🧡🍂 WRZESIEŃ 2026🍂🧡
-
WIADOMOŚĆ
-
Dzisiaj naprawdę jakiejś wariacji dostała. Zasnąć nie mogę bo co się ułożę to jedzie tam tymi swoimi kończynami.
Laurelli, o której masz?
Moj maz ostatnio potrzebowal miejsca w aucie i wsadzil corki fotelik z przodu. Dzia ja odbieral z przedszkola i nie chcialo mu sie przestawiac. I mloda idzie spac i mowi "tata, obudzisz mnie rano i odwieziesz do przedszkola?" A nornalnie to w zyciu by się tknąć nie dała tylko jest "mama, mama" 😂👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ouani pomiędzy PL a Is jest 2 h różnicy. Ja mam na 11 wiec w Polsce 13.
Ja tak właśnie jak wstaje rano na mój czas tu, to zawsze mam co czytać bo Wy już dawno na pełnych obrotach 🤗
Paula. lubi tę wiadomość
-
To w sumie i tak przede mną, bo ja 14:20
Mój mąż dzis ubrał i odwiózł młodą do przedszkola, młody siedzi w domu bo egzaminy ósmoklasisty są i tak mi tym dobrze zrobił. Bardzo potrzebowałam się wyspać. Mam cudownego męża
widziałam że też coś tam poogarniał w domu więc bosko po prostu.
Laurelli, Paula., kasia1518 lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Dziewczyny, czy któraś z Was miała styczność z tym, że w ciąży został zlecony rezonans magnetyczny ciężarnej?
Chyba Wam wspominałam, ale weszłam roku miałam w kwietniu operację kręgosłupa. Przez pierwszy kwartał roku 2025 próbowałam funkcjonować z całkowicie wylanym jądrem miażdżystym jednego z kręgów w odcinku lędźwiowym i zaczynam mieć podejrzenia, że coś się dzieje z drugą przepukliny lub tym krążkiem operowanym. Muszę iść po skierowanie do neurochirurga (ginekolog sugerowała konsultacje u ortopedy, ale wiem, że to nie ten kierunek). Zastanawiam się czy są w stanie jakoś obrazowo Sprawdzić przed porodem, vo tam się dzieje, bo bardzo chce, zeby poród był SN, ale muszę wiedzieć jak to wygląda, bo ból porodowy to nic, w porównaniu do tego co przeszłam z kręgosłupem.👧 07/2024
💔 08/2025 (11tc poronienie zatrzymane)
⏸️ 12/2025
02.01. ɓ-HCG 465 + prog 20,5
10.01. ɓ-HCG 7978 + prog 17,10
16.01.-> 👶0,60 cm i ❤️
30.01. -> 👶2,22 cm i rośnie ❤️
20.02. -> 👶5,63 cm i rośnie ❤️
24.01. -> badania prenatalne I trymestru - niskie ryzyka 💚
20.03. -> 👶waga 165g
07.04. -> kolejna wizyta
Choroby: niedoczynności tarczycy, Hashimoto, IO, stan przed cukrzycowy,
Leki: Letrox 150, Duphaston 10 mg, insulina na noc

-
Dziewczyny powodzenia dziś na wizytach 🍀
Alczii jak byłam na sorze po upadku to od razu powiedzieli mi że żadnego rezonansu dla oceny czy ja sobie czegoś nie złamałam raczej w ciąży nie zrobią (nie żebym się o to upominała bo w tamtej sytuacji to chciałam tylko sprawdzić czy z dzieckiem jest wszystko dobrze)
Ogarnęłam dziś położną - wizyty rozpoczynam od przyszłego tygodnia - w sumie fajnie bo będzie do mnie przyjeżdżać
nawet nie wiedziałam że to tak fajnie funkcjonuje. Ja to jestem kompletnie zielona więc mam nadzieję że mnie trochę wyedukuje do tego macierzyństwa 😃
-
Rezonans magnetyczny bez kontrastu jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, tam nie ma żadnego promieniowania rentgenowskiego, jest tylko magnetyczne. Ogólnie jakiekolwiek takie badania najlepiej wykonywać w 2 trymestrze więc teraz to dobry moment
