X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 6 lipca, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja cukier mierzę na czczo, godzinę po śniadaniu, przed bmoboadem, godzinę po obiedzie, przed kolacją i godzinę po kolacji.

    Co to za parownica?
    Ja mam stacje parówa i uwielbiałam prasowanie właśnie sama para, ale się zepsuła i juz tylko jako żelazko jej używam.

    U mnie dziś dzień prania ubranek. Teraz czekać na ochłodzenie i biorę się za prasowanie.

    Ja w tym tygodniu mam pięknie opanowane cukry🥰 za ro ciśnienie chyba nie za bardzo. Dziś w południe jak mierzyłam to wyszło 111/57. Czuję się dobrze, nawet upał jakoś mocno Mi dziś nie przeszkadza. Myślicie, że powinnam się z lekarzem skonsultować? Najczęściej widzę mniej więcej 108/60.

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 6 lipca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Myślę, że ciśnienie bardzo ładne :)

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 6 lipca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja cukier mierzę na czczo, godzinę po śniadaniu, przed bmoboadem, godzinę po obiedzie, przed kolacją i godzinę po kolacji.

    Co to za parownica?
    Ja mam stacje parówa i uwielbiałam prasowanie właśnie sama para, ale się zepsuła i juz tylko jako żelazko jej używam.

    U mnie dziś dzień prania ubranek. Teraz czekać na ochłodzenie i biorę się za prasowanie.

    Ja w tym tygodniu mam pięknie opanowane cukry🥰 za ro ciśnienie chyba nie za bardzo. Dziś w południe jak mierzyłam to wyszło 111/57. Czuję się dobrze, nawet upał jakoś mocno Mi dziś nie przeszkadza. Myślicie, że powinnam się z lekarzem skonsultować? Najczęściej widzę mniej więcej 108/60.
    Ja często miewam 90 parę na 50 parę, mówiłam o tym lekarzowi to tylko stwierdził że na niskie ciśnienie nie ma tabletek, także specjalnie chyba nie musisz jechać.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 6 lipca, 17:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi nie to ciśnienie jest ok, przy 130/90 trzeba zacząć dokładnie kontrolować bo jeśli to jednorazowa akcja to też trzeba podejść na spokojnie, żeby kolejne pomiary nie stresowały dodatkowo. Temat nadciśnienia ciążowego jest mi doskonale znany z pierwszej ciąży.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 6 lipca, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Kurczę, godzinę po posiłku 177😱
    U mnie 142 po obiedzie więc też przekroczenie😞 ale coś nerwowa jestem od wczoraj więc odbija się to w cukrach niestety.

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 6 lipca, 17:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja właśnie zamówiłam aptekę, ale już ogarnęłam, że 3 rzeczy nie mam w zamówieniu🤦‍♀️ aktualnie czuję się tragicznie bo walczę z za niskim cukrem, już wiem, że wędlina drobiowa to nie jest dobry wybór bo mam tak już drugi raz więc słodkie mamy możecie spróbować😉
    Dzięki za radę, spróbuję bo u mnie zazwyczaj inne wędliny były wybierane🙂

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 6 lipca, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie dzisiaj ciśnienie 70-80/50-55, ogólnie jestem niskociśnieniowcem, ale no aż mroczki przed oczami wychodzą 😣 do tego ciągle ten przyspieszony puls, brzuch twardnieje co raz częściej... już zaczynam mieć powoli kryzys, jak ja mam jeszcze dać radę 2 miesiące...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca, 17:40

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 6 lipca, 17:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna, ja dostałam pierwsze zalecenie od diabetolog mierzyć cukier na czczo (nie powinien być większy niż 90) , następnie 1h po każdym posiłku (śniadanie (niby do 8:30), drugie śniadanie, obiad , przekąska, kolacja), posiłki co 2,5-3h. U mnie na krzywej podwyższony był poziom na czczo i trochę po 1h, po 2h był ok. Myślę że wszystko zależy od przypadku. Bo jeśli podwyższony byłby ten 2h po posiłku to pewnie musiałabym mierzyć inaczej.

