X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 21 marca 2019, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jesli maie problemy z sucha skóra u dzieciaczków, krostkami, to polecam maść Calmapherol, nam bardzo pomogła:)

    Izabelle, 100krotka30, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też jeszcze w gondoli ale chyba tylko do końca marca i zacznę w spacerówce i będę rozkładać na płasko.
    Moja do siadu to daleko. Nawet jak ja na chwilę tylko posadzę to leci na bok. Dlatego karmie ja na swoich kolanach. U nas woda i doidy to hit. Z kazdym dniem pije ładniej.

    Co do kp nie chciałabym być źle zrozumiana jako laktoterrorystka czy nie daj Boże ktoś gorszy ale uważam że to najlepsze co można dać dziecku na pewnym etapie. I absolutnie dziewczyny karmiące MM ja nie chcę Was urazić. Wg mnie tak stworzyła nas natura że po porodzie pojawia się mleko w piersiach żeby karmić. Dziecko zachowuje się instynktownie i lgnie do tej piersi. Ja to lubię takie podążanie za natura. Ja osobiście nie wyobrażam sobie na ten moment odstawienia Ani od cycka tylko dlatego żeby lepiej spala. Po prostu sobie nie wyobrażam . I nie chce żadnej gownoburzy ;) ale takie mam zdanie i się go nie wstydzę ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 11:22

    100krotka30, Izabelle, JustynaG, kuwejtonka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 11:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś po szczepieniu. Mały wazy 8160. Wzrost nie wiem, bo u mnie w przychodni nie chcą mi go mierzyć, ale już wyrasta z 74. Body to już od 2 miesięcy nosi 80 zeby mu jajek nie zgniatać ;) no i mam wrażenie ze lepiej mu się ćwiczy jak luźniej.
    My przeszliśmy na spacerówkę około tygodnia temu. Też bardzo się martwiłam bo my praktycznie usypialiśmy go od stycznia tylko w gondoli (wcześniej w otulaczu na rękach). Ale po skoku nabył nowej umiejętności i zasypia ze mną w łóżku. Śpiewam mu piosenki własnej produkcji :) i nauczyłam się kilka wierszyków na pamięć (przez przypadek, chyba przypomniało mi się z dzieciństwa) o dziwo to działa. Na noc mąż po 15-20 minutach jak mocniej zaśnie przekłada go do łóżeczka. Zasypia równiez na spacerach w spacerówce. Ale już go nie zostawiamy na noc w wózku. W gondoli potrafił przespać całą noc.

    Izabelle, ola_g89, Minns, KATARZYNACarm lubią tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 marca 2019, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bezapelacyjnie mleko matki jest zdrowsze, ale matka też musi być zdrowa. Mam mnóstwo znajomych z dziećmi- jedne karmiły piersią, drugie mm i nie zauważyłam że te na piersi mniej chorowały. A jak poszły dzieci do żłobka i przedszkola- wszystkie chorowały równo. Ja nie mogłam karmić z przyczyn zdrowotnych ale jakoś nie czułam się rozczarowana.

    Camilla13 lubi tę wiadomość

  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 marca 2019, 11:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    My też jeszcze w gondoli ale chyba tylko do końca marca i zacznę w spacerówce i będę rozkładać na płasko.
    Moja do siadu to daleko. Nawet jak ja na chwilę tylko posadzę to leci na bok. Dlatego karmie ja na swoich kolanach. U nas woda i doidy to hit. Z kazdym dniem pije ładniej.

    Co do kp nie chciałabym być źle zrozumiana jako laktoterrorystka czy nie daj Boże ktoś gorszy ale uważam że to najlepsze co można dać dziecku na pewnym etapie. I absolutnie dziewczyny karmiące MM ja nie chcę Was urazić. Wg mnie tak stworzyła nas natura że po porodzie pojawia się mleko w piersiach żeby karmić. Dziecko zachowuje się instynktownie i lgnie do tej piersi. Ja to lubię takie podążanie za natura. Ja osobiście nie wyobrażam sobie na ten moment odstawienia Ani od cycka tylko dlatego żeby lepiej spala. Po prostu sobie nie wyobrażam . I nie chce żadnej gownoburzy ;) ale takie mam zdanie i się go nie wstydzę ;)

    Jak nocki? U nas przez ten turbo katar trochę gorzej. Chyba jak przespi cała noc kiedyś to otworzę szampana haha.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 13:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Monia jasne że tak. Zdrowie swoje jest równo ważne jak malucha. Ja tam się jeszcze łudzę że bedzie mniej chorować haha chociaż wiem że to też indywidualna kwestia.

