X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 06:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie mam żadnego planu na dzisiaj. Nie lubię tak 🤷
    Chyba zamówię przewijak, wtedy będę mogła zamówić aptekę i będę miała gdzie poukładać wszystkie higieniczne rzeczy... jeszcze jakieś organizery by się przydały.
    Macie jakiś przewijak na oku? Tak myślałam o tym
    https://allegro.pl/oferta/komoda-pielegnacyjna-przewijak-na-kolkach-moon-kolor-bialy-13655551874

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 06:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sprawdzacie sobie tu składy?
    https://www.srokao.pl/p/blog-page.html

    Pamiętam, że 10 lat temu w pierwszej ciąży już patrzyłam na tą srokę.

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 11 czerwca, 06:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja pisałam, zdrowia!
    U nas już jest ok

    Ojejku, USG 3trymestru robi mój prowadzący, więc oczywiście będę miała.
    Już umówiona jestem jakoś 18 lipca chyba. Nie pamiętam dokładnie.
    Jeśli chodzi i szczepienie to ja się nie szczepię. Boję się szczepień w ciąży 😕
    Dziękuję. Mam nadzieję że szybciutko przejdzie, zwłaszcza że on z tych nie chorujących w ogóle. Ostatni raz jakieś mini przeziębienie to ponad rok temu miał.
    Gorzej bo juto w przedszkolu mają zakończenie roku i żegnają zerówki. Mają przygotowane piosenki, wierszyki. On bardzo angażuje się w takie występy, więc będzie zawód straszny jak nie pójdzie 🥺😥

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 06:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36 wrote:
    Dziękuję. Mam nadzieję że szybciutko przejdzie, zwłaszcza że on z tych nie chorujących w ogóle. Ostatni raz jakieś mini przeziębienie to ponad rok temu miał.
    Gorzej bo juto w przedszkolu mają zakończenie roku i żegnają zerówki. Mają przygotowane piosenki, wierszyki. On bardzo angażuje się w takie występy, więc będzie zawód straszny jak nie pójdzie 🥺😥

    Oj, to wielka szkoda bo to wielki dzień!
    Sama ryczałam jak bóbr na zakończeniu przedszkola. Jak te maluszki tańczyły ala poloneza i inne występy na pożegnanie.
    Człowiek taki żal miał, że te beztroskie przedszkole już się kończy i zaczyna się szkoła 🥲
    A teraz od września 4 klasa 😲 i córka pyta kiedy okres dostanie, bo koleżanka ma 🤷
    Tak poza tym, to przeraża mnie jak te dzieci fizycznie szybko dojrzewają. Akurat trzymam się z mamą tej koleżanki i jej córka okres dostała w wieku 9 lat. Piersi rosną, a pachy to ma bardziej owłosione ode mnie jakbym nie goliła. Teraz rocznikowo ma 11 lat. Rok starsza od mojej córki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 czerwca, 06:57

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 11 czerwca, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    I popped🍾
    Stare wdowy powiedziałyby że okrągły na dziewczynkę, ciekawe czy się sprawdzi.
    FC1-CEA8-F-470-F-46-B8-B3-BB-0-D0-F3-A1-D55-A1.jpg

    U mnie też ostatnio wystrzelił z dnia na dzień, balsamuje się jak szalona, bo skóra aż swędzi, chociaż wiem że to niczym placebo, i jak ma mi jakiś rozstęp wyskoczyć to wyskoczy i nic nie poradzę 🙈

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 11 czerwca, 07:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejki:
    1. Tak, przy córce nie zrobiłam i żałowałam. Też moja prowadząca robiła u siebie, ale to zawsze opcja, że ktoś z zewnątrz coś zauważy.
    2. Nie, też się boję szczepień w ciąży - będę szła kalendarzem szczepień standardowo raczej. Z córką muszę dwie szczepionki nadrobić bo była odroczona. Jestem bardzo ostrożna w tych kwestiach.

