X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 14 listopada 2018, 11:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te pomiary są bardzo słabe. Nasza urodziła się 54cm, a na pierwszej wizycie w przychodni miała... 50cm. Ostatnio na wizycie szczepiennej 58cm. Także nie wiem, czy urosła 4cm czy 8cm :D ale tak jak piszesz Paplak - to mierzenie centymetrem po krzywiznach nie moze być dokładne.

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My wazylismy sie wczoraj na szczepieniu. 5.54 kg. Pieluchy idą juz w rozm. 3. Po szczepieniu ok,mielismy te na nfz.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie w przychodni nie mierzą dziecka póki nie stoi samo - tak mi dzisiaj powiedziała pielęgniarka jak spytałam czy go może zmierzyć. Powiedziała ze sama go moge zmierzyć od czubka głowy do pięty, ale i tak nie będzie to jakieś dokładne.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza urodzila sie 45 cm wg a teraz wg pani z przychodni ma 54 cm a dziwne jest to ze ciuszki na 56 sa za male a 62 idealne.tydzien temu miala 5040 dzisiaj idziemy wazyc I zobaczymy ile przybrala

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 12:22

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 14 listopada 2018, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas te rozmiary to zależą od firmy. Niektóre 62 za małe, inne zaś wiszą. Dlatego kupuje na oko, a nie na rozmiar.w ogóle tak szybko wyrasta,że niektórych rzeczy nie zdążyła założyć a juz za małe:-/

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas tak samo jak u minns. Nie mierzą dopóki nie stoi.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    No to moja wazy podobnie. Miala 48cm, a teraz 58-59cm. Wow, 16cm to duzo. Juz nasze 10 wydawalo mi sie za duzo, bo ostatnio słyszałam,że dziecko w ciagu pierwszego roku rosnie o połowę swojej dlugosci urodzeniowej, a nasza w 3 miesiace juz tak dużo. Ale jak patrze jak one mierza tym centymetrem po tych krzywiznach to nie zdziwie sie jak te pomiary sa niedokladne. A jaki macie obwod główki?

    Pediatra na prywatnej wizycie nie mierzy centymetrem tylko ma taka matę, na nią kładzie maluszka i tam jest taka blokada przesuwna- to wg mnie bardziej miarodajne niż ten centymetr.

    My też rozmiar 62, ale tak jak piszesz zależy od firmy ... niektóre 56 też jeszcze założę.

    Główkę miała mierzona jakoś 3tyg temu to było 37cm. Ja jej tak sama nie waże ani nie mierze- tylko jak to robią na wizytach.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 13:44

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam wagę a w sumie w ogóle jej nie używam. Częściej waze paczki do wysyłki.

  • Karo_Wi Autorytet
    Postów: 1312 537

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak- dajesz nadzieję, że jak minie ten 4 trymestr, to wreszcie będę mogła chociaż na chwile odłożyć córkę i się sobą zajmie ;) u nas od wczoraj non stop wiszenie na cycku (ulewa, wymiotuje, a mimo to dalej chce ciągnąć), jak nie wisi to ryczy, spać chce tylko na mnie.

    Moja córka urodzona 48cm, wczoraj ją mąż próbował zmierzyć centymetrem, to wychodzą 54 cm. Ubranka na 56 (pajace, śpiochy) leżą idealnie. Ważymy ją raz w tygodniu (na wadze kuchennej :D ), ostatnio ważyła 3700, a waga przy wyjściu ze szpitala 2660, wiec moim i lekarza zdaniem przybiera ładnie. Nie wiem, jak Wy przy karmieniu/noszeniu/przebieraniu manewrujące takimi klockami po 5 kg ;) chociaż sama się nie mogę doczekać, aż Kinga będzie taka pulchniutka.

    gg64e6ydj2x1myxr.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Pediatra na prywatnej wizycie nie mierzy centymetrem tylko ma taka matę, na nią kładzie maluszka i tam jest taka blokada przesuwna- to wg mnie bardziej miarodajne niż ten centymetr.

    My też rozmiar 62, ale tak jak piszesz zależy od firmy ... niektóre 56 też jeszcze założę.

