🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Ounai wrote:Haha jak moja babcia, godzinę przed porodem wychodziła po drabinie na strych wieszać pranie.
@Yennefer, moge zapytac czy dobrze rozuniem, ze jestes lekarzem?
.
Tak, ale na ginekologii i dzieciach się nie znam 😂
Byłam dzisiaj z moim małym w mieście wojewódzkim obok nas, u laryngologa. Miał duży przerost migdałków , w sumie nie wiadomo skąd, chyba taki odczyn po infekcjach brata, bo on jako tako nie chorował. Ja na początku nie kliknęłam o co chodzi.. bo się na tym nie znam. Wybudzał się w nocy, spał z otwartą buzią.. jak zaczął mieć bezdechy to już nie wiedziałam co robić , obczytałam się i skumalam że to migdał gardłowy. W życiu nie miał wysiękowego zapalenia ucha, myślałam że to główny objaw.
Po czterech przerobionych laryngologach w końcu trafiliśmy na super lekarza. Był zapisany na operację w maju.. od 2 miesięcy po włączonych lekach - zupełnie bez objawów, śpi spokojnie, buźka zamknięta. Lekarz dzisiaj potwierdził że przerost zmniejszył się z ponad 90 procent do 30 🥵 i nie będzie tego zabiegu. Aż mi niedobrze było ze stresu dzisiaj. Wzięłam wolne i jechałam z nim tam rano. Stresowałam się jak diabli, w roli pacjenta nie lubię być 🥵 a jak coś jest dziecku to już w ogóle.
I u mnie u tej małej w brzuchu też martwi że ma dużą głowę. Jak byłam na USG w 17+3 to głowa była na 19+3.. ale móżdżek w normie, w terminie a ginekolog mówiła że to jest wyznacznik. I też dopatrywała się torbieli w prawej półkuli , wiem że te torbiele splotów naczyniówkowych to nic takiego, do kontroli i ew USG przezciemiaczkowego po porodzie. Ale też się tym stresuje, zobaczę co w poniedziałek na połówkowych powiedzą.
Chociaż moje chłopaki miały też duże głowy oboje. -
Dziewczyny a też zdarza Wam się wydzielina na majtkach? bo ja mam takie uczucie wilgoci często i białe ślady na majtkach i nie wiem czy to ok. Naczytałam się o jakiś wodach płodowych, ale nie wiem czy to jest takie oczywiste do odróżnienia od zwykłej wydzieliny 🤔
-
Mam tak samo @Kate3330 i dokładnie te same rozkminy...Kate3330 wrote:Dziewczyny a też zdarza Wam się wydzielina na majtkach? bo ja mam takie uczucie wilgoci często i białe ślady na majtkach i nie wiem czy to ok. Naczytałam się o jakiś wodach płodowych, ale nie wiem czy to jest takie oczywiste do odróżnienia od zwykłej wydzieliny 🤔👩32🧔♂️38 + 🐈🐈🐈
09.01 ⏸️ (2cs)
12.01 maleństwo CRL 2,4mm, TSH 3,4 (Euthyrox 50ug)
26.01 mamy 💗 (FHR 167), CRL 14mm
23.02 maleństwo CRL 53mm
27.02 wyniki NIFTY prawidłowe🎉 czekamy na Synka 💙
02.03 USG prenatalne, Maluszek 6,78cm 💙
23.03 149g Chłopczyka 🥰 1,5🍫😁
20.04 348g Synka 😍 3,5🍫☺️
04.05 459g - rośniemy! ☀️😊
18.05 675g Mikołajka 🥰🌱
16.06 1086g Maluszka 👶😊

