X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas body z lidla na 56 dobre reszta ciuszkow na 62 :-)
    Pogoda kiepska i mloda spi t raz po 15 minut masakra :-( na szczescie nie marudzi lezy przeciaga sie jak sie znudzi zmieniamy miejsce :-) brakuje jej spaceru

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też zamawiałam przez neta ze smyka komplet na chrzest (mamy 25.11.) rozmiar 68. Troszkę duży, ale lepszy taki niż za ciasny. Jak byłam w ciąży to zamówiłam w hm 62 komplecik na chrzest bo była promocja, 62 w hm było większe, a synek wg gina miał mieć ledwo 3 kg przy urodzeniu... także tamten komplet ubrał na Wszystkich Swiętych i body w sumie już mogę schować :P. Dla siebie też zamawiałam sukienkę do karmienia przez neta z milook i polecam, w ogóle nie widać tych zameczków.
    W gondoli też już nie ma za dużo miejsca. Mam nadzieje, że zdąży nauczyć się siedzieć zanim zamienimy na spacerówkę haha.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My nadal nosimy 56cm, ale z h&m i lidla, a one podobno wypadają większe. 56cm powoli zaczynają być ciasne, a w 62 jeszcze pływa. Ale powoli będziemy zmieniać na 62 :)

    Chrzciny zdecydowaliśmy, że będą dopiero wczesną wiosną. :)

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Pani dr pochwalił mnie jako mamę, pytała co robimy w ciągu dnia, jak się nasluchala to była w szoku :P Powiedziała, że nic dziwnego że synek jest tak rozgadany, uśmiechnięty i aktywny. Synek tak się śmiał do pani dr, że aż musiała go wziąć na ręce :P

    A mogę zapytać, co robicie ze sobą cały dzień? Może to jakaś recepta na szczęśliwsze dziecko :) przyda się, bo moja od kilku dni jest tak marudna przez ten skok, że mam kryzys rodzicielski i zaczynam wątpić w swoje matczyne kompetencje :)

    jatoszka, Asiaf lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 14 listopada 2018, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez chrzest planujemy na wiosne :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy chrzest 27.12. Siostra bedzie wtedy w Pl a jest chrzestana, no i pretekst dla mnie zeby nie jechać 200 km do teściów w Swieta, tylko oni do nas w drugi dzień :D lokal juz zaklepany. Masa ludzi ten termin wybrala. Sukienki z neta już 2 odesłane. Jedna z zalando, druga z mosquito... Zupelnie inaczej wyglądają na zdjęciu :/. Pozostanie pochodzic po galeriach. Ubranko dla Antka albo Smyk albo olx, ale czekamy zeby trafić w rozmiar.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 18:07

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    A mogę zapytać, co robicie ze sobą cały dzień? Może to jakaś recepta na szczęśliwsze dziecko :) przyda się, bo moja od kilku dni jest tak marudna przez ten skok, że mam kryzys rodzicielski i zaczynam wątpić w swoje matczyne kompetencje :)
    Podpinam sie pod pytanie :)

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam dość po całym dniu jak ona w ogóle nie śpi i chciałaby tylko noszenia. Ale tak z 15 minut jest w bujaku w kuchni a ja jem śniadanie kolejne 15 karuzela, kolejne 15 patrzenie w okno , marudzenie. Później przewijanie karmienie i próbujemy spać chociaż na 20 minut. I tak z 2h zleci i cały cykl od początku . Jak przychodzi mąż około 16 to ja ledwo żyje już bo ostatnio dzien zaczynamy od 7 a nie jak dawniej oo 9 :)

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Ja też mam dość po całym dniu jak ona w ogóle nie śpi i chciałaby tylko noszenia. Ale tak z 15 minut jest w bujaku w kuchni a ja jem śniadanie kolejne 15 karuzela, kolejne 15 patrzenie w okno , marudzenie. Później przewijanie karmienie i próbujemy spać chociaż na 20 minut. I tak z 2h zleci i cały cykl od początku . Jak przychodzi mąż około 16 to ja ledwo żyje już bo ostatnio dzien zaczynamy od 7 a nie jak dawniej oo 9 :)
    Łączę się w bólu. Z tym, że my codziennie zaczynamy dzień o 6 rano, a mąż wraca ok. 17. Jak Pola jest SOBĄ, tzn. uśmiechniętym dzieckiem, to w ogóle nie mam problemu z tym, że nie śpi. Ale dzisiaj spała łącznie max. 2h od 6 rano, co chwilę marudzi, sama nie wie, czego chce... Jednocześnie chce być przy cycku i nie chce, chce spać i nie chce itd...

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja właśnie wybierałam zdjęcia od fotografki które ma wywołać z Chrztu , bo mieliśmy 7.10. - Zosia była tak malutka że miałam problem z ubraniem- znaleźliśmy w takim sklepie babyElegant w Lublinie ... I za wszystko dałam aż 500zl (sukienka, płaszczyk, buty, czapeczka, opaska,rajstopki , body ) - niestety nie było wyboru bo nigdzie nie było rozmiaru tak malutkiego.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 14 listopada 2018, 18:39

    Asiaf lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A Antek zjadl o 16.30 i do tej pory spi. Boje sie co bedzie w nocy. W ciagu dnia na zmianę, wozek, mata edukacyjna, bujaczek, kanapa ze mna, odbijanie pojedzeniu, zwiedzenie mieszkania i od początku. W ogole nie ogarniam, ze w ciagu dnia potrafi zasnac po jedzieniu, a od 20.00 do 23.00 lub później można zapomnieć o spaniu... Akurat wtedy gdy chcielibyśmy z mężem spędzić chwile razem i chociażby glupi serial obejrzec :D

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 14 listopada 2018, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz stroj na chrzest kosztowal 15zl:-) kupilismy w lumpeksie sukieneczke i sweterek za kilka zl, rajstopy juz miała, dokupilam opaske, body pod sukienkę tez juz miala. No, ale my zawsze z tych oszczędnych i nie lubimy na jednorazowe rzeczy wydawac. sukienkę ślubną tez miałam za kilkaset złotych:-) zdjecia tez robiła nam rodzina i bedziemy wywoływać. Jyz jeden album zdjec mamy. Plus mamy taki album pamiątkowy gdzie wypisujemy ważne chwile od urodzenia, co kiedy pierwszy raz zrobiła itd.

