie pomiarów ciśnienia: chwilę przed ciążą kupiłam naramienny ciśnieniomierz z Omron (wersja M3, teraz jest jakaś nowsza już), bardzo polecam. Nie ma nawet startu do takiego nadgarstkowego - u męża przy nadciśnieniu różnice między pomiarami raz za razem potrafiły się rozjachać o jakieś 20, teraz nie ma o tym mowy 😊

    Też mam Omron M3 i uważam że jest bardzo dobry - z resztą czytałam trochę opinii przed zakupem, bo dokonałam go stricte pod ciąże i chciałam mieć pewność co do wiarygodności wyników.

    Co do wózka to rownież zdecydowaliśmy się na Roan Ivi 2.0. „Przejechaliśmy się” nim po sklepie i sztos. Można prowadzić jedną ręką.

    Eggi lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 189 190 191 192 193 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Męska płodność – kiedy warto wykonać badanie nasienia?

Problemy z zajściem w ciążę dotyczą coraz większej liczby par na całym świecie, także w Polsce. Styl życia, stres, zanieczyszczenie środowiska, opóźnianie decyzji o rodzicielstwie – wszystko to wpływa na pogarszające się parametry płodności, również u mężczyzn. W niemal połowie przypadków trudności z płodnością wynikają z czynników męskich. Mimo to temat męskiej płodności wciąż jest marginalizowany, a badanie nasienia – niepotrzebnie kojarzone z czymś wstydliwym. Tymczasem seminogram, czyli analiza nasienia, to podstawowe i bardzo ważne narzędzie diagnostyczne. Sprawdź, kiedy warto je wykonać i co może powiedzieć o Twojej płodności.

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