X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Paplak, powiem szczerze, że nie myślałam, że w tak wielu aspektach będę się z Tobą zgadzać. :)
    Przepraszam, że to mówię ale Gdy byłaś w ciąży - nie rozumiałam jak bardzo można zamartwiać się gdy nie ma powodów. a teraz widzę Twoje zdrowe podejście! Super.

    Plan jest taki: Rozszerzanie diety BLW (ewentualnie mieszanie) od 6 m-ca. Do picia woda niegazowana. w pierwszym roku życia nie dajemy słodyczy wcale.
    a później będziemy się starać edukować i wszystko z umiarem.



    A jak to jest z rozszerzaniem diety u wcześniaków? Czy nie powinno się brać pod uwagę wieku skorygowanego?
    :-) dla niewierzących może to być głupie, ale my z mężem myślimy że to cud, że ona urodziła sie zdrowa. Badalo ją co najmniej 5 lekarzy, przed urodzeniem wychodzilo im, że nie będzie nawet 2kg wazyc, wszystkim wychodziły o kilka tygodni za krotkie kosci udowe, jednemu lekarzowi 10dni przed porodem wyszła główka o obwodzie 28cm, a przy urodzeniu miała 33cm. Jak chodzimy do lekarzy to wszyscy mówią jakie ma długie nogi i że bedzie wysoka.
    A w szpitalu jeszcze mieliśmy sytuacje, że leżała w tym pomieszczeniu na ocieplaniu obok chlopca z zespolem Downa.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiara wiarą ale mój miał mieć dużą głowę a miał 34 cm. Większy brzuszek od głowy a miał 33 cm. Dziewczyna obok zmusili do cc bo duże dziecko a 3400. Tu akurat uważam że błąd pomiarów a cud jest wtedy kiedy lekarze sugerują choroby a dziecko zdrowe. Jak dla mnie to tak jest:)

    Camilla13, Asiaf lubią tę wiadomość

  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja leżałam na sali z babka, która miała urodzić niecale 4 kg a urodziła 4600. Jak mówiłam to położnej to stwierdziła, że współczuję dziewczynie na stare lata będzie jej macica wypadać.

    A co do diety. Mama dała mi książkę na której wychowała mnie i moje rodzeństwo. Dosłownie wszędzie zalecenie było dodaj cukier. Utrzyj jabłko i dodaj cukier, woda z cukrem. No masakra! Wiele rzeczy jest super napisane jak np co dziecko powinno w danym miesiącu umieć. Ale reszta aż strach czytać.
    Więc pewnie nasze dzieci już też inaczej będą robić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 17:20

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    A powtarzali Wam je drugi raz? Nam wyszło dobrze od razu, ale Pani mówiła, że jak cos nie wyjdzie to powtórzą bo dziecko moze mieć np. maż plodowa w uszkach.
    W szpitalu zrobili w pierwszej i w drugiej dobie życia. Też nam powiedzieli ze to maz zalega jeszcze i ze tak może być 2 tygodnie.

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Mnie bardzo kusi kaszka i od niej chcialabym zacząć.

    Dziewczyny, szczególnie te po cc. Jak długo schodzi brzuch ciążowy? Ja mam nadal taki jak w 20 tygodniu. Nie jest to tłuszcz bo brzuch jest twardy mam wrażenie, że to jakby rozepchane mięśnie...nie wiem czy ćwiczenia wystarczą...
    Mi wbrew pozorom i złym opinią pomógl pas poporodowy- mam już taki brzuch jak przed ciąża. Nosiłam kilka godzin dziennie.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 listopada 2018, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aLunia wrote:
    Ja leżałam na sali z babka, która miała urodzić niecale 4 kg a urodziła 4600. Jak mówiłam to położnej to stwierdziła, że współczuję dziewczynie na stare lata będzie jej macica wypadać.

