X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 13:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nagrywalam wszystkie ćwiczenia

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 20 marca 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Camilla13 wrote:
    To samo co u nas. Musimy pracować i za kilka tygodni będzie ok :)
    Ale ogólnie żadnych wnm i onm co mnie cieszy

    Camilla13 lubi tę wiadomość

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 20 marca 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia? Tzn z drzemkami waszych pociech, bo wasze to pewnie jak moje- nie istnieją, haha;-))
    Moja Lenka do tej pory spała trzy razy w ciagu dnia po okolo 1-1,5godziny. A ostatnio tą trzecią drzemke chyba chce pominąc. ile razy zasypiaja wasze maluszki w dzien?

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 20 marca 2019, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Mamusie jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia? Tzn z drzemkami waszych pociech, bo wasze to pewnie jak moje- nie istnieją, haha;-))
    Moja Lenka do tej pory spała trzy razy w ciagu dnia po okolo 1-1,5godziny. A ostatnio tą trzecią drzemke chyba chce pominąc. ile razy zasypiaja wasze maluszki w dzien?
    Tak moja też ostatnio jakieś krótkie drzemki sobie ucina trwające 30 min może 2 w ciągu dnia ale za to cała noc przesypia:-)

    Amy333 lubi tę wiadomość

    201809135365.png
  • KATARZYNACarm Autorytet
    Postów: 696 505

    Wysłany: 20 marca 2019, 14:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę dziewczyny że nie każde dzieciaczki rozwijają się w tym samym tempie, moja np jeszcze nie pelzac ani się nie przemieszcza , obraca się z pleców ba brzuch i odwrotnie , robi samolocik na brzuszku ale nie umie się dzwignac i przypelznac hihi A już u was widzę ząbki, pelzanie, że aż strach czasami czytać, bo później zastanawiam się czy mi je dziecko dobrze się rozwija ... Ale zaraz sobie uświadamiamy że przecież każdy jest inny i dzieci też inaczej sobie rosną

    Byliśmy wczoraj na kontroli
    Mała waży 7 kg i ma 66.5cm także wzrost jej podskoczyl o 4 cm wszystko jest w najlepszym porządku , ząbków narazie nie widać tak mówiła lekarka że nic nie czuje narazie .
    Zmiany skórne które pokazują się i znikają Natali na buzce wynikają z wrażliwości skóry jest poddatna,
    Mówiła żeby zacząć bardziej rozszerzać dietę , wczoraj zrobiłam jej rzadką kaszke i zjadła dobre 10 łyżeczek, więc i to też jest sposób

    Camilla13, Izabelle lubią tę wiadomość

    201809135365.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 marca 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Mamusie jak u Was jest z drzemkami w ciagu dnia? Tzn z drzemkami waszych pociech, bo wasze to pewnie jak moje- nie istnieją, haha;-))
    Moja Lenka do tej pory spała trzy razy w ciagu dnia po okolo 1-1,5godziny. A ostatnio tą trzecią drzemke chyba chce pominąc. ile razy zasypiaja wasze maluszki w dzien?
    U nas się ostatnio zmieniło, były 2 drzemki po 30min , a teraz jest jedną 1 h i druga 30min - no ale za to mamy pobudke w nocy na jedzenie ok 3-4

    Amy333 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Widzę dziewczyny że nie każde dzieciaczki rozwijają się w tym samym tempie, moja np jeszcze nie pelzac ani się nie przemieszcza , obraca się z pleców ba brzuch i odwrotnie , robi samolocik na brzuszku ale nie umie się dzwignac i przypelznac hihi A już u was widzę ząbki, pelzanie, że aż strach czasami czytać, bo później zastanawiam się czy mi je dziecko dobrze się rozwija ... Ale zaraz sobie uświadamiamy że przecież każdy jest inny i dzieci też inaczej sobie rosną

    Byliśmy wczoraj na kontroli
    Mała waży 7 kg i ma 66.5cm także wzrost jej podskoczyl o 4 cm wszystko jest w najlepszym porządku , ząbków narazie nie widać tak mówiła lekarka że nic nie czuje narazie .
    Zmiany skórne które pokazują się i znikają Natali na buzce wynikają z wrażliwości skóry jest poddatna,
    Mówiła żeby zacząć bardziej rozszerzać dietę , wczoraj zrobiłam jej rzadką kaszke i zjadła dobre 10 łyżeczek, więc i to też jest sposób
    Naprawdę nie masz czym się przejmować. Nasze dzieci dzieła 2 godziny i 10 minut z tego co pamiętam. Wzrost i waga prawie identyczna a nasz synek waży 8 kg i mierzy 73 cm. Ma dwa zęby dziś wyszła druga jedynka :) Ląduje stopy do buzi, ale przewroty idą gorzej, na brzuchu podciaga się do góry jak tylko się czegoś chwyci ale sam z siebie nie pelza. Na wszystko przyjdzie czas :)

