X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 8 lipca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja mam dylemat czy przygotowywać zestawy czy np. W jedną torebkę pajace, w drugą bodziaki, w trzecią półśpiochy bo podczytując "starsze" rozpakowane widziałam, że czasami do wymiany sam bodziak i wtedy komplety się sypią. Chyba że zrobić komplety, a dodatkowo wziąć torebkę z częściami zamiennymi🤔 a w ogóle ile kompletów na dobę myślicie? Jeden na dzień, jeden na noc starczy? Kompletnie nie pamiętam jak to było z synem bo wtedy ubranka były szpitalne
    Nie robię kompletów. Pakuję pajace, body, spodenki. Jeden pajac na dobe i jedne body ze spodenkami.

    preg.png
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 8 lipca, 23:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też dzisiaj miałam szczepienie na krztusiec (Adacel).
    U mnie w szpitalu zapewniają ubranka dla dziecka, ale myślę, że spakuję w razie w ze 2-3komplety. A ile pakujecie koszul dla siebie?

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 8 lipca, 23:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady pracuje w firmie kosmetycznej i przy pakowaniu paczek to jest takie tempo, że nie ma szans sprawdzić każdego kosmetyku. Wiec takie sytuacje zdarzają się. Możesz reklamować całość i oni powinni Ci wszystko wymienić bez gadania. 😉

    Zaczynam się stresować bo ja wszystkie apteczne rzeczy będę mogła zamówić dopiero za miesiąc. Teraz fizycznie nie mam miejsca. Na początku sierpnia będę zamawiać hurtem wszystko, pościele, ręczniki, pieluszki, podkłady, butelki, smoczki... no wszystko. Teraz mamy takie zamieszanie remontowe w domu, że szok...
    Ale ten czas szybko leci. Dopiero 2 kreski na teście a teraz już poród za momencik.

    Królowa_Śniegu, lady_in_black lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 8 lipca, 23:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do szpitala Nie potrzebuje ubranek więc sama nie wiem co bym wzięła..

    Dziś wzięłam się za prasowanie. Ogarnęłam bodziaki z długim i krótkim rękawem, bluzki, spodenki, polspiochy. Zostały pajace i ubrania takie bardziej na dwór, czyli np bluzy. Czapeczki i skarpetki. No i pieluszki tetrowe. No i tak prasując zastanawiałam się co na wyjście przygotować🤔 zakładam, że będzie to ostatni tydzień sierpnia. Podrzućcie pomysły.

    Jeszcze podrzucę Wam mój patent, który sprawdził się przy córce. Prasuje grupami, czyli np wszystkie body z długim rękawem. A potem układam je jeszcze wg wielkości. Żeby nie okazało się, że najpierw dziecko będzie chodziło w zaduzych a potem kupę małych okaże się za małe.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 9 lipca, 04:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Do szpitala Nie potrzebuje ubranek więc sama nie wiem co bym wzięła..

    Dziś wzięłam się za prasowanie. Ogarnęłam bodziaki z długim i krótkim rękawem, bluzki, spodenki, polspiochy. Zostały pajace i ubrania takie bardziej na dwór, czyli np bluzy. Czapeczki i skarpetki. No i pieluszki tetrowe. No i tak prasując zastanawiałam się co na wyjście przygotować🤔 zakładam, że będzie to ostatni tydzień sierpnia. Podrzućcie pomysły.

    Jeszcze podrzucę Wam mój patent, który sprawdził się przy córce. Prasuje grupami, czyli np wszystkie body z długim rękawem. A potem układam je jeszcze wg wielkości. Żeby nie okazało się, że najpierw dziecko będzie chodziło w zaduzych a potem kupę małych okaże się za małe.
    No wiesz, co tu dawać za pomysły jak może być 15°, a może być 30° koniec sierpnia i wyjdziecie w samym bodziaku. ☺️

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 9 lipca, 07:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Wcześniejsze wywoływanie porodu ze względu na duże dziecko czy inne wskazania? Jest coś takiego jak wielowodzie, podali Ci ile wynosi AFI?