    Co do mamusiek palących to ja chyba żyje w bańce i wolę w niej pozostać. Nie widziałam jeszcze kobiety z brzuchem palącej i spożywającej alkohol i mam nadzieję, że tak pozostanie. Myślę że byłby to ogromny triger dla mnie.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 6 lipca, 17:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będąc w szpitalu widziałam pijącą redbulla i stwierdzenie, że po energetykach zawsze kopie... nie była to pacjentka, ale koleżanka 17 latki w ciąży, ogólnie wszystkie które ją odwiedzały miały już dzieci albo były w ciąży, taka typowa patologia...była w 6 czy 7 miesiącu i pytała po co ona witaminy bierze😔

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 6 lipca, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    U mnie dzisiaj ciśnienie 70-80/50-55, ogólnie jestem niskociśnieniowcem, ale no aż mroczki przed oczami wychodzą 😣 do tego ciągle ten przyspieszony puls, brzuch twardnieje co raz częściej... już zaczynam mieć powoli kryzys, jak ja mam jeszcze dać radę 2 miesiące...

    Ojejku- ja też mam dzisiaj kryzys. Ogólnie wszystko jest dobrze, śmigam sobie, skurczy nie mam, śpię dobrze ale to odżywianie mnie rozwala. Jak Wam pisałam leczę się na zaburzenia odżywiania więc muszę walczyć o każdy kg zwłaszcza teraz. Ale że mam silną anemię to muszę jeść tak żeby walczyć o żelazo a teraz jeszcze jak się okaże że mam walczyć z cukrami to mi się niedobrze robi. Celowo piszę „walczyć” bo dla mnie temat żywienia to w ogóle jest koszmar i jedna wielka wojna.
    Wiem że to wszystko dla dobra dziecka ale dzisiaj to mam ochotę walnąć łbem o ścianę i powiedzieć „ierdole nie robię!!”😭

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 6 lipca, 18:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Kurczę, godzinę po posiłku 177😱
    O kurczę! To trochę. Jednak spróbuj posprawdzaj po głównych posiłkach godzinę przez parę dni. Na czczo też warto. I się nie denerwuj 🙂 sporadyczne przekroczenie może się każdemu zdarzyć 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca, 18:50

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 6 lipca, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    U mnie dzisiaj ciśnienie 70-80/50-55, ogólnie jestem niskociśnieniowcem, ale no aż mroczki przed oczami wychodzą 😣 do tego ciągle ten przyspieszony puls, brzuch twardnieje co raz częściej... już zaczynam mieć powoli kryzys, jak ja mam jeszcze dać radę 2 miesiące...

    Ojejku ja też miewam takie ciśnienie, ale lekarza bardziej interesowało żeby nie było za wysokie. Puls też mam wysoki bo spoczynkowy około 100-105. Ponoć w ciąży to też norma, musimy przepompować więcej krwi.

    Ojejku lubi tę wiadomość

  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 6 lipca, 19:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Marti daj namiar na te parownice

    Myślałam o tej
    https://mediamarkt.pl/pl/product/_parownica-do-ubran-beko-stm4116b-1412896.html

    https://www.euro.com.pl/parownice-do-ubran/beko-parownica-reczna-beko.bhtml

    Daje dwa linki bo w tych sklepach jest na promocji, myślałam jeszcze o tej
    https://mediamarkt.pl/pl/product/_parownica-do-ubran-philips-series-3000-sth302010-1443081.html

    https://www.mediaexpert.pl/agd-male/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/parownice-do-ubran/parownica-do-ubran-steamer-philips-sth3020-10-series-3000

    Zenka1 lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 6 lipca, 19:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    U mnie dzisiaj ciśnienie 70-80/50-55, ogólnie jestem niskociśnieniowcem, ale no aż mroczki przed oczami wychodzą 😣 do tego ciągle ten przyspieszony puls, brzuch twardnieje co raz częściej... już zaczynam mieć powoli kryzys, jak ja mam jeszcze dać radę 2 miesiące...

    Też miałam taki kryzys jakiś czas temu. Teraz mój mąż panikuje. A ja jakoś że spokojem podchodzę. Życzę I Tobie aby te gorsze dni minęły.

    Ojejku lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 6 lipca, 19:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    WeraAnna, ja dostałam pierwsze zalecenie od diabetolog mierzyć cukier na czczo (nie powinien być większy niż 90) , następnie 1h po każdym posiłku (śniadanie (niby do 8:30), drugie śniadanie, obiad , przekąska, kolacja), posiłki co 2,5-3h. U mnie na krzywej podwyższony był poziom na czczo i trochę po 1h, po 2h był ok. Myślę że wszystko zależy od przypadku. Bo jeśli podwyższony byłby ten 2h po posiłku to pewnie musiałabym mierzyć inaczej.

    Co do mamusiek palących to ja chyba żyje w bańce i wolę w niej pozostać. Nie widziałam jeszcze kobiety z brzuchem palącej i spożywającej alkohol i mam nadzieję, że tak pozostanie. Myślę że byłby to ogromny triger dla mnie.

