X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 kwietnia 2020, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj wieczorem ostatni raz karmiłam synka piersią. Cała przygoda trwała dokładnie 1 rok 7 miesięcy i 2 tygodnie. I powiem Wam, że jestem z siebie meeega dumna. Po pierwsze, że rozkręciłam laktację co było bardzo ciężkie (mały non stop na mnie wisiał od 2 dnia życia, szarpał się przy piersi, miałam 4 stany zapalne). Po drugie, że zrobiłam to w bardzo dobrym momencie i z głową, dzięki czemu sam proces odstawienia przeszliśmy oboje łagodnie. A, że mały był cycoholikiem to już w ogóle jestem przeszczęśliwa, że poszło tak gładko. Bo z takimi dziećmi jest dużo ciężej.
    Podsumowując... kp to była trudna przeprawa. Jestem ogólnie za tym co naturalne, dlatego mi zależało żeby karmić piersią. Oczywiście na duży plus jest też to, że nie musiałam w nocy podgrzewać mu mleka, no i przy chorobie, gdy nie miał apetytu zawsze tego cyca chwycił. Ale z drugiej strony byłam tym umęczona, nie sprawiało mi to przyjemności. Także teraz jestem szczęśliwa, że skończyłam, czuję w pewnym sensie wolność :). I jedno co wiem, to, że kolejne dziecko też będę chciała karmić piersią. Ale mam nadzieję, że nie będzie cycoholikiem, a cała przygoda potrwa krócej.

    Amen :P

    Camilla33, JustynaG, ola_g89, kasia1518, 100krotka30, veritaa, aLunia, Izabelle, kuwejtonka lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od czwartku wznawiają szczepienia, więc Zośka idzie na ostatnia dawkę 5w1. Chciałam dwie naraz bo Gabrysia też ma tyły, ale nie pozwolili - powiedzieli że tylko z jednym dzieckiem jeden rodzic, bo umawiaja po 2 pacjentki na godzinę żeby się nie spotkać. To mi się akurat podoba że tak rygorystycznie do tego podchodzą. Z Gabrysia spróbuje za tydzień, bo tylko w czwartki mają szczepic.

    A jak u Was ze szczepieniami?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 21 kwietnia 2020, 12:45

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 13:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy zaległe 5w1 , ostatnią dawke prevenaru, bexero i ospe. Mam zamiar jeszcze poczekać, boje się iść od razu teraz przyznam szczerze. i tak dlugo czekam , więc ten tydzien czy dwa nas nie zbawi

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też wznowili. Mamy iść w przyszłą środę, została nam ostatnia dawka 6w1 infanrix hexa, reszta zaszczepiona. Ale my nieżłobkowe, więc wszystko na czas było.

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My już po wszystkim w marcu - udało nam się w ostatniej chwili

    Camilla33 lubi tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia1518,a ja szczerze mówiąc nie rozumiem takiego podejścia.
    Bo przecież sensowniej byłoby pójść Ci RAZ z dwójką dzieci niż DWA RAZY, z każdym po kolei.
    Co innego, gdybyś miała przyjść z dwójką i szczepić jedno...

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy sporo zaległych. Zadzwonię do przychodni i zapytam jak to wygląda organizacyjnie i podejmę decyzję. Kurczę,ale się porobiło.

    Moze znacie,ale szczerze chcę Wam polecić blog Brakujący element,na FB mozna ich znaleźć jako Lekarze Przedszkolaków. Do dwóch lekarzy o otwartych umysłach. Napisali genialny e book o leczeniu dzieci. Mają świetne pogadanki. Wiele sie od nich nauczyłam i bardzo mi pomogli. W obecnej sytuacji taka wiedza sie przyda ;)

    kasia1518 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 21 kwietnia 2020, 20:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas na szczęście pod koniec lutego udało się zaszczepic. Także całe szczęście mamy z głowy. Chciałam jeszcze ospę, ale nie wykupiłam na szczęście, wiec możemy się wstrzymać. Tym bardziej, ze mała nie idzie do żłobka.