    Główkę miała mierzona jakoś 3tyg temu to było 37cm. Ja jej tak sama nie waże ani nie mierze- tylko jak to robią na wizytach.
    To mt mamy główkę 39cm. Przy urodzeniu miala 33. My mamy wagę, ale tez już rzadko ważymy. Na poczatku czesciej. W tamtym tygodniu mieliśmy i szczepienia i wizytę w patologii noworodka wiec ja pomierzyli i powazyli. Morfologia wyszła nam dobra, hemoglobina tez, ale dalej bierzemy żelazo . Torbielki sie już wchłonely.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Duże te Wasze dzieci. Ciekawa jestem czy moja kiedys nadrobi czy juz zawsze bedzie drobniejsza. Mam wrazenie, że rosnie głównie na dlugosc. Od urodzenia urosła już 10cm.
    Chyba te malenstwa tak mają,Zosi waga urodzeniowa to 2560, teraz nie wiem ile waży dokładnie,ale poszła na długość,bo ubranka mamy już 68 ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:23

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja poszla w dlugosc i grubosc, waz juz ok. 6 kg, jak nie wiecej

    Izabelle lubi tę wiadomość

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karo_Wi wrote:
    Nie wiem, jak Wy przy karmieniu/noszeniu/przebieraniu manewrujące takimi klockami po 5 kg ;) chociaż sama się nie mogę doczekać, aż Kinga będzie taka pulchniutka.
    Mi najciezej zmienic przy kp z jednej na druga. Antoś nie jest dzieckiem, które wymaga dużo noszenia, powiedzialabym nawet, ze czasem go to irytuje i woli byc odlozony. Zajmuje juz na długość prawie caly wozek. Ma skonczone 6 tyg. A nosi rozmiar 62 i wazy 5.54. Co bedzie gdy bedzie miał 3 mies...

    Byl ostatnio bardzo marudny, ale mogl to byc skok. Dzis po raz pierwszy patrzyl na mnie dłużej gdy do niego mówiłam i usmiechal sie slodko, oczka mial takie zaciekawione, no rozplynelam sie :). My jestesmy z koncowki wrzesnia, wiec z tymi "osiągnięciami" daleko w tyle jestesmy :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 14:35

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 14 listopada 2018, 14:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja córcia tydzień temu miała 60cm i 5160g.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    To mt mamy główkę 39cm. Przy urodzeniu miala 33. My mamy wagę, ale tez już rzadko ważymy. Na poczatku czesciej. W tamtym tygodniu mieliśmy i szczepienia i wizytę w patologii noworodka wiec ja pomierzyli i powazyli. Morfologia wyszła nam dobra, hemoglobina tez, ale dalej bierzemy żelazo . Torbielki sie już wchłonely.

    To u nas po urodzeniu główka była 28. U nas też mimo że hemoglobina w normie to dalej podaje jej Actiferol - pediatra mówiła że pewnie będę podawać do roku czasu, jak osiągnie 7kg to tylko zmienimy z 7mg na 15mg . Za tydzień mamy zrobić sama morfologie kontrolnie. My usg główki mamy 29 listopada- też mam nadzieję że ten krwiaczek się wchłonął- umówiłam się na wizytę prywatną do ordynatorki która opiekowała się Zosia w szpitalu, ona jest neonatologiem i będę chciała żeby szerzej spojrzała na mała oprócz usg główki. Jeszcze 20 listopada kardiolog bo nam przełożyli z 13 listopada.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 14 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    To u nas po urodzeniu główka była 28. U nas też mimo że hemoglobina w normie to dalej podaje jej Actiferol - pediatra mówiła że pewnie będę podawać do roku czasu, jak osiągnie 7kg to tylko zmienimy z 7mg na 15mg . Za tydzień mamy zrobić sama morfologie kontrolnie. My usg główki mamy 29 listopada- też mam nadzieję że ten krwiaczek się wchłonął- umówiłam się na wizytę prywatną do ordynatorki która opiekowała się Zosia w szpitalu, ona jest neonatologiem i będę chciała żeby szerzej spojrzała na mała oprócz usg główki. Jeszcze 20 listopada kardiolog bo nam przełożyli z 13 listopada.
    O kurcze, ale miała malutka główkę. A to mnie straszyli, że dziecko za małe. Prywatnie idziecie do kardiologa? Nas nikt nie wysyła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 15:56

