X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 534 523

    Wysłany: 27 kwietnia, 14:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Lady in black to prawda, że jeśli po rodzicielskim wrócę na 7/8 etatu to nie mogą mnie zwolnić? Tak mi ktoś powiedział ale pewna nie jestem...

    Oela 91 mi brzymuch dokuczał kilka tyg temu, kiedy się wszystko rozciagalo, teraz Go nie czuję, mimo że rośnie, za jakiś czas znowu będzie odczuwalnie cięższy 🤦 z tym moczem to tak niestety jest, idziesz bo Ci mało pęcherz nie pęknie a tam ledwo co a znowu innym razem sikasz i sikasz... 😄

    U mnie pobudka na siku i zasnąć nie mogę 😥
    Mimi super te zdjęcia!!!!!
    Z reguły nie. Jest pewien wyjątek od tej zasady wynikający z ustawy o zwolnieniach grupowych.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 14:48

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )

    15.05.24 połówkowe🙏🍀
  • Aaga Autorytet
    Postów: 954 985

    Wysłany: 27 kwietnia, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...

  • Klarara Autorytet
    Postów: 448 438

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...

    Nie pomogę, bo nie czuję jeszcze ruchów.
    Pociesze Cię jedynie, że też panikuję i na pewno w poniedziałek znowu polecę do położnej posłuchać serca dziecka po tej mojej chorobie...

    Myślę, że nie masz czym się przejmować na tym etapie. Dzieci jeszcze są drobniutkie i mają mnóstwo miejsca i są przecież bardzo delikatne.

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 444 396

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...
    Ja od kiedy poczułam to czuje codziennie ale raz mniej raz więcej, zjedz sobie coś słodkiego i połóż się zupełnie na płasko albo na boku może akurat się rozbudzi

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    preg.png
  • Puszek♡ Ekspertka
    Postów: 183 200

    Wysłany: 27 kwietnia, 16:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zwolnień grupowych nie będzie ale obawiam się, że mogą mnie zwolnić za karę, bo przyjmując się do pracy wiedzieli, że mam dwoje dzieci i nie spodziewali się że jeszcze przed 40 będę w ciąży i wiem, że bardzo im to nie na rękę. Zanim ja poszłam na L4 zwolnili kilka osób w tym dwie dziewczyny zaraz po rodzicielskim. Nie wiem czy zgodzą się na obniżenie etatu bo nikt u nas tak nie pracuje i obawiam się że się nie zgodzą. No ale mam jeszcze półtora roku na zastanawianie się co z tym począć. Dużo się w tym czasie jeszcze może wydarzyć.

    Ja ruchy narazie czuje codziennie ale bardzo nieregularnie, czasem czuje jak tylko usiądę a czasem przez większość dnia nic nie czuję.

    Dzisiaj trochę pochodziłam i taka już zmęczona jestem, że szok, ja do południa jakoś funkcjonuje a później to dramat na nic nie mam sił. Nie wiem dziewczyny jak wy wytrzymujecie w pracy ja jak siedzę w miejscu dłużej niż pół godziny mam straszną zgagę. Nie dałabym rady nawet jednego dnia pracować.... Naprawdę szacunek dla Was 🙏

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 64 46

    Wysłany: 27 kwietnia, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...

    Mi sie wydaje, ze już czułam tam coś, jakieś delikatne ruchy, a potem przez cały dzień nic… całe szczęście mam detektor i za każdym razem znajduje tętno, co mnie uspokaja. Natomiast często mam tak, ze nic nie czuje. Rozumiem zdenerwowanie, ale postaraj nie martwić sie na zapas, to raczej normale :)

    Ja sie czuje nienajgorzej, ale w pracy 8h przed kompem tez nie dałabym rady wysiedzieć. Mam potrzebę ruchu albo drzemania i męczy mnie wpatrywanie sie w ekran. Całe szczęście mam ten przywilej, ze
    Mogłam iść na wczesne L4, bo mój kontrakt na projekcie sie skończył, więc chyba wszystkim było to na rękę.

    kleopatr4, Oela91 lubią tę wiadomość

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    03.22 IUI 🙅‍♀️
    06.23 IUI (3 pecherzyki, aromek+fostimon) 🙅‍♀️

    Toczeń - ASP - ANA1 -ujemny

    trombofilia: obniżone białko S [50%]
    TSH < 2 – Letrox 150
    Kariotyp -ok
    Immunologia zbadana
    02.23 histeroskopia z abrazja endo-mikropolipy, przerost prosty
    CD138 - ok

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • mm02 Przyjaciółka
    Postów: 111 130

