X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żona mojego kuzyna nie dawała nic synom słodkiego- rarytas to był herbatnik. To w gościach wyjadali cukier z cukierniczki :D

    kasia1518, Eszkilu, Marrgoo, ola_g89, p_tt, Camilla13, aLunia, 100krotka30 lubią tę wiadomość

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi sie wydaje, że kluczem jest żeby z dzieckiem rozmawiac, uczyc, dawac wlasny przyklad a nie zakazywac, bo wtedy to nie ma sensu. Dziecko powinno naprawde rozumieg co jest zdrowe, a co nie , dlaczego sie nie objadamy slodyczami, a nie jedynie mu ich zakazac albo mowic ze sa niezdrowe a samemu sie obzerac na jego oczach tym czego mu nie dajemy. Dzieci wbrew pozorom sa swietnymi obserwatorami i potrafia duzo zrozumiec. Sa dzieci tak nauczone, że na urodzinkach innych dzieci w przedszkolu wybieraja suszone owoce czy orzechy a nie cukierki i chca pic wode,a nie napój.widac od razu różnice miedzy dziećmi, ktore autentycznie żyją w srodowisku,ktore zdrowo sie odzywia, a takiki w ktorym rodzicr niby zabraniają, a jednaj zabieraja do mcdonalda. Dzieci brata mojego męża od najmlodszycj lat wspólnie z mamą pieką zdrowe ciasta, chleb, sa uczone czemu cos jest zdrowe a co nie i nawet jak maja możliwość w gościach zjesc cos slodkiego to czesto odmawiają i wola zjesc np. owoce. Wlasnie czegos takiego bym chciala nauczyc dziecko:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 13:00

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    jatoszka wrote:
    Ja dzis pierwszy raz skrepowalam Hani raczki to spala 2 godziny :-) cos w tym jest :-)
    Ja jak włożę małego w otulacz to muszę po 6 godzinach sama wybudzić bo by spał i spał. A nie chce żeby miał takie duże przerwy w jedzeniu.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Żona mojego kuzyna nie dawała nic synom słodkiego- rarytas to był herbatnik. To w gościach wyjadali cukier z cukierniczki :D

    To samo jest u moich bratanków, nie dają im słodkiego a jak przyjadą do nas to wyjadają wszystko jak szalone :D Najlepsze jest to, że brat dzieciom zabrania a sam wpierdziela aż się uszy trzęsą.

    Neonatolog powiedziała, że z doświadczenia widzi, że dzieci, które późno miały rozszerzaną diete potem mają problem z jedzeniem... Sama nie wiem porozmawiam jeszcze na ten temat z pediatrą bo też się naczytałam, że powinno się czekać do 6 miesiąca.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja bym chciała znaleźć złoty środek że np jemu deser raz w tygodniu a tak to jakieś zdrowe zamienniki. Ale nie wiem czy to się uda. Wiem że dzieci które w większości mają zabranianie słodycze później w gościach czy coś się na nie rzucają. Dosłownie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 13:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie bardzo kusi kaszka i od niej chcialabym zacząć.

    Dziewczyny, szczególnie te po cc. Jak długo schodzi brzuch ciążowy? Ja mam nadal taki jak w 20 tygodniu. Nie jest to tłuszcz bo brzuch jest twardy mam wrażenie, że to jakby rozepchane mięśnie...nie wiem czy ćwiczenia wystarczą...

  • Asiaf Autorytet
    Postów: 523 273

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzieeczyny bratowa jest w ciąży i tsh wyszlo jej 6.467 a norma to 4.700 :O oczywiście od razu euthyrox. Czy ktos ma. Problem z tarczyca i mial w pierwszym trymestrze podobny wynik? Ja tez miałam niedoczynność, prosiła mnie o moj wynik i odgrzebalam z 19.02 3.142. Skoro norma to 4.700 to czemu mialam stwierdzone powyzej normy. Juz zglupialam z tymi wynikami.

    Antoś
    f2wl20mmd45lxn9f.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 15 listopada 2018, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas masakra od ok 12. Moze to reakcja na pneumokoki. Tylko cyc, a tak to płacz. Usypia przy piersi ale nie ma opcji odłożenia. Mam nadzieje że to tylko chwilowe. Już 2.5 tygodnia było fajniutko, więc się odzwyczailam.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas pierwsze spanie teraz od rana... Póki co 20 minut. Można zwariować.

  • Hedgehog Autorytet
    Postów: 876 257

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 kwietnia, 11:32

    Asiaf lubi tę wiadomość

    [link=https://www.suwaczki.com/]17u9hdge9c31bxqo.png[/link]
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Mnie bardzo kusi kaszka i od niej chcialabym zacząć.

    Dziewczyny, szczególnie te po cc. Jak długo schodzi brzuch ciążowy? Ja mam nadal taki jak w 20 tygodniu. Nie jest to tłuszcz bo brzuch jest twardy mam wrażenie, że to jakby rozepchane mięśnie...nie wiem czy ćwiczenia wystarczą...
    Ja mam galaretkę więc trudno mi się odnieść.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak wracając do żywienia. Ja będę chciała po ukończonym 4 miesiącu. Planowałam od szóstego ale ze względu na ulewanie to stały pokarm to zminimalizuje. Tak jak napisała Paplak zacznę od warzyw tj. Brokuł, dynia, ziemniak, kalafior. Nad marchewką się zastanowię bo zatwardza. Jabłko, banan i gruszka Williams zobaczę jak mlody przyjmie warzywa. Po 6 msc. Można już kolejne warzywa i owoce.

