X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 7 lipca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytałam w laboratorium-na zwykłą morfologię można być po śniadaniu. Więc zjadłam i pojechałam. Od wczoraj jest mi niedobrze, do tego mega słabo się czuję i pierwszy raz miałam przekroczenie cukrów na czczo 96. A jak Wasze cukry?

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 7 lipca, 12:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Ta ciąża leci mi taaaaak szybko, że boję się, że nie wyrobię się z wszystkimi planami do porodu.
    Mały obrócił się już miesiąc temu główka w dół i zostaje 2 tej pozycji.
    Podobno czas do 34tc na obroty
    Ten czas na obroty do 34 tc to chyba tylko teoria. Wiadomo, że później dziecko ma mniej miejsca i mu trudniej, ale może się obrócić nawet w dniu porodu.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 7 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara też myślę o tym mm, bo to supreme jest ciężko dostępne.

    Klarara lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 7 lipca, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara, przy pierwszym synku tez stosowalam to mleko. Widzialam w rankingu, ze nan supreme jest troche lepsze ale slabo dostepne. Moze to kozie Capri, nad nim sie zastanawiam albo ponownie to o ktorym Ty wspominasz

    https://rozszerzaniediety.pl/mleko-modyfikowane-sklad-ranking/

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca, 13:35

    Klarara lubi tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 7 lipca, 13:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    WeraAnna - a zażywasz żelazo? Samą dieta w ciąży walka z wiatrakami ;)
    Taak oczywiście. Już mam dawkę zwiększoną do dwóch dziennie. Ale wiesz że wszystkich stron próbuje nadgonić z tym żelazem.

    Dzisiaj cukier na czczo 77, godzinę po śniadaniu 168, a dwie h po 112🤔

    W temacie palaczy - palenie i wdychanie dymu może powodować nie tylko astmę ale jeszcze mnóstwo innych powikłań neurorozwojowych. I wiecie co mi nikt nie może zarzucić że łatwo mi tak mówić bo ja bo niestety jestem palaczem. Takim okresowym oczywiście, palę pół roku potem rok nie ale jak tylko planowałam ciążę czy zoabczylam dwie kreski to nie było mowy totalnie o używkach. A jak jeszcze paliłam zwykłe fajki to nigdy nie paliłam przy dzieciach, w domu lub przy osobach które sobie tego nie życzyły. Da się! Wystarczy pamiętać o szacunku do innych.

    A widzicie z tym ułożeniem, dlatego ostatnio właśnie pisałam że mój ma nadal położenie poprzeczne. To dziwne😏

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 7 lipca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Klarara też myślę o tym mm, bo to supreme jest ciężko dostępne.
    Właśnie też patrzyłam, że kiepsko z dostępnością.

    Z cukrami u mnie tak, że mimo insuliny dalej na czczo 105, więc dzisiaj wieczorem znowu zwiększam dawkę 😕

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 7 lipca, 14:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze poproszę o wstawienie jakby któraś z Was miała spisaną listę rzeczy do kupienia. Może coś mi się jeszcze przypomni.

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 7 lipca, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to mam wrażenie że mój się cały obraca kilka razy dziennie 😅 po pierwsze dlatego, że tak intensywne to są ruchy (naprawdę, jak pokazywałam w rodzinie filmiki to mówili że z takim rozpychaniem się jeszcze nie spotkali, a to nie są pojedyncze sytuacje), a po drugie dlatego, że ja te ruchy za każdym razem czuję gdzie indziej 😅

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 7 lipca, 16:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Pytałam w laboratorium-na zwykłą morfologię można być po śniadaniu. Więc zjadłam i pojechałam. Od wczoraj jest mi niedobrze, do tego mega słabo się czuję i pierwszy raz miałam przekroczenie cukrów na czczo 96. A jak Wasze cukry?