    Co do nocek to średnio pobudki co 2h. Śpi cała noc, jeczy przez sen przystawiaj ja ona trochę pociumka 5-10 minut odkładam i idzie dalej spać. I za 2h powtórka :) więc średnio mi wychodzi 4-5 pobudek w ciągu nocy. Są też ekstremalne w stylu 10 pobudek ale coraz rzadziej ;p

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, szczególnie te, u których przyjęło się doidy cup - ja podaję w kubeczku kaszkę i naprawdę super się to sprawdza! Polecam!
    A zupki-kremy też tak można dziecku podawać.

    Camilla13, Mum2b lubią tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna wiesz co ? Ja też chciałabym spróbować podać moje mleko w doidy jako że Ania nie tknie butelki i może bym mogła wtedy spokojniej czasami wyjść. Tyllo boję się jednego. Że jak już poczuje że w kubku może być coś innego niż woda to mi wody nie będzie chciała pić. Takie mam obawy. Możliwe że całkiem bezpodstawne.

  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też nadal wozimy się w gondoli. Moja jest kruszyną, więc jeszcze ma trochę miejsca. Na szczęście. Chciałabym ją wozić jak najdłużej ze względu na spanie. :)

    A ja przewrotnie napiszę, że po ostatniej trasie do prababci podziwiam mamy karmiące mm. Taki wyjazd to jest logistyka na maxa! Termosy, mleka, butelki. A tak, mleczarnia zawsze przy sobie :) wiem, że to wszystko kwestia organizacji, ale i tak macie więcej roboty.

    U nas Pola obraziła się na wodę - ani doidy, ani niekapek. Po posiłku muszę dać cyca żeby popiła. Mam nadzieję, że jeszcze załapie picie wody.

    Camilla13 - boski avatar <3

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 marca 2019, 20:37

    Camilla13 lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 marca 2019, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też jeszcze gondola, ale będziemy zmieniać na spacerowke bo zawsze jest ryk - Zosia za wiele nie widzi w tej pozycji i się wkurza bo już ciekawska wszystkiego. W sobotę chce spróbować pierwszy raz bo ms być 17 stopni, ale to gondoli nie mówię jeszcze do widzenia- mamy jeszcze miejsce ☺

    U nas też jeszcze leci w pozycji siedzącej na boki ale już ma momenty że chwilę się utrzyma .

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Dziewczyny, szczególnie te, u których przyjęło się doidy cup - ja podaję w kubeczku kaszkę i naprawdę super się to sprawdza! Polecam!
    A zupki-kremy też tak można dziecku podawać.
    Spróbujemy rano z kaszą:) nie specjalnie lubi ale może w doidy przejdzie jakoś.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ola_g89 wrote:
    My też nadal wozimy się w gondoli. Moja jest kruszyną, więc jeszcze ma trochę miejsca. Na szczęście. Chciałabym ją wozić jak najdłużej ze względu na spanie. :)

    A ja przewrotnie napiszę, że po ostatniej trasie do prababci podziwiam mamy karmiące mm. Taki wyjazd to jest logistyka na maxa! Termosy, mleka, butelki. A tak, mleczarnia zawsze przy sobie :) wiem, że to wszystko kwestia organizacji, ale i tak macie więcej roboty.

    U nas Pola obraziła się na wodę - ani doidy, ani niekapek. Po posiłku muszę dać cyca żeby popiła. Mam nadzieję, że jeszcze załapie picie wody.