    A co do diety. Mama dała mi książkę na której wychowała mnie i moje rodzeństwo. Dosłownie wszędzie zalecenie było dodaj cukier. Utrzyj jabłko i dodaj cukier, woda z cukrem. No masakra! Wiele rzeczy jest super napisane jak np co dziecko powinno w danym miesiącu umieć. Ale reszta aż strach czytać.
    Więc pewnie nasze dzieci już też inaczej będą robić.

    Haha skąd ja to znam ☺ rozmawiam z mamą i mówię zw daje Zosi wodę do picia, a ta do mnie dodaj łyżeczkę cukru... odpowiedziałam tylko grzecznie że nie , że niech nie przyzwyczaja się do cukru i będzie piła sama wodę ☺ na co mama- ja Wam wszystkim dawalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 18:07

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Wiara wiarą ale mój miał mieć dużą głowę a miał 34 cm. Większy brzuszek od głowy a miał 33 cm. Dziewczyna obok zmusili do cc bo duże dziecko a 3400. Tu akurat uważam że błąd pomiarów a cud jest wtedy kiedy lekarze sugerują choroby a dziecko zdrowe. Jak dla mnie to tak jest:)
    Wiadomo, każdy wierzy w to w co chce wierzyc.nam cIągle mówili ze hipitrofia, dziecko jest za małe, w pewnym momencie już miala kosci udowe 5tygodni do tyłu. A my modlilismy sie, żeby urosła i była zdrowa- mąż odmawial nowennę.

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paplak wrote:
    Wiadomo, każdy wierzy w to w co chce wierzyc.nam cIągle mówili ze hipitrofia, dziecko jest za małe, w pewnym momencie już miala kosci udowe 5tygodni do tyłu. A my modlilismy sie, żeby urosła i była zdrowa- mąż odmawial nowennę.

    Mnie chodzi o to że nie tylko Ty ale ja również w ciazy sie bardzo nakręcałam. Byłam już klebkiem nerwów bo NT podwyższone to ZD to cytomegalia to tsh to kości udowe to głowa itp. Umówmy się wiodlysmy prym w tej spirali nakrecania sie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 19:17

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na marginesie wczoraj w ddtvn był reportaż- aż mi wstyd bo z Podkarpacia, że splywają skargi na lekarzy że zataili że dziecko będzie chore aby uniknąć ewentualnej aborcji.

  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaafabka co u Was ?

    201809135365.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Paplak, powiem szczerze, że nie myślałam, że w tak wielu aspektach będę się z Tobą zgadzać. :)
    Przepraszam, że to mówię ale Gdy byłaś w ciąży - nie rozumiałam jak bardzo można zamartwiać się gdy nie ma powodów. a teraz widzę Twoje zdrowe podejście! Super.

    Plan jest taki: Rozszerzanie diety BLW (ewentualnie mieszanie) od 6 m-ca. Do picia woda niegazowana. w pierwszym roku życia nie dajemy słodyczy wcale.
    a później będziemy się starać edukować i wszystko z umiarem.



    A jak to jest z rozszerzaniem diety u wcześniaków? Czy nie powinno się brać pod uwagę wieku skorygowanego?

    Układ pokarmowy rozwija się od urodzenia więc można normalnie.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    Mi wbrew pozorom i złym opinią pomógl pas poporodowy- mam już taki brzuch jak przed ciąża. Nosiłam kilka godzin dziennie.

    Kasia myślisz, że nie jest za późno?

    Mum2b lubi tę wiadomość

  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 15 listopada 2018, 20:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Kasia myślisz, że nie jest za późno?