    Jeśli chodzi tak na poważnie o te słodycze to trudny temat. Moja kuzynka nie dawała młodej do czasu żłobka. Tam młoda poznała już słodkie i był problem pomimo że prosiła żeby nie dawać.. Ale ja planuję starać się jak coś dawać zdrowsze słodycze np. Owsiane ciasteczka czy domowe proste ciasta.Ale życie wszystko podda weryfikacji. Miałam rodzić sn była cc, miałam karmić piersią jest mm.. Także nie będę się zarzekać. Wodę próbowałam podać jak ulewał na te soki żołądkowe ale nie widziałam różnicy ani sensu. Kopru i rumianku nie podaje też.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    susełek wrote:
    Wow ale ekstra mama :) teraz mam wyrzuty sumienia ze za mało z synkiem rozmawiam. Mój w sumie dużo śpi, ale lubi śpiewać i tańczyć ze mną przy Majce Jezowskiej. Wtedy dużo się uśmiecha i rytmicznie przebiera nóżkami i rączkami. Często po tym relaksie jest kupa. Ale ta aktywność trwa około godziny. Kocha tez karuzele z muzyczka i próbuje chwytać za zabawki.
    Ja niestety mam problem z uszkami. Znowu badanie przesiewowe wyszło nieprawidłowe i w styczniu będzie miał już konkret badanie. Czy ktoś tu tez ma problemy z uszkami? Tzn wydaje mi się ze synek napewno reaguje na dźwięki a to głupie badanie ciagle wychodzi nieprawidłowe.
    My mamy ten sam problem, za tydzień mieliśmy mieć badanie ale syn nie osiągnie do tej pory wagi 5700 wiec badanie będzie przełożone na styczeń. Zdziwiłam się z tą wagą, ale wytłumaczyli ze przy tej wadze dziecka kanały w uchu są odpowiednich rozmiarów i tylko wtedy badanie jest miarodajne. Ale syn reaguje bardzo na dźwięki.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja sie martwie tym jej spaniem. Ma dni, że jest bardzo aktywna. A sa takie gdzie większość czasu śpi normalnie jak noworodek. Anemii nie ma bo mamy świeżą morfologie wiec nie wiem o co może chodzić.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 15:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    My mamy ten sam problem, za tydzień mieliśmy mieć badanie ale syn nie osiągnie do tej pory wagi 5700 wiec badanie będzie przełożone na styczeń. Zdziwiłam się z tą wagą, ale wytłumaczyli ze przy tej wadze dziecka kanały w uchu są odpowiednich rozmiarów i tylko wtedy badanie jest miarodajne. Ale syn reaguje bardzo na dźwięki.
    Ale chodzi o to badanie co robią od razu po urodzeniu w szpitalu i sie dostaje takie zaświadczenie z WOŚP?

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ola widzę, że nasze Pole jednocześnie przechodzą skoki. Od wczoraj u nas tragedia, wrzask, płacz, cycuś do pożygu. I cały dzień na rękach. Wczoraj miałam już tak dość że spakowalam ja w samochód i jeździliśmy tak że w końcu spała prawie dwie godziny.
    Dzisiaj powtórka z wczoraj. Dodatkowo ma tyle śliny że się nią ksztusi.

    Mała skończyła 8 tygodni a jeszcze nie dzwonili o szczepienie z ośrodka, trochę to dziwne.

    Chrzciny planujemy na Wielkanoc, może będzie cieplej i ładnie niż teraz.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziecku karmionemu tylko piersią dietę powinno się rozszerzać po 6 mż,dziecku karmionym mm można po 4 mż.

    Starszak karmiony mieszanie z przewagą mm miał rozszerzaną dietę po 4 mż, na początek kaszki, warzywka i owoce. Marchewką pluł ;) Uczony jeść zdrowo, kszze,warzywa, ryby,mięsa,do picia woda.
    Co zostalo? Woda ;) nie pił i nadal nie lubi soków ;) Ale z jedzeniem to krzyż panski. Także różne etapy przed Wami ;)

    Ciekawe czy nasze córki i wnuczki będą miały polewkę z naszego podejścia do ich dzieci ;) :) ? Pewnie wszystko zmieni się z 5 razy. Nasze babcie i mamy były uczone inaczej, a rody nie wyginęły ;) wszyscy żyjemy :)

    Camilla13, Minns lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak, powiem szczerze, że nie myślałam, że w tak wielu aspektach będę się z Tobą zgadzać. :)
    Przepraszam, że to mówię ale Gdy byłaś w ciąży - nie rozumiałam jak bardzo można zamartwiać się gdy nie ma powodów. a teraz widzę Twoje zdrowe podejście! Super.

    Plan jest taki: Rozszerzanie diety BLW (ewentualnie mieszanie) od 6 m-ca. Do picia woda niegazowana. w pierwszym roku życia nie dajemy słodyczy wcale.
    a później będziemy się starać edukować i wszystko z umiarem.



    A jak to jest z rozszerzaniem diety u wcześniaków? Czy nie powinno się brać pod uwagę wieku skorygowanego?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Ale chodzi o to badanie co robią od razu po urodzeniu w szpitalu i sie dostaje takie zaświadczenie z WOŚP?
    Tak, i na wypisie jest informacja, że badanie to należy przeprowadzić w specjalnie przygotowanej pracowni audiologicznej a nie tak jak w szpitalu w zwykłej sali.

  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    Tak, i na wypisie jest informacja, że badanie to należy przeprowadzić w specjalnie przygotowanej pracowni audiologicznej a nie tak jak w szpitalu w zwykłej sali.
    A powtarzali Wam je drugi raz? Nam wyszło dobrze od razu, ale Pani mówiła, że jak cos nie wyjdzie to powtórzą bo dziecko moze mieć np. maż plodowa w uszkach.

    3i49df9hejgg7mjl.png
‹‹ 1306 1307 1308 1309 1310 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