X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 12 czerwca, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja zamówiłam sobie te staniki sportowe a skarpetki te które chciałam chyba mi sprzątnęłaś bo jak chciałam zrealizować koszyk to już ich nie było ☺️
    Jeszcze spodnie wzięłam dla starszej córki. Zobaczymy co z tego będzie dobre.

    Mój brzuch dzisiaj nagrałam jak lata cały i wysłałam mężowi 🫣

    Ups, przepraszam 😅. Mi ktoś sprzątnął pieciopak bodziaków. Chciałam beżowe i co wsadziłam do koszyka jakiś rozmiar to miałam info że nie mogę kupić bo wyprzedane.

    Olea, czekamy na wyniki!

    Zenka, mnie lata w nieudanym związku nauczyły tego, że obecnie z mężem nie mamy żadnych problemów z komunikacją. Mówię w prost, nie oczekuję że się domyśli. Kiedyś w ogóle marzyłam o związku romantycznym i tym żeby ciągle być obdarowywana kwiatami i niespodziankami, najlepiej żeby się domyślał 😅.
    Na szczęście już się ogarnęłam. Mężczyźni lubią kiedy mówi im się wprost 😊.
    A Ty się biedna nie denerwuj, szkoda Twojego zdrowia i malutkiej. Lepiej próbować to zmienić :).

    A co do szczepień to jak ja się pytałam dwóch różnych ginekologów o ksztuscia to jeszcze spoko, ale rsv to mówią że żadna pacjentka się jeszcze nie szczepiła. Byłam w szoku, aż pytałam się koleżanek lekarek które rodziły w tym i w zeszłym roku, to obie nie wiedziały że jest szczepionka na rsv. Ja sama dokopałam się info w internecie na temat tego szczepienia. Nie wiem od kiedy jest ono dostępne, ale z tego co się orientuję to świeży temat.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 czerwca, 21:37

    Oela91 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 12 czerwca, 21:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jutro też krzywa😬

    Adek2 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 12 czerwca, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    https://zapodaj.net/plik-p80dUmpkVw

    Taki kupiłam na zimę i chłodne dni jesienią. Jak będzie ciepło we wrześniu i Mały będzie w jakimś letnim kombinezonie to nie będzie mi potrzebny otulacz. ☺️

    No i zapłaciłam połowę ceny na Vinted za niego.

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 12 czerwca, 22:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara piękny ten otulacz! Taki moglabym kupić 😉

    Widzę że wu większości z Was związki przy pierwszej ciąży przechodziły cięższą próbę. Nu nas nie inaczej, nie wiem dlaczego ja liczyłam że mąż będzie się angażował od pozytywnego testu ciążowego, że będzie instalował aplikacje na telefonie żeby widzieć jak się dziecko rozwija tydzień po tygodniu, że będzie się zachwycał tymi mikro Ciuszkami. On po prostu inaczej to przeżywał niż ja, dla niego ta miłość do dziecka narodziła się jak je zobaczył a taka prawdziwa więź dopiero wtedy jak dziecko zaczęło być takie "kumate" ale on też powiedział mi to późno a ja się nie potrafiłam domyślić. Teraz przy trzeciej ciąży jest naprawdę super, dużo rozmawiamy i nie ma rozczarowania 😉

    Oela mocno trzymam kciuki za pozytywny wynik amnio ❤️❤️❤️ dużo stresu już przeszłaś i wierzę że teraz będzie tylko lepiej

    Dziewczyny, które idą na krzywą powodzenia 😉

    Klarara, blador2, Zenka1 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 12 czerwca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek ja 4 piętro bez windy ale planujemy wózek trzymać w aucie bez względu jaki by to nie był. Dużo miejsca w mieszkaniu nam zajmie którego nie mamy. Bardzo nieustawne mieszkanie :(

    Macie rację dziewczyny komunikacja i mówienie wprost jest kluczem. Już nam to dobrze wychodzi ale czasem jeszcze złapię się na strachu i tym że przecież powinien się domyślić. Na szczęście szybko temat wyjaśniony i nawet ustaliliśmy więcej niż chciałam. Remontu generalnego nie będzie ale coś tam do zrobienia drobnego jest.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 12 czerwca, 23:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pokazanie otulaczy. Ja się zastanawiam między tymi na zimę.
    1.
    https://jukki.pl/pl/p/Kocyk-do-fotelika-samochodowego-Plusz-ecru-i-ecru-Velvet-/3991
    2.
    https://muminky.pl/pl/p/Kocyk-Do-Fotelika-Samochodowego-z-Kapturkiem-Karmelowy/1551

    Do wózka kupiłam spiworek a z tym do fotelika mam dylemat.