    Myślę że nie, wg mnie śmiało można jeszcze zastosować. Ja na początku nosiłam co któryś dzień. Myślę ze tak codziennie to że 3tyg i naprawdę po kilka godz dziennie tylko.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 15 listopada 2018, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oglądałam ten reportaż dot. klauzuli sumienia lekarzy na Podkarpaciu. Nie sądziłam że w tym wieku takie coś jest możliwe... Szok. Choć powiem Wam, że sama zmieniłam lekarza jak usłyszałam od niego, że ma wątpliwości czy informować kobiety o takich rzeczach - a spytałam tylko czy dziecko ma nóżki, rączki... Mój mąż jak usłyszał odpowiedź to powiedział, że to był ostatni raz jak ten człowiek ogląda nasze dziecko. Na szybko jechałam do Wrocławia na kolejne USG u lekarza który nie dość że wad nie stwierdzil to jeszcze wydrukowal badanie i się pod nim podpisał.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86Monia wrote:
    Mnie chodzi o to że nie tylko Ty ale ja również w ciazy sie bardzo nakręcałam. Byłam już klebkiem nerwów bo NT podwyższone to ZD to cytomegalia to tsh to kości udowe to głowa itp. Umówmy się wiodlysmy prym w tej spirali nakrecania sie.
    To prawda:-)
    Nie pisalam o tym tutaj, ale ja mialam tez w 9tygodniu bardzo dziwną sytuacje. Dostalam od lekarza wydruk zdjecia z usg i obejrzalam je dopiero w domu. Patrze a tam dziecko ma na plecach cos co wygada jak podwyzszona przeziernosc- to co badaja na prenatalnych i świadczy o wadach płodu.czekalam na kolejna wizytę w 11tygodniu i pytam lekarza czy to jest to co myślę. A on mi powiedział, że też zwrócił na to uwagę, ale mi o tym nie mówił bo to było za wcześnie żeby na to patrzeć bo badania prentalne sie przeprowadza najwcześniej gdy dziecko ma 45mm a moje mialo 25mm. Niby w tym 11 tygodniu ten kark juz zniknął, ale jak potem doszły do tego krotkie kosci udowe to już dostawalam do głowy.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 22:04

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • Paplak Autorytet
    Postów: 613 402

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Mnie bardzo kusi kaszka i od niej chcialabym zacząć.

    Dziewczyny, szczególnie te po cc. Jak długo schodzi brzuch ciążowy? Ja mam nadal taki jak w 20 tygodniu. Nie jest to tłuszcz bo brzuch jest twardy mam wrażenie, że to jakby rozepchane mięśnie...nie wiem czy ćwiczenia wystarczą...
    Mi juz dawno zszedl brzuch. Jest taki jak przed ciaza. A nawet nie cwiczylam jakoś specjalnie. Ruch przy dziecku mi wystraczyl:-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 22:10

    3i49df9hejgg7mjl.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 listopada 2018, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje, że w ciąży rozeszły mi się mięśnie... wage mam prawie taką jak przed ciążą no może z 2 na plusie, Myśle, że w tym przypadku to nie tylko kwestia ruchu możliwe, że też ściągania mleka u Ciebie

    W ogóle okropnie boli mnie blizna na zmianę pogody i do tego dochodzi ból pleców, boje się, że porobiły mi się jakieś zrosty...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 listopada 2018, 22:41

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 16 listopada 2018, 05:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Margoo a sprawdzalas sobie te rozejscie mięśni właśnie? Bo to bardzo prosto sprawdzić. Lezysz na wznak nogi ugiete w kolanach, ręce wzdłuż ciała, podnosisz się jak do brzuszka, odrywajac gorna część karku i sprawdzasz brzuch w miejscu tej ciemnej lini negra. Jeśli jest szczelina to rozejscie kresy białej do wycwiczenia wszystko :-)
    http://dds.fit/rozstep-miesnia-prostego-brzucha-plan-naprawczy/
    Polecam ta Panią wg mnie prowadzi wszystko z głową i instruuje jak nie zrobić sobie krzywdy. Ewentualnie fizjoterapeuta :-)

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Mum2b Autorytet
    Postów: 2259 1787

    Wysłany: 16 listopada 2018, 07:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marrgoo wrote:
    Kasia myślisz, że nie jest za późno?
    Marrgoo sorry ze zmieniam temat ale do jakiej fizjo chodzisz? Ja chodze do jednej ale nie jestem zadowolona. Dojezdza do Was do domu?

    Corka - 2018
    Syn - 2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 listopada 2018, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ubieracie dzieci do wózka jak jest tak pogoda jak teraz ??

‹‹ 1307 1308 1309 1310 1311 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