    U mnie cały czas na czczo podwyższone mimo insuliny powyżej 96, aż do 102 się wahają. Dziś znowu zwiększam dawkę do 8jednostek. Za to po obiedzie dziś pięknie - 87 po 1h, wczoraj 1h po obiedzie 178 😱 ale jedzenie na mieście i jak się okazało nienajlepszy wybór.

    Klarara, na jakiej dawce insuliny jesteś ?

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 7 lipca, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie na czczo roznie, na nastepnej wizycie niech lekarz oceni czy insuline dać na noc czy nie. Po jedzeniu mam dobre bo tez pilnuje co jem to przynajmniej tyle mojego. Raz tylko skoczylo mi do 160 jak zjadlam na drugą kolacje żytni z pastą z pomidorów i zóltym serem i pomidorem, chyba zaszalałam z bogactwem na tej kanapce. Poza tym, ze mnie to generalnie wkurza to mimo wszystko widze w tym dla mnie jakiś pozytyw, monitoruje ten cukier, lepiej jem, uswiadomilam sobie kilka rzeczy na przyszłość. Wyniki krwi mialam dobre a teraz jeszcze lepsze, bobas rosnie, ja niemal nie tyje. Szkoda tylko, ze w Polsce nie stosuje sie metforminy, zdaje mi sie ze za granicą idą w tym kierunku. Moze za pare lat cos sie zmieni w tej kwestii ;-)

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 7 lipca, 17:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy planujecie zakup leżaczka/bujaczka Babybjörn albo w tym stylu? Mam okazję kupić używkę w dobrej cenie i zastanawiam się czy brać już czy jednak lepiej zdecydować dopiero po porodzie w zależności od potrzeb dziecka? :)

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 7 lipca, 17:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Taak oczywiście. Już mam dawkę zwiększoną do dwóch dziennie. Ale wiesz że wszystkich stron próbuje nadgonić z tym żelazem.

    Dzisiaj cukier na czczo 77, godzinę po śniadaniu 168, a dwie h po 112🤔

    W temacie palaczy - palenie i wdychanie dymu może powodować nie tylko astmę ale jeszcze mnóstwo innych powikłań neurorozwojowych. I wiecie co mi nikt nie może zarzucić że łatwo mi tak mówić bo ja bo niestety jestem palaczem. Takim okresowym oczywiście, palę pół roku potem rok nie ale jak tylko planowałam ciążę czy zoabczylam dwie kreski to nie było mowy totalnie o używkach. A jak jeszcze paliłam zwykłe fajki to nigdy nie paliłam przy dzieciach, w domu lub przy osobach które sobie tego nie życzyły. Da się! Wystarczy pamiętać o szacunku do innych.

    A widzicie z tym ułożeniem, dlatego ostatnio właśnie pisałam że mój ma nadal położenie poprzeczne. To dziwne😏
    Polecam śniadania białkowo tłuszczowe 🙂 omlet z warzywami super się sprawdza..... Albo parówki z z sałatką 😅

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 7 lipca, 17:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    U mnie na czczo roznie, na nastepnej wizycie niech lekarz oceni czy insuline dać na noc czy nie. Po jedzeniu mam dobre bo tez pilnuje co jem to przynajmniej tyle mojego. Raz tylko skoczylo mi do 160 jak zjadlam na drugą kolacje żytni z pastą z pomidorów i zóltym serem i pomidorem, chyba zaszalałam z bogactwem na tej kanapce. Poza tym, ze mnie to generalnie wkurza to mimo wszystko widze w tym dla mnie jakiś pozytyw, monitoruje ten cukier, lepiej jem, uswiadomilam sobie kilka rzeczy na przyszłość. Wyniki krwi mialam dobre a teraz jeszcze lepsze, bobas rosnie, ja niemal nie tyje. Szkoda tylko, ze w Polsce nie stosuje sie metforminy, zdaje mi sie ze za granicą idą w tym kierunku. Moze za pare lat cos sie zmieni w tej kwestii ;-)
    Lekarze, krótszy są bardziej na bieżąco stosują metforminę w ciąży 🙂 można ją też łączyć z insuliną bazową. Są jednak dwie szkoły- odstawieni koło 12 TC albo kontynuują całą ciążę. Ja odstawiłam w 12 tc

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 7 lipca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, kumam. Na mysl o zastrzykach insuliny mam lekki stresik dlatego tak zamarzylam sobie o metforminie. Chciałoby się trafić na dobrego diabetologa, takiego na czasie.

