X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 10 czerwca, 18:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Ach...energia żeńska i energia męska🙈
    To ja mam za naszą dwójkę energię, bo w styczniu zarządziłam zrobienie pokoju i tak od wtedy męża rozstawiam po robotach. Aktualnie kończymy projekt skręcanie szaf, na dniach jedziemy od kogoś wziąć kostkę brukowa z rozbiórki i będzie taras - musimy zrobić do końca lipca na przyjęcie.
    Też wymyśliłam że kącik do przebierania będzie nad pralką w łazience i przy okazji dokupimy w końcu szafki i zamówiłam wiertła diamentowe do betonu i trzymam rękę na pulsie ze wszystkim😂
    Jeszcze jak widzę zadarcia na listwach, czy odklejający się ćwierć wałek przy drzwiach balkonowych to mnie skręca.

    To jest coś co sama sobie nakładam na głowę ale chcę to zrobić przed porodem i koniec dyskusji. A jakbym się zastanowiła to jeszcze więcej by można było zrobić. Odmalować sufit po 2 latach, bo muchy nasraly, wymiana kloszy w lampach i kinkietach, bo są szklane i widać kurz.

    No masakra… ale ja taka jestem i narzekam tylko sobie w głębi, bo ogólnie mnie to bardzo cieszy i satysfakcjonuje jak dopieszczam dom.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 10 czerwca, 18:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam 23 szt bo 2 😆

    https://www.pampers.pl/quizy/przetestuj-za-darmo-pieluszki-pampers-premium-care

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 10 czerwca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pampersów to chyba zależy jaki duży bobas się urodzi, mój urodził się 2800 i 52 cm i miałam 2 opakowania białych i jedno zielonych pamersów czyli ok. 150 szt. W rozmiarze 1

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 18:35

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 10 czerwca, 18:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://www.pampers.pl/quizy/przetestuj-za-darmo-pieluszki-pampers-premium-care?utm_source=preglife_popup&utm_medium=banner&utm_campaign=testuj&utm_content=pampers

    Ja z tego linku uzupełniałam. Najwidoczniej wybrałam 1 :) .

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 10 czerwca, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Podajcie link do tych pampersów 😉

    Dziś widziałam promocje w owadzie 50% na drugą paczkę. Promocja dotyczyła i pampersa i dady. Sama nie wiem które wybrać. Z córką uzywalismy pampersa i te planowałam teraz, ale jak zobaczyłam, że pampers ponad 1zl/szt a data 50gr. (Tak mnien wiecej). to się zawahałam.. ale tych dady są 3 rodzaje. Nie wiem na które się zdecydować. 2 opakowania 1ek to nie za dużo?

    Co do libry to mam mieszane uczucia. Napewno ulatwia zycie, bo nie trzeba tego czasu odliczać do mierzenia. Ale obawiam się, że będę za mocno swirowala. Mierzenie glukometrem wcale takie straszne nie jest. Mam 2 tyg na zastanowienie się.

    Królowa Śniegu ta dieta cukrzycowa wcale taka straszna nie jest. Ja ostatnio zjadłam pół pizzy juseppe i cukry idealne po niej, i następnego dnia. Wogle jem wszystko tak jak przed tą dietą. Jedynie odstawiłam cukier, ale postanowiłam sobie raz w tyg domowe ciasto zjeść, zeby sie nie katowac, bo ostatnio chec na slodkie miewam spora. Wczoraj po drugie daniu zjadłam kawałek ciasta marchewkowo-pomarańczowego. Cukier spoko. Na początku jadlam chleb 100% zyto, ale wywalal mi cukier. Juz po pszennym mniej mi cujier skacze. Kupil mi brat 2 chleby probody od Putka, ten chyba mi cukru nie podnosi (dopiero raz jadlam, bo nie przepadam za kanapkami).Oczywiście to zależy co jesz i jak jesz na codzień. My akurat większość zasad z tej diety stosujemy od jakiegoś czasu. Nie używamy przetworzonej żywności, zup i sosów w torebkach. Co roku sadze spory ogródek, więc warzywa mam swoje. Poza ziemniakami, ale jemy je mega rzadko. Jedyne co mnie w tej diecię przeraża to jedzenie na czas i ilość posiłków.. 3-4 posiłki to dla mnie idealnie. A tu trzeba więcej. A nie jem dużych porcji. Na początku też byłam przerażona, ale po kilku dniach testów i obserwacji widzę, że nie taki dia el straszny..

    Można fajnie dostosować ciasta domowe pod dietę 🙂 mega pomysłem jest sernik (sporo białka i tłuszczu), zamiast cukru ksylitol lub erytrytol. Robiłam też drożdżówki z mąki pełnoziarnistej, szarlotka też spoko wychodzi.

