X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita trzymam kciuki żeby szybko minęły dolegliwości. Początki kolejnej ciąży faktycznie są słabe niestety... dużo wytrwałości! :) ale za to, tak jak piszą dziewczyny, cała ciąża mija w moment. :)

    veritaa lubi tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 14 czerwca 2020, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi wasze ciąże tez pędzą jak szalone :) Ola,dopiero co pisałaś o dwóch kreskach,jak i Alunia,a tu juz prawie finisz.

    Patrzyłam dzis na Zośkę na plaży,jaka jest duża,niewiarygodne ze ma juz prawie dwa lata...

    ola_g89 lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poki co z kazdym dniem mam nowe problemy i zaczynam sie coraz bardziej bac. Jeszcze dodatkowo wyszla mi bez dwoch zdan trombofilia bo mam obnizone bialko S i teraz nie wiem czy nie za malej dawki heparyny biore. Boze tyle sie naczytalam zlych historii ze ciezko mi patrzec optymistycznie. Tylko latam od lekarza do lekarza.

    Wlasnie jade do pracy, nir wiem jak ja w niej wyttzymam bo samopoczucie totalnie do kitu jeszcze Ania po tej przerwie rano totalnir nie wspolpracowala i mialysmy ciezki poranek.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 czerwca 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wychodzę do domu dzisiaj. Szkoda, że się nie ruszyło. Niestety tutaj też obstawiają, że będzie po terminie znowu 😟
    Oj tak ciąża z dzieckiem szczególnie, że nasze to jeszcze maluchy jest ciężka. Dużo siły i obyś się dobrze czuła Verita.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 16 czerwca 2020, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia szkoda ale z drugiej strony jeszcze masz przeciez 1,5 tyg do terminu. Trzymam kciuki!

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 02:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaa dużo siły. Łatwe to nie jest, ale życzę jak najwięcej spokoju.

    Mimo że mam blisko siostrę, której wychodzą coraz to nowe nieprawidłowości i już boi się odbierać kolejne wyniki badań, to mogę sobotę tylko wyobrazić, co czujesz. Wydaje mi się że mimo tego strachu i obaw, trzeba pozytywnie myśleć, ze wszystko będzie dobrze.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia mysle pozytywnie i staram sie siebie uspokajac myslami ze nie na wszystko nma wplyw. Co ma byc to bedzie. Na szczescie bedac w pracy szybko mi ten czas leci. Orzychodzimy do domu wieczorem po pracy, zlobku po drodze plac zabaw oczywiscie to juz jest ok 17.30. 2H sie pobawiny w domu i juz do spania sie szykujemy i kolejny dzien. Wiec leci :)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 17 czerwca 2020, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałaś już serduszko? Tzn czy udało się zmierzyć fhr?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 18 czerwca 2020, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak na ostatniej wizycie zaczynalo juz bic ok 150 uderzen. Jutro mam wizyte. Suwaczek mi cos klamie jest 2 dni do tylu. Dzisiaj 7t2dz

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 19 czerwca 2020, 14:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja byłam wczoraj odebrać wyniki krwi, bo już długo czuję się słabo, krwotoki z nosa, afty. No i wyszło mega niskie żelazo, więc znowu się będę bujać z anemią ;/. Ale dobrze, że wiem co jest grane, po weekendzie idę do lekarza i biorę się za siebie.
    Teraz jesteśmy u dziadków w górach, młody szaleje, dzisiaj zaliczył pierwszą wywrotkę w kałuży i wcale mu nie przeszkadzało, że był cały mokry (o błocie nie wspomnę) 😉.
    Verita i jak wizyta?

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 20 czerwca 2020, 10:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Minns dzieki wszystko dobrze. Termin porodu na 2.02.2021 :)

    Z anemia szybko sie uporasz :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca 2020, 10:46

    kuwejtonka, ola_g89, p_tt lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę u nas taki regres w sikaniu... było ładnie, prawie zawsze wołala , a teraz jak schowałam nocniki to nie wola wcale 😕 zostały tylko nakładki na toaletę, na początku wolała normalnie, a teraz nic, robi tylko jak ja się posadzi. Są nawet sytuację, że pytam, chcesz kupę? Mówi nie , a za minutę robi w pampersa. I nie wiem co robić 🤔 czy wyciągnąć nocnik spowrotem? Doradźcie coś, proszę

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 24 czerwca 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie sie wydaje,że nocnik nie jest niczym złym. Lepiej na nocnik niż w pieluchę,skoro juz tak ładnie robiła. Ze spokojem :)

    U nas nadal robi na nocnik jak sie uda, jeszcze widzę,ze nie jest gotowa,bo wola "si" jak juz zrobi. Nie kontroluje tego.