Alczii'90 lubi tę wiadomość
-
A kto przyjmuje w PL poród ? Położne czy lekarz ? Oglądałam vlog lilasti to mówiły tam z mamą ginekolog że lekarz jest w końcowej fazie dopiero i w razie w. Oczywiście nie mówię o cc
-
Laurelli wrote:A kto przyjmuje w PL poród ? Położne czy lekarz ? Oglądałam vlog lilasti to mówiły tam z mamą ginekolog że lekarz jest w końcowej fazie dopiero i w razie w. Oczywiście nie mówię o cc
Tak to prawda. Ja rodziłam z położna/ pielęgniarkami a dopiero pod koniec przyszedł lekarz.Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 12:22
2009-puste jajo płodowe - poronienie samoistne
2010- syn👶duphaston
2021-ciąża zatrzymana, poronienie 9 tydz
2013-córka👶duphaston, luteina, polocard
2024-ciąża zatrzymana poronienie 8 tydz TR18, duphaston
2024-ciaza zatrzymana,
poronienie 11 tydz, duphaston
2025-poronienie samoistne 6 tydz, duphaston+neoparin
Po 6 ciąży MTHFR1268 homo+Pai/serpine homo
Po 7 ciąży
HLAC C1 grupa *07 *12
Kir AA
Obecne : 2DL1, 2DL3, 2DL4 norm, 2DL4del, 2DS4(del - 22p) 3DL1, 3DL2, 3DL3, 2DP1, 3DP1 norm
Nueobecne: 2Dl2, 2DL5(grupa1) 2DL5 (grupa2) 2DS1, 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1.3DP1 var
Zespol antyfosfolipidowy-wykluczony -
Z racji egzaminów 8-klas moja córka tez siedzi w domu. Tylko, ze w niedzielę byla u nas siostra męża i został u nas na ten czas wolny ten najstarszy bratanek, ktorego ona wychowuje. A że chłopiec jest w tym samym wieku co moja corka wiec sie dogadują.
Dziś pojechalam na paznokcie u nog (ledwo wysiedziałam) to kazałam im odkurzyć, umyc podłogi i ogarnac zmywarkę. Zrobili wszysyko wiec wrocilam powiesiłam tylko pranie, ugotowałam makaron do rosołu i moge leniuchować.👩32👨🏼34👧9 (33tc) & 🐈🐈⬛
👼02.2015 (10tc) & 👼06.2016 (6tc)
Akcja rodzeństwo od 2024
04.2025r - klinika
08.2025r - stymulacja IVF ~ zostały 3❄️
20.08 - ET 4AB; 27.08 - ⏸️;💔
02.01.2026 - FET 5BB ❄️🩵
5dpt ⏸️
7dpt beta 86,4 ❄️
10dpt beta 342,6 ❄️
15dpt beta 4464 ❄️ prog 13,60
20dpt beta 22295,8❄️ prog 13,39
24dpt beta 52137,4❄️ prog 21,75
25dpt - nagłe krwawienie, ale jest 💗
31dpt - CRL 1,15cm 💗
09.03 - USG prenatalne ✔️
03.06 - 100% zdrowego 🩵
🍀pozytywne myśli przyciągają pozytywne skutki 🍀

-
Trypcio wrote:Rezonans magnetyczny bez kontrastu jest bezpieczny dla kobiet w ciąży, tam nie ma żadnego promieniowania rentgenowskiego, jest tylko magnetyczne. Ogólnie jakiekolwiek takie badania najlepiej wykonywać w 2 trymestrze więc teraz to dobry moment
Tak właśnie czytałam, więc może jest nadzieja, że sprawdza.
Trypcio lubi tę wiadomość
👧 07/2024
💔 08/2025 (11tc poronienie zatrzymane)
⏸️ 12/2025
02.01. ɓ-HCG 465 + prog 20,5
10.01. ɓ-HCG 7978 + prog 17,10
16.01.-> 👶0,60 cm i ❤️
30.01. -> 👶2,22 cm i rośnie ❤️
20.02. -> 👶5,63 cm i rośnie ❤️
24.01. -> badania prenatalne I trymestru - niskie ryzyka 💚
20.03. -> 👶waga 165g
07.04. -> kolejna wizyta
Choroby: niedoczynności tarczycy, Hashimoto, IO, stan przed cukrzycowy,
Leki: Letrox 150, Duphaston 10 mg, insulina na noc

-
Dziewczyny a co polecacie na ciemieniuchę?
widziałam teraz że popularny jest ten olej z migdałów i poprostu pieluszka lub ta mięciutka szczotka?