    U nas też Dady extra care się rewelacyjnie sprawdzały (takie złote)teraz też od tych planujeny zacząć :)

    Co do pielęgnacji pępka - woda ze spirytysem.

    W czym będziecie kąpać maluchy? Sama woda? Emolienty? Hipp? Czy olejek migdałowy? Ja chyba Hipp, córce od 1 kąpieli się sprawdzał.

    Też mi się zaczęły wycieki z piersi, Kleopatra wybrałaś jakieś wkładki?

  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 11 czerwca, 07:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam się zapytać swojej prowadzącej wczoraj na wizycie o szczepienie na krztusiec, ale tak się potoczyła wizyta, że cieszę się że się tam nie rozpłakałam 😥
    Lekarz zapytała o moją cukrzycę, jak cukry wyglądają. Powiedziałam że maksymalnie po posiłku mam 160 i tego nie przekracza, to ta jak na mnie naskoczyla... 😫 że nie pilnuję diety, że co ja jem, że na zwolnieniu jestem to kontrolę na mnie naśle, żebym w domu siedziała i diety pilnowała 🥴🙄 żebym się szykowała na hospitalizację dwa tygodnie przed terminem, bo będę mieć niestabilne cukry itd. Poczułam się po prostu zaatakowana, do tego gorszy dzień i po wyjściu z gabinetu, w samochodzie się po prostu rozryczalam 🙄 po dwóch tygodniach napadu na jedzenie (i słodycze), znowu mi wróciła wybiórczość pokarmowa, nic mi nie smakuje i wszystko śmierdzi. Do tego zgaga, obniżony nastrój i aferka gotowa 😫 z tego wszystkiego nie zapytałam o szczepienie i nie wzięłam recepty na letrox, no i nie wiem czy wystawiła zwolnienie czy nie... Tak czekałam na tą wizytę by popatrzeć na małą, a nawet nie mogłam się skupić na tym co widzę na ekranie 😥 próbowała też złapać serduszko, to było tak przyspieszone że bardziej się zmartwilam tym jak mała odczuwa stres niż tymi cukrami...
    Mała na USG nie chciała buzi pokazać, chyba poczuła mój stres i się skulila. Pokrecilam się po fotelu i coś zobaczyliśmy - ponoć 930g:

    61da3a6c884fc.jpghttps://zapodaj.net/plik-d4MzyB0jK9

    Ciągle do mnie nie dociera, że jestem w ciąży. Totalna abstrakcja. Ciekawe czy chociaż po porodzie do mnie dotrze, co się właśnie stało 🙈🤪

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 07:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Ojejki:
    1. Tak, przy córce nie zrobiłam i żałowałam. Też moja prowadząca robiła u siebie, ale to zawsze opcja, że ktoś z zewnątrz coś zauważy.
    2. Nie, też się boję szczepień w ciąży - będę szła kalendarzem szczepień standardowo raczej. Z córką muszę dwie szczepionki nadrobić bo była odroczona. Jestem bardzo ostrożna w tych kwestiach.

    U nas też Dady extra care się rewelacyjnie sprawdzały (takie złote)teraz też od tych planujeny zacząć :)

    Co do pielęgnacji pępka - woda ze spirytysem.

    W czym będziecie kąpać maluchy? Sama woda? Emolienty? Hipp? Czy olejek migdałowy? Ja chyba Hipp, córce od 1 kąpieli się sprawdzał.

    Też mi się zaczęły wycieki z piersi, Kleopatra wybrałaś jakieś wkładki?