    JustynaG lubi tę wiadomość

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 14 listopada 2018, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My chrzcilismy teraz w niedzielę, trafiło nam się w święto narodowe i to jeszcze taka rocznicę :-) :-) pogoda pięknie dopisała.
    Asiaf chętnie odsprzedam ubranko, jeśli oczywiście rozmiar spasuje. Kupiłam na 62 bo rozmiarówka była spora i wyszło ok. Twój bedzie w podobnym wieku.
    https://www.zaczarowane-sny.pl/pl/p/Elegancki-komplet-do-chrztu-Gracjan/2183
    Podaję link można sprawdzić dokładnie wymiary :-)

    Asiaf lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a myślicie że jak chrzest mamy 2.12 to powinnam już kupić takie ubranka bardziej zimowe ? W sensie ocieplany płaszczyk wierzchni, ciepła czapeczka itp ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie wiem czy dobrze robię ale ja na noc ciągle krępuje Ani rączki. Inaczej źle śpi i sie wybudza :/

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    A mogę zapytać, co robicie ze sobą cały dzień? Może to jakaś recepta na szczęśliwsze dziecko :) przyda się, bo moja od kilku dni jest tak marudna przez ten skok, że mam kryzys rodzicielski i zaczynam wątpić w swoje matczyne kompetencje :)
    Dzień zaczynamy między 6 a 8. Syn jest bardzo aktywny wtedy przez kolejne 8 godzin. Podobnie jak Wy, korzystamy z maty, z lezaczka z zabawkami i muzyczka, ale każda z rzeczy znajduję się w innym pokoju. Jednak podstawa każdego dnia jest czytanie i duzo rozmawiamy. Nie posadzalam siebie o taka fantazję, chyba napisze książkę z historyjkami dla maluszków :P Każdego dnia od poczatku zwiedzamy cały dom, jedno pomieszczenie na godzinę, opisuje wszystko co widzimy, wszystkiego dotykamy, kładziemy się na kanapę, łóżko, dywany. Codziennie poznajemy od nowa nasze zwierzaki, dotykamy, dzięki temu jak któryś kot podchodzi to synek zaczyna wyciągać rączki i się uśmiecha wydając z siebie śmieszny pisk :P I podczas naszych rozmów nie używamy zdrobnien, nikomu w koło tez nie pozwalam na to. A hitem są lustra, syn może się gapic przez godzinę i nawet nie pisnie i oczywiście ciągle rozmawiamy. Ćwiczymy rączki, nóżki, przewracamy się na boczki, robimy masaż. Synek nie lubi wózka wiec ubieramy się i na moich rękach idziemy do ogrodu, Tym sposobem kolejna godzina rozrywki. Jestem z natury cholerykiem, ale przy synu te cechy praktycznie znikają, dzięki temu sama się lepiej czuję.

    Asiaf, ola_g89, Izabelle, KATARZYNACarm, 100krotka30, kasia1518, susełek, JustynaG lubią tę wiadomość

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny a myślicie że jak chrzest mamy 2.12 to powinnam już kupić takie ubranka bardziej zimowe ? W sensie ocieplany płaszczyk wierzchni, ciepła czapeczka itp ?
    Ja wychodzę z założenia ze nie ma to sensu za bardzo. Kościół mamy 5 min spacerkiem wiec pojadę z małym wozkiem i opatule go grubym kocem. W kościele mamy bardzo cieplo zawsze to w eleganckim komplecie i sweterku czy bialym kocyku bedzie mu dobrze. Mamy spiworek zimowy taki do fotelika to w kościele go przeniesiemy z wozka do fotelika i potem do auta. No i potem z auta na salę.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 14 listopada 2018, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My planujemy chrzest na luty. Przyjęcie zrobimy niestety u teściów w domu przez wzgląd na babcię męża,po której Zosia ma imię. Łatwo nie będzir ;) ale cóż...

    Camilla,super opisałaś dzień z synkiem :)

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • jatoszka Autorytet
    Postów: 1001 534

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Nie wiem czy dobrze robię ale ja na noc ciągle krępuje Ani rączki. Inaczej źle śpi i sie wybudza :/
    Ja dzis pierwszy raz skrepowalam Hani raczki to spala 2 godziny :-) cos w tym jest :-)

    w5wqrl68v17z1bgh.png
    km5stv73corlpm49.png
    Nasze Aniołki 31.08.2009 [*][*] 30.08.2016 [*]
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 14 listopada 2018, 21:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Dziewczyny a myślicie że jak chrzest mamy 2.12 to powinnam już kupić takie ubranka bardziej zimowe ? W sensie ocieplany płaszczyk wierzchni, ciepła czapeczka itp ?
    U nas z kolei w kościele bardzo zimno, jest duży i wysoki, dodatkowo w miejscu przed ołtarzem zawsze wieje od wejścia bocznego i tak było w ta niedzielę mimo pięknego słonecznego dnia. Więc my musieliśmy mieć ciepłe ubranko a mały pod spodenkami rajstopki.
    Wszystko zależy jak to U Was wygląda

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
‹‹ 1304 1305 1306 1307 1308 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