Ja tak sobie to zamówienie segreguję z apteki z PL i to mnie jeszcze zaciekawiło?
Aha i czy będziecie używać odrazu laktator? Albo ten kolektor? Jak to ugryźć ? Mam odrazu starać się odciągać żeby laktacje rozkręcić?
Edit. wogole jak myślę o karmieniu piersią to mam dziwne teraz odczucia…czy bede chciała czy nie bede wolała odciągać i butlę dawaćWiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja, 13:28
-
Laurelli najlepiej z położna porozmawiaj, a najlepiej laktacyjną. Ja będę mieć następną wizytę właśnie odnośnie laktatorów i kp, już się doczekać nie moge.
Kate3330 wiesz ile masz takich konsultacji z położną przed porodem? Jak u Was dziewczyny to wygląda? Bo ja mam 3 spotkania mieć w sumie, takie po 1,5-2h każda -
Ja właśnie chciałam mieć te spotkania, nawet poszłam do położnej żeby z nią o tym pogadać, dala mi swój numer ale zapytała się mnie jakie tematy chce poruszyć i trochę mnie jakby zbiła z tropu. Myślałam, że to ona ma coś ułożone, jakiś plan, jak to wszystko poprowadzić. Powiedziałam jej, że w sumie to bym wszystko chciała wiedzieć bo jestem zielona w temacie i to moja pierwsza tak dlugo donoszona ciąża. Kazała dzwonić po 11 maja żeby się dogadać co do spotkan ale teraz już sama nie wiem czy szkoła rodzenia mi nie wystarczy
-
Dla mnie też każde spotkanie jak na wagę złota, bo też nie wiem nic. Ale zaczynam działać. Mam termin do UroFizjo, zapisałam się do szkoły rodzenia i znalazłam miejsca w moim mieście, gdzie jest joga dla ciężarnych i pilates na reformerach, więc od czerwca będę wreszcie dbać o siebie 🥰 -
Jejku dziewczyny ale mi teściowa podniosła ciśnienie. Ja tak czułam że lepiej nie odbierać od niej telefonu. Popytała o jakieś pierdoły po czym mówi "Jak się czujesz?". Więc ja zgodnie z prawdą odpowiadam, że jestem przeziębiona, więc kiepsko. A ona do mnie"To pilnuj się, żeby się nie przeziębiać". Tak się wkurzyłam i pytam się jak ja mam się pilnować, żeby się nie przeziębiać? A ona "No ciepło się ubieraj". Więc jej mówię, że ubieram się ciepło a zaraził mnie mąż. A moja teściowa na to "To odpoczywaj najlepiej". Więc ja jeszcze bardziej wkurzona mówię "Jak Twoim zdaniem mam odpoczywać mając 2 dzieci, firmę na głowie, dom i męża który pracuje 12h dziennie plus soboty plus niedziele? To wiecie co usłyszałam? Że ona ta k dzwoni zapytać o zdrowie bo się przestraszyła bo jej koleżanki córka jest w ciąży i wylądowała w szpitalu. Serio miałam już na końcu jężyka żeby powiedzieć "Jak jesteś taka mądra i tak dbasz o mnie przez telefon to może przyjedziesz mnie odciążyć zamiast pieprzyć. Szkoda że zabrakło mi odwagi żeby to powiedzieć.
@Nati moja położna prowadzi szkołę rodzenia plus tam są spotkania z różnymi osobami, np fijoterapeutą uroginekologicznym, fizjoterapeutą dziecięcym, doradcą chustonoszenia itd. Dużo wykłądów jest online i wtedy nie musisz iść tylko sobie odsłuchujesz jak masz wolny czas akurat. Moja położna jest też CDL więc w sumie to ona już w 2 dobie mi posprawdza czy Marysia dobrze łapie itd.
Laurelli, może dziecko nie będzie mieć ciemieniuchy, a jesli nawet to wtedy kupisz, sa preparaty takie specjalne. Najlepiej zapobiegać, tzn po kapieli wieczorem czeszesz szczotką z koziego włosia, ja mam z lullalove. Ja oliwek nie polecam, ewentualnie olejek ze słodkich migdałów. Oliwki zapychają pory i zamiast pomagać mają działanie wręcz odwrotne.