    Camilla13 - boski avatar <3
    Dziękuję:*
    U nas jakoś bez problemu się zbieramy w drogę. Puszka z mlekiem, w samochodzie podłączony podgrzewacz, dwie butelki i butelka wody. 5 minut i jedzonko gotowe:)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 21 marca 2019, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasz Bobas oszalał, chce jeść tylko w łóżeczku, na wpół leżąc, na boczku i z butelka w raczkach i nie można mu jej zabrać. Mąż raz mu tak dał statnio końcówkę dopic i chyba się spodobało.

    Vlinder, ola_g89, Hedgehog lubią tę wiadomość

  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 22 marca 2019, 11:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie jeśli chodzi o karmienie piersią najbardziej pasuje wygoda wyciągam bufet i tyle, myje dwa razy dziennie i po kłopocie ;-) jestem leniem i głównie przez to będę karmić aż będę mieć dość wyrzeczeń. Póki co piersi to uspokajacz bo nie toleruje smoczka wiec sprawdza się bardzo w nocy.
    Największy ukłon do mam KPI bo poświęcają czas dodatkowo na sciaganie i nie omija ich mycie butelek i smoczkow :-)
    I podpisuje się pod zdaniem Veritasereum w temacie :-)

    Izabelle, ola_g89, JustynaG lubią tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Syn póki miał do dyspozycji piersi też nie tolerowal skoczków. Teraz jak chce to sam bierze, ostatnio wyciąga go spośród zabawek podczas zabawy i przysypia:)

    Izabelle lubi tę wiadomość

  • promyczek 39 Autorytet
    Postów: 1848 1741

    Wysłany: 22 marca 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Owszem mleko matki najlepsze. Gorzej jak za mało tego mleka i dziecko źle przybiera

    2017r-IVF-wrzesień-nieudane
    2018r-naturalny Cud♥
    5b09h371owxjb82f.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    promyczek 39 wrote:
    Owszem mleko matki najlepsze. Gorzej jak za mało tego mleka i dziecko źle przybiera

    Nie ma czegoś takiego jak marka niezdolna do wykarmienia swojego dziecka. Po prostu nie ma a jeśli jest to są to sporadyczne przypadki. Maluch odpowiednio często przystawiany, nie dostający smoczka przez pierwsze tygodnie życia ( akurat moja dostała i nie miało to wpływu ) programuje sobie laktację. Oczywiście jak podamy butelkę to dla piersi jest to sygnał że zapotrzebowanie jest mniejsze. Jak źle przybiera to znaczy że nieefektywnie je i trzeba szukać przyczyny ( nieprawidłowa technika ssania, wędzidełko ) a nie znaczy to że pokarm jest zły, jest jak woda etc.

    Pozdrawiam ;)

  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja na inny temat. Dziś płakałam razem z Zosią. Zrobiła kupę po 5 dniach, kupa gęściejsza i sobie nie radziła. Do tej pory kupa była luźna. Czy to normalne,że tak jest,że z płaczem i musiałam podkurczać jej nóżki,żeby kupka wyszła? Tzn,że uczy się po prostu robić inną kupę? Nie wiem czy powinnam się niepokoić?

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do karmienia,to temat rzeka. Przeszłam obie wersje i kobieta w połogu,zostawiona sama sobie, dołowana i źle pouczana raczej sie podda z kp i będzie wspominała najgorzej ten czas. Dopiero po 3 miesiącach laktacja się normuje i dopiero wtedy można ocenić czy podoba się czy nie :) Za drugim razem przygotowałam sie,znalazłam położną młodą,z kursem i się udało. Mimo werednych położnych w szpitalu,dokarmiania mm, podawania smoka. Wystarczyło jedno zdanie "Będzie dobrze,uda się" i krótka instrukcja co i jak robić i viola.

    veritaserum, Minns lubią tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 22 marca 2019, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Izabelle u nas było tak w środę pierwszy raz wystekal kupkę była zwarta. Najlepsze że zrobił to w trakcie karmienia, podawalam akurat jabłko. Staram sie więcej podawać wody w trakcie stałych posiłków ale czy to coś zmieni?
    Mój przy tym nie płakał ale pomogła mu przygieta pozycja w lezaczku mamy fisher Price i jest tak jakby leżał tylko dupka niżej i tym sposobem podwinieta miednica

    Izabelle lubi tę wiadomość

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
‹‹ 1483 1484 1485 1486 1487 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