    Kasia, faktycznie bezsensowne podejście... dwa razy ryzykować wizytę w przychodni. Chyba za bardzo się wczuli w środki ostrożności 🤷‍♀️

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 22 kwietnia 2020, 01:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasia1518,a ja szczerze mówiąc nie rozumiem takiego podejścia.
    Bo przecież sensowniej byłoby pójść Ci RAZ z dwójką dzieci niż DWA RAZY, z każdym po kolei.
    Co innego, gdybyś miała przyjść z dwójką i szczepić jedno...
    Myślę że chcą ograniczyć liczbę osób żeby było bezpieczniej też dla nich, z dwójką już by musiało iść dwoje rodziców, więc już są 4 osoby- my się wszyscy obracamy w swoim towarzystwie, ale chcą w miarę możliwości mieć wszystko pod kontrolą- jednej Pani będzie łatwiej ogarnąć nas 2 już nasz 4- wiem jak to wygląda, bo byliśmy kiedyś z dwiema u lekarza. To mąż chodził z Zosia po całej przychodni w jednym kącie a ja z Gabrysia w drugim. Zachowują ostrożność

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 22 kwietnia 2020, 01:06

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 16:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po szczepieniu. Dzwoniłam wczoraj z ciekawości jak to wygląda i okazało się, że szczępią najpierw pilne przypadki. A że Bruno w żłobku chorował i ciężko byłoby go zaszczepić to wcisnęły go dzisiaj i mamy z głowy. Oczywiście był ryk standardowo przez prawie całą wizytę, nawet nie dał się zważyć, ale na pewno ponad 13 kg ma. Kolejne szczepienie to ospa, ciekawe kiedy.

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 23 kwietnia 2020, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My też po szczepieniu, jak na Zosie to była mega dzielna, zapłakała jedynie przy osluchiwaniu przez doktor bo to przecież najbardziej boli 😁 przy wkłuciu jej tylko powiedziałam- przytul się mocno do mamy i było ok. Za 2 tyg ostatni prevenar13 i będzie z głowy. W pn zaczynam z Gabrysia.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 24 kwietnia 2020, 22:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny 😊 My czekamy na tel z przychodni z wyznaczonym terminem, jedziemy wszyscy czworo na raz. Mąż ogarnia Piotrusia, ja Patryka. Kasia u nas wtedy też zostanie tylko ostatni czwarty preveran. A no i ta ospa, ale kto to wie kiedy.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 16:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzieci żłobkowych, jak ogarniacie opiekę nad dziećmi?

    Ja jakiś czas temu się żaliłam, że szef robił problem z tym, że chcę iść na 2 tyg opieki, ale w końcu poszłam. Potem jak miałam się zamienić z mężem to zadzwoniła do mnie koleżanka z kadr, że jak chcę to mogę zostać jeszcze kolejne 2 tygodnie bo niby nie ma tyle roboty, a skoro ZUS mi płaci to ok. No dobra, pomyślałam, co mi tam (ale już mi się lampka zapaliła). Dzisiaj dzwonię do szefa spytać się jak sytuacja, odebrał powiedział, że nie może rozmawiać i później oddzwoni. I oddzwoniła do mnie ta koleżanka z kadr, że szef do niej dzwonił zapytać się jak jest z tą opieką i że ona cytowała: "że on mnie już nie potrzebuje"... :D Jakim trzeba być nieprofesjonalnym żeby w taki sposób załatwiać takie sprawy? Ogólnie powiedziała, że szef zawsze tak załatwia wszystko przez nią i ogólnie jest beznadziejny i właśnie tak traktuje ludzi, że sama by chętnie poszła na jakieś długie l4 bo ma dość.
    Także już się rozglądam za nową pracą choć będzie ciężko. Ale powiem Wam, że mi trochę ulżyło. Przez pierwszy miesiąc było fajnie, potem zaczęły mi się otwierać oczy. Totalnie nieprofesjonalna firma, "prezes" wyzyskuje wszystkich, w życiu się z czymś takim nie spotkałam. Mam tylko nadzieję, że kolejna praca będzie już normalna bo mam dość. I że ja tam jeszcze się starałam i nadgodziny robiłam...

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns współczuję takiego "szefa". Nawet nie potrafi pracownikowi prosto w oczy powiedzieć że go zwalnia, nie przedłuża umowy tylko przez inną pracownice. Masakra. Trzymam kciuki za znalezienie satysfakcjonującej pracy.