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jesteśmy po szczepieniu 6w1 i rotawirusy, pneumokoki za dwa tygodnie. Synek w dwa miesiące urósł nam 6 cm. Waży równo 5 kg, trochę za mało, ale je 7-8 razy na dobę po około 100 ml, karmimy tylko wtedy gdy chce, siusiu robi regularnie, kupka raz na dobę lub 1,5. Lekarz mówi, że lepiej jak dziecko jest szczupłe bo w przyszłości nie będzie mieć problemów z wagą. Ja też byłam długa i chuda, a mój brat pulchny i tak nam zostało do teraz. Pani dr pochwalił mnie jako mamę, pytała co robimy w ciągu dnia, jak się nasluchala to była w szoku :P Powiedziała, że nic dziwnego że synek jest tak rozgadany, uśmiechnięty i aktywny. Synek tak się śmiał do pani dr, że aż musiała go wziąć na ręce :P Teraz śpi niuniuś malutki, zjadł z jednego cycocha i padł. Ja jak durna mierze mu temperaturę co pół godziny. Pewnie dwa dni nie będę spać tylko obserwować synka.

    kasia1518, Asiaf, ola_g89, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Asiaf wrote:
    Mi najciezej zmienic przy kp z jednej na druga. Antoś nie jest dzieckiem, które wymaga dużo noszenia, powiedzialabym nawet, ze czasem go to irytuje i woli byc odlozony. Zajmuje juz na długość prawie caly wozek. Ma skonczone 6 tyg. A nosi rozmiar 62 i wazy 5.54. Co bedzie gdy bedzie miał 3 mies...

    Byl ostatnio bardzo marudny, ale mogl to byc skok. Dzis po raz pierwszy patrzyl na mnie dłużej gdy do niego mówiłam i usmiechal sie slodko, oczka mial takie zaciekawione, no rozplynelam sie :). My jestesmy z koncowki wrzesnia, wiec z tymi "osiągnięciami" daleko w tyle jestesmy :D
    Bruno tez na szczęście nie musi być noszony, zresztą jakby chcial to by pewnie większość dnia płakał bo ja bym go nie nosiła ciagle. W sumie moze dlatego ze go nie nosze to sie tego nie domaga.
    My pajace mamy 68, spodenki 62/68, body tak samo. Jedne body z lupilu z lidla ma 50... także te rozmiary sa rozne jak u dorosłych. Wieczorem go zmierze sama z ciekawości.

    Asiaf lubi tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 14 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    O kurcze, ale miała malutka główkę. A to mnie straszyli, że dziecko za małe. Prywatnie idziecie do kardiologa? Nas nikt nie wysyła.

    Ona wszystko miała malutkie - brzuszek był 29.
    Tak prywatnie- koleżanka mi poleciła, mimo że prywatna wizyta to umawiając się w sierpniu termin miałam na 13 listopada- byłam w szoku. My wychodząc ze szpitala dostaliśmy bardzo dużo skierowań do specjalistów- dr mówiła że u wcześniaków trzeba mieć wszystko pod kontrolą. Dodatkowo często jak gdzieś idziemy to mimo że wszystko jest ok to każą przyjść za 3mc uzasadniając że u wcześniaków szybko lubi się wszystko zmieniać i że do roku czasu powinny być kontrolę co 3mc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 16:12

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania teraz nosi 62 rozmiar za dwa tygodnie mamy chrzest i nie mam pojęcia jaki rozmiar sukienki zamówić czy 62 czy 68 a chce przez internet to załatwić bo nie mam czasu na łażenie po sklepach ;p
    Ważyła wczoraj 5400 ale to było po jedzeniu wieczorem wskoczyła jeszcze raz na wagę na golaska i miała 5230 ;)

    Niestety ona bardzo lubi być noszona i to najlepiej tak żeby patrzeć na wszystko. Ale i tak coraz więcej potrafi zająć się sama soba. Tutaj 15 minut tam 15 minut i jakoś leci. Jedyne co to brak tego snu w dzień. To wykańcza. I ostatnio gorzej sypią w nocy niż kiedyś. No niestety.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 17:02

‹‹ 1303 1304 1305 1306 1307 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