    To masz olbrzymie szczęście. Ja mam w bliskim otoczeniu dziewczynę co paliła w ciąży.. A w zasadzie w 2 ciążach.. dodam, że pomiędzy kilka lat nie paliła, czyli da się.. Szkoda dzieci.. No ale cóż.. akurat dla tej osoby jestem złem koniecznym w tej rodzinie..
    Kiedyś w pracy przyszła do nas klientka dość mocno wstawiona że sporym brzuszkiem.. Jeszcze z awantura do nas.. masakra..
    Biedne te dzieciaczki, tacy nieodpowiedzialni rodzice..

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 6 lipca, 19:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Myślałam o tej
    https://mediamarkt.pl/pl/product/_parownica-do-ubran-beko-stm4116b-1412896.html

    https://www.euro.com.pl/parownice-do-ubran/beko-parownica-reczna-beko.bhtml

    Daje dwa linki bo w tych sklepach jest na promocji, myślałam jeszcze o tej
    https://mediamarkt.pl/pl/product/_parownica-do-ubran-philips-series-3000-sth302010-1443081.html

    https://www.mediaexpert.pl/agd-male/prasowanie-i-pielegnacja-ubran/parownice-do-ubran/parownica-do-ubran-steamer-philips-sth3020-10-series-3000

    Jak się zdecydujesz i Sprawdzisz to daj znać. Mi się marzy taka z prawdziwego zdarzenia jak w sklepach mają. Kiedyś w Reserved pracowałam. Mieliśmy tam superasna. Tak fajnie i szybko wszystko rozprasowywala. Mega była. Może za jakiś czas jak już ogarniemy pralnie to sobie kupię. Ale taka podręczna też fajna na wyjazdy.

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 6 lipca, 19:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    To masz olbrzymie szczęście. Ja mam w bliskim otoczeniu dziewczynę co paliła w ciąży.. A w zasadzie w 2 ciążach.. dodam, że pomiędzy kilka lat nie paliła, czyli da się.. Szkoda dzieci.. No ale cóż.. akurat dla tej osoby jestem złem koniecznym w tej rodzinie..
    Kiedyś w pracy przyszła do nas klientka dość mocno wstawiona że sporym brzuszkiem.. Jeszcze z awantura do nas.. masakra..
    Biedne te dzieciaczki, tacy nieodpowiedzialni rodzice..

    Nie wyobrażam sobie takiego widoku 😞. To okropne… nie jestem w stanie w ogóle myśleć jak tak można w ogóle… . Tacy ludzie nie powinni mieć dzieci według mnie 😞.

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 6 lipca, 20:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Jak się zdecydujesz i Sprawdzisz to daj znać. Mi się marzy taka z prawdziwego zdarzenia jak w sklepach mają. Kiedyś w Reserved pracowałam. Mieliśmy tam superasna. Tak fajnie i szybko wszystko rozprasowywala. Mega była. Może za jakiś czas jak już ogarniemy pralnie to sobie kupię. Ale taka podręczna też fajna na wyjazdy.

    Na taką dużą to nie mam miejsca dlatego myślałam o takiej podręcznej. Teraz będzie na ciuszki a ogólnie też wygodniej i szybciej będzie żeby coś przeprasować.
    Ta Beko ma większą moc i większy wyrzut pary, nakładki, cena teraz też fajna a Philips kusi bo to poprostu Philips.

    A swoją drogą powiem wam że jak byłam mała, już chodziłam to zbiłam sobie piątkę z rozgrzanym żelazkiem 😆 na szczęście nie mam dłoni w bliznach.
    Ja to wgl lubiłam gorące rzeczy, usiadłam też kiedyś na farelce/słoneczku i też na szczęście nie mam tyłka w paski 😆

    Królowa_Śniegu lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 6 lipca, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na badanie krwi (bez glukozy) chodzicie na czczo czy można po śniadaniu?

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 6 lipca, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja raz byłam świadkiem palącej ciężarnej, nad wodą, młoda dziewczyna, mogła mieć max. 19 lat. Była tam z koleżanką z małym dzieckiem, obie paliły jak smoki, przy tym chłopczyku... byliśmy paczką znajomych i wszyscy zwróciliśmy na nią uwagę, w tym negatywnym sensie oczywiście. Pijącej nie spotkałam. Mnie jest głupio kupić sobie zerówkę w sklepie...

    preg.png
‹‹ 443 444 445 446 447 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