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 16:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matka zrobiła się dziś na wiosnę. Włosy ufarbowane, paznokcie zrobione, rzęsy zrobione, duża wygoda przy maluchu bo nie trzeba się malować, trochę pudru i gotowe :) 3 seanse ma solarium były.

    ola_g89, kasia1518, Mum2b, p_tt, KATARZYNACarm, Amy333, Izabelle, Minns, 100krotka30, susełek lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w dzień śpi 3 razy. Ostatnio jedna w południe dłuższa ok 1-1,5h. Ok 16 turbodrzemka 25-30 minut i rano zależy średnio 45 minut. Na noc idzie spać ok 19.30 budzi się o 6

    KATARZYNACarm lubi tę wiadomość

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KATARZYNACarm wrote:
    Widzę dziewczyny że nie każde dzieciaczki rozwijają się w tym samym tempie, moja np jeszcze nie pelzac ani się nie przemieszcza , obraca się z pleców ba brzuch i odwrotnie , robi samolocik na brzuszku ale nie umie się dzwignac i przypelznac hihi A już u was widzę ząbki, pelzanie, że aż strach czasami czytać, bo później zastanawiam się czy mi je dziecko dobrze się rozwija ... Ale zaraz sobie uświadamiamy że przecież każdy jest inny i dzieci też inaczej sobie rosną

    Byliśmy wczoraj na kontroli
    Mała waży 7 kg i ma 66.5cm także wzrost jej podskoczyl o 4 cm wszystko jest w najlepszym porządku , ząbków narazie nie widać tak mówiła lekarka że nic nie czuje narazie .
    Zmiany skórne które pokazują się i znikają Natali na buzce wynikają z wrażliwości skóry jest poddatna,
    Mówiła żeby zacząć bardziej rozszerzać dietę , wczoraj zrobiłam jej rzadką kaszke i zjadła dobre 10 łyżeczek, więc i to też jest sposób

    Moja też nie jest taka szybka:) Chyba bedzie ostatnim dzieciaczkiem z naszego forum, które się jeszcze nie obraca. oczywiscie tez nie pełza, za to dzisiaj pieknie podkurczyla kolanka jakby chciala nagle zacząc raczkowac:)

    Za to wagowo to chyba bedziemy w czołówce, haha Mamy juz 8200g i 69cm.
    Tez mialysmy krostki na buzce i na przedramionach i ostatnio dostalam super masc od naszej lekarki, pozniej napisze nazwe, bo teraz szefowa śpi i boje sie wchodzic do pokoju;-))

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 20 marca 2019, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    A ja mam inne pytanie do mam kp. Ile karmien w ciągu doby Wam wychodzi? Czy przy rozszerzaniu diety macie ich mniej? Bo u nas wychodzi jeszcze więcej niż było :D zastanawiam się, czy jej nie przekarmiam. Tym bardziej, ze zaczęła ulewac praktycznie po każdym karmieniu. Lekko, ale jednak.
    u nas wychodzi 8-9 karmień. Rozszerzanie diety póki co nic nie zmieniło ;)

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 marca 2019, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jeszcze ani pelzania ani obrotów- choć dziś ja zostawiłam na plecach , wracam A ona na brzuchu na drugim końcu koca- także coś się zaczyna z tym tematem, bo drugi raz jej się zdarzyło obrócić. Zębów nie ma ... były 4 dni straszne gdzie nie miała apetytu, maruda i ewidentnie szły zęby... Ale teraz apetyt wrócił do normy, humor też, a zębów nie widać - choć coś się dzieje bo dziąsła napuchniete i czerwone. O pozycji czworakiej nawet jeszcze nie myślę- tyłek podnosi na kolanach już dosyć długo ale jakoś nie obczaja co z rękami robić. Wiem że to wcześniak ale jak już się czyta o umiejętnościach Waszych dzieciaczkow to pozostaje tylko zazdrościć i czekać aż u nas nadejdzie ☺