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2116 1814

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas w temacie nocnika idzie jak po grudzie. Widze ze nie ma nawet oznak gotowosvi wiec temat odpuscilam. Wie do czego sluzy mowi siusiu jak patrzy na nocnik ale jak zaczyna np robiv kupe bo kuca w kacie i ja proponuje nocnik to mowi ze nie. Odpuszczam, czekam

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, skoro tak pięknie wołała to może zrezygnuj z pieluchy? Żeby nie biegała z gołą pupą, zawsze możesz założyć majteczki.
    U nas wygląda to tak, że jak ma pieluszkę to tylko czasami z samego rana zawoła a w ciągu dnia już nie. Jak jest bez pieluchy albo w majteczkach to kilka sukcesów nocnikowych w ciągu dnia mamy.
    Widzę, że już zaczyna czuć kiedy nadchodzi moment na zrobienie i jeśli ma nocnik w pobliżu to zdarza jej się samej usiąść bez proponowania. A czasami tylko rozłoży nogi (żeby siebie nie obsikać) i wie,że robi "sisi" ale zapomina, że dobrze byłoby jednak usiąść na nocniku.
    Raz, z rana zawołała i emek zdążył zdjąć jej pieluchę a ona pięknie zrobiła na nocniku... i taka dumna z siebie wzięła nocnik i całą zawartość wylała na podłogę by poskakać po kałuży. Były też epizody, że nie chciała siadać i rzucała nocnikiem. Wtedy odpuszczałam ale tłumaczyłam, że skoro nie chce korzystać z nocnika to zakładamy pieluchę.
    Teraz tetra służy za ścierkę do podłogi i po prostu wycieram te kałuże, które powstają. Widzę jaka jest zadowolona z siebie gdy załatwia potrzeby na nocniku ale jeszcze do pełnego odpieluchowania sporo nam brakuje.

    Zapytam Cię jeszcze, ile miałaś nocników? Wszystkie takie same czy rożne? Były w pomieszczeniach w których przebywa Zosia? Ja bym chyba wróciła do nocnika i zrezygnowała z zakładania pieluchy. Sama staram sie zakładać tylko gdy wychodzimy na spacer, na drzemkę i na noc.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2020, 18:00

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 25 czerwca 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam 2 nocniki, stały w łazienkach- jeden na dole , drugi na górze. Obok toalety . Prawie takie same. Jeden grał jak się coś do niego zrobiło, a drugi jak się "spuszczalo wode" to Zosia sama po zrobieniu już naciskała przycisk żeby zagrała melodyjka. Nakładki też są furorą, bo do nich jest też podstawka pod nogi i Zosia mimo że nie dosiega jeszcze do toalety to zawsze stawia sobie pod nogi. Też mam je dwie, jedna jest z obrazkiem swinki Pepy, a druga w misie. Zosia do tej pory ma tak że jak coś zrobi to jest bardzo z siebie dumna, bije brawo i my również. Jak rano zrobi kupę ( z reguły ja ją wysadzam) to potem z dumą przychodni to męża i mówi "Tata, Ziosia sisi " ( bo na kupę też mówi sisi i on wtedy też zawsze powie coś w stylu " Brawo Zosiu, pięknie że zrobiłaś kupę do toalety "

    Chyba spróbuje z tymi majteczkami. I tak miałam to w planie, zobaczymy co z tego wyjdzie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 czerwca 2020, 23:08

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 26 czerwca 2020, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, z tego co czytałam (i potwierdzały to panie w żłobku) to dzieciaki mają takie sinusoidy. I jest to naturalne. Jeśli masz taką możliwość by unikać zakładania pieluchy, to lepiej. Nasika parę razy w majtki, poczuje i może znowu wróci ochota do sikania na nocniku. A w pieluszce to jednak tak tej wilgoci nie czuć.
    A skoro Zosia już sygnalizowała swoje potrzeby to wydaje mi się, że to po prostu chwilowy kryzys.