    Mami myślę, że więcej się dowiem już niedługo na tych dwóch wizytach. Maja już waży 1,8kg z marginesem błędu +-250gram, więc naprawdę sporo. Do tej pory wyprzedzała swoich rówieśników o tydzień, teraz wyprzedza już o dwa 🫣 Wiadomo, że te pomiary też nie są na 100 procent pewne i zdarzają się pomyłki. Tak mam wielowodzie, takiego słowa użyła pani doktor. Ale prosiła by o tym rozmawiać na kolejnych wizytach z prowadzącymi. Więc trochę się boję co mnie czeka, a z drugiej strony jestem chyba gotowa na wszystko bo nie mam wyjścia.

    Co do pakowania torby do szpitala to chyba też nie będę robić zestawów. Zawsze coś się może rypnąć jak będą potrzebne dodatkowe bodziaki albo pajacyk. Teraz mam większy dylemat jakie rozmiary pakować. Nakupowałam tego od groma w różnych rozmiarach 50,56,62 no i ciekawe w co się moje dziecko zmieści🫣 celuję mimo wszystko chyba w te 56-62.

    Z jakiej firmy kupujecie smoczki? Tylko nie chodzi mi o takie na butelki tylko do buzi na „uspokojenie”

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 07:30

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 lipca, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Królowa ja wzięłam z lovi. Przy córce się super sprawdziły.
    Planowałam suavinex, ale nie umiałam się zdecydować, który dokładnie kupić, wowc koniec końców wzięłam to co znam😉

    Klara no właśnie o to chodzi, że może być różnie. Myślę, że spakuję mężowi body krotki i długi rękaw, pajacyk i polspiochy. Do tego otylacz do fotelika jak będzie chłodno a jak upał to pieluszkę bambusowa. Co myślicie?

    Królowa_Śniegu, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciężko z tym celowaniem co na wyjście bo pogoda może być naprawdę różna, a i dokładnie nie wiadomo kiedy bobasy się urodzą i po jakim czasie wypiszą nas ze szpitala, plus dodać preferencje dziecka ( mój przez pierwszy miesiąc miał problemy z termoregulacją i musiał być ubierany jak na Syberię).W piątek chodziłam w bluzie, a wczoraj w sukience na ramiączka więc chyba trzeba stworzyć zestaw cebulkowy i w szpitalu zadecydować o warstwach🤔

    Smoczki kupiłam sauvinex symetryczne, ale starszak był totalnie bezsmoczkowy więc jakoś myślę, że i tym razem będzie podobnie 😉

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 08:08

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 9 lipca, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja zamówiłam smoczek z tej firmy Suavinex, ale tylko jeden na testy. Córka pluła smokiem więc póki co zobaczymy czy w ogóle będzie chciał.

    U nas szpital zapewnia ciuszki i nie bardzo będę brać swoje, żeby ich nie pomieszać. Tak bardzo zapasowo wezmę body długie +spodenki+skarpetki i pajac. Rozmiar zależy jaką wagę oszacuje lekarz, ale nastawiam się na 56 max.

    Też podzieliłam ubranka nawet nie rozmiarem, a wielkością ubranka. W różnych firmach rozmiarówka rozmiarówce nie równa.

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 lipca, 08:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja smoczki mam z lovi

    Na wyjście myślałam o spodenkach i body z długim rękawem, ewentualnie kocyk do przykrycia jak będzie chłodniej bo w sumie wyjdę że szpitala to kilka kroków do samochodu a tam wiadomo, że temperatura raczej taka pokojowa🙂

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 08:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga też tak podzieliłam bo 56 z hm to 62 z dolce sonno. No i wyszło mi, że nie powinnam już kupować ubranek🫣 tzn. Muszę kupić dresowy kombinezon i misiowy, no i czapeczki. Tylko czekam na wizytę, żeby zobaczyć czy Kluska pozostała Kluską i porozmawiać o porodzie.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 9 lipca, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Smoczki też lovi kupuje. Córka je akceptowała więc na poczatek spróbuję z tym.
    Dziś na czczo 93pomimo kolacji o 23, jaki jest sposób na ogarniecie tych cukrów? 🥴

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 9 lipca, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Aaga też tak podzieliłam bo 56 z hm to 62 z dolce sonno. No i wyszło mi, że nie powinnam już kupować ubranek🫣 tzn. Muszę kupić dresowy kombinezon i misiowy, no i czapeczki. Tylko czekam na wizytę, żeby zobaczyć czy Kluska pozostała Kluską i porozmawiać o porodzie.

    Blador ja mam czapek po sufit, conajmniej jakby synek miał mieć ze dwie albo trzy główki😅😅😅
    Nawet nie wiem jak to się stało, że tyle tego mam.

    Królowa_Śniegu, blador2 lubią tę wiadomość

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 9 lipca, 08:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jeszcze nie wiem czy będę robić komplety, ale tak jak piszecie ciężko cokolwiek przewidywać jak pogoda może być jesienna albo typowo letnia. Dlatego chyba wezmę do szpitala Engela na wyjście bo merinos wydaje się bezpieczną opcją i na ciepło i na chłodek dla mojej niedoświadczonej glowy. no i z rozmiarami to ja celuję w 50-56 max bo Maja drobniutka przynajmniej do tej pory.

    Ja mam jeden smoczek z Luu kids. Na wszelki wypadek, ile macie smoczków?

    Kombinezon dresowy upolowałam za 60 zł w idealnym stanie z Zyzio and Zuzia na Vinted, jest super jakości, ale na pewno kupię też merino z Engela, mam kilka polubionych, nie umiem się jedynie na kolor zdecydować 😅

    Złożyliśmy wczoraj łóżeczko 😭🥹🥹🥹jejku chyba zaczyna do mnie docierać co się święci


    Czy jest tu z nami Kleopatra?? Od kilku dni jest cichutko i się martwię czy wszystko ok 🫶🏻

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lipca, 08:45

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 9 lipca, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Blador ja mam czapek po sufit, conajmniej jakby synek miał mieć ze dwie albo trzy główki😅😅😅
    Nawet nie wiem jak to się stało, że tyle tego mam.

    U mnie podobna sytuacja 🤣 Czapek to mam chyba więcej niż bodziaków 🤣 Jak kupowałam ciuszki na Vinted to kilka razy babeczki mi dorzucały te czapeczki jako gratisy i się nazbierało od groma.

    Dzięki za polecajki smoczkowe. Chyba zdecyduję się na Lovi ☺️

    Aaga, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To chyba tylko mnie nie dopadło czapkowe szaleństwo🤣 może dlatego, że mi się żadko które podobają i mam całe 2 szt. z hm takich cieniutkich z bodziakowego materiału

    Aaga lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 lipca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka mam 2 smoczki i raczej nie zamierzam kupować następnych, z synem miałam z każdej firmy jaka była, a on pluł każdym więc to było bez sensu.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 lipca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fomyart też długo się nie odzywała coś🤔

    lady_in_black, Ojejku lubią tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 9 lipca, 08:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mialam smoczki z Aventa, teraz mysle moze ten Suavinex.

    Co do przygotowań to mąż w zeszły weekend pomalował pokój, dziś wjadą meble. Bede mogla ogarnąć klamoty po starszaku i wyciągam ubranka do prania. Co do ubranek do szpitala to cos tam zaplanuje, glownie body i spodenki takie od razu ze stopkami. Poprzednio przy młodym mąz i tak dowozil ciuchy bo w szpitalu siedzieliśmy tydzien przez zoltaczke i naświetlania. Czapek nie pamietam żeby nosil :-D w ogóle jakos malo czapeczek miałam

  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 9 lipca, 09:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, miałyście może ostatnio mierzoną szyjkę? Ja na połówkowym miałam 4,4 cm, a teraz w 32 tyg wyszła 3,0 cm.

‹‹ 449 450 451 452 453 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Starania o dziecko, niepłodność? - jak powiedzieć o tym innym?

Często bywa tak, że temat kłopotów z zajściem w ciążę jest owiany tajemnicą. Jak powiedzieć rodzinie i przyjaciołom o Waszych trudnych doświadczeniach związanych z przedłużającymi się staraniami o dziecko? Doświadczony psycholog, który na co dzień pracuje z parami zmagającymi się z niepłodnością - Justyna Kuczmierowska - proponuje napisanie listu. Sprawdź, co powinno znaleźć się w liście do bliskich osób. 

CZYTAJ WIĘCEJ