    KATARZYNACarm, Amy333, Izabelle lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 20 marca 2019, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak czytałam jak Wasze dzieci piją z doidy więc też kupiłam bo z niekapka nie chce już jakoś pić, za to synek jaral się jak szalony gdy dawałam pić z normalnego kubeczka. Od dziś rządzi doidy, nawet woda z niego wchodzi chociaż ze skrzywiona miną :) :p Zmieniliśmy dziś ubrania 3 razy ale to nic.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2019, 22:01

    kasia1518, Izabelle lubią tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 marca 2019, 05:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kasia1518 wrote:
    U nas też jeszcze ani pelzania ani obrotów- choć dziś ja zostawiłam na plecach , wracam A ona na brzuchu na drugim końcu koca- także coś się zaczyna z tym tematem, bo drugi raz jej się zdarzyło obrócić. Zębów nie ma ... były 4 dni straszne gdzie nie miała apetytu, maruda i ewidentnie szły zęby... Ale teraz apetyt wrócił do normy, humor też, a zębów nie widać - choć coś się dzieje bo dziąsła napuchniete i czerwone. O pozycji czworakiej nawet jeszcze nie myślę- tyłek podnosi na kolanach już dosyć długo ale jakoś nie obczaja co z rękami robić. Wiem że to wcześniak ale jak już się czyta o umiejętnościach Waszych dzieciaczkow to pozostaje tylko zazdrościć i czekać aż u nas nadejdzie ☺

    Też liczę na każda umiejętność małego, ale pamiętaj, że to że robi coś później nie znaczy że np. będzie czytać czy mówić później itp.

    Camilla13, kasia1518, Izabelle lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny podziwiam Was za dalsze kp. Ja nigdy więcej tego nie zrobię. Nie wyobrażam sobie ogarnięcia na raz 2 latka i niemowlaka wiszacego przy piersi. Źle to wspominam. A żebym do tej pory non stop miała sama w nocy wstawać do karmienia to już masakra.

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy doidy ale jakoś nie mogę się zebrać. Mój syn wszedł w mocny lęk separacyjny, znikam metr od niego i wrzask. Ciężko go czymś dłużej zabawić. Nasz śpi mało ok 3 drzemki ok 30 minut. Wstaje po 5, usypia ok 19. Ale nocne pobudki częste. Ja też jakoś kp zle wspominam. może przy kolejnych dzieciach byłabym mądrzejsza.

  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 21 marca 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas doidy średnio, czasem wypije, ale ogólnie chce się tym bawić. Za woda nie przepada, dałam mu raz swoje mleko to było to samo. Także wodę dostaje łyżeczką i co jakiś czas próbuję mu dać w doidy.

    Karmimy się tak samo mimo "rozszerzania diety". Nie wiem ile wychodzi, ale myślę, że dość często go karmię.

    Ktoś jeszcze wozi dzidzię w gondoli? Mały się już ledwo mieści, ale czekam chyba do kwietnia na zmianę. Trochę się stresuję bo w dzień usypiamy go w wózku, więc pewnie na początku będzie hardcore...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    86monia wrote:
    My mamy doidy ale jakoś nie mogę się zebrać. Mój syn wszedł w mocny lęk separacyjny, znikam metr od niego i wrzask. Ciężko go czymś dłużej zabawić. Nasz śpi mało ok 3 drzemki ok 30 minut. Wstaje po 5, usypia ok 19. Ale nocne pobudki częste. Ja też jakoś kp zle wspominam. może przy kolejnych dzieciach byłabym mądrzejsza.
    Super zabawa z tym kubeczkiem, mały aż krzyczy z radości. U nas był taki lęk przez ponad trzy tygodnie, teraz jest lepiej ale do nikogo na ręce oprócz rodziców nie ma szans.

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 21 marca 2019, 09:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po dobrych waszych recenzjach też od wczoraj uzywamy doidy i u nas bardzo się sprawdził. Wypija chętnie wodę i kaszę jak się rozrzedzi :-)
    Kiedyś ktoś pytał o krzesełko safty 1st timba, producent wypuscil kolejna partię i jest dostępna pełna kolorystyka tylko nie wiem jak z cena czy wzrosła.
    U nas przy okazji rozszerzania prawie cały czas czerwone poliki ale póki co nie traktuje tego jako objawu alergii, brzuszek mu nie dokucza.
    My nadal jeszcze w gondoli przesiadziemy się jak zrobi się ciepło. Też jest na styk.
    Od wczoraj dopiero ruszył z obrotami z brzucha na plecy i robił to non stop. Zaczął też podwijac nogę pod siebie myślę że przygotowuje się tak do siadu. Ale nawet z podporem siedzi bardzo niestabilnie i karmię go w lezaczku pollezaco jak jesteśmy sami.
    Mimo rozszerzania wydaje mi się ze mleka zjada tyle samo, nocą nawet więcej bo pampersy to bomba po nocy

    Minns lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez jeździmy w gondoli. Zośke bardziej interesuje czworakowanie i nawet z podporem siedzi niestabilnie. Czekam aż zrobi się cieplej + usiądzie stabilniej :)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
‹‹ 1482 1483 1484 1485 1486 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