    U nas tak sovie radzimy ze ja chodzę do pracy na 2 dni w tygodniu (ja się cieszę to Dl mnie odskocznia w domu wariuje) a maz na 3 z tym że on nadrabia popołudniami te godziny które go nie ma, nie bierze opieki. Ma dużo pracy strasznie.na szczęście ten wirus nie uderzył w nas finansowo. Chociaż to. Za żłobek nie placimy w tym czasie więc też fajnie.
    Moja szefowa rozumie moja sytuację i cieszy się że chociaż na te 2 dni przychodzę, prace mamy ciągle ale to szpital państwowy więc inna bajka.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 21:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns, ale gbur... Nawet nie umie powiedzieć że kończy współpracę. Na pewno nie masz co żałować, oby tylko szybko udało się znaleźć pracę, bo przez koronawirusa znów będzie rynek pracodawcy, a nie pracownika.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 25 kwietnia 2020, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W dobie koronawirusa nastały ciężkie czasy... Zmuszono przedsiębiorców do zamknięcia firm, wprowadzono "tarczę antykryzysową", która broni interesów pracodawców a nie pracowników.
    Wiele firm nie znając przyszłości nie przedłużało umów pracownikom, którym kończyły się w marcu czy kwietniu. Obniżki wymiaru czasu pracy a tym samym pensji.
    Oczywiście,te które są w złej kondycji finansowej - wysyłają same na opiekę. A te, które mają oblężenie - nie są zadowoleni z tego przedłużonego przestoju i braku pracowników. Nie oszukujmy się, to trwa już ponad miesiąc. To ciężka sytuacja.

    A co mają powiedzieć rodzice starszych dzieci? Praca a potem wsparcie dzieciaków w e-lekcjach. Nie wszędzie działa to tak jak powinno.
    Do tego dochodzi zamknięcie ludzi w domach. Oszaleć można.

    Minns No cóż, Twój szef nie popisał się taktem. Nie pozostaje Ci nic innego jak szukanie innej pracy. Obyś lepiej trafiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 kwietnia 2020, 22:08

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mins nie przejmuj się szkoda nerwów. Korzystaj z opiekuńczego ile się da. Bo rozumiem, że wypowiedzenia nie dostałaś? A z pracą spokojnie nawet możesz zabrać urlop wychowawczy i czegoś szukać po prostu.
    Niestety są takie firmy. Ja też w takiej pracowałam, że każde L4 to był wielki problem. Nawet jedna dziewczynę zwolnili i poszła do sądu pracy, a oni nic sobie z tego nie robią bo to się ciągnie już dwa lata a oni dalej zwalniają matki jak choć raz pójdzie na L4.

    U mnie mąż pracuje zdalnie cały czas, jest programista więc mam nadzieję, że w tą branże w ogóle nie uderzy. Ale ciężko z brzuchem i dwójką dzieci. Wiki ostatnio przechodzi jakiś bunt i wszystko jest na nie 🤦 Nie ma już smoczka i śpi już w swoim łóżku więc mamy sukces 😁

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas dzisiaj taka piękna dla nas sytuacja. Mąż się ubiera, coś rozmawiamy nagle przychodzi Ania obejmuje nas obu za nogi i mowi ,, kokam badzo" i odchodzi ;) Mąż to się aż wzruszył ;)

    86monia, kasia1518, ola_g89, aLunia, Minns, JustynaG, 100krotka30, Izabelle, kuwejtonka, Camilla33 lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas , Zosia wczoraj była u dziadków, wraca oczywiście wtedy jest tylko baba i dziadzia, a mama jest be. Mąż mówił że nie chciała wracać, bo tam ja noszą na rękach i na wszystko pozwalają. Pytam się jej co robiłaś u babci, a Zosia na to... Baba am ciuciu 😊 pytam teściowej co jadła... to mówi że 2 obiady, a jak zapytałam co słodkiego to mi powiedziała że pół milky way- wierzyć mi się nie chce, bo mimo że nie miała w dzień żadnej drzemki , to w nocy budzila się co chwilę jakby ja coś bolało- myślę że mógł być to brzuszek bo zęby już wszystkie wyszły. Także już długo do babci nie pojedzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 kwietnia 2020, 14:10

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 26 kwietnia 2020, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia ale bym się wkurzyła. Już pal licho te pół milky way ale o brak respektowania moich zasad. Ja non stop od mojej mamy słysze ze widziwiam, dla niej niepojęte ze dziecko w wieku Ani nie pije żadnego mleka, że kakao jej nie robię na noc, że nie daje jej czekoladki.
    Ja widzę że jej nawet do słodyczy sklepowych nie ciągnie bo nie zna tego, ja wiecznie coś pichcę w kuchni ale raczej zdrowe rzeczy, staram się w ogóle coraz lepiej żywić mnie i męża mniej mięsa, więcej warzyw itp. Ale ceny mnie ostatnio pp prostu zabijają.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
‹‹ 1758 1759 1760 1761 1762 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