W kwestii kp najlepiej jak najczęściej przystawiać dziecko do piersi i ono samo sobie rozkręci laktację. To czego ja się nie spodziewałam, to że na początku dziecko wisi prawie non stop. Bo z laktacją jest tak, że jak dziecko rośnie i zaczyna potrzebować więcej mleka to domaga się żeby być częściej i dłuzej na piersi i tak właśnie sobie tą laktację rozkeca. Zauważyłam, że często właśnie dziewczyny myślą, że nie mają mleka, bo np właśnie dziecko długo wisi na tej piersi i wydaje im sie ze to przez to ze mu tam nic nie leci. Albo ze podlaczaja laktator i nic nie leci. A czasami tak jest ze z laktatora nie leci nic a dziecko najedzone. Tak jak Nati mowi, dobrze poszukac CDL. Albo jakies profile o kp, filmiki na youtube. Trzeba tez sie nastawic ze te piersi bola tak z miesiac na pewno. Nie jest to przyjemne na poczatku i trzeba przetrwac.
Poród przyjmuje położna i ona też nie siedzi cały czas. Ja nawet jak w covidzie bez meza rodzilam to mialam guziczek od niej i mialam ja wolac jak bedzie mi potrzebna i siedziałam sobie sama. Tzn nie do końca sama bo na messenger rozmawiałam na kamerce z mężem (jak mi sie chciało gadać). Ona tylko wchodziła, pytała czy dolać wody, czy zgasić światła, czy z muzyką pomoc itd i sprawdzała rozwarcie i zapis ktg (małej tętno spadało więc byłam pod kroplówką z glukozą i pod ktg cały czas). Lekarza wezwali jak poprosiłam o zzo i potem ja k lozysko rodzilam to wezwali kilku lekarzy bo cos bylo nie tak, strasznie sie denerwowali, nerwowo kazali przec i zbieglo sie 3 lekarzy. Ale co bylo to nie wiem bo bylam tak zmeczona ze nie zapytalam.
Alczi, to należy skonsultować z ginekologiem i wlasnie neurologiem jesli uwazasz ze to dobra droga. Teoretycznie nie powinno to byc niebezpieczne, ale jak to w ciazy, lekarz prowadzacy powinien ocenic co jest wazniejsze👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Bylam u poloznej i zapytalam o ta butelke. Ona poleca lovi.
Laurelli, Nati96De, Paula. lubią tę wiadomość
👩🏻🦰41🧔🏻39
👦🏻2015 4640g SN (11cs) 39+6
👱🏻♀2020 3520g SN (1cs) 38+3
6cs po usunięciu jajowodu
CP 2025 💔 7tc - 5.08.2025 (1cs)
AMH (4dc) 1,83 ng/ml
Beta HCG (12.01) 64,1 mlU/ml -> (14.01) 196,7 mlU/ml -> 200%
Progesteron (12.01) 53,00 ng/ml -> (14.01) 64,60 ng/ml
9.04 16+0 11,44cm 165g (jest karteczka z płcią!) GA (AUA) 16+4
23.04 19+0 251g
25.04 🌸🌸🌸 It is a girl! 🌸🌸🌸
30.04 Gensulin N - insulina nocna
13.05 20+5 379g
Insulina nocna 12j
Rośnij maluszku

-
Ale mam bóle żołądka... Niedobrze mi, masakra... Nie wiem, czy to przez odstawienie tabletek na wymioty, czy przez tardyferon, który brałam wczoraj wieczorem przed spaniem pierwszy raz... Tylko rano mi nic nie dolegalo, a zaczęło się popołudniu, tak jak zawsze nudności i wymioty na początku...
Ja planuję karmić piersią, ale wiem też, ze jest to najtrudniejsza rzecz po porodzie... Nie chce, żeby było to okupione nerwami, czy łzami, jak za pierwszym razem. Udalo się wtedy i karmiłam rok, ale początki były baaaardzo ciężkie. Teraz jestem nastawiona tak, że jak się uda, to super, a jak nie, to też ok.