    A mieliście jakieś wyjazdy? Zabieraliście ze sobą nocnik? Gdy wychodzicie na spacer to zakładasz normalnie pieluchę? Zosia wtedy wołała czy jednak zapominała?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 27 czerwca 2020, 02:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy na pomorzu tydzien i Zosia miała kilka weekendów u drugiej babci, za każdym razem braliśmy nakładkę. Na te weekendy to nawet kazała podnozek mi pakować i krzyczała że pepa jedzie z nią. Ona teraz jak jest pogoda to cały dzień przebywa na podwórku i niestety wcale wtedy nie wola, jak było zimno i się siedziało więcej w domu to wolała. Dodatkowo myślę że wpływ ma na to patrzenie na Gabrysie, widzi że ona robi w pampersa, patrzy na to jak ją przebieram i to ją też mogło uwstecznić.


    Justyna już jesteś za połowa, Wow. Jak się czujesz? Wiesz już co będzie- córeczka czy syn ?

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • 100krotka30 Autorytet
    Postów: 729 557

    Wysłany: 2 lipca 2020, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. Czyżby nasze forum odchodzilo w zapomnienie?
    Alunia pewnie ma ręce pełne roboty i ani nie ma kiedy kukac na forum. Znajdziesz chwilę to pochwal się swoim skarbem i reakcja dziewczynek na braciszka.

    Dziewczyny w ciąży Ola, Justyna, Kasia, Verita jak się macie?

    Byłam z małym u neurologopedy martwi mnie jego zastój w mowie i wyszłam w lekkim szoku zalecila konsultacje U dobrego neurologa i stwierdziła że potrzebuje zajęć w ośrodku wczesnego wspomagania i u neurologopedy. Zrobiła mu zabawę ze zwierzakami pytała jakie wydaje odgłosy potem miał je połączyć w pary mama i dziecko. Następnie wyjęla kartoniki z obrazkami i miał wskazać konkretne rzeczy. I po tym badaniu tak orzekła. Wróciłam też z nim na rehabilitację z powodu siadu W, wypietego brzuszka,pupci i obnizonego napięcia, fizjo twierdzi że poprawi się napięcie i wtedy wszystko ruszy. Będę to dalej konsultowac.
    A u Was jak postępy slodziakow?

    Misia 09.2013
    Misio 08.2018
  • 86monia Autorytet
    Postów: 675 286

    Wysłany: 2 lipca 2020, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    100krotka30 wrote:
    Hej. Czyżby nasze forum odchodzilo w zapomnienie?
    Alunia pewnie ma ręce pełne roboty i ani nie ma kiedy kukac na forum. Znajdziesz chwilę to pochwal się swoim skarbem i reakcja dziewczynek na braciszka.

    Dziewczyny w ciąży Ola, Justyna, Kasia, Verita jak się macie?

    Byłam z małym u neurologopedy martwi mnie jego zastój w mowie i wyszłam w lekkim szoku zalecila konsultacje U dobrego neurologa i stwierdziła że potrzebuje zajęć w ośrodku wczesnego wspomagania i u neurologopedy. Zrobiła mu zabawę ze zwierzakami pytała jakie wydaje odgłosy potem miał je połączyć w pary mama i dziecko. Następnie wyjęla kartoniki z obrazkami i miał wskazać konkretne rzeczy. I po tym badaniu tak orzekła. Wróciłam też z nim na rehabilitację z powodu siadu W, wypietego brzuszka,pupci i obnizonego napięcia, fizjo twierdzi że poprawi się napięcie i wtedy wszystko ruszy. Będę to dalej konsultowac.
    A u Was jak postępy slodziakow?


    Nie sądzę,żeby mój syn połączył te zwierzęta w pary :) z mowa też bez szału, ale narazie czekam :)

‹‹ 1769 1770 1771 1772 1773 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

Pierwsza wizyta w klinice leczenia niepłodności – jak się przygotować?

Nadszedł ten czas - przed Wami pierwsza wizyta w kierunku diagnostyki problemów z płodnością. Jak wygląda? Na co się przygotować? Czy przed wizytą warto wykonać wstępne badania? Jakie znaczenie mają obserwacje cyklu miesiączkowego podczas diagnostyki? Jak wygląda wywiad medyczny? 

CZYTAJ WIĘCEJ