    Wysłany: 27 kwietnia, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja 18t3d, już czuje. Potrafi byc dluzszą chwile cisza ale ostatnio dość sie ruchy wzmocniły. Zwlaszcza po posiłkach. No ale wiem o co chodzi z tym schizowaniem, ostatnio w niedziele tez przycichło to mialam w planach w poniedzialek jechac na usg. No ale rozruszał sie. Powiem wam, ze czesto marze juz o wrzesniu, zeby miec to bobo na rękach. Czas ciązy to ciągły stresik

    Aaga, kleopatr4, Oela91, marti lubią tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 261 302

    Wysłany: 27 kwietnia, 18:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie trochę boli gardło i czuję że zbiera mi się na katar bo czoło zaczyna pobolewać. Ehh akurat na majówkę😔 ale nie narzekam bo generalnie drugi trymestr jest dla mnie super łaskawy - dzisiaj pierwszy raz od dawna byłam na dluugim spacerze (ponad 5km) i nic mi się nie dzieje 😀

    Zazuzi ja jestem też kręconowłosa. Długo prostowałam ale poczytałam poradniki wlosomaniaczek lokowych i zmieniłam sposób pielęgnacji. Onlybio przede wszystkim ale anwen też jak najbardziej.
    To w Lublinie to dwudniowa konferencja pt.” Neurobiologiczne podstawy logopedii” więc nie wiem czy Cię zainteresują 😉

    Zazuzi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 325 333

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...

    Na tym etapie tak miałam. Także spokojnie

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 325 333

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Mnie trochę boli gardło i czuję że zbiera mi się na katar bo czoło zaczyna pobolewać. Ehh akurat na majówkę😔 ale nie narzekam bo generalnie drugi trymestr jest dla mnie super łaskawy - dzisiaj pierwszy raz od dawna byłam na dluugim spacerze (ponad 5km) i nic mi się nie dzieje 😀

    Zazuzi ja jestem też kręconowłosa. Długo prostowałam ale poczytałam poradniki wlosomaniaczek lokowych i zmieniłam sposób pielęgnacji. Onlybio przede wszystkim ale anwen też jak najbardziej.
    To w Lublinie to dwudniowa konferencja pt.” Neurobiologiczne podstawy logopedii” więc nie wiem czy Cię zainteresują 😉

    Może i zostałabym przy kręconych. Bardzo je lubię, ale moje włosy po nocy są straszne. Reanimacja mi jakoś nie podchodziła a umycie wysuszenie latem spoko. Ale zima nie bardzo, bo nie mogę nałożyć czapki, bo po lokach. A idąc na 6.30 do pracy musiałabym wstawać o 3 żeby na dobrze wysuszyc. Ale też bez czapki nie wyobrażam sobie chodzić. Dlatego wróciłam do prostych. Muszę teraz zobaczyć jak się teraz sprawy mają. Może na czas lata wrócę do kręconych. Siedzę w domu, więc mam więcej czasu.

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 543 777

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dziewczyny od kilku dni czuje ruchy maluszka, ale od wczoraj jakoś z tym kiepsko, teraz mam 18+6, też się zdarza, że orzez dziej dwa nic nie czujecie??
    Gi ekolg ki mówiła, że jeszcze za wcześnie na regularne ruvhy ale trochę mnie to schizuje...

    Spokojnie... tak bywało na tym etapie. Nadal mają sporo miejsca.
    A jak chcesz sprawdzic to zwykle kwaśny owoc działa lepiej niż kostka czekolady.

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2016 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 543 777

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Iwi04 wrote:
    Hej :) postanowiłam dołączyć do Was dopiero teraz, ponieważ wcześniej trochę się bałam 🙈. Jestem po ciąży biochemicznej i pozamacicznej a od początku obecnej ciąży mam w dokumentacji od lekarza napisane jako zagrożona. Obecnie jestem w 18 + 6 tyg i spodziewamy się 🩵. Mam do Was pytanie - czy pojawiają się u Was w nocy drętwienia nóg? Na ostatniej wizycie nie zapytalam o to lekarza a teraz się pojawiają co noc właściwie i są dość bolesne.

    Witaj:) różne drętwienia mogą być spowodowane kręgosłupem, zmieniającą się postawą
    A jak nie kręgosłup to magnez zawsze pomaga.
    Bierzesz magnez?