    Przy córce używałam kosmetyków hipp i przy nich zostanę. Jakoś sama woda mnie nie przekonuje. Do twarzy za zimę krem jednak nie hippa, tylko ten

    https://gemini.pl/linomag-emolienty-cold-cream-krem-ochronny-na-zime-dla-dzieci-i-niemowlat-od-1-dnia-zycia-50-ml-9060745

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 11 czerwca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonassolla co to za akcja??? Wiem, że w takich momentach człowiek jest zaskoczony, ale na następną wizytę nie daj się wyprowadzić z równowagi! Lekarz nie ma prawa krzyczeć na pacjenta! Co ma do tego kontrola? Co za durny lekarz... ok nie podobają jej się wyniki, to ma prawo uczulić pacjenta, że coś jest nie tak, ale nie straszyć. Jak ochłoniesz może zadzwoń do przychodni i dopytaj o to o czym zapomniałaś na wizycie? Postaraj się teraz już nie denerwować dla malutkiej. Ja przy stresie sprawdzam puls i mam jakieś 120-130 i zaczynam głębokie wdechy żeby się uspokoić bo wiem, że mały to od razu czuje.

    Ojejku, Layla205 lubią tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 11 czerwca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Miałam się zapytać swojej prowadzącej wczoraj na wizycie o szczepienie na krztusiec, ale tak się potoczyła wizyta, że cieszę się że się tam nie rozpłakałam 😥
    Lekarz zapytała o moją cukrzycę, jak cukry wyglądają. Powiedziałam że maksymalnie po posiłku mam 160 i tego nie przekracza, to ta jak na mnie naskoczyla... 😫 że nie pilnuję diety, że co ja jem, że na zwolnieniu jestem to kontrolę na mnie naśle, żebym w domu siedziała i diety pilnowała 🥴🙄 żebym się szykowała na hospitalizację dwa tygodnie przed terminem, bo będę mieć niestabilne cukry itd. Poczułam się po prostu zaatakowana, do tego gorszy dzień i po wyjściu z gabinetu, w samochodzie się po prostu rozryczalam 🙄 po dwóch tygodniach napadu na jedzenie (i słodycze), znowu mi wróciła wybiórczość pokarmowa, nic mi nie smakuje i wszystko śmierdzi. Do tego zgaga, obniżony nastrój i aferka gotowa 😫 z tego wszystkiego nie zapytałam o szczepienie i nie wzięłam recepty na letrox, no i nie wiem czy wystawiła zwolnienie czy nie... Tak czekałam na tą wizytę by popatrzeć na małą, a nawet nie mogłam się skupić na tym co widzę na ekranie 😥 próbowała też złapać serduszko, to było tak przyspieszone że bardziej się zmartwilam tym jak mała odczuwa stres niż tymi cukrami...
    Mała na USG nie chciała buzi pokazać, chyba poczuła mój stres i się skulila. Pokrecilam się po fotelu i coś zobaczyliśmy - ponoć 930g:

    61da3a6c884fc.jpghttps://zapodaj.net/plik-d4MzyB0jK9

    Ciągle do mnie nie dociera, że jestem w ciąży. Totalna abstrakcja. Ciekawe czy chociaż po porodzie do mnie dotrze, co się właśnie stało 🙈🤪

    O matko co za mało empatyczna baba.. to ma być lekarz prowadzący, który wspiera? Masakra.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 czerwca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku:
    1. Tak, robi
    2. Nie szczepię się, bardzo boję się wszystkich szczepień, tzn. zawsze szłam z kalendarzem, ale z duszą na ramieniu.

    Aaga planuję hippa, a jak się pojawią jakieś problemy to wtedy wjadą emolienty, tak zrobiłam z synem.

    Klarara to przerażające, co raz częściej słyszę o miesiączkujących 9/10 latkach😔

    Aaga, Klarara, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 11 czerwca, 08:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Bonassolla co to za akcja??? Wiem, że w takich momentach człowiek jest zaskoczony, ale na następną wizytę nie daj się wyprowadzić z równowagi! Lekarz nie ma prawa krzyczeć na pacjenta! Co ma do tego kontrola? Co za durny lekarz... ok nie podobają jej się wyniki, to ma prawo uczulić pacjenta, że coś jest nie tak, ale nie straszyć. Jak ochłoniesz może zadzwoń do przychodni i dopytaj o to o czym zapomniałaś na wizycie? Postaraj się teraz już nie denerwować dla malutkiej. Ja przy stresie sprawdzam puls i mam jakieś 120-130 i zaczynam głębokie wdechy żeby się uspokoić bo wiem, że mały to od razu czuje.

    Krzyku może nie było, ale monolog umoralniajacy jak najbardziej 🥴 już mi się nie chciało z nią wchodzić w dyskusję, sama na koniec przyznała że musiała mnie trochę nastraszyć żebym się wzięła za siebie 🙄 no specyficzna jest ogólnie, dobry lekarz tylko czasem ma takie odpaly 🙄 a ja nieprzygotowana na taki atak, baby brain, nawet nie umiałam powiedzieć co jem na śniadanie. Dzisiaj mam wizytę u diabetolog, zupelnie inny typ człowieka, "do rany przyłóż ", jest też pediatrą. No miesiąc temu powiedziała że cukry mam ładne, nie skaczą nadmiernie, oby tak dalej to zmian nie będziemy wprowadzać, no tylko pilnować diety. Zobaczymy co mi dzisiaj powie.
    Po wczorajszej wizycie mialam myśli, żeby zrezygnować z tej lekarz gin, ale wiem ze ochłonę i za miesiąc już inaczej będę rozmawiać. W nocy tylko jeszcze się obudziłam z bólem w okolicy mostka, żołądka, scisnely mnie chyba nerwy po wizycie.

    Co do pieluch to też mialam zamiar zamówić darmowa paczkę pampers, ale jak zobaczyłam ile danych trzeba podać i zaznaczyć zgód marketingowych, to zrezygnowałam. Już i tak jakieś dziwne firmy do mnie wydzwaniają, tylko zgłaszam spam. A taką paczkę zużyje się jedną, max dwie. Raczej kupię Dada, pampersy firmowe uczulały wszystkie dzieciaki wśród znajomych i w rodzinie. A do mycia chyba kupię płyn Ziaja, mają jakąś nową serię od 1 dnia życia, jeszcze się zastanawiam nad olejkiem migdałowym.

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 11 czerwca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku:
    1. III to już USG u prowadzącego nie specjalne
    2. Nie szczepię się, to nowe wytyczne wiec nie odczuwam potrzeby, koleżanka lekarka mówi żeby nie

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 11 czerwca, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonassola co za babsztyl😱 no ja już bym nie mogła mieć takiego lekarza...

    Kusicie tymi dadami, 9 lat temu były beznadziejne, potem w dzień używałam lupilu, ale na noc zawsze pampersy. Może jedną paczkę kupię🤔

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 11 czerwca, 08:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra piękny brzuszek, mój też dziewczynkowy a w środku chłopiec 😁

    Bonassola ale zdjęcie śliczne, już widać rysy twarzy ❤️ a lekarka no sory ale jest ginekologiem więc jej wiedza na pewno nie jest tak rozległa jak diabetologa więc po wizycie u diabetologa mam nadzieję że się uspokoisz. Bo co ma do tego zwolnienie 😤😤😤

    Jeśli chodzi o szczepienia to w obydwu poprzednich ciążach się nie szczepiłam i teraz również nie planuje.

    Usg trzeciego trymestru ja będę robić, już mam termin na 15 lipca. W poprzednich ciążach nikt takiego usg nie kazał robić. Wtedy mówili, że są dwa usg prenatalne zalecane i tylko lekarz prowadzący na każdej wizycie robić pomiary na swoim sprzęcie. Teraz robię że względu na tę wadę serduszka no i ogólnie wiek 🤦

    Wypiłam tę glukozę!!!!! Jestem w szoku, szybko mi poszło ale aż mnie wzdrygało. Miałam cytrynową na szczęście, lepiej weszła niż taka zwykła. Bejbik się zaczął wiercić w brzuchu bardzo po tej dawce słodyczy. Teraz muszę siedzieć do 11, nie mogę wychodzić, mam siedzieć i się za dużo nie ruszać, żeby nie spalać tego cukru 😉 dobrze ze mam to już za sobą i teraz tylko trzymajcie kciuki, żeby mi cukry wyszły dobre. 👍👌

    kleopatr4, blador2, bonassola, Marta36, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 11 czerwca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bonassola no niestety lekarze czasem mam wrażenie że się wyżywają na słabszych a wiadomo że kobieta w ciąży jest zestresowana i tym samym trudniej jej się obronić😔 Smutne to…
    Widzę że sporo z Was ma problemy z cukrami. Zaczynam sie coraz bardziej obawiać jutrzejszej krzywej.
    My się właśnie zbieramy na zakończenie przedszkola synka. Mam nadzieję że się nie poryczę jak bóbr 🦫 albo przynajmniej nie będę jedyna ☺️

    bonassola lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 11 czerwca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja pisałam, zdrowia!
    U nas już jest ok

    Ojejku, USG 3trymestru robi mój prowadzący, więc oczywiście będę miała.
    Już umówiona jestem jakoś 18 lipca chyba. Nie pamiętam dokładnie.
    Jeśli chodzi i szczepienie to ja się nie szczepię. Boję się szczepień w ciąży 😕

    Ja dokładnie tak samo. Wogle boje się szczepień, po pandemii to nawet leków brać się boję.. stałam się bardzo nieufna w tej kwestii.
    Syna raczej będę szczepiła tylko na te obowiązkowe i raczej nie ileś tam w jednym.

    Zrobiłam w tym roku syrop z pędów sosny, mam jeszcze po slioczku syropu z mniszka i czeremchy. Maliny w miodzie. I tym się ratujemy w razie potrzeby.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3248

    Wysłany: 11 czerwca, 09:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @Blador ja przetestowałam pampersa, dadę i lupilu i jedziemy na dadzie złotej, ale dla Maluszka na sam początek będę kupować dadę białą 😊
    @bonassola śliczna buźka 😍 a wybuch Twojej lekarki pozostawię bez komentarza...

    bonassola lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 11 czerwca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    W czym będziecie kąpać maluchy? Sama woda? Emolienty? Hipp? Czy olejek migdałowy? Ja chyba Hipp, córce od 1 kąpieli się sprawdzał.

    Też mi się zaczęły wycieki z piersi, Kleopatra wybrałaś jakieś wkładki?
    Kąpiel pewnie w emolientach lub w moim mleku jak coś zostanie. Może też w olejku z malin. My używamy od lat do mycia olejek z biodermy i on jest od 1 dnia życia.
    Nie polecam wkładek canpol ani babyono, będę próbować z lovi a na razie wkładam waciki do twarzy bo najwygodniejsze

    marti lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 11 czerwca, 09:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:

    Zrobiłam w tym roku syrop z pędów sosny, mam jeszcze po slioczku syropu z mniszka i czeremchy. Maliny w miodzie. I tym się ratujemy w razie potrzeby.
    To mój vibe😍 ja też sądzę swoje, potem zbieram i przetwarzam. Uwielbiam to! Wychowałam się z dziadkami i zawsze się w ten sposób leczyło i chorób nie było.

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 383 384 385 386 387 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Zespół PCOS – czym jest i jak z nim walczyć?

PCOS to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych. Jak się objawa? Jakie są metody leczenia? Czy Zespół Policystycznych Jajników może utrudniać zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 propozycje pysznych koktajli na ciążowe dolegliwości!

Cierpisz na typowo ciążowe dolegliwości? Twój układ pokarmowy jest bardzo wrażliwy i męczą Cię ciągłe niestrawności? A może nie możesz poradzić sobie z bolesnymi skurczami łydek? Poznaj kilka prostych i naturalnych sposobów na ciążowe dolegliwości - odkryj przepisy na koktajle! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