    Aaga, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 10 czerwca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się zarejestrowałam na tym pampersie ale jeszcze nic mi nie przyszło, polozna mówiła że taki maluch do 6 tygodni to robi 4-8 kupek na dobę, średnio w tych paczkach jedynkach jest po 26 to ledwo na 3-4 dni wystarczy. Planujemy przetestować dady złote ( są chyba najczęściej polecane) I te pampersy jak przyjdą. W rossmanie też za rejestrację można odebrać paczkę pampersów za 1 grosz to razem będę miała 4 paczki jedynek 😁

    Nowanna lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 10 czerwca, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Też się zarejestrowałam na tym pampersie ale jeszcze nic mi nie przyszło, polozna mówiła że taki maluch do 6 tygodni to robi 4-8 kupek na dobę, średnio w tych paczkach jedynkach jest po 26 to ledwo na 3-4 dni wystarczy. Planujemy przetestować dady złote ( są chyba najczęściej polecane) I te pampersy jak przyjdą. W rossmanie też za rejestrację można odebrać paczkę pampersów za 1 grosz to razem będę miała 4 paczki jedynek 😁
    W rossmanie to oliwkę przeciw rozstępom miałam za grosz .

    Też dady będę kupować, przy synku sprawdziły się lepiej niż pampers

    Aaa no i jeszcze prezent powitalny od Dady trzeba będzie zamówić to i kolejna paczka pieluszek dojdzie 🤭🤭

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 20:38

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3248

    Wysłany: 10 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do pampersiaków to ja przy córce na samym początku używałam pampersa, jak się skończyły to kupiłam w biedronie te białe z Dady (Pure Care czy jakoś tak) - są mega! Delikatne, mięciutkie, bardziej chłonne, no super nam się sprawdzały. Teraz też planuję się w nie zaopatrzyć 😊

    Aaga lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 10 czerwca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na te rejestracje po darmowe produkty jednak radziłabym uważać. Zazwyczaj akceptuje się tam zgody marketingowe i bywa, że firmy przekazują dane do partnerów, a potem się zaczynają telefony z telemarketingu różnych firm.

    Ojejku, lady_in_black, Zzzaba lubią tę wiadomość

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 10 czerwca, 21:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam nadzieję, że sprawdzą się u nas Dady, jednak cena i dostępność fantastyczna ;)

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 10 czerwca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Na te rejestracje po darmowe produkty jednak radziłabym uważać. Zazwyczaj akceptuje się tam zgody marketingowe i bywa, że firmy przekazują dane do partnerów, a potem się zaczynają telefony z telemarketingu różnych firm.

    O tym samym pomyślałam. Ale tu zaryzykowałam. Najwyżej będę blokować nieznane nr😉

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 10 czerwca, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Na te rejestracje po darmowe produkty jednak radziłabym uważać. Zazwyczaj akceptuje się tam zgody marketingowe i bywa, że firmy przekazują dane do partnerów, a potem się zaczynają telefony z telemarketingu różnych firm.

    Popieram. Zrezygnowałam, bo trzeba podać adres.
    Marketing to mały pikuś. Bardziej mnie martwią potencjalne wycieki od firm, do których sprzedaje się dane 🙄

    Ojejku lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Na te rejestracje po darmowe produkty jednak radziłabym uważać. Zazwyczaj akceptuje się tam zgody marketingowe i bywa, że firmy przekazują dane do partnerów, a potem się zaczynają telefony z telemarketingu różnych firm.

    No po coś to robią. Na pewno nie po to żeby rozsyłać za darmo pampersy. Też się nie rejestruję. Obejdę się bez tej paczki pampersów.

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 10 czerwca, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, a ja mam jeszcze dwa pytania do Was w takich medycznych kwestiach :)
    1. Czy wszystkie planujecie wykonać USG 3 trymestru, czy polegacie tylko na wizycie u lekarza prowadzącego?
    Pytam, bo o USG 1 i 2 trymestru mój lekarz się mnie pytał i mówił na kiedy najlepiej się umówić, o trzecim nic nie wspominał, mi to jakoś wypadło z głowy... dopytam się go o to w środę na wizycie, ale chyba spróbuję się jeszcze umówić, jednak to zawsze spojrzenie kogoś "z zewnątrz"...
    2. Czy planujecie szczepić się na krztusiec?
    Też dopytam o to lekarza na wizycie, ale na ten moment jestem w 99% zdecydowana na szczepienie. Siostra męża chodzi jeszcze do szkoły, teściowa też tam pracuje, a wiadomo, że "nie chcę", a raczej wiem, że nie będzie możliwe wyizolowanie ich od dziecka aż do szczepienia.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 23:25