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2016 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 261 302

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Może i zostałabym przy kręconych. Bardzo je lubię, ale moje włosy po nocy są straszne. Reanimacja mi jakoś nie podchodziła a umycie wysuszenie latem spoko. Ale zima nie bardzo, bo nie mogę nałożyć czapki, bo po lokach. A idąc na 6.30 do pracy musiałabym wstawać o 3 żeby na dobrze wysuszyc. Ale też bez czapki nie wyobrażam sobie chodzić. Dlatego wróciłam do prostych. Muszę teraz zobaczyć jak się teraz sprawy mają. Może na czas lata wrócę do kręconych. Siedzę w domu, więc mam więcej czasu.
    Ja na noc upinam włosy na ananasa i koniecznie gumką jedwabną z Almanii. Też polska firma, genialna. Mają też czepki, poszewki i czapki zimowe z jedwabiem w środku. No i mega ważny jest też stylizator. Polecam curlymelon z Hairytales (w ogóle ich wszystkie kosmetyki są genialne). Dobra już kończę bo się uruchomiłam😛😉

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 3706 6884

    Wysłany: 27 kwietnia, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie o 3 w nocy i o 7 była impreza, najbardziej czuję na leżąco, dzisiaj sporo chodziłam i siedziałam i też już chcę żeby księżniczka się ruszyła, zjadłam już i czekam na leżąco...

    👩 35 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    👶2015
    💔 12/2023
    ⏸️ 06.01🩷06.02 CUD
    preg.png
  • Iwi04 Nowa
    Postów: 4 5

    Wysłany: 27 kwietnia, 20:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mari mari niestety nie biorę magnezu, na początku ciąży lekarz zasugerował, że mogą pojawiać się wtedy zaparcia więc już nie wracałam do tematu. To są takie jakby skurcze/drętwienia rozpoczynające się od górnej części uda, głównie właśnie jak śpię na boku. Jak się nie polepszy to wezmę magnez i zapytam na połówkowych badaniach o to pewnie ☺️.

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 535 641

    Wysłany: 27 kwietnia, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Mnie trochę boli gardło i czuję że zbiera mi się na katar bo czoło zaczyna pobolewać. Ehh akurat na majówkę😔 ale nie narzekam bo generalnie drugi trymestr jest dla mnie super łaskawy - dzisiaj pierwszy raz od dawna byłam na dluugim spacerze (ponad 5km) i nic mi się nie dzieje 😀
    Ja dziś 5 godzin w ogródku. Koszenie trawy, rozdrabnianie i mieszanie ziemi, sadzenie nowych roślin. Po spadku endorfin poczułam niezły ból pleców i pachwin. Jednak siedzenie i kucanie z brzuszkiem nie jest obojętne😅 no i zaliczyłam 3h drzemki po dzisiejszym dotlenieniu.

    Baby #1 Wrzesień 2024

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 325 333

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ja na noc upinam włosy na ananasa i koniecznie gumką jedwabną z Almanii. Też polska firma, genialna. Mają też czepki, poszewki i czapki zimowe z jedwabiem w środku. No i mega ważny jest też stylizator. Polecam curlymelon z Hairytales (w ogóle ich wszystkie kosmetyki są genialne). Dobra już kończę bo się uruchomiłam😛😉

    Znam te marki🥰 no właśnie moje włosy do ananasa są za krótkie. Ale mam ich za mało by nosić dłuższe niż ciut za ramiona. Pewnie po macierzyńskim na etat nie wrócę, zostanę tylko w firmie więc nie będę codziennie do ludzi wychodziła to może i uda się wrócić do kręconych. Tylko nie wiem jak się będą zachowywały, bo w październiku ostatni raz kładłam keratynę. Narazie muszę wrócić do olejowania i odżywek. Bo się zaniedbałam w tej kwestii. Jak je trochę odżywkę to spróbuję wydobyć skręt.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 325 333

    Wysłany: 27 kwietnia, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się syndrom wicia gniazda chyba włączył. Chyba po tym jak wózek stał cały dzień w domu na środku pokoju wreszcie do mnie dotarło, że ciąża za niedługo się skończy i będzie dzidziuś w domu. Wózek już schowany, ale w końcu wzięłam się za to co planowałam od dawien dawna🥰

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 954 985

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za słowa otuchy, mały się rozbrykał na wieczór więc się uspokoiłam. Muszę mniej panikować...
    A jak u Was dziewczyny w kwestii libido?

  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 367 700

    Wysłany: 27 kwietnia, 23:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Dzięki za słowa otuchy, mały się rozbrykał na wieczór więc się uspokoiłam. Muszę mniej panikować...
    A jak u Was dziewczyny w kwestii libido?

    Libido -1000. W ogóle mi się nie chce, nie czuję podniecenia. Przed ciążą lubiłam igraszki. Nie poznaję siebie.

    Też miałam drzemkę w ciągu dnia 2 godziny. To teraz nie mogę zasnąć, a zwykle odlatuję o 21.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 kwietnia, 23:54

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    9.02 - CRL 2,1cm ❤️
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g, Maja💖
    24.05 - widzimy się 😊
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
‹‹ 284 285 286 287 288 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