-
Jeśli macie się martwić to lepiej poprosić lekarza o zrobienie posiewu. Ja też tylko wydzielina bez żadnych innych objawów a wyszło że mam grzybicę 😔 oczywiście to mój przypadek u was wcale tak może nie być , ale podczas ciąży hormony też maja wpływ na różne infekcje. Warto się kontrolować.
Eggi lubi tę wiadomość
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
U mnie niestety też. Bez wkładki ani rusz. Ogolnie to mój chyba taki urok bo w ciazy z córką mialam podobnie. Wiadomo niby wkładki nie są zdrowe i mogą nasilać objaw, ale bez tego to wstyd wychodzić z domu.
Najpierw luteina dopochwowa i utrogestan . Chociaż jak juz nie brałam nic dopochwowo to było tego ciut mniej. Teraz po szwie znów się nasiliło co jest podobno na początku normalnym objawem.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Kate3330 wrote:Mam jutro lekarza więc zapytam czy jest się czym przejmować więc wrócę z jakąś odpowiedzią. Nawet nie założylam że to może być infekcja bo nic nie swędzi, nie pachnie brzydko, nie ma grudek i na majtkach jest biała.
Ja miałam w zeszłym roku bakterie bez objawów . I ta grzybica teraz również bez objawów. Gdyby nie to że kiedyś miałam grzybicę i chciałam tylko się upewnić że jest ok , nie robilalabym tego badania.2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
To normalne w ciazy, moze byc ta wydzielina biała albo żółta. Wody płodowe są przezroczyste. Mozna je sprawdzic paskiem do badania ph, ph wod plodowych jest lekko zasadowe
@Yennefer, tak myslalam, właśnie po ilości godzin, dyżurach i własnej DG.
Yennefer#, Eggi lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
@Yennefer czyli możemy mówić “ czy jest na pokładzie jakiś lekarz?” 😁
I u nas na wątku jest🥰 zawsze to bezpieczniej ☺️☺️☺️ -
Dziewczyny zdałam sobie sprawę że zaraz, za niedługo już już zacznę 5 miesiąc 🙈 jak to możliwe 😱
-
Tak, uczy sie zdalnie. Probowalismy stacjonarnie ale nie siadło. W jednej szkole poziom był niski, pan głownie pozwalał im grać. A w drugiej było super, ale zajęcia po południu w sobotę, więc już się nigdzie nie dało wyjechać na weekend.Flora96 wrote:@ounai twoj syn uczy się programowania zdalnie? Chodzi na jakiś kurs? Podpytuje, bo mój mąż właśnie uczy dzieciaki programowania ale w Robloxie 😄
@Laurelli ja dziś byłam na paznokciach, pierwszy raz robiłam japoński manicure i dziewczyna pyta mnie który to już miesiąc a ja z dumą, że piąty. Strasznie szybko leci mi ta ciąża.
Laurelli, Olo323 lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Laurelli wrote:@Yennefer czyli możemy mówić “ czy jest na pokładzie jakiś lekarz?” 😁
I u nas na wątku jest🥰 zawsze to bezpieczniej ☺️☺️☺️
Myślałam że się ukryję
pewnie, jak będę mogła coś pomóc to postaram się
Laurelli, Olo323 lubią tę wiadomość
-
Fox na pewno bedzie wszystko ok, wchłonie sie wszystko - super, że lekarz od razu uspokaja i mówi że nie ma co sie stresować.
To tak jak 90% dziewczynek po porodzie na torbiele na jajnikach, ale ze nie jest standardem usg brzucha u dziecka po porodzie, to tego nie wiemy - mi lekarz przy drugiej córce powiedział jak szukali przyczyny dlaczego żółtaczka nie odpuszcza, to miala kilka usg brzucha i powiedział, ze to standard od naszych hormonów - do 6mcy od urodzenia wszystko się wchłonelo.
Egg przyznam że bardzo mi się ten wózek podoba- wydaje mi sie ze 61cm to dość szeroka gondola ( a taką bym chciała) a większość wózków ma poniżej 60cm i jakoś mi sie taki kolor czekoladowy podoba 🥰
Ja od 10 kwietnia przeszlam na L4, ale tylko na papierku, żeby zejść mężowi z kosztów, a pracuje więcej niż na początku ciąży - wdrażam nową dziewczyne, już w sumie kończę, ale muszę przygotować calą dokumentację do audytu który jest w połowie czerwca- po audycie mam zamiar zluzować i tylko z doskoku zaglądać do firmy.
Z wydzieliną nie pomogę bo ja caly czas na luteinie dopochwowej więc ciągle coś mam i bez wkładki ani rusz.
Eggi, Fox lubią tę wiadomość
-
18+4 222g małego mężczyzny…
Ciśnienie jeszcze przez tydzień mierzyc i zapisywać, wtedy będziemy decydować co dalej.
Jeśli chodzi o wydzielinę, ja po szwie mam masakrę, dalej zresztą luteina, kilka razy dziennie zmieniam bieliznę, bo wkładki lubią mnie podrażnić
kasia1518, Kate3330, Laurelli, Olo323, Fox lubią tę wiadomość
-
Matko 5 miesiąc ?! Jakim cudem?! Wczoraj szefowa do mnie zadzwoniła i gadamy gadamy i pyta ktory miesiąc 🙈 a ja że nie wiem, bo na tygodnie licze 🤷♀️😂😂😂👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Mnie juz 1 ciaza nauczyla, ze trzeba znac miesiące bo większośc ludzi nie ogarnia tygodni i nic im to nie mowiPaula. wrote:Matko 5 miesiąc ?! Jakim cudem?! Wczoraj szefowa do mnie zadzwoniła i gadamy gadamy i pyta ktory miesiąc 🙈 a ja że nie wiem, bo na tygodnie licze 🤷♀️😂😂😂

Chciałam sobie dospać i... rozbiłam szklankę. W dodatku z wodą. Zbieranie szkła w kałuży wody to masakra👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
To fakt, bo każdy pyta o miesiac. Nawet bylam w szoku jak kiedys szwagierka ktora nie dawno rodziła zapytala mnie o miesiac..Ounai wrote:Mnie juz 1 ciaza nauczyla, ze trzeba znac miesiące bo większośc ludzi nie ogarnia tygodni i nic im to nie mowi

Chciałam sobie dospać i... rozbiłam szklankę. W dodatku z wodą. Zbieranie szkła w kałuży wody to masakra
Ja nie lubie podawać na miesiace bo to ciągle to samo. Poza tym mowic ze jest sie w 3 miesiącu ciazy to tak mało profesjonalnie to brzmi 😂 no ten 5 miesiac już troche tak bardziej ciążowo brzmi no ale ja i tak wole tygodnie 😀
Ja tak kiedys zwaliłam kubek z piciem w nocy tylko ja machnęłam poduszką 🙈👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀