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 10 czerwca, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Dziewczyny, a ja mam jeszcze dwa pytania do Was w takich medycznych kwestiach :)
    1. Czy wszystkie planujecie wykonać USG 3 trymestru, czy polegacie tylko na wizycie u lekarza prowadzącego?
    Pytam, bo o USG 1 i 2 trymestru mój lekarz się mnie pytał i mówił na kiedy najlepiej się umówić, o trzecim nic nie wspominał, mi to jakoś wypadło z głowy... dopytam się go o to w środę na wizycie, ale chyba spróbuję się jeszcze umówić, jednak to zawsze spojrzenie kogoś "z zewnątrz"...
    2. Czy planujecie szczepić się na krztusiec?
    Też dopytam o to lekarza na wizycie, ale na ten moment jestem w 99% zdecydowana na szczepienie. Siostra męża chodzi jeszcze do szkoły, teściowa też tam pracuje, a wiadomo, że "nie chcę", a raczej wiem, że nie będzie możliwe wyizolowanie ich od dziecka aż do szczepienia.


    1. Tak, ja planuje USG 3 trymestru. Dla mnie wszystkie te USG 1, 2 i 3 trymestru to podstawa.
    2. Również tak. Szczepię się na krztusiec. Rozważam RSV.

    Ojejku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 10 czerwca, 23:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pytałam lekarza o to usg 3 trymestru to powiedział że nie mam robić bo on wszystkie te parametry będzie sprawdzał na każdej wizycie

    Na krztusiec będę się szczepić, jakoś właśnie muszę umówić się do przychodni po receptę na szczepionkę😊 mamy w rodzinie głównie dzieci rozpoczynające przedszkole więc wolę zabezpieczyć maluszka od pierwszych dni

    Nowanna, Ojejku lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 11 czerwca, 00:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku
    1. Tak
    2. Tak

    Ojejku lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 11 czerwca, 00:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I popped🍾
    Stare wdowy powiedziałyby że okrągły na dziewczynkę, ciekawe czy się sprawdzi.
    FC1-CEA8-F-470-F-46-B8-B3-BB-0-D0-F3-A1-D55-A1.jpg

    Ojejku, Aaga, karola_b, Marta36, marti lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 02:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaaa która to pisałala że jej córka przyszła z gorączka? Zaraziła mi synka😉😉🤭
    A tak poważnie właśnie obudził mnie młody cały rozpalony😬

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 05:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Aaaa która to pisałala że jej córka przyszła z gorączka? Zaraziła mi synka😉😉🤭
    A tak poważnie właśnie obudził mnie młody cały rozpalony😬

    Ja pisałam, zdrowia!
    U nas już jest ok

    Ojejku, USG 3trymestru robi mój prowadzący, więc oczywiście będę miała.
    Już umówiona jestem jakoś 18 lipca chyba. Nie pamiętam dokładnie.
    Jeśli chodzi i szczepienie to ja się nie szczepię. Boję się szczepień w ciąży 😕

    preg.png
‹‹ 382 383 384 385 386 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

5 rzeczy, które wesprą Twoje starania o dziecko!

Rozpoczynacie starania o dziecko. Wykonujesz kolejne testy ciążowe i… nic. Zastanawiasz się, dlaczego to tyle trwa, skoro „wszyscy” wokół informują o tym, że spodziewają się dziecka. Tak naprawdę wiele starań kończy się sukcesem dopiero po pewnym czasie, a niepłodność dotyczy już blisko 15-20% par. Sprawdź, co możesz zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na szczęśliwe poczęcie.

CZYTAJ WIĘCEJ

Owulacja – kiedy owulacja zwiększy szanse na zajście w ciążę

Kiedy owulacja? Większość kobiet wie, że owulacja to czas, w którym możliwe jest zajście w ciążę. Ale kiedy dokładnie ona występuje, jakie są objawy owulacji, jak ją rozpoznać lub co może na nią wpływać nie dla wszystkich jest oczywiste. Kilka faktów na ten temat oraz parę prostych instrukcji jak obserwować swoje ciało pomoże Ci wielokrotnie zwiększyć szanse na zajście w ciążę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Gdzie rodzić - wybór szpitala do porodu

Poród to wyjątkowa chwila. Wraz ze zbliżającym się terminem porodu, wiele kobiet zastanawia się gdzie rodzić. Warto poświęcić trochę czasu na wybór szpitala, w którym chciałabyś aby przyszło na świat Twoje dziecko. Przeczytaj jak się do tego dobrze przygotować, czym się kierować przy wyborze szpitala i jakie informacje zebrać na temat wybranej placówki.   

CZYTAJ WIĘCEJ