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 7 lipca, 17:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Czy planujecie zakup leżaczka/bujaczka Babybjörn albo w tym stylu? Mam okazję kupić używkę w dobrej cenie i zastanawiam się czy brać już czy jednak lepiej zdecydować dopiero po porodzie w zależności od potrzeb dziecka? :)

    Ojejku kupiłam wczoraj na Vinted właśnie Babybjorn. Zobacze w jakim stanie będzie. Używać wiem, że będę.

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 7 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Czy planujecie zakup leżaczka/bujaczka Babybjörn albo w tym stylu? Mam okazję kupić używkę w dobrej cenie i zastanawiam się czy brać już czy jednak lepiej zdecydować dopiero po porodzie w zależności od potrzeb dziecka? :)
    Ja nie planuje. Przy pierwszym nie miałam i teraz raczej też nie kupię. Kiedyś czytałam, że są niezdrowe dla dzieci ale nie zagłębiałam się w temat bo uważałam ten bujaczek za zbędny.

  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 7 lipca, 18:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Ten czas na obroty do 34 tc to chyba tylko teoria. Wiadomo, że później dziecko ma mniej miejsca i mu trudniej, ale może się obrócić nawet w dniu porodu.

    To nie chodziło o brak możliwości obrotu, bo jest ona aż do dnia obrotu. Chodziło o to, ze przyjęło się, że jeśli nie obróci się do wizyty ok 34tc, to profilaktycznie gin wystawi skierowanie na cc. Takie skierowanie może dużo pomóc w przypadku niespodziewanego porodu bez odpowiedniego ułożenia.

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 7 lipca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Lady, kumam. Na mysl o zastrzykach insuliny mam lekki stresik dlatego tak zamarzylam sobie o metforminie. Chciałoby się trafić na dobrego diabetologa, takiego na czasie.
    Mi zastrzyki robi mąż, sama nie wbije sobie igły.
    Nowanna, dzisiaj zwiększam dawkę do 6.
    Zobaczymy czy się poprawi.
    Jeśli chodzi o leżaczek, to mam łóżeczko Chicco baby hug i później może służyć też jako ala leżaczek.

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 7 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To powiedzcie mi w takim razie jaka jest norma cukru godzinę po posiłku bo ja się już pogubiłam. Niektórzy lekarze mówią że tak jak na krzywej do 180 jest ok. A jak widzę Wy piszecie o 140. Zgłupiałam 😅

    Ja myślałam o Kinderkraft 5 w 1. Ale jak czytam opinie to chyba zrezygnuję. Pamiętam że z synem mi się czasem przydawał jak np.cos w kuchni robiłam a on chciał widzieć ale faktycznie wg fizjoterapeutów nie każdy bujaczek jest zdrowy dla dziecka.

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 7 lipca, 18:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Mi zastrzyki robi mąż, sama nie wbije sobie igły.
    Nowanna, dzisiaj zwiększam dawkę do 6.
    Zobaczymy czy się poprawi.
    Jeśli chodzi o leżaczek, to mam łóżeczko Chicco baby hug i później może służyć też jako ala leżaczek.
    Klarara - w udo? Nastawiam sie juz w głowie na to

    A co do lezaczkow to ja mam tinylove po synku, sprawdzil sie w tym ustawieniu jako dodatkowe lozeczko/kołyska. Powtykalam mu po bokach karty kontrastowe i sobie oglądał. Mnie przekonalo, ze mozna na plasko to rozlozyc. Jako bujaczek to rzadko korzystalam

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 lipca, 18:46

‹‹ 445 446 447 448 449 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