    Kleopatra, dokładnie takie same porządki w reklamówkach zrobiłam że 2 miesiące temu. Jak miło się patrzy na te pudełko, z poskładanymi siatkami. Noc nie wypada, wszystko ładnie ułożone i ile miejsca zaoszczędzone..

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 12 czerwca, 23:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi - brałabym ten pierwszy z jukki😊

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 13 czerwca, 03:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi, oba fajne, choć ja bym wybrała pierwszy. Takie polarki misie jak drugi wyglądają spoko do pierwszego prania, bo później te włoski są takie zmierzwione i ja nigdy nie umiem ich rozczesać. Ocet też nie pomaga.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 13 czerwca, 06:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Szukam też na vinted śpiworka na zimę.
    Nie dość, że taniej to i eko ☺️
    Rożek kupię nowy, bo można w miarę tanio kupić.
    Lenia jakiegoś mam dzisiaj, ale muszę się wziąć w garść bo na 9:00 szkoła rodzenia.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 13 czerwca, 07:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wypiciu, fakt zimna cytrynowa bez ciąży byłaby nawet dobra😆 ale już czuję na żołądku... mam nadzieję, że uda mi się ją utrzymać, cukier z palca 70

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 13 czerwca, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Adek2 - jest opcja ze b12 pomogła wchłaniać żelazo, w suplementacji żelaza ważne jest kiedy i z czym.
    Popijać kwaśnym najlepiej na czczo min 2 godzin od herbaty i kawy. Organizm najpierw zjada je na bieżąco dlatego hemoglobina rośnie a dopiero potem zapasy robi. Jak jest constans w hemoglobinie a nie rośnie forrytryna to za słaba suplementacja. Ferytryna w ciazy min 20 a normalnie u kobiety powinno byc min 40-50
    mój rekord ferrytryny to 4 ;-),

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 13 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smacznego dziewczyny i kciuki za wyniki. Ja czekam na wizytę u ginki i dostanę skierowanie na krzywą 😀 pyszności 🤣🤣

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 13 czerwca, 08:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za pomoc. Przekonałyście mnie. A dodatkowo widzę, że to sklep z miasta, do którego jeżdżę do swojej prowadzącej. Bliżej wizyty najbliższej czy kolejnej zadzwonię do nich i zapytam czy można podjechać, zobaczyć i kupić. Bo chyba sklepu tam nie mają, ale odbiór osobisty już jest😉

    preg.png
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 13 czerwca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Adek2 - jest opcja ze b12 pomogła wchłaniać żelazo, w suplementacji żelaza ważne jest kiedy i z czym.
    Popijać kwaśnym najlepiej na czczo min 2 godzin od herbaty i kawy. Organizm najpierw zjada je na bieżąco dlatego hemoglobina rośnie a dopiero potem zapasy robi. Jak jest constans w hemoglobinie a nie rośnie forrytryna to za słaba suplementacja. Ferytryna w ciazy min 20 a normalnie u kobiety powinno byc min 40-50
    mój rekord ferrytryny to 4 ;-),

    Wydaje mi sie, ze to ta laktoferyna z wit C do popijania pomogły przyswoić żelazo… robiłam badanie b12 i mam ok 400 jednostek, więc pewnie przez ten miesiąc przyjmowania do 3 dzień chyba by tak sie nie podniosła, jeżeli wcześniej były doły… w każdym razie bardzo sie cieszę, ze coś zadziałało, bo lepiej sie czuje.

    Ja też dzisiaj wypiłam cytrynową glukozę i byłam w szkoły jak ciężko mi wchodzi 🤢 bleh. Ostatnio na krzywej glukozowo/insulinowej, poza ciążą, było znacznie lepiej i z piciem i z samopoczuciem. Śpiączka mnie teraz łapie…

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 13 czerwca, 09:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak ktoś się zastanawia na zakupem że strony jukki to na kod BABY15 powinno być 15% rabatu😊

    Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 13 czerwca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Adek ja przetrwałam, ale wróciłam do domu zjadłam i mnie złapało, słabo, oblał mnie zimny pot, trzęsące się ręce, walące serce. Ciut mi przeszło ale leżę bo nogi mam jak z waty

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 13 czerwca, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wrócił z biedronki i kupiłam bejbikowi sztućce 😅 takie słodkie ze musiałam wziąć, to nic, że przydadzą się gdzieś za rok dopiero 😅

    https://zapodaj.net/plik-HALmu8I1aU

    W nocy śniło mi się że wszystko mieliśmy przygotowane dla chłopca a urodziła się dziewczynka 😉😅 zła byłam bo ja chce się przygotować a tu mi taki psikus dziecko robi. Wczoraj mężowi powiedziałam, że mi się podoba imię Teodor i bylam pewna, że mnie wyśmieje a jemu też się spodobało i teraz jest Teoś 😉 zobaczymy czy się nam zmieni czy już tak zostanie. Córka chce Feliksa.

    Blador mi się po tej glukozie nic a nic nie działo jak chyba jestem stworzona do slodkiego jedzenia i na mnie taka dawka curku nie zrobiła wrażenia 🤦

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 13 czerwca, 11:12

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 13 czerwca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja dziewczyny jestem załamana. Wróciłam właśnie z wizyty. Moja lekarka jest dobrym specjalistą ale kiepsko radzi sobie z przekazywaniem niektórych informacji i teraz nie wiem czy realnie jest bardzo źle czy nie. Nie wiem czy wierzyć jej słowom czy tym co miała wypisane na twarzy. No więc jeśli chodzi o wyniki anemię to mówi że jest źle i mam przyjść wcześniej na kolejną wizytę- jak się wyniki nie poprawią to na oddział i będą mi robić wlewy z żelaza. Ale najgorsze jest to że maluszek waży tylko 791 g czyli 30 centyl i powiedziała że to trochę mało no i niestety winne jest moje niedożywienie przed i w trakcie ciąży. Niby potem zaczęła mnie uspakajać że może jeszcze nadrobi i ważne że idzie równo a nie np. Że sam brzuch jest mały. Ale ja jestem załamana. Ryczę od samego wyjścia z Przychodni…

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 13 czerwca, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    A ja dziewczyny jestem załamana. Wróciłam właśnie z wizyty. Moja lekarka jest dobrym specjalistą ale kiepsko radzi sobie z przekazywaniem niektórych informacji i teraz nie wiem czy realnie jest bardzo źle czy nie. Nie wiem czy wierzyć jej słowom czy tym co miała wypisane na twarzy. No więc jeśli chodzi o wyniki anemię to mówi że jest źle i mam przyjść wcześniej na kolejną wizytę- jak się wyniki nie poprawią to na oddział i będą mi robić wlewy z żelaza. Ale najgorsze jest to że maluszek waży tylko 791 g czyli 30 centyl i powiedziała że to trochę mało no i niestety winne jest moje niedożywienie przed i w trakcie ciąży. Niby potem zaczęła mnie uspakajać że może jeszcze nadrobi i ważne że idzie równo a nie np. Że sam brzuch jest mały. Ale ja jestem załamana. Ryczę od samego wyjścia z Przychodni…

    25tc przecież 800g to normalna waga 🤔

    preg.png
  • Zzzaba Koleżanka
    Postów: 58 83

    Wysłany: 13 czerwca, 12:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    A ja dziewczyny jestem załamana. Wróciłam właśnie z wizyty. Moja lekarka jest dobrym specjalistą ale kiepsko radzi sobie z przekazywaniem niektórych informacji i teraz nie wiem czy realnie jest bardzo źle czy nie. Nie wiem czy wierzyć jej słowom czy tym co miała wypisane na twarzy. No więc jeśli chodzi o wyniki anemię to mówi że jest źle i mam przyjść wcześniej na kolejną wizytę- jak się wyniki nie poprawią to na oddział i będą mi robić wlewy z żelaza. Ale najgorsze jest to że maluszek waży tylko 791 g czyli 30 centyl i powiedziała że to trochę mało no i niestety winne jest moje niedożywienie przed i w trakcie ciąży. Niby potem zaczęła mnie uspakajać że może jeszcze nadrobi i ważne że idzie równo a nie np. Że sam brzuch jest mały. Ale ja jestem załamana. Ryczę od samego wyjścia z Przychodni…
    30 centyl to przecież nie jest mało... poniżej 10 się zaczynamy martwić

    preg.png
‹‹ 390 391 392 393 394 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Endometrioza a starania o ciążę - poruszające historie trzech kobiet

Endometrioza jest na tyle niezbadaną jeszcze do końca chorobą, że postawienie prawidłowej diagnozy może zająć lata... A właściwa diagnoza i szybkie podjęcie odpowiedniego leczenia, to najważniejsza kwestia szczególnie w przypadku kobiet, które starają się o dziecko. Trzy kobiety podzieliły się z nami swoimi doświadczeniami w drodze do diagnozy endometriozy i upragnionego macierzyństwa. Przeczytaj historie, które dodają skrzydeł i nadziei, że pomimo trudów będzie dobrze! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